• Páník

    Koukam na webík výrobce a už tam hodili info o nových vydlicích: www.x-fusion-shox.com/

    Sice nevim jak se budou pohybovat ceny, ale nabítky není nikdy dost,že? Mě osobně se hlavne ty DH,FR vidle celkem líbí (vizualne), funkcne zatim tezko rict. Ale i Velvet nevypada zle.

    Třeba Reba píče vyroste konkurence:)

    Anketa: Vidle x-f se mi:

    9x
    75%
    0x
    0%
    3x
    25%
    0 0
    • Páník  

      no tak vYdlice ne,spis vIdlice:/

      0 0
    • Hnoj  

      Fakt nevím, jak chceš pružino-olejovou vidlí o hmotnosti skoro 2 kg konkurovat vzduchové rebě, které je cca o 400g lehčí…

      0 0
      • Rakosnik  

        Třeba chodem? :)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        3 ze 4 modelu jsou vzduchove ;) a maji 3,85lbs.

        0 0
      • Páník  

        ja vedel,ze se nekdo ozve:)…neber to vazne,je tam smajlik

        kazdopadne je dobre,ze je nova alternativa…obecne je x-fusion docela levnej,takze sem zvedav co ukaze cenik a samozrejme praxe

        0 0
    • Kero  

      Fakt vyzeraju ako fox s pred par rokov a celkom sa mi pozdava ten Velvet len treba pockat na dake testy a dojmy z jazdenia kym zacnem uvazovat o kupe. Ta hmotnost tiez nieje zla.

      0 0
    • Kero  

      A este cena bude samozrejme dôlezita.

      0 0
    • Trojci  

      RS jsou dneska za tak dobrý prachy že mi může celej x-x-x pp.

      0 0
      • enjoy  

        RS jsou dneska tak „dobry“, ze mi muzou…

        0 0
        • Trojci  

          a co je dnaska za dobrý vidlice?

          Manitou: měký jak máslo, geniální TPC to nezachrání

          Suntour: leda pro dobrodruhy, co se v tom rádi vrtají

          RST: :o))

          Fox: promiň, ale předražený jako prase

          Marzocchi: špatný tlumení, předrazěný

          0 0
          • enjoy  

            predrazeny fox jenom pro ty,kteri touzi po nefunkcnich:-) „high endech“. vanilla za 12 je naprosto adekvatni. ale na druhou stranu,jesteze je tora oskliva a levna,protoze to bych se pak nas…:-))

            0 0
            • milan1  

              Nepleť mu hlavu ještě rozlišováním typů, vidíš, že v tom má jasno, co se výrobců týká :-)

              0 0
              • goofy  

                Ja myslim ze vsichni pekne nakoupimme pevne vidle a zacneme jako za starych casu… At si ruce uzijou :-)

                0 0
    • MlokCZ  

      Těžko hodnotit, na to nemám žádné informace o nich a z fotky se toho opravdu moc říct nedá, jak budou chodit. Vzhledově mi přijdou v pohodě.

      0 0
    • hanz  

      tak ty delty budou špatný vidle už od pohledu..namají off-set, kolo s toudle vidlí se bude chovat hrozně…jsem myslel že v dnešní době už není dobrodruha kterej by todle vyrobil.

      0 0
      • goofy  

        No taky se mi to zdalo. Ale myslel jsem ze to zkreslujou jenom ty chranice tech vnitrnich nohou. Ted kdyz se na to divam, tak mas asi pravdu. No zatim se aspon ta XC jeste chova negativne.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Mas recht. Bych nechtel ani za nic.

        0 0
      • Páník  

        co myslis tim off-setem?v tomhle smeru nemam znalosti.dik

        0 0
      • JMT  

        podle toho vobrzku vypada ze mej vnejsi nohy dost daleko od krku, to se tim nedozene ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To sice jo, ale ovladani takove vidlice mi prijde divne / vratke. Jako bys jezdil se 120mm predstavcem :)

          0 0
        • Žigo  

          Ja si tiez myslim ze ak bude viac predsadena korunka je to to iste ako keby bol viac predsadeny naboj.

