Transplantace-navýšení výkonnosti

40 nepřečtených
  • burnout/syndrome1

    Dobrý den,chci se tu zase optat.Kdyby si někdo nechal transplantovat srdce od nějakého mnohem výkonějšího a trénovanějšího člověka,aby se zvýšily významně jeho kondice a výkonnost,pova­žovalo by se to na závodech za doping a hrozila by mu diskvalifikace?Ne­víte někdo o nějakém takovém případě a jestli ano,jak se to pak posuzovalo?Sa­mozřejmě mě zajímá hlavně cyklistika,ale může být případ i z jiného sportu

    0 0
    • mosquito  

      ciste teoreticky je to mozny, ale v praxi je to asi nemozny .. kdyz tu transplantaci prezijes tak ti asi velkolepy sportovani stejne zakazou

      0 0
      • simon111  

        No, ale hlavně by se z tebe stal ledový člověk. S cizím srdcem bys ochladl a nemohl milovat Terku..

        0 0
        • burnout/syndrome1  

          To tedy nechápu proč.To je přeci už překonaný pohled,že city,láska atak. jsou otázkou srdce.Prý je toto čistě vázáno jen na mozek,takže by transplantace toto ovlivnit neměla.A co se týče Terezie,zkouším své city odhodit,když nejsou opětované,ale jde to těžce a pomalu

          0 0
    • pelhrimov  

      o fyzickém výkonu nerozhoduje pouze jeden orgán, srdce trénovaného jedince v netrénovaném těle nic nezmůže, to za prvé. Za druhé, když netrénuješ, tak výkonnost ztrácíš, trénovat se musí neustále, tzn. je lepší srdce 20ti letého kluka než 80ti letého bývalého rekordmana.

      0 0
      • burnout/syndrome1  

        To je mi jasné.Myslel jsem spíše něco,jako třeba že třeba dobře trénovanému 65kg cyklistovi dají srdce také trénovaného třeba 85kg sportovce.Třeba Číňani těsně před olympiádou

        0 0
    • pelhrimov  

      Cesta k velké výkonnosti vede přes genetickou manipulaci, je potřeba při početí zařídit, aby zárodek měl ty správné geny. Na drohou stranu krevní doping je také taková malá transplantace :)

      0 0
    • Twiggy Ramirez  

      Jde o to, že když máš transpalntované srdce, tak musíš užívat imunosupresiva tj. léky snižující obranyschopnost organismu. Protože tělo se k tomu novému srdci chová jako k cizímu tělesu nebo viru a bez těchto léků by to nové srdce zničilo. jinak ale po třech měsících od transplantace je možné mít plnou fyzickou zátěž, tedy v případě, kdy srdce funguje tak, jak má. Ale díky užíváni velkého množství léků to na nějaký vrcholový výkon v cyklistice není.

      0 0
      • burnout/syndrome1  

        No,něco takového jsem si myslel,ale třeba ho nechají zajet životní závod a pak mu vrátěj jeho původní srdce,do té doby někde zmražené nebo jinak k čerstvosti uchované.Číňani jsou schopni všeho

        0 0
        • hurikan  

          Číňani jsou asi fakt schopný všeho, bohžel…Zajímalo by mě, co je ve skutečnosti za úspěchem číňanek ve svěťáku v XC. Nějak se mi nechce věřit že by se takhle vyšvihli z roku na rok…Kdo ví čípak mají asi srdce…;)

          0 0
          • pavelm  

            No mi napadne pripomina triumf cinanek na olympiade v Atlante, kdy do te doby zcela nezname cinanky triumfovaly v bezich na 5 a 10km… pak uz o nich zase nikdo neslysel. Udajne jedly nejake specialni rasy :)

            0 0
    • F3nd3r  

      No asi takhle, pochybuju, že by se tvoje výkonost zvedla jelikož transplantace srdce je tak invazivní zákrok, že by si se z něj vzpamatovával přinejmenším rok. Za další, do konce života by si byl odkázán na léky, které by potlačovaly imunitní reakci tvého těla na cizí orgán. Za třetí a to je to nejdůležitější, nikdo vlastně neví jak dlouho ti transplantovaný orgán vydrží. Čili, když to shrnu, není správná otázka jestli ti to výkonost zvýší, jako že asi ne, ale jestli se ti taková kravina vůbec vyplatí.

