• Corleone 23

    Ahoj níže zasílám fotky na kole s rámem 17,5 a kolama 29". Měřím cca 180 cm a vybírám si nyní kolo.Doteď jsem měl 26 ve velikosti 19,5 TREK 8500. Chci se zeptat zkušenějších zda dle fotky bych toto kolo mohl mít či raději větší rám. Moc děkuji za info fakt upřimně nevím co vybrat

    0 0
    • Markony  

      Podle fotky se mi zda malý šel bych do 19" .Ale podle fotky se nedá moc soudit .

      0 0
    • bimjeam  

      Ak chceš kúpiť 29" treka, tak napr. superfly 18,5" bude veľkosťou takmer zodpovedať 19,5" 8500-vke

      Sám som prechádzal z 26" Treka 18,5" na 17,5" 29" superfly 7

      Na 18,5" 29" budeš mať 90mm predstavec, tak to bude úplne ideálne si myslím na tvojich 180cm ;)

      0 0
      • Corleone 23  

        no a teď co je reálná velikost když si zmínil treka? Oni maj virtual a real tak 18,5 je virtual nebo real?Snad je to srozumitelné.

        0 0
        • bimjeam  

          Všetky čísla , čo som uviedol sú čísla ako sú na nálepke rámu bikov.

          To že 17,5" Trek s 42cm sedlovou trubkou je dlhší ako 19" Radon s 47cm trubkou už je na inú debatu.

          Ak máš nepomerne dlhé nohy k dlžke trupu, tak trek nebude mať pre teba vhodnú geo

          veľ. 18,5" (virtuálna dåžka rámu 19,5") bude na tvojich 180cm IMHO ideál

          0 0
          • Zafata  

            Takze jestli to dobre chapu Bimjeame tak ty podle teto tabulky

            http://www.trekbikes.com/…/superfly5/

            Mas teda 18,5 ten virtual coz je v actual 17,5. Tudiz tva delka ramu je teda tech 62cm.

            Majiteli vlakna radis teda virtual 19,5 coz je teda aktual tech 18,5. Kde delka ramu je 63,9cm.

            No sam osobne merim zhruba 184cm a mam hodne kratke nohy 84cm a musim rici, ze vlastnim Superflye 7 rocnik 2014 prave virtual 19,5(18,5 aktual) a mam teda jen 600km najetych na nem i kvuli zdravotnim problemum, ale prijde mi teda hodne velke i na me. Pritom mam dlouhe ruce i trup a musel jsem si tam dat 75mm predatavec oproti 90mm. No mozna je to porad jen pocit oproti 26 kde jsem mel kratke riditka a 120mm predstavec a 60cm ramovou trubku, ale porad jsem si nezvykl.

            0 0
            • MlokCZ  

              Stejně to musí vzít tazatel dle svojich proporcí.

              Kdybych to vzal dle svojich proporcí (182cm + krátké ruce), tak doporučení

              „Na 18,5“ 29" budeš mať 90mm predstavec, tak to bude úplne ideálne si myslím na tvojich 180cm"

              by bylo naprosto mimo.

              Na 63,9cm délku bych musel dát 3,5cm představec aby mi to akorát vyšlo :-)

              Na celopevňáku mám 60cm dlouhý rám + 7,5cm představec.

              0 0
              • Zafata  

                Tak ty mas hodne kratky trup i ruce jak jsi nekde psal. Ja mam treba ruce kolem 72cm. Proste dlouhe fest na moji vysku. Mozna je to proste jen nezvyk. Clovek jezdi par let na 26 se 120cm predstavcem a 60cm riditkama a pak ma 29 a k tomu 69cm riditka.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Sice mám hodně krátké ruce, ale na druhou stranu vozím hodně úzká řídítka (jen 62cm). Široká řídítka posed trochu natáhnou. A pak vozím na HTčko dost krátký představec.

                  Jak jsem psal, tak vždy je nutné to brát dle proporcí toho co kolo vybírá.

                  V reálu to vychází různě. Třeba kamarád 188cm, ruce a nohy žádný extrém (určitě ne nijak krátké ruce) a vozí na HTčku 620mm rám + 100mm předtavec + 70cm řídítka.