          0 0
      • assassin  

        na to ze kdyz tu clovek napise neco co neni uplne ok tak se do nej hned vsichni pusti co je to za vola… tak pisete celkem zajimavy veci…

        to jak kolo zataci…tzn jak je rizeni stabilni/vratke urcuje to jakou ma stopu… vzdalenost kde se dotyka kolo zeme a pomyslneho bou kde zem protne osa podle ktere se vidle otaci… jestli je to odsazene dole na nohach vidle nebo je odsazena cela noha je uplne fuk.....

        videl ste nekdo motorku ktera by mela na vidlici osu strcenou dopredu? navic ta osa vystrcena proti noze vidlice tam vnasi ohyb navic.....

        predstavec stopu kola vubec nemeni… takze tohle srovnani je uplne mimo…

        kdyz uz ste vsichni takovy odbornici a nesnesete chybu co napise jinej tak budte pri svejch vedeckejch uvahach aspon korektni…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          www.marzocchi.com/…orksMoto.asp?…

          je videt, ze jsi nemel moznost srovnani vidlice s patkama v ose a s predsazenim. Proste se ovlada jinak.

          0 0
          • assassin  

            takze si srovnaval vidli ktera mela stejnou stopu a mela jedna tu stopu docilenou predsazenim na patkach a druha na brylich? tomu moc neverim…

            podle me fuk jak se to udela… jestli na brylich … na patakch … zemnou uhlu osy rizeni.....

            neni to samy polozit vidli tim ze je delsi (tim se stopa zvetsi) a posunout osu kola dopredu na patce…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              takze si srovnaval vidli ktera mela stejnou stopu a mela jedna tu stopu docilenou predsazenim na patkach a druha na brylich? vsechny soucasny vidlice na horska kola maji to predsazeni +/- stejne. Priznavam nemeril jsem to. Jen se mi proste s vidlici, ktera je vic vpredu pred osou otaceni (hl.slozenim), hur zataci. A nemyslim si, ze to ma co spolecneho s tou tvoji stopou ;)

              0 0
          • assassin  

            jo jinak ta vidle na tu krosku co davas odkaz ma predsazenou tu osu prave proto ze na krosce jsou velky kola 21palcu a stopa je moc velka..... na silnicnich moto ktery maj 17palcu kola vystrcenou osu nenajdes.....

            0 0
      • assassin  

        BTW: kdo si to nakresli uvidi ze tim ze se to predsazuje je to rizeni vice vratke…naopak kdyby to predsazene nabylo je stpa vetsi a je to stabilnejsi.....

        0 0
        • JMT  

          Tak takle to zrovna neni :-)

          0 0
          • assassin  

            jo a co je teda jinak?

            0 0
            • JMT  

              kdo si to nakresli uvidi ze tim ze se to predsazuje je to rizeni vice vratke Predsazeni znamena prodlouzeni stopy-delsi stopa-stabilnejsi bike

              0 0
              • assassin  

                jo takze tohle teda neni stopa????? – obrazek

                0 0
                • JMT  

                  ziju v domeni ze stopa je vzdalenost mezi prednim a zadnim kolem

                  0 0
                  • Vilém  

                    to je rozvor

                    0 0
                    • milan1  

                      Tohle je tady běžný standart spousta vysvětlování naprosto základních věcí :-(

                      0 0
                      • assassin  

                        acha…no tak nic… tak se holt necham prevalcovat argumenty ostatnich a taky reknu ze se to bude chovat na ho… kdyz to nema osu posunutou dopredu.....jak to v dnesni dobe muze jeste nekdo vubec zkonstruovat takhle na hovno?

                        0 0
                        • milan1  

                          To je moje vyjádření tak nejasné? Souhlasím s tebou, tak co se děje?

                          0 0
                          • assassin  

                            …sorry tebe sem pochopil… jen sem spatne umistnil… melo to byt jako rezignace… kdyz nekdo napise ze to mam spatne a pak se dozvim ze dotycny si mysli ze stopa je rozvor… psal jsem uz v rychlosti.. a jako ze uz se k tomu nebudu vyjadrovat…

                            0 0
                            • hanz  

                              napíšu to až sem..jezdil jsi někdy vidli bez offsetu že to tu tak hájíš?…vidle bez ti v zatáčkách zavírá kolo a z obrázku poznáš akorát to že trochu ty brejle předsazený sou ale odhadem standartně jako u jiných vidlic které mají ještě k tomu offset…nechce se mi moc polemizovat že kdyby to tak nebylo tak by to určitě nebyl jeden z posledních výrobců na světě kterej to tak dělá…zerptej se třeba i chlapů z krutotru jak se jim zavírala jejich první vidle bez offsetu a proč ho ted teda mají když je to mnohem složitější na výrobu, obzvlášt v domácích podmínkách…oby vydle byli předsazené v brýlích.

