TEST FEST 2016 testovani stovek kol v jedovnicich

86 nepřečtených
  • jakchces

    asi uz to vi spousta lidi tadyd ale dam to sem treba to jeste nekdo nevi ;-)

    http://www.ivelo.cz/testfest/

    0 0
    • TeryPV  

      Když už to tu je, využiju tohle vlákno :)

      Nechce se někdo kdo by jel z Olomouce domluvit na společné cestě? Vybouchl nám odvoz, tak kdyby měl někdo auto, jel na test fest a mohl vzít 3 lidi, rádi se podělíme o náklady a přidáme i nějaký present :) Dyžtak SZ

      0 0
      • mvd  

        Z Olomouce se snad tohle jezdí na kole, ne? :o)

        0 0
        • wilda81  

          Aby nešel domů pěšky …

          0 0
        • TeryPV  

          jako že bych tam někde nechal kolo :o tak takový magor nejsem :) Když se i tam kradou kola a ani falešná občanka kvůli tomu není problém, tak zámek není překážka…

          0 0
    • vp2  

      V Jedovnici na TEST FESTU nebude SPECIALIZED! Spešly budou pouze ve Slaném!!! Dle posledního infa v Jedovnici : Azub, Cannondale, CTM, Dema, Felt, Focus, 4Ever, Ghost, Giant, GT, Haibike, Kellys, Lapierre, Liv, Moustache, RB, Reborn (brýle), Rock Machine, Santa Cruz, Scott, Superior, Tern, UB.bike.

      0 0
      • nomecz  

        muze nekdo popsat jak to tam funguje ? jedu letos poprve a nerad bych se tam prodiral tlupou magoru,

        pripadne cekal pul dne na jedno z vybranych kol. na jak dlouho kolo pucujou ?

        Je tam nejakej poradnik, nebo kdo se cpe vic ten vyhrava atd …

        0 0
        • wilda81  

          Prodiras se tlupou magoru a cekas pul dne.

          0 0
        • madik  

          U Canyonu to tak bylo, fronta jako prase. Jiné značky vpohodě. Většinou jsi přišel ke stánku, zeptal jses na kolo, které chces zkusit a buď bylo volné a hned jsi mohl vyjet, nebo jsi počkal, než ho někdo vrátí z vyjíždky. Podle toho jses pak zařídil, počkal nebo šel zatím jinam. Na atraktivnější kola bylo asi lepší zkoušet až odpoledne, kdy to bylo volněji a dopoledne spíše experimentovat a brát co bylo zrovna k dispozici.

          0 0
        • arny71  

          Všichni na akci jsou magoři, jen nomecz je borec.

          0 0
          • nomecz  

            tak borec samozrejme sem o tom zadna :-) ale nemam moc rad tlacenice a zbytecne davove silenstvi coz by tady mohlo hrozit

            0 0
            • arny71  

              Já tam byl loni a šílenství jsem neviděl. Jen hodně lidí, co si chtěj zkusit stroje, co doma nemaj. Taky jsem se svezl na kole za 1/4 mega, to si fakt nepořídím, ale aspoň vím, o co přicházím. :) No a taky jsem později nakoupil u vystavujících firem nějaký ty věcičky, takže škodný na mě nebyly.

              Letos jedu zase, s lidma kolem sebe počítám. Ty bys s nima měl počítat taky, zájem o akci je slušnej.

              0 0
      • vp2  

        Funguje to tak, jak popsal madik. U Canyonu a Cannondale byly fronty, čekal jsi na konkrétní model. Ale třeba u Feltu jsem se domluvil tak, že chci prostě konkrétní kolo na 13:00 a oni mi ho tam připravili. Super to měl právě Specialized, kde se dalo v rezervačním systému na konkrétní čas zarezervovat kolo (mohl jsi až tři kola na osobu v průběhu testfestu). Dobu zapůjčení počítej cca hodinu, s tím že 15 minut je na přípravu a převzetí či vrácení kola, kdy Ti namontují Tebou donesené pedály, dofouknou vidlici popřípadě tlumič na Tvou váhu, dohustí kola a upraví posed. Při vracení je možné, že Tě s kolem pošlou ještě na vapku, pokud to zbahníš. V Olšovci byly na výběr označené tratě, kde se dalo vyzkoušet i nějaké to enduro i kousek DH, dokonce tam byl silniční okruh, ale ten jsem třeba vůbec neprojel, protože jsem si půjčoval Roubaix a jel to drtit na Rudickou plošinu na PÁVÉ sektory:-))) po polňačkách.

