Tip na pohodlné cyklo sandále kolem 2000 Kč?

90 nepřečtených
  • PatrikKalista

    Ahoj, nemáte někdo tip na prověřené cyklo sandále? Jedu za 14 dní k moři na kole a normálních botech bych asi chcípnul:-(

    0 0
    • jecnak  

      Keen delal. Nevim jestli stale dela. Vozilo je i nekolik cestovatelu. Jinak asi skoncis u Shiman.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak objednat z netu, objednáš dvě velikosti a pak pošleš zpátky ty co ti nevyhovujou. Dvě kila za poštu není tak zlé.

      0 0
    • Jenda  

      Se sandálama je to bída, nebo teda aspoň před dvěma lety když jsem sháněl. Většina firem je buď přestala vyrábět nebo se do Čech nedováží. Prakticky jediný rozumně sehnatelný jsou Shimano http://www.bike-eshop.cz/…6l-cerne-spd jenže nemaj v podstatě žádnou ochranu špičky a až když je člověk má, tak zjistí jak často větší či menší kamínek do té špičky narazí. Druhá varianta je tohle – http://www.bike-eshop.cz/…-zelena-2015

      nicméně odvětraný je to přeci jenom hůř než sandále. Na druhou stranu je to dělaný na jízdu bez fusekle, což samo o sobě tepelnej komfort zlepší. Jezdím v nich ve vedrech i klasický MTB vyjížďky, až na měkčí cykloturistickou podrážku mi přijdou OK, takovej kompromis mezi tretrou a otevřenou sandálou.

      0 0
      • PatrikKalista  

        Máš pravdu! Je to bída…štvou mě s těma KEENama. Jedu k Černýmu moři a počítam, že bude hodně teplo…Ty první mám zatím v merku, ale ty druhé vypadají celkem dobře a nemuselo by v nich být vedro.

        0 0
        • Jenda  

          měl jsem tyhle, https://ebent.wordpress.com/…als-also-no/ byly super, teď v nich jezdí táta kterej je potřebuje víc a já si koupil ty shimana kde zas víc ocením lepší ochranu nohy. Snazil jsem se sehnat tyto https://www.cyklonemcik.cz/…-sdl-sandaly

          bohužel bez šance, myslím že už se několik let nedělaj.

          0 0
          • PatrikKalista  

            A,,větrají dobře? Myslím ty Shimana. Co odolnost? Vydrží něco?

            0 0
            • Jenda  

              Je to lepší než klasický tretry ale nějaký zázraky zas od toho nečekej. Pokud plánuješ jezdit u toho moře jen šotoliny a asfalt, ber klidně sandále, pokud hrozí i nějaký kamenitější cesty tak bych vzal spíš tyhle polosandále. Odolnost nevím, já je vozím tak 500 km v roce, obecně mi přijde odolnost, resp. trvanlivost u shimano treter dobrá.

              0 0
              • PatrikKalista  

                Spíš silnice…:-) Na kamenité cesty bych raději zůstal u klasických bot. Já si trvanlivost treter od Shimana taky nemohu vynachválit. Akorát mě štvou s tím číslováním:-)

                0 0
                • Jenda  

                  jo, turistický jsou o cca číslo větší než jejich sportovní tretry

                  0 0
      • PatrikKalista  

        Dneska jsem je mel na sobe(zelenocerne myslim) a prisly mi velmi pohodne a vzdusne a prijde mi, ze by s nima 150 km denne jet slo…

        0 0
    • BenedictCumberbatch  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • BenedictCumberbatch  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • puka  

      :)))))

      0 0
      • BenedictCumberbatch  

        co jsem napsal závadného pane admine? říká Vám něco pojem demokracie? Sprostý jsem jako čechoburan nebyl tak o co jde?

