• pelvis

    Můžete mi poradit, Vy stejně vysoký, jakou velikost vybrat? Díky

    0 0
    • wlk  

      nezáleží jen na celkové výšce, ale na tom, jak vysoko máš rozkrok, jakej rám a na co chceš, bike, cross, trek a kterýho výrobce, každej má jinou geošku…já osobně jezdím 21ku rocck machine a měřím 187. upřesni použití a zkus historii, je tam toho opravdu požehnaně ;-)

      0 0
    • petebike  

      no ja mam 186, ale je to opravu podle vyrobce…mel sem ramy od 18 – 21,5 palcu MTB, silnici od 57–60 …

      0 0
    • figa  

      Já měřím 189cm měl jsem Meridu 20palcu, teď mám Treka 19,5 a sedí mi víc je to dost o výrobci rámu.

      0 0
    • Alty  

      Už sem to sem někomu psal, skus si to spočítat podle návodu na WWW.competiti­vecyclist.com

      0 0
    • Gorgov  

      neni rám jako rám a neni 188cm jako 188cm, ale řekl bych 19–20,5palce.

      0 0
    • Davidek  

      Mám 188 a trápil sem se pekelně – skoro ve všech doporučeních a tabulkách sem byl uprostřed. Nakonec sem vybral větší rám a spokojenost naprostá. Tedy pro fulla SC Blur LT – vel. XL

      0 0
    • sorak  

      mam 189cm a jezdim 21" treka, ale tedka skladam 29"MTB a s Mrazkem jsem se dohodl na 19" ramu, ktery vypada, ze mi bude sedet temer dokonale…

      0 0
    • Mig_all  

      Využiji vlákno. Prosím poradte mi někdo jaká velikost rámu horského kola by byla vhodná pro přítelkyni 175cm vysokou? V horských kolech se moc nevyznám. S tím, že by chtělá pánskou verzi rámu. Do budoucna totiž uvažuju, že ji pořídím nové kolo. Já bych byl pro krosové ale nedá si to vymluvit. :-( Jezdíme jenom asfalt, lesni cestičky, polnačky, šotolina, kostky… Na stavajicim kole nema odpruzenou vidilici, dost nevhodne sedlo a ram je celkove maly taze se hrbí, jednou si pucila horaka a byla unešena, takže bude proste horák no. :-D

      0 0
      • lidumil  

        Viz výše, orientačně bych to viděl tak na 17".

        0 0
      • lens  

        přitelkyně ma 173cm a ma pellsa 19" menši ram ji neseděl,chce to vyzkoušet,projet se, což by při nakupu neměl byt problem.

        0 0
      • siafu  

        mám 165 cm, rám max. 16" s tím, že by mohl být i nižší – třeba Scott Scale v „S“ xD

        odhadem 17" nebo 18", důležitá je ale také délka rámu!!!!

        0 0
        • jama  

          Kromě výšky poměřujte taky délku rámu, to je mnohdy důležitější údaj.

          0 0
      • Lance  

        mozna uz pisu pozde, ale nejlepsi je at se na tom sveze:-). Ja to resil s pritelkyni letos. Vykasli se na ruzne ty poucky apod kecy a at si vybere dle sebe. My zkouseli 16 a 18 a vzala si 18, nekde sem uz to tu psal, proste ta 16 byla mala a hlavne clovek na tom vypada blbe, jak vosa na bonbone. Druha vec je ta, ze nejezdi brutal teren ani zavody, takze nehrozi caste seskoky. Dle tabulek a ruznych doporuceni ji to vychazelo na tu 16–17, ale kdyz na tom jela,tak rekla,ze tohle opravdu ne.

        0 0
    • Joseph de Sax  

      jsem si všiml, že skoro všichni sedí na 16"…asi byly někde ve slevě.

      0 0
      • Zlatka  

        Určitě ?? Já jsem to pochopila tak, že buď na 29" nebo na 36"..

        0 0
    • MirosPikos  

      Těžko říct, co jak komu sedne.

      Já mám 186cm a velikost rámu 19" (RB CRR), představec 110mm. Možná by se mi hodila spíše 20" ale ta nebyla v nabídce. Jinak jsem ovšem spokojený.

      Ale bude záležet dost na geometrii rámu.