                  Kroměr proporcí by se mělo také odpíchnout od plánové délky představce. Představec by se měl volit dle typu kola a toho co se jezdí. A nemělo by sloužit k ladění délky posedu. Při výběru nového kola by se měla délka rámu určit z vybrané délky představce a ne naopak.

                  0 0
              • bimjeam  

                18,5" má dåžku 62cm, nie 63,9cm.

                Záleží aj na tom aké široké máš rajdy, prípadne aký dlhý predstavec.

                Ja som menil 80mm za 100mm, lebo som tak zvyknutý od nepamäti a chcel som mať viac závodný posed.

                Osobne si myslím, že postavu mám proporčnú.

                A moja rada bola mienená na nrmálny typ postavy, ale na bike-fore sa nezavďačí človek nikomu.

                0 0
                • Zafata  

                  V tom pripade uz si ted rozumime :)

                  Take bych se pripojil k tve rade vzit tu 18,5 co ma tu delku tech 62cm .Ja bych dneska take do ni sel.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  Ohledně velikosti je to jednoduché. Nikdy nikomu neradit bez znalosti jeho přesných proporcí, proto jsem ten příklad dle sebe uváděl.

                  Průměrné proporce nemá v reálu téměř nikdo.

                  Proporce přesné nepsal. Ale dal aspoň ty fotky, kde trochu něco poznat je. Dle fotek bych mu větší rám nedoporučil a vzal bych ± velikost jako má na fotce.

                  0 0
            • bimjeam  

              Nechápeš to dobre.

              Mám veľkosť 17,5" s efekt. dåžkou 602mm

              (neviem načo to zbytočne komplikuješ s actual)

              Na ráme je nálepka 17.5" finito ;)

              Ja mám 176cm

              Zakladateľovi radím o palec väčší rám, teda 18,5" s fektívkou 620mm

              0 0
    • Edwin  

      Woe Americká krása :)

      0 0
    • Thomas  

      Mám 180 cm a pořidil jsem Superfly ve velikosti 19,5". Na tu 18,5 jsem se nemohl srovnat.

      0 0
    • Lucky-x  

      Taky bych osobně šel spíš do té 19" :-)

      Ale co mne dostává je ten pytel na fotce :D

      0 0
    • Corleone 23  

      Ještě pro upřesnění. Předchozí kolo TRek 8500 délka 625mm + 100mm představec řidítka tuším 600mm. Své proporce moc nevím :D. Délka k rozkroku cca 810mm, ruce jsem neměřil nikdy ale myslím že jsou adekvátní k mé výšce. Pokud postupuju správně a porovnávám geo nového kola s geo treku tak bych neměl udělat chybu nebo se mýlim? Jinak velikost na fotce je 450mm s délkou cca 600mm + 80mm představec a řidítka 720mm. Větší rám čili L je 610–620mm 500mm představec tuším 90–100mm a řidítka taktéž 620mm. Takže když porovnám větší s mým trekem tak je to téměř totožné. Jsou mé úvahy správné?

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud současné kolo vyhovuje, tak je určitě správný postup vzít ± stejnou geometrii.

        Rozmysli si jak široká řídítka chceš vozit. Pokud bys dal výrazně širší, tak musíš vzít v úvahu, že to dost natáhne posed.

        A jak jsem psal výše, tak si rozmysli předem i délku představce.

        Na fotce máš kratší rám i představec ale o hodně širší řídítka a přijde mi tam posed ± ok. A to není moc vidět jak moc máš natažené ruce (při rychlém focení je často tendence natahovat ruce, za jízdy pak bývají většinou mírně pokrčené).

        0 0
        • Mr.Dan  

          Přesně tak, jak píše Mlok. Jen pro orientaci dodám, že každé +3cm na šířce řidítek rovnají se cca –1cm na představci (pro zachování stejného posedu).

          Uvedu taky svůj konkrétní příklad: měl bych mít rám o ETT 600–605mm s představcem kolem 100mm (ale není řečeno, pro jak široká řidítka!), ale pořídil jsem rám 19' s ETT 615mm a 90mm představcem a řidítka 685mm jsem nakonec musel vyměnit za 635mm, protože posed byl už moc dlouhý a buďto bych musel vyměnit představec za nějaký 70mm (ale to už by bylo asi hodně nestabilní řízení i pro XC), nebo vyměnit rám za kratší…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.