Vidlice Manitou Minute TS 100 remote

21 nepřečtených
  • pedro007

    Zdravím,

    Mám dotaz na vidlici Manitou Minute TS 100 remote, nikde o ní nemůžu nic kloudnýho najít, je použita na Meridě Matts TFS 900-D 2012. Co je to zač? S čím se dá srovnat?

    Díky

    0 0
    • scret  

      pravdepodobne nejakej OEM orezanej Minute…

      0 0
    • kantis  

      využiju tohoto vlákan, mám vidlici Manitou Minute Expert TS air 130 taper a po několika měsících ježdění jsem zjistil že vidlice nevyužívá celé pístnice, když se vidlice úplně zamáčkne tak je na vidlici nevyužito cca 2cm, chci se zeptat jestli se vidle nedá nějak zdvihnout nebo co se s tím dá dělat? a jestli má cenu se pouštět do nějakých operací?

      0 0
      • kaktusjack  

        mam ji doma taky a je to normalni, kdyz si zmeris, tak vidlice opravdu vyuziva 130 mm zdvihu, ale pistnice je dlouha 150 mm.

        0 0
        • kantis  

          a dá se s tim něco udělat??

          0 0
          • kaktusjack  

            No pokud ma mit zdvih 130 mm, tak je vsechno spravne, ne? To jak je dlouha pistnice nemusi nutne udavat zdvih. Myslim, ze kdybys to tam chtel nacpat celych 150 mm nadoraz, tak se ti nahore nevejde korunka. Ale uz je to celkem dlouho, co jsem to zkoumal.

            0 0
            • kantis  

              a asi by to i dost změnilo geometrii co? no vybodnu se na to, ale jinak ti děkuju :)

              0 0
              • kaktusjack  

                Jestli to chces predelat na 150 mm, tak to netusim jestli jde a pripadne jestli to zmeni vzdalenost osa-korunka, to je ta podstatna mira, ktera ti ovlivni geometrii. Ale obvykle se tahle mira zvetsi se zdvihem, zalezi potom na konkretni geometrii jestli zmena bude k lepsimu nebo ne. Myslim, ze 2 cm jeste nejsou tolik, navic kdyz jeste budes pravdepodobne vozit vetsi sag.

                0 0
              • kaktusjack  

                Tak koukam, ze u TS air se to resi vyndavanim spaceru, aspon v manualu pro rok 2014 tak kdyz se kouknes do nohy s pruzenim, tak to poznas.

                0 0
              • kaktusjack  

                Tak koukam, ze u TS air se to resi vyndavanim spaceru, aspon v manualu pro rok 2014, nevim jaky mas rocnik. Tak kdyz se podivas do nohy s pruzenim, tak to poznas.

                0 0
    • kantis  

      Zdravím mám vidlici Manitou Minute Expert TS air 120mm, už od začátku není využita celá délka noh, máte někdo zkušenost jetstli se dá chod vidlice zvýšit?

      0 0
      • madcat  

        U Manitou vidlic je zcela normální, že vidíš větší kus vnitřních nohou, než kolik jich skutečně využiješ i při dosažení 100 % zdvihu. Nic s tím neuděláš.

        0 0
        • kantis  

          já vim, to mi došlo, i jsem to měřil :D ale nejsem žádnej troškař a chtěl bych víc, otázka zní jestli tam jsou nějaký podložky který bych mohl případně vyndat aby se vidle nořila celá

          0 0
          • Vilém  

            Hm, tak leda dat nejakyho poradnyho placaka, to bys teoreticky mohl prorazit dna spodnich nohou a norila by se cela. Zpet by se asi, bohuzel, nevratila:(

            0 0
            • kantis  

              ou, tak to jsem nechtěl slyšet :( doufal jsem spíš v ty podložky

              0 0
              • BLACK1E  

                Je to uplná hloupost. Myslím, že u některých rámů by ti při propružení nadoraz tak, jak chceš, narazila podkova spodních nohou do rámu. Moc nechápu proč to takhle manitou dělá.. asi se jim to líbí.

                0 0
              • BLACK1E  

                Je to uplná hloupost. Myslím, že u některých rámů by ti při propružení nadoraz tak, jak chceš, narazila podkova spodních nohou do rámu. Moc nechápu proč to takhle manitou dělá.. asi se jim to líbí.

                0 0
                • kantis  

                  Tech 140 mm co by vidle davala bych rozhodne vyuzil, s tim ramem me to vubec nenapadlo, me se to taky libilo, ale pak me nastvalo se tam neda ani poradne pridelat blatnicek a nohy mi pripadaj ze se vic spinej

                  0 0
    • Pitrisecek  

      tuhle vidli mám na svém kole, najeto cca 2 tis. km, žádný vakl, vzduch neuniká, vše funguje jak má. Jedinou výtkou je reálný zdvih maximálně 90 mm místo udávaných 100 mm, a zdá se trošku přetlumená i při nastavení nejmenšího tlumení, ale není to žádná tragédie.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.