      0 0
    • mc.loki  

      mám 187 a Marin 21, sedí mi skvěle.

      0 0
    • Sodík  

      Kluci to shrnuli pěkně, jen byl dodal, že velikost rámu se měří jako vzdálenost od středu „středu“ (osy) ke konci sedlové trubky. Např. jsem teď koupil rám, 17", předtim jsem jezdil 21", ale ty rámy jsou stejně dlouhý, fakt hrozně podobný. Liší se tím, že máš „víc místa“ právě nad rámem…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jak máš dlouhou sedlovku?

        0 0
        • Sodík  

          Truvativ stylo race 40 cm, vytažená tak 4 cm pod limitem (který měřim tak, aby sedlovka byla pod oběma trubkama – pod sedlovou i pod tou horizontální)

          0 0
      • jIrI___  

        Jak píšeš, řídit se především délkou horní rámovky. Měřím 188 cm a jezdil jsem Pellse 21", teď jezdím Treka 18,5", který je tuším ještě o 10 mm delší než ten Pells.

        0 0
    • StanleyCZ  

      Využiju tématu.

      Taky mám 188 cm. Rozkrok 84–85cm. Ruce 64cm, pokud je měřím v horizontální poloze od těla do středu gripu a nebo při vertikálním měření podél těla to je 73cm i s výškou ramena.

      Jedná se mi o HT MTB rámy Cube a Radon ZR race

      Psal jsem i do Radonu a tam mi napsali, že bych si měl vzít 22" rám, ale jsem v tom laik, ale i tak mám pochybnosti o jejich doporučení.

      Budu vděčný za všechny reakce.

      0 0
      • malamala  

        Mám podobné parametry jako ty a mám Supa 21,5" a pokud bude plánovaný Hai, tak 22".

        0 0
      • MlokCZ  

        To máš s Radonem blbé, jeho geometrie pro tebe prostě není moc vhodná.

        Na délku bych odhadoval právě tu doporučenou 22". Ovšem na výšku je pro 84–85cm nohy 22" rám naprostý nesmysl, tam maximálně tak ta 20".

        Radony jsou krátké a ty bys potřeboval nějaký delší rám, abys nemusel brát tak velkou velikost.

        A ten Attention je ještě o nějaký ten milimetr kratší (vyšší modely u Cubu jsou o trošku delší, tenhle je už opravdu superkrátký).

        Z těch zahraničních výhodnějších značek bych doporučil kvůli geometrie Canyon, ten je o dost delší než ten Radon a Cube. Bohužel ale zase už toho moc nemají a mít nebudou.

        http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

        tady je už výběr bídný, Lko v černé už nebude vůbec.

        Případně dražší 7čka

        http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

        ta bude ještě ve všech velikostech a barvách, ale zase si docela počkáš.

        0 0
        • StanleyCZ  

          Tak změna. Z důvodu nečekaných výdajů musím skrouhnout budoucí bike na 19000.

          Jak jsem tak koukal, tak jsem našel dvě zajímavá kola.

          od Canyonu model Yellowstone 4.0

          a nebo Haibike

          Na Canyonu se mi líbí vzduchová vidle.

          O Haibike i Canyonu tu bylo napsáno dost, jde mi spíš o srovnání od někoho, kdo má zkušenosti s oběma modely potažmo značkami a jestli se dají srovnat jejich geometrie, která by byla vhodnější na těch 188cm výšky a 85 rozkrok. Cenově vyjdou s poštovným na ±stejné peníze.

          Děkuju

          0 0
          • MlokCZ  

            To je geometrií zase o něco horší. Yellowstone je kratší než Canyon GC.

            Ten Haibike je pak úplně stejně dlouhý jako ten Yell. při o malinko menší výšce, takže Haibike je geometrií vhodnější, osazením je to celkově docela vyrovnané.

            Z těhle dvou bych volil raději Haibike. Teď je otázka jaký. 50cm velikost by byla dobár na výšku, ale je otázkou jestli bude stačit 600mm délky. Pokud ne, tak 55cm, snad by to ještě na tu délku nohou nějak vyšlo (standover tam neuvádí), ale bude to tak tak a chtělo by to nějak ověřit.