        0 0
        • wilda81  

          Spesl ale absolutně nestíhal první termíny kvůli tomu jejich podepisování smluv. Takže stejně sis tam hodinu počkal. Druhá věc byla, že když jsi měl smůlu a na kole se něco podelalo, tak ti termín propadl. Jako třeba mě, kdy se borec začal hrabat v brzdach a z plánované hodiny mi zbylo na projížďku 10min. Posunout to nešlo právě kvůli rezervačnímu systému.

          P.S. DH stroje tam sice měli, ale kopec chybí :)

          0 0
          • vp2  

            Já měl kolo hned na 10:00, 11:00 a 12:00 a všechno klaplo nastopro. Je pravda, že to jejich registrování občanek v tom šantánovém přívěsu bylo poměrně zabržděné.

            0 0
        • nomecz  

          supr diky

          0 0
      • TeryPV  

        Já Ti nevím, ale v Jedovnici velké S vidím. I když mě je to stejně jedno, kvůli spálení se s rezervacemi, čekání a protahování už k nim stejně nepůjdu, je to ztráta času, pro mě :)

        0 0
    • detoxy  

      Dalo se vyzkoušet i nějaké CX kolo?

      0 0
      • vp2  

        http://static.vpress.cz/…nam-kol.xlsx

        Tady je prozatímní seznam všech kol, který půjdou půjčit (znovu opakuju, je to i se Specialized – ten ale není v Jedovnici)

        CX kola tam najdeš:-))

        0 0
        • karliner  

          Tak to je výběr přímo pohárovej :-D

          0 0
          • vp2  

            JJ, stojí to jaksi za houby, ale není tam ještě Cannondale a jiní, tak doufejme, že se nabídka zvedne. Loni bylo třeba i Bianchi…

            0 0
        • Maran1  

          A kde to píšou, že Specialized nebude v Jedovnici??

          0 0
          • vp2  

            Na stránkách Spešlu je rezervační systém, který je pouze pro Slaný. Navíc mi neúčast Spešlu byla potvrzena přímo od iVela.

            0 0
    • nomecz  

      jeste jeden takovej blbej dotaz, chcou 2 doklady totoznosti, staci obcanka a ridicak(i kdyz to neni doklad totoznosti …) ??

      0 0
      • Karma  

        stačí občanka a řidičák, ve Slaném jsem to praktikoval.

        0 0
    • vpa007  

      Zdar, jsou nějaký obecný tipy, triky a dioporučení, jak z týhle akce vytěžit maximum… zítra vyrážím na svůj první TestFest s cílem prubnout minimáně RB IQ a nerad bych stál celej den jen ve frontách ;-)

      0 0
      • straky  

        V tlačenicích stát nebudeš. Ty se stáli jen u Spešlu a Canyonu.

        Rady nad zlato:

        • Ujisti se, že máš pojištění zodpovědnosti, kdybys nějaké kolo rozsekal.
        • Pokud toho chceš stihnout hodně, neber sebou kamarády ani rodinu.
        • Jestli si vybereš nějaké kolo, zkus si ho ještě na konci akce. Přeci jenom už nebudeš tak čerstvý a ujistíš se, že ti kolo opravdu sedí.
        • 2 doklady s fotografií
        • Čistou vodu s sebou. Celý den pít pivo a malinovku se fakt nedá.
        • Vzít si imbus na štelování sedlovky. Mechanici ti to sice nastaví správně, ale po pár stech metrech si uvědomíš, že to potřebuješ víš.
        • Při přebírání kola 2× zkontroluj, že není nikde poničené.

        Zdar a užij si to. Je to fakt parádní akce. Pohodová atmosféra, kde se setkávají nadšenci pro kolo.

