tečou brzdy - Shimano Deore BR-M596

42 nepřečtených
  • Luky11

    Zdravim

    U přední brzdové páky mi stále vytéká minerální olej z nové brzdy deore M596 a tak se chci zeptat jestli se s tim dá ještě něco udělat nebo jestli je to čistě na reklamaci

    Díky

    0 0
    • kubad  

      kde ti přesně teče?

      0 0
    • Joseph de Sax  

      naposledy, co jsem vezl sousedku domů na řídítkách, tak jsem zjistil ráno, že mám taky brzdovou páku nějakou potečenou…

      0 0
    • Luky11  

      Nesetkal se s tim někdo? nechci to zbytečně posílat na reklamaci a být několik dní bez brzdy

      0 0
    • Carlos.f  

      A z jaké části té páky ti to teče ?

      0 0
      • nikeid  

        vypadá to, že mám stejnej problém .. jsou to úplně malinký úniky, ale prostě po pár stlačeních je vidět jak kapička ujede .. nevadilo by mi to ani tak utírat jako spíš to, že časem budu muset kapalinu přidávat …

        v tady té části, akorát že jsou to deorka ..

        0 0
        • KubaBajk  

          Je to asi stejná závada jako setu už řešila právě u XTéček.

          Pod krytkou expanzky je plíšek, který je nadvakrát uchycený torx šroubkama.

          Pod ním je těsnění. Takže oddělat plíšek a zkontrolovat těsnění. Pokud nějak shledáš, že je vadné, vyměnit nebo reklamace. Zkus jej znov usadit, třeba nesedí úplně stoprocentně.

          Kvůli tomu těsnění zde bude ten únik kapaliny.

          0 0
          • nikeid  

            dík moc .. je přitom třeba vyprázdnit kapalinu z pák?

            0 0
            • pavlik6022  

              ne, jenom si dej paku vodorovně, aby ti olej nevytekl když budeš manžetu preparovat

              0 0
              • KubaBajk  

                Tak.

                0 0
                • KubaBajk  

                  Jen pro představu, tady je „schema“http://cy­cle.shimano-eu.com/media/techdoc­s/content/cycle/EV/bi­kecomponents/BL/EV-BL-M596–3204A_v1_m565­77569830796603­.pdf páky Tvé brzdy. Totéž jako XT.

                  Těsnění už asi vidíš, pod číslem 4 spodní díl.

                  0 0
        • Luky11  

          U mě to nakonec skončilo reklamací, par tydnu se s tim da jezdit ale nakonec se to stejně musí odeslat na reklamaci

          0 0
          • pavlik6022  

            a mas ji vyresenou.? co s tim bylo? – myslim ze to dela skripla nebo blbe usazena manzeta na expanzce. resil jsem to ted u Deorek a vypada to zatim slibne -momentalne nic netece

            0 0
          • nikeid  

            a nový došly už netekoucí?

            nechce se mi platit za poštovný zpátky do kupkola a čekat další týden-dva

            0 0
            • KubaBajk  

              Mrkni co píše Pavel. Prostě špatně usazené těsnění.

              U já to měl na svých nových XT, dle porady na BF jsem rozdělal, usadil znova, smontil, zatím neteče.

              U Shimana mají asi špatně nastavenou výrobní linku nebo co :)

              0 0
              • nitraq  

                Pravděpodobně páteční směna:)

                0 0
                • KubaBajk  

                  A že jich ta páteční směna stihne vyrobit hafo :)

                  0 0
                  • nitraq  

                    Taky mám jedny na cestě, tak jen doufám, že to nebude ta páteční směna:)

                    0 0
                    • KubaBajk  

                      I kdyby byla, náprava není složitá. A myslím, že to bude páteční směna :), zatím to řešil snad každý se mi zdá

                      0 0
            • Luky11  

              Tenkrát to bylo tak že reklamaci trvala déle jak měsíc takže jsem si vyžádal navrácení peněz a jelikož na mě byli moc gumový koupil jsem Avid Elixir R takže já už jsem ani neřešil co s tim bylo

              0 0
              • Vilém  

                Tak hodne stesti s tema elixirama:)

                0 0
              • jIrI___  

                S těmi Elixiry jdeš proti proudu, 99% lidí zvolilo přechod opačným směrem :)

                0 0
                • kyl  

                  Třetí rok mám R a bez problémů,jen u levé páky přestáva být rozdíl mezi normální a servisní polohou páky.