                              nevím jak si to nasimulovat, ale nemá náhodou offset význam při zatáčení že se jinak mění horizintální uhel náboje, tudíš celého kola?..teoreticky nejsem schopnej říct proč to tak je v praxi, ale stojím si za tím že vidle bez offsetu je děfka.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Copak o to. Predsazeny to bude dost.

                                0 0
                              • fousek  

                                Myslim ze kdyby se jim zavirala vidle tak by z toho nemeli moc radost

                                0 0
                                • fousek  

                                  omluvam se za velikost obrazku

                                  0 0
                                  • hanz  

                                    nevím co na to říct třeba že se tu už milionkrát došlo k závěru že motorka má sice taky dvě kola ale s kolama se srovnávat nedá nebo třeba nevím proč to tak je ale nejdřív si někdo testněte vidli bez offsetu a pak s a pak teprve začněte říkat důvody..já je neznám..já jen vím že bigone se zavírala a shiver ne

                                    0 0
                                    • assassin  

                                      hanz … hele netvrdim ze to tak nebylo… tys na tom jezdil ja ne… jen rikam za ta teorie musi sedet..... je mozny ze jedna ta vidle byla delsi a tudiz doslo ke zmene uhlu hlyvy rizeni a proto to tak je … proste podle teorie se tim ofsetem docili toho ze to lip zataci…kdyz se to prezene tak zavira … a ne naopak…

                                      ale ja na kole jezdim kratce… vzdy jsem jezdil na moto a tam se zasadne ponorenim vidlice (pustim vidli v brylich nahoru-zmensi se uhel-zmensi se stopa) docililo vyrazne lepsi ho zataceni… ale zase to bylo nestabilni pri jizde rovne… velke rychosti atd…

                                      0 0
                                      • hanz  

                                        jo to sedí o tom se nepřu ale todle podle mě je opravdu věc uhlu vidle (ale puštením vidle se ale uhel zvětší) kdežto mě přijde že offset má spíš vliv na celkovou rovnováhu kola…abych to osvětlil uplně..starej dragster se se shiverem choval super..když jsem dal bigone(cca stejně velká ale bez offsetu) tak se zavíral a když jsem dal první 888mu která byla vysoká tak se taky zavíral…přitom s big one měl nekratší rozvor ze všech a s 888 nejdelší s 888 se zavíral protože měl už moc malej uhel vidle. u big one přisuzuju zavírání offsetu…potvrdil jsem si to aj s chlapama s krutoru když jsme probírali jejich novou vidli..stará bez offsetu byla sice kratší na rozvoru celýho kola ale zavírala se

                                        0 0
                                        • assassin  

                                          jj ten uhel je mensi nebo vetsi podle toho jak to beres… ty ho beres vuci zemi… pak kdyz vdli jakoby narovnam tak se zvetsi (kdyz bude kolmo bude 90) a ja to beru vuci svislici (kdyz bude kolmo bude nula) … jestli byl s tim bigone kratkej rozvor svedci to o kratky stope a potvrzuje to chovani o kterem mluvis… jestli ta 888 byla dlouha… tak je to divny, melo by to bejt stabilnejsi… ale ono takhle to poznat od oka dost nejde… tam par milimetru ofsetu muze udelat nakej ten stupen a co to udela na vic jak metru dylky dole na te stope je otazka… to by se muselo zmerit a nakreslit a pak si myslim ze by to sedlo s tou teorii.....

                                          0 0
                              • assassin  

                                jak je videt z obrazku co dal padlista tak ta vidla ma dost velkej ‚offset‘ … akorat ze ne dole ale v brylich… pokud by byla diskuze na tema co je konstrukcne lepsi … jestli ho udelat na brylich nebo dole na nohach vidle …pak OK… ale ja tvrdim ze kolo se bude chovat stejne at je to udelany tak jako tak…

                                jinak za tim ze se zvetsujicim offsetem bude rizeni vratsi si stojim…

                                kdyz bude offset nulovej tak to v zatacce bude mit snahu se to rovnat nez se zavirat… to by to delalo kdyby se offset prehnal a ta stopa byla na druhou stranu…

                                da se to predstavit jako kolecko na nakupnim voziku… osa otaceni pred osou kolecka… bude to tim min vratke cim ta vzdalenost bude vetsi… kdyz bude nule nebo dokonce nadruhou stranu tak se to kolecko jakoby zvrati…