        0 0
        • vpa007  

          Dík, tak tohle jsou fakt super tipy! Spešl a Kaňon nejsou mý primární cíle (ale rád bych se na nich taky svez) a zbytek jsou více než dobrý zkušenosti. Dík :-)

          0 0
          • PENE  

            Ještě bych doporučil i torxy (někde nejsou inbus šrouby), ať si můžes změnit i nastavení řidítek, protože některá bývají nastavená fakt otřesně. A taky pumpičku na vidlici a tlumič ať si to můžeš poštelovat sám.

            0 0
            • Arty22  

              j to mě taky zajímalo, jestli ti nabídkou i nafoukání tlaků na tvojí hmotnost ?? u vidle a tlumáku a nebo teda musíš pouze sám se svojí pumpou ?

              0 0
              • wilda81  

                Nekde ano.

                0 0
              • PENE  

                Jo většinou ti tlak upraví na místě podle sagu, někde se i zeptají jestli to chceš tvrdší nebo měkčí, ale pak při vyjížďce zjistíš, že to chce stejně upravit.

                0 0
        • TeryPV  

          V Jedovnici je kde napustit čistá pitná voda, je tam umývárna a sprchy :)

          Jinak si myslím, že bude letos v Jedovnici dost narváno, vykašlal se na to spešl a další spousta značek, takže se tihle lidi rozprostřou mezi ostatní stánky a trochu se bojím, že fronty letos budou, no uvidíme.

          0 0
          • vp2  

            Narváno nebude, protože jsem se na to, po oznámení, že nejede Spešl a další, vykašlal taky:-))

            0 0
          • arny71  

            Má být zima a zataženo, takže počítám, že kolem oběda už dost lidí vypadne.

            0 0
        • GrumpySmurf  

          Oni fakt pujcujou nepojisteny kola? to z toho kouka zajimavej byznys model,,, na tady mas kolo a pekelne tezkej trail, az ho rozsekas, tak nam zaplat plnou cenu.. :D

          0 0
          • Chlebovnik  

            Pekelně těžkej trail. =D Na Test Festu. =D

            0 0
            • GrumpySmurf  

              Zveliceni,,, kdyz uz muzou lyzarsky arealy pridavat do ceny permice zakladni pojisteni odpovednosti a lecebnych nakladu, tak bych od takovehle testovacky cekal neco podobneho… prec jen kola fakt neco stojej..

              0 0
            • TeryPV  

              Nevím jak ve Slaném, ale nové singly v Jedovnici nejsou zrovna nejjednodušší. Svědčí o tom i do oběda 8 zlomených klíčních kostí… Takže pokud ve Slaním jezdíte po polňačkách, budiž, ale v Jedovnici to bylo opravdu o něčem jiném :)

              0 0
              • vpa007  

                Jako nechci oponovat, ale traily v Jedovnicích mi moc těžký nepřišly… jako nejsem žádnej supr sjezdař, spíš takovej fotřík a weekendovej warrior co si jede vyrobit pivní žízeň, ale s trailama jsem neměl žádnej problém ani na pevňáku se semislickama (Schwalbe Thunder Burt, co byly na půjčeným SUPovi)… spíš sou lidi bezmozku, co to hned z rána bez rozjetí napálí do klopenek na plný koule a pak se diví, že klíček křupne (já teda slyšel jen o 2 klíčkách ;-)).

                Každopádně naprosto noblesní akce, traily super překvapily (a to jsem od nich moc nečekal).. a lidi na fatech za mě OK, ale na e-bajkách, to mě fakt štvalo…

                0 0
                • TeryPV  

                  Já neříkám, že jsou moc těžké, ale že když je někdo hustokrutopřísnej frírajdr, a vlítne do toho ve velké rychlosti a ještě s kolem, které více méně nezná, nemůže se divit. Jako OK ať si tam zajede solo a klidně se zrakví, ale takhle riskovat na takové akci a mezi dalšími lidmi… Ale jinak jo, traily v pohodě, jen prostě některá místa kopala když se to víc pustilo :)

                  Borec od Hibiku říkal 8 klíčních (možná říkal zlomenin obecně) a u Kellysu tam měli jedno kolo celkem od krve a borec říkal, že z toho co na něm sletěl celkem dost chcala krev… no jo no, každému co jeho jest…

                  Jo bezmozci na e-bikách mě štvali…

                  Jinak toho SUPa jsem jel taky a bylo to moc příjemné kolo, kdybych uvažoval o HT byl by to jeden z kandidátů :)

                  0 0
              • wilda81  

                To svědčí max o jezdeckých chybách a přecenění svých schopností.