                  0 0
    • bucivoj  

      Použiju toto vlákno:

      Mám kotoučovky shimano 395.Brzdová páka BL-M395.Při ovzdušňování jsem si všiml,že na expanzce dochází k úniku oleje.Zkoušel jsem se kouknout na to těsnění,které tam je (v té expanzce),ale nic na něm není vidět a i po zpětném vlozění těsnění a té plastové krytky dochází k úniku.Je to sice nepatrný únik,ale je to špatně.

      Je to díl č. 3 viz odkaz

      file:///C:/Do­cuments%20and%20Set­tings/David/Do­kumenty/Downlo­ads/EV-BL-M395–3354.pdf

      A otázka:

      Neví někdo,kde to koupit?

      0 0
      • bucivoj  

        Poradí někdo?

        0 0
        • Vilém  

          No z odkazu na tvoji plochu asi nikdo nic neuvidi:(

          Nejake tyto gumy meli na bike-discount.de.

          Nevim presne kde a jak moc ti to netesni, ale pri odvzdusnovani, navic po sundani vicka, neni nic neobvykleho, ze par kapek oleje unikne. Takze bych si nebyl jist tim, ze to opravdu netesni.

          0 0
          • bucivoj  

            Aha,tak to jsem si neuvědomil,že to je odkaz na moji obrazovku.Nevíš náhodou jaká je ta klávesová kombinace,když si chci uložit to,co mám momentálně zobrazené na monitoru?

            Není to poprvé,kdy jsem ovzdušňoval brzdy a tohle se mi ještě nestalo,takže jsem to bral jako netěsnost.Při úplném ovzdušnění,když už bylo všechno hotové/zkomple­tované,tak jsem si všiml,že se tam vytvořila malá kapička,tak jsem to odmastil a pak při několikátém mačkání jsem viděl,jak se tam pomalinku začíná vytlačovat olej.Zadní brzda je ok.No ještě zkusím mezi to víčko a to těsnění vložit pár proužků papíru.Možná to pomůže při tom dotažení trochu víc přitlačit to těsnění k expanzce

            0 0
            • Vilém  

              Tak teoreticky tam netesnost byt muze. Ale pretim bych prekontroloval dosedaci plochu na tele paky, prohlidl jak vypada dosedaci plocha na tom vlnovci a samo i na vicku.

              Podle rozkresu to ma cislo, takze teoreticky je to u shimana objednatelne. V nemecku je cena te gumky lehce pres euro.

              Kazdopadne pro zacatek bych to pouze sledoval. Proste utrit, jet se projet pak treba druhy den kouknout, zda je tam dalsi olej. Kdyz ano, tak resit, kdyz ne, tak ne.

              0 0
    • Wojtkingson  

      Zdravím, mám menší dotaz ohledně tečení oleje z páky brzdy. Přítelkyni začal trochu unikat olej z pravé brzdové páky, včera jsem se na to díval a zjistil jsem, že to je v místě, kde je pístek, kterej tlačí brzdovou kapalinu (Páka – stavěcí šroub – pístek) Je tam asi špatné těsnění. Netušíte, jestli se dá to těsnění někde koupit? Resp, jestli mi to v servisu opraví, nebo budou muset vyměnit celý kus? Případně tip na to, jak si to kdyžtak pořešit doma?

      0 0
      • Vilém  

        Nahradni dily do paky, az na par drobnosti, shimano nedodava, pouze celou paku.

        V teto brzde netusim, ale na pistku byvaji manzety tvaru sukynky. Takze leda kuchnout, kouknout co tam je, zkusit to sehnat, nebo necim nahradit a pak pripadne vymenit celou paku.

        0 0
      • rasto1  

        Podarilo sa ti to nejako vyriešiť? Mám ten istý problém s pákou xtr bl-m987 a kupovať novú páku kvôli jednému malému tesneniu keď všetko ostatné je ok sa mi vážne nechce. Dodávateľ mi potvrdil to čo písal Vilém… Je tam tesnenie s prierezom v tvare X (ak ma pamäť neklame).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.