                                tak si prdstavuju ze kolo ma snahu zavrit zatacku…

                                0 0
                                • hanz  

                                  podle odkazu je to fakt předsazené tak že to dožene ten offset..přemejšlel jsem nad těma uhlama naboje a to je nejspíš kravina..ty zustanou stejný u obou variant…chtělo by to testnout teda jestli se bude zavírat nebo ne, pak by jsme asi dostali konečnej verdik.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Ja mam porad pocit, ze proste kdyz jedu rovne drzim tu vidlici nahore a kdyz zatocim, tak mi spadne. Tenhle pocit mam s vidlicema s patkama v ose :) Jsem si myslel, ze to je vetsi vzdalenosti nohou vidlice od osy otaceni, ale ono to jen samotnou vzdalenosti neni. Sazim na to umisteni vidlice vpredu.

                                    0 0
                                    • hanz  

                                      mužu to chápat teda jako že se ti kolo zavře-spadne?…mame stejný pocit?

                                      0 0
                                    • goofy  

                                      Taky myslim, ze to je tou celkovou hmotou vic odsazenou od osy otaceni… Jestli jsem se teda vyjadril spravne, aby me tu zase nekdo nenapadl.

                                      0 0
                                  • assassin  

                                    no vidis… proste kdyz mam nakou geometrii (osa rizeni … a pak osa kola) a ty zustanou na stejnem miste tak je jedno jak bude vypadat to neco co ty dva prvky propoji…

                                    viz obr…

                                    0 0
                                • milan1  

                                  Pokud bys necítil podporu jsem s tebou máš samozřejmě pravdu a geometrie nejde posuzovat jen podle pohledu. geometrie řízení nejde obejít a platí u ní zákonitosti které uvádíš a posuzovat se dá jedině po přeměření hodnot stopy a ta je určující pro geometrii řízení. Pohledem to rozhodně posuzovat nejde. A nakone se zeptám jeden doplňující dotaz. Jaký asi pocit vzniká z vidlice Lefty? Nepadá to do zatáčky víc na jednu stranu ? :-)

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    To sis asi dost nabeh :)

                                    0 0
                                    • milan1  

                                      A tohle má být ta smeč? Vždyť ti propadl míček raketou :-)

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Ode me by to bylo moc tvrdy a ty bys tomu stejne neveril. At ti to napise nejaky leftysta ;)

                                        0 0
                                      • hanz  

                                        nikdy jsem jí nevozil ale proč hodně uživatelů říká že je obtížné na ní jezdit bez držení řidítek…přinej­menším v prvních dnech než si člověk zvykne že se to trošku naklání?

                                        0 0
                                        • milan1  

                                          Tak to je přesně tohle, naznačuju především jiné rozložení hmoty a z toho možný dojem, stopa v tom ale na vině není.

                                          0 0
                                        • speedy gonzales  

                                          bez drzeni to jde v pohode…jen musis byt vykloneny na jednu stranu:-))

                                          0 0
            • wroum  

              vetsi odsazeni = vetsi stabilita a horsi zataceni nulovy odsazeni = nepustis ani riditka za jizdy, jinak lehnes

              kdo mel kdy BMX a zkusil si otocit riditka s vidlici (spousta lidi vozila vidli obracene a neprislo jim to divny), tak poznal rozdil.

              0 0
    • assassin  

      jinak ta USD se mi fakt libi… treba bude horsi nez boxxery apod… ale me se libi a stejne neumim a nikdy nebudu umet jezdit tak ze bych to poznal…

      stejne jako ve vetsine dalsich podobnych disciplin (mam zkusenosti u motorek) zde plati ze je to spis v rukou nez v te technice.....

      0 0
      • goofy  

        To je druha vec, proc bych si tu dvoukorunku nekoupil – vubec se mi nelibi vidle bez off-setu

        0 0
  • fousek

    Tak se bez zachranovat mi se tesime na apokalypsu

    0 0
  • marapara

    Jdi se těma sračkama bodnout někam. Vkládat ty žvásty do všech threadů. Asi nemáš co dělat, co? Kdybys šel makat, líp uděláš.

    0 0
    • goofy  

      Proc se vsichni rozcilujete a reagujete? On to tu stejne necte. On to jenom zaspamovava… Takze bud ho to prestane bavit, nebo mu Admin priskrti pristup.

      0 0
      • Hnoj  

        Jenom přístup? já bych mu ve jménu lásky zaškrtil třeba krk nebo tak něco :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.