Testovačka kol TREK - Ostrava, 3-4/5/2014

49 nepřečtených
  • Hynas

    Přátelé,

    ač mi po tom vůbec nic není, tak si tady opět dovoluji napsat, že o uvedeném víkendu se na Skalce v Porubě koná testovací akce kol Trek skrz ostravský bikeshop Yogi.

    Pakliže byste neměli nápad, kam o tomto víkendu vyjet…vemte to přes tuto lokaci.

    Vždy od 10,00 hod. do šesti večera.

    Osobní sdělení: nebrat toto jako komerční sdělení, jen jsem historicky napojený na prodejnu a šířím tuto zvěst mezi ostravské bikerstvo. Takže tak.

    Více na://www.yogi­.cz/aktuality/167/tes­tovani-kol-3-a-4-kvetna-2014

    0 0
    • Hynas  

      .

      0 0
      • wilda81  

        Diky za info. Loni sice cely den chcalo, ale i tak jsem vyuzil.

        0 0
    • jIrI___  

      Kolik chtějí při zapůjčení zálohu?

      0 0
      • wilda81  

        Loni chtěli do zástavy jen občanku.

        0 0
        • Breakpain  

          Mno, pokud jí budou chtít i letos, tak si koledují – doklad s osobními údaji se jako záloha nesmí nikde nechat ani požadovat … :-)

          0 0
          • Mig_all  

            Taky bych jim to nenechal ani omylem, druhy den uz ti na dveře může bušit v lepším případě exekutor :-D

            0 0
            • wilda81  

              Nějak nechápu proč by jako měl? Tvoje údaje, včetně čísla občanky, exekutoři beztak už dávno mají k dispozici.

              P.S. Na TestFestu je toto též běžná praxe a neviděl jsem, že by s tím měl někdo problém.

              0 0
              • Mig_all  

                Když si na tvůj doklad včetně fotky a podpisu nějáký vykuk půjčí milion tak máš celkem problém.

                0 0
                • jIrI___  

                  Zase bych z toho nedělal takovou kovbojku.

                  0 0
                  • Mig_all  

                    Já podobný případ znám z vlastní zkušnosti, ne že jedna paní povídala, takže si na to fakt dávám bacha. Ono se to asi neříká jen tak do větru, že občanku nemas davat nikdy a nikde z ruky… To si ten prodejce nemuze to zapujčení ošefovat jinak, než že si fyzicky veme doklad do zastavy??? :-O

                    0 0
                  • wilda81  

                    Asi tak. Taky je možné, že si údaje jen opsali a vrátili, tak bych nerad šířil zbytečnou paniku. Vypil jsem od té doby hodně piv a pulek, tak je možné, že si to nepamatuji úplně přesně. :)

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Pak by to konečně spělo k lepšímu, v Práglu, všude kde jsem byl doklad chtějí, což se mi nepáčilo, ale naštěstí slyší i nato, že tam nechám prašule … takže to řeším takhle … sepíšeme smlouvičku, nechám penízky, vrátím kolo … dostanu penízky :)

                      0 0
                  • Breakpain  

                    Máš i nemáš pravdu – nemyslím si, že to mají za lubem. Ale z minulosti jsem znal dobře fungující firmu – pán 30 let praxe, nejspolehlivější toho pak využil, půjčil si doklady a udělal díru asi za 40 míčů … přitom celých 30 let bylo vše naprosto OK ;) …

                    Na 99,9% Ti nic nehrozí, ale zákon to popisuje jasně – nesmí se to požadovat ani nechávat jako zástava – právě z toho, co popsal Mig_all, jakmile máš doklad, tak je to rozdíl, než když máš jen údaje. Správně by si měli udělat dejme tomu zápis obou dokladů, ale nedělat si kopii, ani nechtít originál.

                    Ale je mi jasné, že je to něco za něco – taky jsem párkrát nechal někde řidičák ;-) … ale od té doby, co jsem si koupil byt a platím hypošku a nedávno se stala ta nemilá věc s tím pánem … už mám sevřené půlky. Když totiž dojde na lámání chleba – někdo si půjčí na Tvůj OP něco … no nevím, jak se z toho bude člověk dostávat – respektive – nemám chuť to testit ;).