      0 0
    • scret  

      covece to je vybornej napad,hele a nevsi kolik by to stalo? mylsim to novy srdce…

      0 0
      • navikin  

        To člověčí je poměrně drahý (teda pokud by ti nestačilo od nějakýho namakanýho příslušníka té čínské cvičící opozice), pokud by ti stačilo vepřový, nebo umělý duralový – tak by to mohlo být levnější než komplet. sada xtr (bez kol).

        0 0
        • scret  

          nojo,ale XTR je XTR:))

          0 0
          • Luka  

            :D .. jestli budes nekde na e-shopu vyhodne objednavat, prosim plice, srdce a prave koleno. Pripadne i mozek. To vis, usetrime na postovnym… :)

            0 0
            • scret  

              ok,na ty kolena bychom mohli dostat supr slevu,ja potrebuju rovnou dve:(

              0 0
              • wroum  

                ja chci jenom pravy :-)

                0 0
                • scret  

                  ano pisu si,takze 3 ks prave + 1 ks leve…

                  0 0
                  • wroum  

                    a jedno peceny s krenem prosim :-)

                    0 0
                  • Luka  

                    to nebude tak jednoduchy… to musis brat i s prislusenstvim, takze cele fúty… aby to pasovalo. A co kdyz nebude ta prava nova noha ve velikosti 39?… to abych pak koupila od kazdy velikosti bot jednu…

                    0 0
                    • scret  

                      hmm mi povidej,ja ted kupoval novy tretry a zjistil ze treba Spesly bych potreboval jednu 43,5 a druhou 44:(((

                      0 0
                      • Luka  

                        strihej si nehty jen na jedne noze, to vyjde levnejc :)

                        0 0
                        • scret  

                          hmm,mooc ftipny,anebo rozklepat palickou na maso ze?:)

                          0 0
                          • Luka  

                            videls popelku? rezat palce, rezat paty… tse… moznosti je spousta

                            0 0
        • saab  

          je to s dualama, nebo bez? A je to s hydrama nebo Véčkama?

          Jinak s tim srdcem, myslím, že měnit ho, obzvlášť pokud to vlastní funguje a nehapruje je k ničemu. Lepší jsou plíce s větší kapacitou. A pak taky bych se podíval po nějaké liposukci..

          0 0
      • kolda  

        coveče, teď to rozebírali tuším v Reflexu. v číně to vyjde kolem 150 tis USD, což je při dnešním kurzu pohoda.

        dostaneš navíc srdce mladýho vězně, dokonce si ho můžeš vybrat.

        to už stojí za úvahu, když vezmeš, že bys tu investici mohl získat zpět na výhrách.

        0 0
        • scret  

          150 USD? hmm to beru:)

          0 0
          • kolda  

            150 000!! nechceš si k tomu srdci přibrat i oči?? :))

            0 0
        • pavelm  

          Je to vubec mozny? transplantace organu mezi lidmi rozdilnych ras? Slysel jsem ze treba u kostni drene je to vyloucene. Bournoute co ty na to jako lekar?

          0 0
        • Stingray  

          no je to docela kotel, koupíš si ledvinu nebo játra z živého zdravého politického vězně za 80tis $ :-// Normálně jak svíčkovou, země neomezených možností…

          0 0
    • orca.1  

      zkus transplantaci mozku.

      0 0
    • St1c  

      ked pominiem ze cele je to blbost, tak aj tak musim povedat ze cisto len „zmena“ srdca ti vobec nepomoze. regeneracia a schopnost pracovat v zakyslenom prostredi sa tym totiz nezmeni.

      0 0
    • foxhound  

      Dneska jsem si koupil nový zavirací nožík, jestli chceš, tak ti tu transplataci provedu. :-) Akorát pak už asi vychladneš nadobro…

      0 0
      • Opice  

        Božínku tady jsou asi samí drsňáci, teda sem přestanu chodit.

        0 0
    • karliner  

      Když nemáš Rebu pyčo a kliky XT, tak ti nepomůže ani transplantova­ný srdce.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.