        0 0
    • BenedictCumberbatch  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • BenedictCumberbatch  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • BenedictCumberbatch  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • PatrikKalista  

      Ještě mě napadla taková blbost asi, ale co si je zkusit vyrobit sám. Já používám Triop a ty jsou dokonalé. Vydržely mi 7 let a pak se rozpadly, ale těch 7 let jsem jim dával fakt zabrat. Nešel by vymyslet nějaký bastl:-)

      0 0
      • Jenda  

        to bych šel spíš cestou platforem a normálních sandálů, na nějaký spíš turističení by to mohl být celkem funkční model

        0 0
        • PatrikKalista  

          I při 150 km denně?:-) SPD Ti fakt pomůže…

          0 0
          • Jakobo  

            No udelal jsem to uplne stejne, SPD sandale jsem ani nevedel, ze existuji. Na Korzice mesic na tezko, Tevy, pedaly obyc Force. Prumerne 90 km denne, nekdy vic nekdy mene, vic se stejne nedalo za den stihnout, ty kopce byly brutalni. Na tezko jezdim pravidelne v lete a mam sebou sandaly i tenisky. Podle teploty. Na Korzice to v uzavrenych botech ale neslo. Ale jinak souhlas, ze SPD by byly lepsi.

            Akorat bych si vzal sandaly a vyzkousel par pedalu v obchode, na hlinikovych dost klouzou. Takze pokud budes jezdit nejaky teren dej si bacha. Mozna s ocelovou prihradkou budou OK nebo platformy s piny, pripadne plastove mestske s takovym tim smirglem. Ja jsem to neresil a bylo to v cajku.

            Pak mozna nejake platene strevice a ne SPD ale klipsny, neni to jak SPD, ale lepsi jak bez. Navic nebude mit spalene prsty a verat budou dobre.

            Jo a pocitej s ponozkama nebo budes mit spalene prsty.

            0 0
          • Jenda  

            jestli chceš drtit 150 km denně tak na sandále zapomeň, budou mít moc měkkou podrážku, je to přeci jen turistická bota.

            Shimano má klasifikaci tuhosti podrážky 1–10 a ty sandále maj tuším 4.

            0 0
            • PatrikKalista  

              Ja o tom premyslel tak, ze bych treba puldne jel v nich a puldne v normalnich.

              0 0
            • PatrikKalista  

              A s těmi, co máš by si 150 km jel?:-)

              0 0
              • Jenda  

                ne, ale já bych tak nějak obecně nechtěl jet 150 km, protože v terénu kterej mě baví to neujedu :-)

                Každopádně ta měkká podrážka ti při intenzivnějším šlapání může vadit. V tomhle byly docela dobrý ty sandály Lake, ty měly podrážku celkem tvrdou a vím že nějakých 90 – 100 km jsem v nich párkrát dal.

                0 0
                • PatrikKalista  

                  Děkuji za radu. Koupil jsem ty Snímána. Najel v nich skoro 5000 km a jsou na tento účel parádní

                  0 0
    • jirkous3  

      Zkus se podívat na tretry v patro.cz. Dnes jsem tam viděl sandály od jiné značky, ale jen jsem to proletěl.

      0 0
    • milan.v  

      No tvl, cyklosandále… :-o

      0 0
    • konidana  

      Taky teď řeším SPD sandále… Děcka jezdí v létě v sandálech Keen Newport, ale hlavně dcerka(10,5r) bez spd-ček šlape jak kopyto. Oba (i syn 8,5r) mají nějaké SPD turistické tretry a jezdí se jim v nich dobře, ale v létě se paří a taky jsou líný vázat tkaničky. Na dovolený ujedeme průměrně asi 70km denně (40km-100km) a jedem tak týden v kuse. Já i muž máme řemínkový klipsny, ale dětem je zatím fakt dávat nechci – stačí, že se v nich občas vysekám já:D Ty SPD sandály Keen mne nadchly, možná se mi i podaří je sem z tý Ameriky dostat. Nebo dají se u nás sehnat nějaký sandály s plnou špičkou a SPD ve vel. 37 a 39 ?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.