                    0 0
                • Ruprt2  

                  :-)

                  0 0
              • Breakpain  

                On je totiž rozdíl mít údaje, nebo mít okopírovaný doklad na papíře a podepsat se podle toho, jak sis podškrábnul doklad :-) … tam je ten kámen úrazu ;).

                Každopádně se mi kvůli tkaové blbině nechtělo zakládat vlákno, tak když jsem to tu náhodou viděl, přiživil jsem se, ale začíná to smrdět „ohýnkem“ což účel nebyl …

                0 0
          • nox159  

            vsak te nikdo nenuti abys tam tu obcanku nechaval, ani te nikdo nenuti aby sis kolo pujcoval ;-)

            0 0
            • Azmir  

              +1 radši nechám občanku než abych vybíral a nechával tam třeba půlku ceny kola.

              0 0
              • Breakpain  

                Já radši nechám ty love ;o)

                0 0
                • Azmir  

                  Hold každý nemá doma v hotovosti třeba 100 klacků aby je využíval na testovačky kol, ale asi patříš mezi ty šťastnější, to ti samozřejmě přeju :)

                  0 0
                  • Breakpain  

                    100k po mě opravdu nikde nechtěli ;) … spíš tak 20–30 ;) … a rozhodně to neznamená, že bych se topil ve vatě … Každý má nějakou zásobu na horší časy na účtě … tak si je jen vypůjčím a zase pěkně vrátím zpět :).

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Mít na účtě 20k, tak si připadám jako milionář :D. Prý v některých kšeftech jako alternativu té finanční zálohy vezmou do zástavy tvého bika, to mi připadá jako rozumná alternativa pro méně majetné.

                      0 0
                      • Breakpain  

                        Jop, s tím nemám problém ;) …

                        Hele, tak já nevím, jestli jsi student – ale razím heslo, že když už bydlíš, pracuješ – je povinnost mít rezervu na účtě ve výši 2–3 platů ;-) … onemocníš, vyhodí tě … a ******* je na světě ;) …

                        0 0
            • Breakpain  

              Však já nic takového nepsal ;) … jen poznámčička pod čarou … teoreticky když nato upozorní více lidí, mohlo by dojít k tomu, že si konečně jen opíšou údaje a nebudou nechávat doklady jako zástavu, což by mi bylo milejší – primárně o testování zájem mám, ale nechávat tam doklad mám strach … :).

              0 0
          • standoslav  

            Mám dojem, že akci pořádá dlouholetá a seriozní firma, né nějaký kudrnatý Ostravák v černém ohozu. :-)))

            0 0
            • Heblik  

              Seriozni mozna,ale kontrolu komponentu a serizeni kol asi pred prodejem nedelaji neb nevim co si mam o tom svem myslet.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Hynas, díky za info, není čas sledovat co se kde šustne a tohle se hodí. Díval jsem se a byl jsem na té akci 13.10.2012, bože jak to letí a každopádně jsem si to užil. Kde jinde mám možnost se projet na kole, na které nikdy nebudu mít? :-)

      A i na základě té zkušenosti jsem si pořídil kolo s vyššími zdvihy i když jiné značky a za třetinovou cenu :-)

      Takže když to vyjde, stavím se a možná ukecám i kamarádovu partnerku, protože když si vyzkouší do čeho se jí celou dobu nechce, změní názor :-)

      0 0
      • wilda81  

        Ten poslední odstavec je porad o kolech? ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jasně, je to kamarádova píchačka :-) , jak jsme si pořídili fully nechce s námi jezdit bo jezdíme moc terénem a já tvrdím, že když ji pořídí nějaký dobrý full, bude ji to bavit a dostanem ji víc do lesa než furt po cyklostezkách.

          0 0
          • goofy  

            bude ji to bavit a dostanem ji víc do lesa – fakt je to porad o kolech? :o)))

            0 0
    • Hynas  

      ..

