Velikost silničky (175cm slečna)

10 nepřečtených
  • hannawald

Ahoj,

promeril jsem doma zena, ale moc se v tech vysledcich competitive cyclist nevyznam. Jeste bych pochopil, ze na delku doporucuji cca 53–55 ram, ale co vyska/ rozmezi pro stack, co by sedel? Jezdeni vikendove, eventualne do prace..je nutne se omezovat na endurance geo nebo zvladne i nizsi hlavu?

Diky moc.

• tromboonen  

Ja bych to videl spis na delku 52–53 podle Eddieho. Stack nemam v oku/hlave, nakresli si zvolenou geometrii a zjisti rozsah dropu viz vlakno Silnicka pro devce a jine, uvidis co vyjde.

• hannawald  

diky. da se z toho nejak vycist, jestli ma dlouhy/kratky ruce vzhledem k postave, tzn. k cemu to smeruje..?

• tromboonen  

Hele nevim, antropolog nejsem, kdyz to porovnam s mymi vysledky, tak to vypada, ze ma pomerne dlouhy nohy, ale taky minimalne nektere dily nahore, ja mam ke sve vysce dlouhe nohy a bohuzel kratky vrsek, nevim teda presne ktere casti za to muzou, ale ve vysledku potrebuju asi o 3–4 cm kratsi posed nez by bylo obvykle a kvuli tem nohoum to mam k rodlum vzdycky hodne dolu, takze urcite co nejvyssi hlavu..

Takhle z cisel nepoznam, jak na tom je, mozna k necemu dojdes porovnavanim jednotlivych parametru posedu, ale jistejsi bude si nakreslit treba jeden endurance ram a jeden race ram od stejne znacky v delce 52. Pokud nebude u endurance vychazet negativni nebo nulovy min drop a maly max drop (5–7 cm), tak bych rek ze je endurance vhodnejsi, pokud neni chrtka a nechce zavodit, prece jen se tam vlezou vetsinou sirsi plaste (pokud teda neplanujes kotouce, tam uz to plati i pro aero a zavodni hajtry)

• hannawald  

Dival jsem se na to vlakno, ale jak to rozkreslit moc nevim, nejspis to bylo v jinem vlakne..kazdopadne si to nejak neumim predstavit, jen odhaduju, jestli se tam nejak pocitaj ruzny trojuhelniky pres uhly..:)

ja to mam stejne jako ty, kratsi trup a ruce proti noham, tak volim endurance geo. Ale trochu to limituje vyber, takze kdyby to nebylo tak potreba, bylo by to lepsi:)

• tromboonen  

No bud to nacmaras v nejakym programku, nebo si od nejakycho ditete pujcis pravitko a uhlomer, pocitat by to taky slo, ale nechtelo by se mi..

Nakreslis sedlovou troubu ve spravnem uhlu, naneses na ni sadle-BB hodnotu, pak ze stredu vedes svislici, na tu naneses stack a mas vysku hlavy vzhledem k pozici sedla, pridas podlozku hlavka, cca od oka, predstavec vc uhlu nahoru/dolu, max a min mnozstvi podlozek a mas rozsah.. to je bez vzdalenosti rodel, ciste jen vyska, pokud nakreslis i delku ramu vyjde Ti i poloha rodel a muzes overit..

V tom vlakne nekdo tusim daval i Xcel tabulku, ktera to (nebo alespon neco) spocita po zadani hodnot, ale nedival jsem se na ni, na Xcel mam alergii.

• plzakj  

Neco se resilo tu

Pripadne muzes zkusit pozadat bajneho krba o radu :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tenhle kalkulator uvazuje klasickou geo bez slopingu, takze Stack se da odhadnout jako 0.96×ST(c-t) (tj delka sedlove po vrch x sin uhlu sedlove trubky, ktery je sin73°=0.96). Takze mi to vychazi (Eddy fit) 53.4 stack na 52.4 TT, to je nejaka ne moc nizka klasika, spis nez endurance.

• hannawald  

Diky moc. Je to stejne zvlastni. Kolo s TT 52.4 a stack 53.4, to je u nekterych kol i velikost 50 a to mi teda prijde na 175 cm maly..ale asi to tak bude, no..kdyz se divam treba na Canyon, tak to je zhruba damske S a velikostne to oni radi 172–178cm, takze to tak asi bude a ty zenske velikosti jsou celkem posunute..

• Chlebovnik  

Canyon má stejnou geo u „ženský“ i „chlapských“ modelů. S je na 175 cm běžná velikost a vozí ji i vyšší závodníci.

• hannawald  

jj, ja koukal na damske s, coz je u Canyonu panske xs..taky jsem koukal na Cube, kde to spis vypada na 50 nez 53, proste celkem maly velikosti vychazi..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.