Vidlica na cross (do 5000kc) ...

25 nepřečtených
  • pepko

    viem ze sa tu vidlice riesia stale … ale na cross velmi nie … tak pripadne ak som prehliadol nejaky tred dajte link …

    mala by byt urcena na author classic 2004 po upgrade, aktualne na nom vozim sadu LX2007 a kolesa mavic aksium … vidlica zostala stara, je to RST 791 CL7 … ma zdvih asi 5cm, ale uz asi moc nepruzi … nema nastavovanie tuhosti, nema lockovanie … to su veci ktore by som chcel … ale ktory system netusim …

    tak ak mate niekto dobre skusenosti s niektorou vidlou, dajte mi to sem, pripadne aj odkaz na dobru cenu do niektoreho obchodu … dik ..

    0 0
    • Bafoon  

      jednoznačně suntourky tady asi ta nejlevnější www.kupkolo.cz/…06_1792.html
      nebo nabídka od milana www.tuning-test.cz/index.php?… vzduchové poladěné verze, těžko na crose seženeš něco lepšího :-)

      0 0
    • Patar  

      Pro menší rámy SR SUNTOUR NCX-E-RL(olej-vzduch)- 63mm
      větší rámy SR SUNTOUR NRX-7600 RL(olej-vzduch)-75mm.
      Dalšímožnosti:­........NRR-8100-LO
      NRX-8200-RL
      NRX-9100-RL
      Staršía levnější modely nedoporučuji.Pokud bys dal přednost ještě regulaci tlumení, pak ještě SR SUNTOUR NRX RLD a to s pivotama, nebo bez(pouze pro disk).

      0 0
    • pepko  

      dik … mam 20" ram … vazim dost, teraz asi 85kg …

      to od milana ma zmysel ? v kazdej diskusii sa tu spomina ale nejako neviem ci tomu mam verit alebo je to sranda :-)))

      inak neviem ako je to s rozmermi … ja mam taky starsi ram, predstavec je tam ten stary typ, cize je zasunuty az do ramu … budu mi tam nove vidlice pasovat ?

      0 0
      • xentar  

        nevím, jestli to má smysl pro tebe, jaký bude poštovný plus risk, že si to nemůžeš vyzkoušet, ale rozdíl mezi sériovou vidlicí a její upravenou verzí je u low-endu a střední třídy výraznej. ideální je fakt porovnat to na vlastní kůži

        0 0
        • MlokCZ  

          Doplním, že ten rozdíl je výrazný až na pár vyjímek u většiny vidlic a to i dražších. Tím myslím, že např. u Reby je ten rozdíl stále dost velký (i když záleží kus od kusu konkrétní Reby, podle citlivosti konkrétního kusu v originálním stavu).

          Malý rozdíl bych viděl hlavně u Foxek, hlavně do 07 modelů. U 08 modelů už ten rozdíl může narůst, ale to se teprve uvidí, jestli bude možná úprava navýšení high speed komprese u 08 modelů.

          0 0
      • Sinty  

        Jestli máš hlavové složení se závitem, tak sloupek vidlice má s nejvetší pravděpodobností průměr 1", musíš sehnat příslušnou vidlici se stejným sloupkem, nebo vyměnit třeba rám, dnes nejsou vidlice s 1" sloupkem moc rozšířené (na trhu).

        0 0
        • pepko  

          ako mam zistit co tam vlastne mam ? … rozoberat sa mi to nechce … a ram sa menit nechystam … nejake redukcie neexistuju ?