            0 0
            • StanleyCZ  

              No tak to jsem si moc nepomohl. Takže se asi budu muset porozhlédnout po něčem jiném. Nemáte nějakou alternativu, geometrií vhodnější pro mě a v téhle cenové relaci?

              Děkuju

              0 0
            • StanleyCZ  

              Takže pro mě, pokud stand-over vyjde bude velikostně Haibike ve vel. 55cm(21,5") a kdyby ten Canyon Yellowstone, tak ten ve velikosti XL(22")?

              Jak jsem koukal na ty jejich rozměry v těchle velikostech, tak jsou obdobné, jestli něco nepřehlížím.

              Ještě mě napadlo, jestli vůbec má smysl poohlížet se po těchle výhodnějších značkách, když budu mít jenom 19 tisíc.

              Je ještě nějaká jiná alternativa k těmhle bikům? Nemyslím ani tak nějaké zapomenuté kusy z minulých let, které se sem tam vyskytují po obchodech, protože to je na delší hledání. Spíš mi jde o to, kouknout na dostupnou modelovou řadu resp. dostupný model a říct si „jo, tohle je obdobný“.

              Děkuju

              0 0
              • MlokCZ  

                Ten Yellowstone má uvedný v XL standover a to 848mm. Do toho bych při té udané délce nohou rozhodně už nešel.

                A občas můžeš narazit i na něco u nás, pokud to bude nějaká větší sleva. Bez velké slevy těžko seženeš za ty prachy něco srovnatelného.

                0 0
      • MlokCZ  

        U Radonu a Cubu neudávají standover rozměr, který bys měl při těch vysokých rámech hlídat.

        Radon ani Cube nemá nijak konstrukčně sníženou horní rámovou trubku, takže snadover nebude moc odlišný od Canyonu.

        A u Canyonu je uvedený, pro 22" velikost to je 857mm. To jen pro přestavu, že 22" rám mít opravdu v žádném případě nemůžeš pro tu délku nohou (pokud nebude mít konstrukčně sníženou horní rámovou trubku jako třeba Ghost SE).

        Ani u Canyonu v Lku (20,5") to nebude se standover žádná slává, ale už se to dá s těmi 826mm.

        0 0
        • StanleyCZ  

          Aha, děkuju za vysvětlení. Koukal jsem na Canyon a taky jsem si prošel tou jejich aplikací na výpočet velikosti rámu a při mých mírách mi to ukázalo velikost rámu M, což ale asi teda není vhodná velikost. Myslel jsem, že se tomu bude dát věřit.

          0 0
          • MlokCZ  

            U Canyonu výpočtu velikosti nevěř vůbec. I přesto, že zadáváš více údajů, tak velikost to určí stejně pouze z délky nohou a délku rámu to vůbec neřeší.

            A dle délky nohou to je skutečně ideálně na Mko, jenže bude skoro určitě krátké.

            0 0
            • StanleyCZ  

              Takže u toho Canyonu by pro mě bylo ideální Lko?

              Mluvíš tu o délce rámu. Jak je tahle hodnota definovaná? Z čeho se to počítá nebo to je jedna z hodnot na schématu geometrie?

              0 0
              • MlokCZ  

                Udává se délka virtuální horní rámové trubky (pomyslná vodorovná spojnice středu od hlavy do středu sedlovky).

                Tak se dají srovnávat rámy mezi sebou i když mají jiný sloping.

                Ještě to trošku může zamotat sedlový úhel sedlové trubky, ale to už neudělá velký rozdíl.

                A na délku odhaduju to Lko s tou uvedenou délkou 615mm (je to rozměr G a je tam na obrázku vidět odkud kam to je). S jistotou to ale říct nelze, když vycházím jen z délky rukou a výšky postavy. Faktorů ovlivňující posed je tam mnohem více včetně subjektivních požadavků každého jezdce (někdo raději nataženější posed, někdo vzpřímenější).

                0 0
    • StanleyCZ  

      Tak změna. Z důvodu nečekaných výdajů musím skrouhnout budoucí bike na 19000.

      Jak jsem tak koukal, tak jsem našel dvě zajímavá kola.

      od Canyonu model Yellowstone 4.0

      a nebo Haibike

      Na Canyonu se mi líbí vzduchová vidle.

