• Mad_Cat1

    Máte někdo zkušenost s tímhle nosičem? Thule

    Budu pořizovat, je tam klasický rychloupínák nebo adaptér pro 20mm osu, já ale potřebuju pro 15mm osu, takže musim dokoupit ještě jednu redukci navíc, ale odepsali mi, že s tou to nepůjde uzamknout, což mě trochu sere, ale třeba se to dá nějak vymyslet..? Nějakej adaptér do vidlice, nebo redukci tak, abych to mohl sepnout rychloupínákem a zamknout..třeba někdo poradí, díky.

    0 0
    • Breakpain  

      Jaký je důvod nedát tam klasický Thule ProRide 591 ?

      0 0
      • Mad_Cat1  

        Ten mám, ale budu teď mít karbona Ghosta a četl jem přímo na webu ghostu, že zakazují jejich kola vozit na střeše, takže to chápu tak, že se chrání před případným poškozením, i když si myslím, že to kolo by to vydrželo v pohodě. A jelikož v mým malým autě ho vozit nehodlám, tak abych náhodou tomu rámu neublížil nějakým nevhodným stlačením rámovky v rameni nosiče, chci udělat kompromis a vozit to upnuté holt za vidlu no.

        0 0
        • Breakpain  

          No jde o to, abys to neutahoval dokud karbon nepraskne ;) …

          Vozím tak karbonové rámy zcela bez problému a plno lidí v okolí taky ;).

          A pokud Ghost „doslovně“ zakazuje vozit kola na střeše – pak tím, pokud chceš být pečlivý, myslí jakýkoliv držák ;) … Tedy i tebou alternativně vybraný ;o).

          0 0
          • Mad_Cat1  

            Já vím, ale sehnal jsem bazarový za dobrou cenu, tak budu mít aspoň klid na duši, že to budu mít aspoň nějak alternativně vyřešené. I když líbí se mi nový ProRide 598 , bude rám svírat mnohem líp než 591 a podle toho co jsem pochopil, tak bude mít i „moment“ v dotažení kolečkem…

            0 0
            • Breakpain  

              Jasne chapu. No, ficura pekna … ale asi to kvuli tomu kupovat nebudu :)

              Ja jen, ze pokud to neupinas jako maniak na krev, tak muzes byt v klidu. Jezdim takhle uz druhy rok, dva ramy a vse OK.

              0 0
              • Mad_Cat1  

                No uvidím až to vyzkouším. 591 jsem jezdil s hliníkovým rámem a pro jistotu jsem ho dopínal vždycky docela dost si myslím a i tak mi přišlo, že se na střeše kolo mělo tendenci vaklat, 29" a velikost L mi dovolovala to upnout hodně dole až téměř u klik, takže nahoře zbytek kola působil jako docela velká páka…

                0 0
                • Breakpain  

                  Vaklá se to vždy, pokud vím, jeden maník v servise s tím zkoušel v Německu i 200 km/h a prý OK ;-)

                  0 0
              • raw 4  

                Stejné zkušenosti 2 roky vozeny na střeše. .prumerně jedenkrát za 4 tydny..

                0 0
    • th74  

      Mám ho včetně redukce na 15 mm osu. Redukce je obyčejná trubka s dírou a chtějí za ni šílených 700 kč, já ji koupil protože jsem byl pod časovým tlakem, ale jinak si ji nech někde vytočit na soustruhu. Zamykání není možné, protože vidlice se upíná přes upínák z vidlice. Tím pádem platíš úplně zbytečně za zamykací systém pro rychloupínák, který nevyužiješ.

      Jako funkčně srovnatelný low cost by šel Hakr fork h0601, který ale není pro T drážky. Jinak jsem taky nic rozumného na upnutí za 15 mm nenašel.

      0 0
      • Mad_Cat1  

        Já to koupil kvůli karbon rámu, abych ho nemusel stahovat za rámovou trubku, jinak bych to taky nechtěl. Jo vytočit to nechám, nebo si koupím kus hliníkový trubky s potřebným průměrem a uříznu dle potřeby. K tomu zamykání snad jedině koupit pevnou osu na imbus, aby to bylo aspoň malinko ztížený, nebo holt nenechávat na střeše bez dozoru…

        0 0
        • Smazaný účet  

          o jakým zamykání mluvíte? O tom systému zámků, který jdou otevřít šroubovákem? Tomu bych moc „zabezpečení“ neříkal.

          0 0
          • Mad_Cat1  

            tak aspoň nějaký procento potencionálních zlodějů to odradí nebo zpomalí. Jasně že to nic moc neni a pokaždé, když takhle musím nechat někde kolo, tak odcházím nerad. Ale to jsou jen nouzovky, když jsem někde na dovolené a potřebuju si jít nakoupit někam do krámu, jinak kolo nespouštím z očí a teď dvojnásob nebudu co budu mít nové…

            0 0
            • Breakpain  

              Je to dobre na křižovatku, ze Ti to nesundaj ze strechy. Uz jsem to videl a odradilo ho to a utekl. A pak jako pojistka (hlavne pro me), ze se mi to neodemkne za jizdy :D … takova berlicka, vim …

              0 0
              • Mad_Cat1  

                :-), kdyby mi na křižovatce někdo takhle přistoupil a chtěl mi sundat kolo, tak bych vystoupil a zkusil bych ho zlikvidovat;)

                0 0
          • raw 4  

            Asi tak nějak. .:-(.....se zabezpečením jsem fakt zklamanej

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.