• Sufry

    Dobrý den vespolek,byl bych strašně rád kdyby mi někdo poradil s výběrem trekového kola do 15000.

    Chtěl bych na něm jezdit do práce,což je 200km (50km za den).

    Terén je asfalt.silnice(hlav­ní) , občas cyklostezka.

    Měřím 183 / 90 kg . Jízdou na kole mám v plánu taky zhubnout , což je jeden z důvodu.

    Popřípadě zda mám vyhledávat kolo s kotouč.brzda­mi(nevím zda je využiji) a nebo bez a tím pádem by na kole byl nějaký jiný lepší komponent.

    Hledal jsem i zde na foru,ale našel jsem jen staré příspěvky.

    Děkuji moc za radu a čas co mi někdo poskytne. s pozdravem Pavel.

    0 0
    • Sufry  

      Měl jsem spíš na mysl Krosové kolo ( plete se mi to )

      0 0
      • novas752  

        Trekový a krosový je to samý (pokud jsi nemyslel cyklokrosový).

        To jakože jedeš do práce 4 dny, nebo co to znamená? :)

        Kotoučovky asi nebudou nutné.

        0 0
        • Sufry  

          Nn, nemyslel jsem cyklokros.

          Ne nejedu , mám třeba 4 služby v týdnu, tak jsem to propočítal . :) Jen mě štve , že se pomalu blíží zima a asi budu muset počkat s koupí. Ale uvidíme . :)

          0 0
          • novas752  

            V zimě se taky jezdí. :) Sleduj různý slevy, teď je podzim a budou výprodeje. Jinak bohužel trekový kola jsou často zbytečně drahý (aby mohli rejžovat německý důchodce) a tak nemůžeš vzít jen tak něco.

            0 0
            • Sufry  

              Jasný , no mě se více líbí MTB kola , ale když stim budu jezdit převážně po silnici, tak nevím zda by to byla dobrá volba. Nevím jak velký bude rozdíl v jízdě když to porovnám. Přemýšlím i o tom si to nechat sestavit , jen je zde zase otázka, kdo ze stavitelů je dobrý cena/vykon , abych na tom ve finále nebyl stejně jak z obchodaku.

              0 0
              • novas752  

                Řekl bych, že všichni stavitelé jsou výhodnější než sériová kola (mimo nějakých velkých likvidačních výprodejů) a můžeš si zvolit přesně to, co chceš.

                Trekové rámy jsou trochu kratší než mtb rámy, protože se počítá s delším představcem a vzpřímenějším „výletním“ posedem. Takže na jízdu do práce OK, ale na nějaké sportování asi nic moc (proto taky treková kola spoustu cyklistů včetně mě moc nemusí, je to hybrid mezi mtb a silnicí). Zase u mtb je problém s vidlicí – na asfalt je odpružená 100mm skoro zbytečná a zbytečně těžká a sériovky pevný vidle nemaj.

                0 0
                • Sufry  

                  A mohl bys mi doporučit nějakého stavaře?(třeba do zprávy) Pár sem si jich zde našel, ale jediné co vidím sou dohady a žádné potrebne informace.

                  Tak já nevím zda treka nebo mtb teď :D a tím sportováním si měl na mysl co třeba ? závody nějaké ?

                  0 0
                  • novas752  

                    No jet závod na trekovém kole je zoufalost. Na silnici ti všichni ujedou (silniční závod) a v terénu taky (mtb závod). :)

                    Měl jsem na mysli i normální sportovní jízdu (jedu abych jel a ne abych dojel z A do B). Trekový kola jsou prostě určený na lehkou cykloturistiku (= babky kolem řeky jedou na zámek) a jsou na to i dělaný (byť často se zcela nesmyslnejma převodama moc do rychla), takže když jedeš třeba 25km/h a víc, tak dost cítíš jak tě brzdí vzpřímenej posed apod.

                    0 0
                    • Sufry  

                      Tak teď si mi to hezky vyjasnil . No ja budu jezdit i ve svém volnu. Je fakt že s trekem si asi moc nezajezdim v lesních cestách . Tak zase přemýšlím momentálně o mtb :D

                      0 0
    • fargo.  

      Podobnej problém jsem řešil před 6 a 2 lety – trek bez diskovek. Prohlížel net, porovnával… Nakonec jsem koupil Pells CRONO Pro. Přišlo mě to jako nejvýhodnější volba. Neporovnával jsem ani sedlovky, ani představce a kliky. Osazení pohonu se mě jevilo jako nejlepší.

      No a teď místní znalci, zvláště ti ovlivnění marketingovou masírkou co je frííí, trendy, kůůůl, co se teď jezdí – „do mě“.

      …a kdyby si koupil 27,5 a dal tam užší pláště tak by měl…

      …a kdyby si koupil 29 a dal tam užší pláště, však na kros a 29 jsou pláště stejný…

      Dovolil jsem si napsat to, jak jsem já již 2× vybíral treka pro sebe, následně pro dceru.

      0 0
      • novas752  

        No a co jako?

        Vždyť ve světě trekových kol se léta nic nemění (snad jen kromě možnosti kotoučovek), tak co by mělo být trendy?

        0 0
      • Jezevec70  

        Ještě jsi zapoměl na možnost koupit 27,5 a dát tam 29!kola s trekovýma pláštěma. :-)

        Za tyhle peníze bych zkusil oslovit některého ze stavitelů. Je o tom tady dost vláken.

        Poměr cena/výkon bude určitě lepší, než sériovka.

        0 0
    • Sufry  

      Počkám si ještě na par rad :) ale jinak zatím díky za odpovědi

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.