      0 0
    • Hynas  

      0 0
    • Hynas  

      0 0
    • Hynas  

      0 0
    • Hynas  

      0 0
    • Hynas  

      Uz za tri dny

      0 0
      • Huawei  

        Letos je tu opět testování kol TREK 6.–7. května 2017.

        Nyní nově v lokalitě hotelu BEST ve Slezské Ostravě (Keltičkova 1297/60).

        Tuto lokalitu neznám. Doporučil by mi někdo vhodný terén k testu celoodpruženeho horského kola (nejlépe včetně mapky místa).

        V okolí znám pouze haldu Emu.

        Díky za upřesnění

        0 0
        • bosmilan  

          moc na výběr nemáš,než haldu Ema

          0 0
        • Smazaný účet  

          Buď Landek nebo tady 49.8406575N, 18.3694750E.

          0 0
        • jIrI___  

          To místo je pro testování kol vybráno naprosto tragicky. Pokud chce člověk jet do terénu, tak může buďto na Emu, kde moc možností není, nebo se může trtkat přes půl Ostravy na Landek. Absolutně nechápu, co pořadatele k takové nesmyslné základně vedlo, napadá mě jen „spřátelené“ vedení hotelu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Na tom není nic tajného, že majitelé Bestu a Yogi jsou dobří kamarádi což ale nic nemění na tom, že to místo je fakt nic moc ale na Janskou cca 2 km a do lesa u Výzkumáku jen o kousek dál a tam je jedna lajna a dá se tam jezdit kolečko. Tak i když mám nové kolo, uvažuji, že se stavím :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak jsem se stavil na chvíli mezi kšeftem a málem jsem zmeškal schůzku jak jsem se dobře bavil na elektrobiku tuším Powerfly, chyběla mi na něm jen teleskopická sedlovka a nejraději bych ho už nevrátil :-)

              Jako první jsem vyzkoušel Remedy 8 a zdá se mi tužší a takový víc tank oproti mému Spešlu, nebude tak hravý ale zase není třeba tak pečlivě vybírat stopu, je to možná širšími ráfky a pneumatikami ale jel jak tank šutry nešutry :-) Zajímavé je, že i s 32Z vepředu na 1×11 jsem Emu vyjel celou ale netuším jestli jsem už tak vyjetý nebo se na něm tak dobře stoupalo, bylo to sice na sílu a pajšl protestoval ale vyjel jsem to naráz. Ovšem na tom e-biku ten kopec jako kdyby nebyl a při druhém kole když už jsem to trochu pochopil co nesmím dělat a co mám jsem použil jen druhý stupeň výpomoci ze čtyř. Ten čtvrtý nejsilnější je až nechutný, to mám pocit, že bych vyjel Lysou po červené turistické a myslím, že pro nevyjeté jedince je to nebezpečná zbraň :-)

              A protože jsem musel odejít a Fuel Ex 8 29 jsem jen osedlal jen na chvilinku a moc se mi líbil, tak uvažuji, že se tam ještě zítra podívám :-)

              Jo a pro módní hlídače, ta ploutev je moje a byl jsem rád, že jsem si ji vzal, bylo tam dost bahnito a ta suchá prdel je k nezaplacení :DD

              0 0
              • wilda81  

                Asi tam raději nepojedu. Ještě zjistim, že nutně potřebuji nové kolo :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jo to je prokletí :DD Ale naštěstí já mám dost pádný argument proč nějakou dobu nebudu potřebovat nové kolo a mezitím budu doufat, že ty E-biky budou rok od roku levnější a lehčí, protože o tu zábavu nechci přijít až to neušlapu. Mmch ten fun faktor je už teď na nich obrovský, člověk má nahoře na kopci rohlík jak imbecil, jen ta cena a váha to trochu kazí :-)

                  0 0
              • jIrI___  

                Tvrdím to furt, že ebiky jsou budoucnost, taky mě kdysi na testovačce nadchly. Čekám jen na to, až nebudou stát jako ojeté auto :-D

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.