                0 0
              • arny71  

                No, já osobně náročnost trati můžu hodnotit očima zelenáče,protože jsem po takové trati jel prvně v životě – MTB nejezdím. Primárně jsem jel testovat gravely, ale když už jsem tam byl, tak jsem chtěl jsem testnout, jaké to je na fullu a jiných mašinách a případně tam někdy vyrazit s dětma. Takže jel jsem to 2×. Poprvé na fatbiku, kdy jsem si chtěl vyzkoušet, jak se jezdí traktor a víceméně omylem jsem sjel na černý trail. Kupodivu to šlo, i když oči jsem měl popravdě navrch hlavy a místama jsem jel opravdu jako slimák a podruhé bych si to nelajznul.

                Podruhé jsem měl odpruženýho Canona. Jel jsem červenou jedničku a ve dvou třetinách jsem hodil tlamu přes řídítka na zdánlivě nevinném místě ve sjezdu v mírné zatážce doprava. Šel jsem držkou přímo do země a zachránila mě přilba, která rozvedla náraz směřující kousek nad pravý spánek. Přilba je samozřejmě na vyhození, ale díky bohu, že zafungovala jak měla (mimochodem, byla z Lidlu a přežil jsem, takže zas takové šmejdy tam neprodáva)j. Naštěstí jsem si nic nezlomil, ale dotřískané koleno mě nepotěšilo, k tomu naražená žebra, ruce, roztržené kalhoty etc. A to jsem měl fakt kliku, že jsem letěl rovně na cestu a ne z osy pohybu do stromu.

                Jako nováčkovi mě náročnost přišla vysoká. Na červených i černých trailech. A tak je tam označena drtivá většina tras. Hodně prudkých sjezdů zakončených ostrými klopenkami, spousta dvojitých hrbů a podobně. Určitě super pro technicky zdatné jezdce. Ale nic pro rodiny s dětma – to se obávám, že na tyhle trasy moc rodičů děti nepustí. Protože tam stačí malá chyba (a kdo je nedělá?) a okamžitě letíš do lesa do stromů. Kolem klopenek mi těch stromů přišlo kapku moc, žádné únikové zóny, prostě bych to značil za výkonnostní, nikoli rekreační trasy. Můj osobní názor samozřejmě, ale viděl jsem tam zlomenou ruku, u stolu jsem hodil řeč s 2 bajkerama z Čech a jeden říkal že si tam už v pátek jejich kamarád dolámal žebra. Nějak moc úrazů na jeden víkend.

                0 0
                • arny71  

                  Jen upřesním, byl to Giant Anthem (fajn kolo), ne Cannon.

                  wilda81: Samozřejmě, že lidi dělají chyby. Ale ty trasy jsou inzerované i jako vhodné pro děti. Marně přemýšlím, jaké děti mají na mysli, jakou věkovou kategorii. A jaký skill čekají, že ti děti budou mít. Tohle opravdu není pro nováčky.

                  0 0
                  • honhav  

                    Ja tam byl v patek a zas pocitam ze tam s detma 5–7 v klidu pojedu… je to pekny, vsecko je jen otazka rychlosti. Rozstipani lidi jsou jen dusledkem vlastniho preceneni sil, protoze je tam par mista postavenych na poskoceni, ale je treba si to najet a neprecenit sve schopnosti… je potreba tam jezdit ted, dokud to nebude v pulce leta vybrzdeni a s roletama… :)

                    0 0
                • Dejv94  

                  Mluvíš o těch stejných Jedovnicích? Samozřejmě z mého pohledu brnkačka, ale přítelkyně co v terenu nejezdí, sjela vsecko vklidu a líbilo se jí to, potkal jsem spoustu špuntů na jednice a frčeli pěkně, bez větších problémů, i starší páreček na trekáčích a dobrý.

