• saintjv

    Cuz jen dotaz. Vim ze mam asi spatnou vidli a ze talas nefunguje:) to uz jsem se docetl ale bohuzel ted zadnou jinou nemam tak si ho budu muset chvili asi nechat.Tak jsem se chtel zeptat, kdyz nasednu na kolo je normalni aby byl hned sag 2–3cm? je to 120. U predchozi vidle mi to prave nedelalo taky to byl fox…

    0 0
    • Lišák  

      Sag je tak akorát. 120/4=30

      0 0
    • kubad  

      Sag je podle toho jak vidlici nafoukáš, nechápu na co se vůbec ptáš

      0 0
    • scret  

      jakej mas nastavenej tlak vzduchu?:)

      0 0
      • saintjv  

        To je prave to v cem se moc nevyznam:(

        0 0
        • scret  

          jak nevyznas? Doufam, ze si ze me neutahujes:)

          Mas vidlici se vzduch.komorou, tzn. jakej je tlak vzduchu v komore, tak muze byt vidlice bud mekka nebo tvrda, laicky receno… Proste se tak da nastavit vidlice na ruz.vahu jezdce…

          Na korunce na levy noze mas cepicku a pod ni je ventilek… Na foukani potrebujes pumpu na vidle nebo tlumice, tzn. ne obycejnou na dusi:)

          0 0
          • fousek  

            Na vidli staci i ta na dusi, pokud nekdo neni chrtak, kterej to ma rad tvrde:-)

            0 0
        • scret  

          jak nevyznas? Doufam, ze si ze me neutahujes:)

          Mas vidlici se vzduch.komorou, tzn. jakej je tlak vzduchu v komore, tak muze byt vidlice bud mekka nebo tvrda, laicky receno… Proste se tak da nastavit vidlice na ruz.vahu jezdce…

          Na korunce na levy noze mas cepicku a pod ni je ventilek… Na foukani potrebujes pumpu na vidle nebo tlumice, tzn. ne obycejnou na dusi:)

          0 0
    • sjusko  

      Je to jednoduché, pro fox platí, že by jsi měl foukat tolik psi, kolik vážíš. A SAG bys ti pak měl vyjít kolem 25%.

      0 0
      • pepek  

        A to jako vážně? (stejnou vidlici fox jsem foukal napřed 95 a pak 65, oboje bylo optimální a váha se nepohla, tak jak to je? :-)

        0 0
        • wilda81  

          Ty se chceš hádat, to se pozná. Njn prší, tak co dělat že? :))

          Poučka co uvedl sjusko je pro začátek experimentování s nastavením sagu dobrá.

          saintjv> Doporučené tlaky jsou např tady http://www.ridefox.com/help.php…

          0 0
        • sjusko  

          A tak to se omlouvám, koukám že u Talasu je to jinak než u Float verze.

          0 0
          • tonik666  

            Hlavně také podle tloušťky nohou se fouká jinak – čím silnější nohy, tím míň psů (jako u plášťů). A také mají foxky 32/150mm limit 125PSI.

            0 0
    • BFG  

      Já zrovna zneužiji vlákno…

      Mám rebu RL solo air 120mm. Vyhovuje mi tlak cca 73 psi (jsem lehký jak pírko), přesto mám od výrobce dopopručeno tak 95 psi, což je opravdu moc. Je to pak jak „pevná“ vidle. Větší hrb to utlumí, ale menší vůbec ne. Problém je v tom, že na 73 psi mám sag skoro 10 mm, aniž bych seděl na kole. Jak mile sednu, zvýší se na cca 30 mm. Což předpokládám, není zcela ideální. Aby bez nasednutí vidle nebyla zanořená, musel bych fouknout tak na 80 psi, což už mi zase přijde dost. Nejvíc mě štve, že recon silvr na 80 funguje naprosto perfektně. Moje reba mi oproti němu prostře přijde hrozně líná, se „hýbat“. Neřešili jste někdo něco podobného?

      0 0
      • d  

        Zkus

        0 0
        • Vilém  

          Nj, ale on ma soloair.

          0 0
          • kubad  

            takže mu nefunguje přepouštění vzduchu

            0 0
            • BFG  

              Myslíte, že by teda stálo za to ji rozdělat?

              0 0
              • Lišák  

                A to ji chceš hned vyhodit a koupit novou? Pokud jo, tak bych o tu starou měl zájem ;-)

                0 0
                • BFG  

                  Nechci, spíš jsem tak nějak doufal, že mi tu někdo napíše něco ve smyslu, že to je u REBY normální :-)) Protože kdybych tam napral tlak dle tabulky výrobce, tak bych toto vůbec neřešil. Je to má první odpružená, takže zkušenosti téměř žádné. Nevím, jak má přesně vidle chodit, jestli když přejedu 2 cm vysoký kamínek, toto nemám ani cítit? Na tlak od výrobce, pokud přejedu 2 cm vysoký kamínek, tak je to jak „pevná“ a normál mi nadskočí řidítka. Když tam dám těch cca 73, tak už to opravdu tlumí, ale zase ten SAG a je fakt, že se i víc houpe, což také není úplně ideální asi.

                  Ta otázka na rozdělání byla myšlena spíše tak, zda to může být opravdu technickou závadou nebo je to normální a způsobeno nízkým tlakem.

                  0 0
                  • Lišák  

                    Jsem psal nahoře-30mm sag (25% zdvihu) je u 120mm vidlice normální nastavení na běžné jezdění.

                    Když se na vidlici nebudeš dívat, tak Ti nebude připadat, že se houpe. Pokud teda nezávodíš.

                    0 0
                    • BFG  

                      Dobře, možná píšu jak blbec, ale stejně mi to vrtá hlavou. 30 mm sag je OK, s tím souhlasím. Ale přece je nesmysl, aby mělo kolo samo o sobě kvůli své váze sag 10 mm? To je přece potom nevyužitých 10 mm zdvihu?

                      Položím otázku asi jinak. Máte někdo rebu RL solo air 120mm a foukáte na cca 70 – 75 psi? A pokud ano, je vidle zanořená už jen kvůli váze kola?

                      0 0
                      • kubad  

                        to ti ovlivňuje negativka – ta je u soloairu vzduchová a ten se mezi komorama přepouští, tam je asi problém že to nefunguje jak má

                        0 0
                        • BFG  

                          Jelikož je to má první vzduchová, opravdu moc nevím, jak má šlapat. Každopádně když jsem zkusil RECON Silver, přišel mi o dost lepší a tlumil opravdu každou nerovnost. Což mě přivedlo na myšlenku, že reba je víc „profi“ a tudíž schválně tak netlumí, aby nedocházelo ke ztrátám „výkonu“ houpáním nebo ji mám špatně nastavenou / nafouknutou nebo je vadná. Faktem je, že ty velké „hrby“ žehlí krásně (na cca 85psi). Ale aby fungovala, potřebuje už pořádnou šupku a drobné nerovnost zcela ignoruje. Při nižším tlaku je zase problém opačný. Výše popsaný sag a lenost tlumit „díry“.

                          0 0
    • goofy  

      Ty kraso… taky beres asi dobry matros :-)

      Zkus si neco precist o foukani vidlice a SAG-u

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.