          0 0
          • Sinty  

            Stačí když vytáhneš představec, musíš povolit šroub s hlavou pro imbus: www.ivelo.cz/…veho-slozeni pokud trubka představce bude mít průměr < 25,4 mm (cca 22.2mm) máš sloupek s 1" a musíš vybrat příslušnou vidlici. Redukci můžeš použít když máš představec 1 1/8" a 1" sloupek: www.kupkolo.cz/…eni-ahead-25 ahead provedení: www.ivelo.cz/…idlice-ahead

            0 0
            • pepko  

              mam taketo fotky mmm.ic.cz/vidla1­.jpg mmm.ic.cz/vidla2­.jpg

              porovnanie s o rok mladsim modelom author basic, ten ma uz novsi typ predstavca (ahead ?) …

              ale oba biky maju vonkajsi priemer hlavovej trubky 41mm, ja mam predstavec v mieste kde vstupuje do hlavoveho zlozenia priemeru 26mm (25.4 ?)

              tak co si o tom myslite, dostanem tam novy typ vidlice alebo iba zavitovy typ ?

              0 0
              • pepko  

                mozete mi niekto (kto ma vidlicu 28mm ahead) aky mate vonkajsi priemer hlavovej trubky ?

                ja som z toho nejaky popleteny, ale tak mi to vychadza ze ram mam uplne klasicky a ked vymenim aj hlavove zlozenie, tak nebudem mat problem dostat tam novu vidlicu 28mm

                presiel totiz vela shopov a hlavove zlozenia sa rozdeluju ci su na horsky bike alebo cestny a potom podla vidlice na 25mm alebo 28mm … nenasiel som ziadne rozdelenie na typy podla velkosti ramov …

                0 0
              • Patar  

                Máš hlavové složení 1 1/8" -závitové. Pokud bys chtěl zachov původní představec a hl. slož., musel bys pořídit vidlici o tomto průměru krku se závitem, případně tento závit nechat v servisu vyříznout po zakrácení krku. Doporučuji spíše modernizacxi kola AHEAD systémem(nový představec a hl. složení po řádném změřwní a zakrácení na původní úchop řídítek, pokud Ti toto vyhovovalo.Vidlice vyššch kategorií nejsou většinou závity opatřeny a sloupek nemají 180mm, ale 255mm.

                0 0
                • pepko  

                  ja tento predstavec vobec nechcem … je prilis vysoky, rozhodne chcem predstavec ahead a som zmiereny aj s tym, ze budem menit vidlu …

                  0 0
                  • Sinty  

                    Přesně jak píše Patar, bude lepší vyměnit i HL za ahead 1 1/8" ale raději kolo zanes do servisu protože existují různé průměry misek pro hlavové trubky rámu, tam Ti vyberou správné HL.

                    0 0
                • milan1  

                  Obávám se, že podle popisu tam má závitové složení 1"

                  0 0
                  • pepko  

                    a je problem tam dat ahead zlozenie 28mm ?

                    0 0
                    • Sinty  

                      Pokud máš 1" HL tak tam nenalisuješ misky pro 1 1/8"

                      0 0
                    • Sinty  

                      Jestli si teda měřil správně, tak máš 1 1/8 :-) ale tak z fotky to zkresluje…

                      0 0
                  • Sinty  

                    Jestli píše, že má představec v místě vstupu do HL (snad měřil část zasunutou v krku…) 26 mm, tak to nemůže být 1" hlavko.

                    0 0
                    • pepko  

                      preco ?

                      26mm <> 1" ??? mozno je to 25.4, to neviem tak presne zmerat … ale predstavec urcite nema 28mm priemer …

                      0 0
                      • Sinty  

                        Protože ten 1" je 25,4 mm a značí vnejší průměr sloupku vidlice, tak do něho nemůžeš vsunout představec s vnějším průměrem trubky 26mm…

                        0 0
                        • pepko  

                          jasne … takze mam 28mm vidlicu … no vidis, konecne rozumny prispevok :-D

                          0 0
                          • Sinty  

                            Myslel jsem si že víš co znamená u vidlice 1" :-)

                            0 0
                            • pepko  

                              ja uz neviem nic … kazdy mi povie nieco ine a vlastne neviem na com som …

                              0 0
    • Smazaný účet  

      já tam mám pevnou: www.bike-forum.cz/…se_biky.html?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.