                  Dá se projet celý trail pomalu i rychle, to že tam sem tam někdo lehne, stane se, z některých rádoby závodníků na pujčených kolech v sobotu uplně stříkal testosteron, tak se nedivím, že se vybourali, ale při normálním ježdění se ti tam nemá vpodstatě co stát a všecko projedeš.

                  0 0
                  • arny71  

                    Hoši, já tam viděl lidi, co si to fakt užívali. Ale taky několik holek, co brzdilo i nohama a byly naprosto vystresovaný. Prostě jak píšete, je to o schopnosti jezdců, ale něco mi říká, že někdo, kdo pravidelně jezdí MTB, nedokáže objetivně posoudit, co nováčkovi přijde už hodně těžké. Já to taky sjel v pohodě. Až na jednu chybu. Stane se no. Já jen, že ne každýmu to tam přijde, že to sjede každej s prstem v nose. Však jeďte, vyzkúšajtě. Kořeny tam nejsou, šutry taky ne, pravda. Takže vlastně pohoda. Jen sem tam nějaká ta zlomenina.

                    0 0
                    • gerrard  

                      Ja ti rozumim ja mam doma takovou zenu :). Proste se smir s tim, ze pro nekoho kdo jezdi na kole v terenu to nic neni. Pokud nekdo do terenu nejezdi, tak to pro neho je slozite. Proste sis poprve zkusil neco jineho a mas z toho zazitek. Doufam, ze to nakonec vyhodnotis jako fajn a zacne jezdit do terenu castej. A jak uz ti tady psalo vic lidi. Na takoveto akci se pokazde najde dost lidi co testuji limity kola i sebe a nemaji na to a pak se zrakvi, to je vsechno.

                      0 0
                • gerrard  

                  :) kama normalne jezdis, ze te siroky a rovny mlat v lese bez korenu a sutru tak podesi? Musis na tom kole umet aspon trochu jezdit, aby sis to uzil. Problem je, kdyz na neco takoveho najede nekdo, kdo na tom neumi jezdit a jeste k tomu rychle, tak to pak nemusi dopadnout dobre. Jinak jsou to pohode cesticky, kde narocnost ridis rychlosti a zvladaji to v klidu i male deti.

                  0 0
                • nomecz  

                  trail jsou spíš jednodušší z pohledu podobných lokalit, někteří lidi ale skutečně nemají soudnost a letí na kole které neznají na trase kterou jedou poprvé jak magoří a pak se diví že se zastaví až ve škarpě nebo o strom.

                  Pokud člověk moc neblbne tak se to dá objet v pohodě a jak traily trošku oprší a stezky se vyjezdí tak to bude ještě lepší.Něco takového tady chybělo, ještě u pryglu by to něco chtělo :-)

                  0 0
                • vpa007  

                  Jo, na děti mi to taky moc nepřijde… mám kluka 6 a 1/2r, na kole jezdí v terénu už roky 2, traily v NMNM jsme dali vpoho, na tyhle jej ale letos brát ještě nehodlám.. nějkterý zatáčky vynášej a některý srázy jsou na něj trochu strmý, takže až získá jistotu, bude to OK.

                  Přesto jsem tam odpoledne zahlédl a předjížděl na tom uplně „zadním trailu“ tatíka s dítětem na 20tce… dítě poměrně v pohodě, akorát otec na trekingovém kole bez helmy, takovej podivnej typ, evidentně nebajker.. tak jsem procedil něco o tom, že by děcku měl jít příkladem a měl mít helmu taky… no nevím, sám bych to se synem nejel a to mu docela věřím a je na tom celkem dobře…

                  Takže uznávám, že lidi, co nemaj moc techniku a na kole spíš podnikaj výlety, tak pro ně to bude trošku náročnější, já mám to „štěstí“, že mám pošahaný kamarády se kterejma sem v rámci XC výletů projel různý šílenosti ;-)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Bo to máme doslova za barákem, mám s mladým projetý vše už párkrát. Junior má 7 roků a je z toho nadšený. IMHO NMNM jsou těžší.

                    0 0
                    • TheJD  

                      NMNM je narocnejsi na fyzicku, ale co se techniky tyce, tak jsou narocnejsi jedine ty kamenite useky na cernem okruhu.