      O Haibike i Canyonu tu bylo napsáno dost, jde mi spíš o srovnání od někoho, kdo má zkušenosti s oběma modely potažmo značkami a jestli se dají srovnat jejich geometrie, která by byla vhodnější na těch 188cm výšky a 85 rozkrok. Cenově vyjdou s poštovným na ±stejné peníze.

      Děkuju

      0 0
    • weekend warrior  

      mám 183–4cm a:

      diamond back re…trail: 18

      wheeler 9080: 18

      haro zero eight: 18

      cove hanjob xc: 17,5

      kona hoss: 20, po 14dnech pryč, dlouhé

      cove stifee: 17,5

      gary fisher: 17,5

      kona smoke: 18

      0 0
    • StanleyCZ  

      Tak jsem šel do sebe. Jako první, jsem pár svejch věcí prodal, aby bylo víc peněz na kolo a za druhé jsem se i nechal pořádně přeměřit a heleme se. Měřím 190cm a rozkrok 85,5cm.

      S penězma jsem se dokázal vyšroubovat na 29 tisíc, což bude na slušný bike stačit.

      Hledal jsem dál HT, protože kvalitní fully se za můj rozpočet neprodávají.

      Mám 3 favority.

      Haibike Q RX 2010 21,5"

      Poskládat RB na rámu CRR + epicon TT

      Koupit rok rekreačně jetý Specialized Stumpjumper Comp HT vel. 21"

      Haibike ani RB neuvádí standover rozměr. Spešl má zase 848mm, což je asi moc, ale pojedu si ho vyzkoušet. Co říkáte na můj výběr? Rozpočet mám pár dní, ale už jsem stihnul projet BF tak nějak abych pročetl všechna témata tohohle rozpočtu, ale možná mi nějaké kolo uteklo.

      Budu rád za všechny reakce.

      Díky

      0 0
    • Revolt06  

      Myslite ze je to dobrá velikost? Jedna se o velikost 21,5 měřim 188cm v obchodi mi to doporučili.

      Nestacila mi velikost 19,5?

      0 0
      • Revolt06  

        Co říkáte?

        0 0
        • michomin  

          Za mě dobrý, menší velikost by byla malá.

          0 0
        • puka  

          Dobrý, případně to poladíš představcem.

          0 0
          • Revolt06  

            Ten ma myslim 11cm nejmensi je tusim 5 ze?

            0 0
            • puka  

              40mm. Vozím 60mm, ale XC nijak nehrotím. Záleží jak chceš agresivně jezdit, kde mít těžiště a jak ti to záda a ruce dovolí.

              0 0
              • Revolt06  

                Odkud kam me se měří predstavec, od středu ke středu?

                0 0
                • puka  

                  Ano. Ještě dej pozor na úhel, který by ti nemusel vyhovovat.

                  0 0
        • Vilém  

          Nj, uz je to tady, jak kdyby ti to nekdo nerikal:)

          0 0
          • Revolt06  

            Tak na par metrech se to nepozna a nikdo mi nerek ze by mohlo byt vysoke .

            0 0
            • Revolt06  

              A možná se mi to jen zda jen mi pripada ze vsichni maji sedlovku vic vysunutou.

              0 0
              • Vilém  

                Z tveho fota neni poznat jak mas sedlovku vysunutou. S nohou na zemi taky clovek neposoudi nic. Sedlo by melo byt cca tak vysoko, ze kdyz na nem sedis, das patu na pedal ve spodni uvrati, tak by noha mela jit jeste propnout, nemela by byt zcela natazena, ani pokrcena. Potom mi prijde, ze tak jak je to na fotu, je sedlo o neco niz, nez by melo byt, kdyz das klidne nohu na zem.

                0 0
            • Vilém  

              Ono zas tak vysoke neni, na fotu je prd poznat, ale tipuju, ze sedlo by mohlo byt vys, ono je predevsim dlouhe.

              Tipuju, ze i v tom vybiracim vlakne padlo at se omeris a projedes to kalkulatorem na competitivecy­clist.com.

              Ale i kdyby, tak tebe to stejne nezajimalo, tys videl pouze to co jsi chtel videt a slysel pouze to co jsi chtel slyset.

              0 0
              • Revolt06  

                Nene tam se to neresilo dle tabulek mi vychazi to xl ale je to tak nahrane z L.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.