                      0 0
        • stan99  

          Ještě bych doplnil.

          Změřit si doma na svém kole výšku sedla.Ať nemusíš pak laborovat s nastavením kola na test festu.

          A metr do kapsy.U některých stánků ho nemohli najít :-)

          0 0
    • detoxy  

      Úžasná akce! Moc jsem si to užil, počasí také vyšlo a lidí tak akorát. Na kola jsem nemusel čekat, prostě jsem prošel pár stánků a vždy jsem našel něco co mě zajímalo. Výborné jsou i nové singltraily v Jedovnicích, ty si určitě ještě během roku dám.

      0 0
      • TeryPV  

        Přesně tak!!! Singly parádní, jak výjezd tak sjezd, žádný asfalt, jen lesní pěšinky :) Tak si já představuju test-fest. Singly povýšily TF na úplně jinou akci s kterou se u nás bude rovnat jen málo co. Jen škoda, že jsou lidé hovada… Předjíždění ve výjezdu na eFatBiku mimo značené stezky a ničení jejich ohraničení a podobně. Někteří lidé jsou opravdu neohleduplní… Ale jinak super akce !!!

        0 0
        • detoxy  

          Jinak ještě doplním k bezpečnosti singletrailů. Pokud člověk reguluje rychlost a nejede nahraně tak je to v pohodě. Jel jsem je na cyklokrosce cca 5× a užil jsem si to. Jen se musím přiznat, že jsem nejel tu černou trasu.

          0 0
          • vpa007  

            Tak tu bys i na tý cyklokrosce asi taky dal, páč mi v rozumné rychlosti nepřišla o nic drsnější, než ty zbylý dvě ;-)

            0 0
      • hriva  

        Akurát mě naštval stánek RB kde se hlásili lidi dopředu, tzn že v 11:00 už nebylo možno půjčit žádného fulla, vše bylo obsazeno až do 15:00, škoda pro ně, kdyby mne zaujal tak bych do něj šel, v ostatních stáncích to bylo kdo dřív přijde…

        Jinak jsem testoval 8 kol a co mne zaujalo asi nejvíc z fullů tak BMC Four Stroke 02-do kopce šel za nohama s minimálním propadem v pedálech a z kopce luxus. Z hardtailů mě zaujal Scott 930, kamoš co zkoušel pouze HT tak u něj zvítězil Felt Nine 2. Jak jste to měli vy?

        0 0
        • TeryPV  

          jo no to bylo od RB celkem podraz, ale tak u nich to na test festu většinou stojí za prd. Když už jsem minulé ročníky u nich kolo půjčeno měl, tak jedno sotva brzdilo a řetaz byl na kaši a druhé mělo tak roz… řazení, že skoro nešlo řadit. Prostě nikdy jsem si to jízdu na tom kole neužil.

          0 0
        • vpa007  

          Hele jako sory, ale čekáš, že když se ráno vyhajinkáš do růžova a pak přijedeš na 11 a budeš jezdit jen do 15, tak že se kolem tebe všichni seběhnou a budou ti cpát kola? (jasný prudím ;-))

          Mě to naopak vyhovovalo.. já si tam cíleně jel zkusit IQ, takže jsem tam ráno naběhl a zabookoval si v XLkuu IQ 275, 575 i 290 a po obědě i bandita. A mimochodem, když jsem chtěl ještě na závěr dne půjčit znovu 275 na potvrzení, že to fakt chci obědnat, tak nebyl problém, protože většina vyměkla nebo silama nevydržela a v ty 3 odjela domů :-). Já jezdil do 6ti… ale jako uznávám, ježdění celej den, to pro každýho není ;-)

          Takže i tady platilo to tvý „kdo dřív přijde“… a rozhodně to nebyla škoda pro ně, to mi věř. Jinak všechna kola byla supr seřízený, jediný co některejm nefunkovalo bylo zamykání vidle, ale to je věc, co stejně nepoužívám.

          0 0
          • TeryPV  

            vidím, že jsme testovali stejná kola :D RM a SUP jsem jel jako první :) Jinak chápu, proč byly takové průtahy s vracením kol. Půlka si půjčila a šla na pivko a pak jezdit, druhá fotila kde jakou blbost že :D

            0 0
            • vpa007  

              tyjo já fotil jen ve chvíli, kdy sem stejně na kopci se musel nadechnout… každopádně u RB půjčovali na hoďku, takže se vpoho dal objet okruh a ještě jsem se vrátil a čekal na stánku (jo, využil jsem to na užitečnej pokec s P. Heiníkem ;-)).

              Pauza na škopek nám vyšla akorát právě po SUPovi, ten byl na 1/2h, takže sme dali s kámošem nejkratší okruh (ten černej) a pak šli spláchnout prach :-)

              0 0
          • wilda81  

            Bandit se mi designově z prvních fotek líbil, ale v XL se teda moc nepovedl.

            0 0
            • vpa007  

              Mno na mě je to už trochu mimo mý obvyklý ježdění, ale sem rád, že jsem jej vyzkoušel ;-), mimochodem to byla velikost L, IQ jsem zkoušel XL… mám 187 a celkem to sedlo.

              0 0
    • marco  

      On tam byl Canyon? Tomáš na ForBikes říkal, že Jedovnice nejedou až 3NBF

      0 0
    • Webonaut  

      Ty traily je potřeba jet opravdu s respektem. Včera jsem si projel část, včetně černé. Jsou postaveny opravdu špičkově. V malé rychlosti se dá vše v klidu a bez většího stresu sjet i bez předchozí zkušenosti s podobným typem tras. Není tam jediné místo, kde by bylo potřeba dropovat, přejíždět nerovnosti apod. Celé je to postavené hezky na flow. Na mnoha místech stačí ale jen trochu přidat a začne to pěkně házet :-).

      Instruktoři na Rychlebkách mi říkali, že se u nich stává překvapivě málo úrazů. Osm (pokud je to pravda) zlomených klíčních kostí a kdoví co ještě za jeden den v Jedovnicích je proti tomu dost kontrast. Možná je to tím, že Rychleby budí respekt už cestou nahoru po trailu dr. Wiessnera. Pokud jste to nevzdali už tam, pak po něm už automaticky očekáváte, že dolů to bude náročné. V Jedovnicích vystoupáte nahoru velmi rychle a v pohodě a bez podobného varování. Do úseků, které si s náročností nezadají s rychlebským Superflow, vlítnete hlava nehlava, ruka neruka, kost nekost.

      VJedovnicích mi trochu vadí značení. Graficky je velmi zdařilé, ale na dálku prakticky neviditelné a čitelné až z velké blízkosti. Má to dvě nevýhody. Za prvé můžete bloudit (což se vyřeší rychle, je to malá lokalita) a za druhé jsou stejně neviditelné i „!!!“ značky u nebezpečných úseků. Přimlouval bych se za výraznější varování.

      0 0
      • vpa007  

        Máš recht, a nejhorší byli e-bajky, ti to vyjeli úplně zadara a pak divočili na trailech… podle mýho, co si člověk nevybojuje, to si nezaslouží.

        Add značení… sem slyšel, že to ještě budou dodělávat. Pravda ale je, že to značení je tak malý, graficky nevýrazný a na nečitelným podkladu, že je fakt k ničemu, to mě štvalo taky…

        0 0
        • TeryPV  

          jo e-bajky mě prudily pěkně, snažit se na výjezdovém trailu předjíždět je celkem maso, navíc, když není na něm pomalu kde uhnout…

          S tím značením souhlas i nesouhlas. Líbí se mi, že je minimalistické a zapadá tak nějak do krajiny, lepší než červený trojúhelník s nápisem pozor. Z druhé strany, dá se přehlédnout a špatně odbočit. Ale pokud bych se měl přiklonit, tak radši ať to neruší krajinu, navíc si člověk musí dávat většího bacha a tím by měl být ostražitější.

          0 0
          • Dejv94  

            Jako toto testování mě utvrdilo v tom, že ebajky nepatří do lesa. Borci tam lítali trail netrail, rozhazovali kameny co ohraničují trail a celkově se chovali jak hovada.

            0 0
            • TeryPV  

              přesně tak! Borci co ty traily stavěli na tom makají a pak tyhle bezohledná hovada na e-biku jim to likvidují. Kdyby měli šlapat tak nemají ani myšlenky jezdit mimo tratě…

              0 0
              • nomecz  

                no hlavně doufejme že tam místní omladina nepůjde testovat krosku nebo čtyřkolky …

                0 0
                • Polka  

                  Si pis, ze se urcite nekdo najde, kdyz ne ted, tak treba v zime. Pred ofiko spustenim tam byli spatreni konaci a pesaci taky uplne normal.

                  0 0
                  • honhav  

                    v patek jsme to byli prubnout a na cerne skacu lavicu a najednou za ni bezi holka nahoru… to nepochopim, je tam dalsich 50 lesnich cest a stezek vyuzitelnych na beh…

                    0 0
                    • nomecz  

                      neco podobneho se mi stalo v sobotu, s tim ze tam sla cela rodinka a krasne v zatacce …

                      no kone za mokra snad jeste horsi jak motorka …, ale zas si rikam ze 2ka i 3ka jsou dost z kopce a ze by se jim tam blbe chodilo a 1ka me moc nebavila .. tak uvidime snad to hned neznici

                      0 0
            • Webonaut  

              Myslím, že je to jen o lidech, nikoli ho hardware. Dovedu si představit, že v pokročilejším věku mi e-bike umožní jezdit na místa, které nyní zdolám svými silami. Dovedu si i představit, že na něm třeba v létě pojedu několikadenní trip po Alpách. Nedovedu si ale představit, že bych se v přírodě i mimo ni choval jako hovado.

              0 0
              • honhav  

                a ja bych jeste pridal dovetek: at na kole nebo na motorce…

                blbce a pohodare najdes vsude… ;)

                0 0
              • TeryPV  

                Ano, to s Tebou souhlasím, že to nemusí být o stroji, ale… na TF bylo vidět, že všichni tady ti co to tam likvidovali na e-bikách, by to nahoru vyjeli tak max jednou a umřeli by. Nicméně dostaly možnost volby e-biku a najednou z nich byli nadcyklisti bez jakéhokoli ohledu. Ano ej to o lidech a v lidech, ale když takový člověk dostane do ruky nástroj, pak je to problém… a to myslím obecně ne jen u cyklistiky. No jo já vím, asi jsem moc optimistický a nechápu, že tací lidé jsou, ale jsou, bohužel…

                0 0
    • enjoy79  

      Taky se přidávám, akce super. Na Test festu jsem byl poprvé, ale opravdu bezkonkurenční akce. Vĕřím že ty traily tu testovačku posunou úplně na jinou úroveň. Mám Jedovnice docela na dosah, tak to teď bude asi častý cíl pro poježdĕní na trailech. Na festu jsem šel jen po 29" xc fullech, jelikož mám ht a plánuji přesedlat. Za mĕ to vyhrál Scott Spark, prostĕ mi nejvíce sedla geometrie a zaujal mĕ jejich systém současné obsluhy vidlice a tlumiče z řidítek „twin lock“. A taky se pode mnou témĕř nepohupoval. Další favorit by byl Felt Edict, naopak jsem byl trochu zklamaný z Cannondalu, možná byly jen špatnĕ seřizeny tlaky v tlumičích, ale oba kousky (Scalpel a Habbit) se pode mnou dost houpali a lefty mi zase přišla nezvykle tuhá. Už mi zbývá vyzkoušet jen Epica od spešlu, jinak beru Scotta.

      Značení na trailech si myslím že bude v brzké dobĕ poladĕno, vypadá to že to offic. otevření úplně nestihli. Jediný mínus bych řekl že na akci byla pouze jedna pípa pro tolik lidí, to mi ale nezkazilo to, kvůli čemu jsem tam šel.

      PS: nejvĕtší strach jsem měl z množství lidí, ale žádný bĕsy a rvačky o kola se nekonaly :-)

      0 0
      • enjoy79  

        Tak se dívám, že jsem to nějak dodrbal, první příspěvek a hned zmatky.. E-Biky mi zatím vůbec nic neříkají a doufám že dlouho ani nebudou, na té akci snad ani raději neměli být.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.