• stařík

    Kdo má ve zvyku brát zatáčku až v protisměru nebo se ví, že jezdí tak rychle, že ji často neodhadne, ať se podívá, jak vypadá auto po střetu. Faktem je, že řidič auta za to nemohl. Nehoda je ze dneška.

    0 0
    • stařík  

      Jo a takhle vypadá to kolo. Cyklista na fotce je samozřejmě někdo jiný.

      0 0
    • pegas  

      ..moc nechapu jak si to myslel?…kdyz rikas ze na toto se maj podivat ridici co jezdi v protismeru nebo hodne rychle(respektive sem pochopil ze tohle zpusobil ridic ktery tak jel) a pak reknes za za to nemoh ridic..tak ted nevim jak se to stalo a kdo to zavinil:-))..hlavni je biker zije..

      0 0
      • kesu  

        spis myslim ze autor to myslel tak ze cyklista jel v protismeru a sestrelilo ho auto na svy polovine vozovky

        0 0
        • Vašur  

          Přece to způsobil řidič! Nikdo neříká, že to způsobil chodec. To že je i cyklista řidič se tu už taky řešilo. Ale je to taková slovní hříčka :-) chápu že pod řidičem si cyklistu představí málokdo. Je mi taky jasný, že by se na to měli podívat všichni řidiči, protože to může být i obráceně, cyklista jede správně a auto v protisměru. A výsledek je stejný.

          0 0
      • ddd - andy  

        Nauc se cist!

        0 0
    • Vrci  

      tahle sranda mu pořádně provětrá peněženku: škoda na autě a pokuta za způsobení nehody při níž byl zraněn člověk. Snad se vejde do 100 tisíc korun.

      0 0
      • pop  

        Není blázen určitě a má pojištění odpovědnosti za škody z běžného života. Takže jen kolo a pokuta. To stařík: dal bych to do fotogalerie.

        0 0
    • miki  

      Cyklista měl mít sjednané havarijní pojištění!!!

      0 0
      • randybb  

        to sa da?? :P alebo sa to da len vtedty, ked mas auto?

        0 0
        • teha  

          mělo by to pokrýt pojištění „odpovědnosti za způsobenou škodu“, nebo tak nějak by se to mohlo jmenovat, stojí to pro celou rodinu pár stokorun na celý rok

          0 0
          • randybb  

            no ja mam tiez nejaky taku poistku ;) ale len voci zamestnavatelovi ;)) sakra.. takze ete jedna by sa hodila :p

            0 0
        • kolombo  

          Dá se to, v rámci pojištění domácnosti určitě, možná i samostatně. Ale na pokutu se pojistit nedá :-( Asi by to chtělo s kloboukem před poslaneckou sněmovnu, aby těm debilům došlo, jaký hovadiny do toho zákona napsali.

          1 0
        • Palo TT  

          Ja mam samostatnu poistku zodpovednosti za skodu v www.cps.sk V ostatnych SK poistovniach to samostatne neponukali, ale mozno sa to uz zmenilo.

          0 0
    • miki  

      Přesně tak.

      0 0
    • rock  

      Tak toho cyklistu bych asi na místě dotyčného řidiče dorazil. Ale až poté, co by mi uhradil vzniklou škodu …

      0 0
      • L_i  

        Co blbneš je to v poho týpek, jezdí celkem opatrně. To se může stát každýmu z nás.

        0 0
        • rock  

          Týpek co jezdí celkem opatrně, ale dostal se až na pravou stranu auta ??? Tedy alespoň předpokládám, že zatáčku stříhl cyklista a ne ten řidič. Pokud to bylo naopak, tak samozřejmě velká omluva …

          0 0
          • L_i  

            No byla to asi chyba cyklisty, to asi určitě. Ale každý občas udělá chybu, jen je otázka okolností zda z té chyby vznikne vážná nehoda. Ten cyklista (má přezdívku Vlk) jezdí neskutečné štreky (to jako spoustu kilometrů), pak je samozřejmě pravděpodobnost nehody větší, protože je na silnici skoro pořád. Nechci říkat, že to nebyla chyba, ale stane se. Hlavně že jsou všichni živí. Materiál vem čert!!!

            0 0
            • Rolei  

              Se omlouvám, ale cyklista tento není Vlk ale vůl, měl velké štěstí že žije a snad se mu to už nikdy nestane… Jestli řidič auta nebude extrémě vstřícný bude muset Vlk zaplatit asi pěknou pálku :-(

              0 0
              • enjoy  

                tady je koukam kazdej po tricitce hrozne vzdelanej:-). hele to se klidne muze stat i tobe.sam si vzdycky rikam,jak jsem relativne opatrnej,ale jednou se mi treba stalo,ze jsem se na jedny okresce pustil na biku za silnicarem,drzim se ho cca ve 40 km/h(on bez starosti..,ja delal ze taky:-)) najednou prudka vracecka,on to pekne naklopil a bez potizi projel,jenze me to nejak tahlo ven:-) a hups,najednou autobus.uz ani nevim jak jsem to vykroutil.a to byla chvilinka.. volove jsme asi teda vsichni:-)

                0 0
                • Rolei  

                  Ale já jsem nikde nepsal nic o tom že se mi to nemůže stát, pak mi přišlo prohození Vlka za vola jednak vtipný a pak trefný. Prostě když někdo projíždí zatáčku v protisměru (no ano už jsem to taky uděla a jistě zas někdy udělám) a sestřelí ho při tom auto tak prostě není jen smolař…

                  1 0
                  • vlk  

                    Ještě že je to jiný Vlk :o) Jinak bych se urazil.Je otázka zda ji projížděl v protisměru úmyslně a nebo to prostě neustál.To se mi už jednou taky stalo(jenže tenkrát to navíc v náklonu neustály pneumatiky na mtb-naštěstí auto za mnou stačilo zastavit.)Já bych nikoho nesoudil, když k tomu nemám dostatek informací.Jinak, popravdě mě všichni žiletkáři připadají jako sebevrazi.

                    0 0
                    • treatt  

                      Mam cerstvy priklad – jel jsem na biku po silnici, zacalo prset, lehce navhly asfalt. Prudka vracecka, najel jsem do ni dost pomalu (ve srovnani s predeslymi useky), ale i tak mi ustrelily naraz oba plaste. Nejak jsem se to snazil ustat, ale od leveho kolena jsem se bohuzel odrazil na druhou stranu, takze jsem si po roztrhnuti kotniku behem preletu ustal na klouby druhe pulky tela do protismeru. Neco tam jet, tak bych sem uz asi nepsal… Za mnou jel jeste kamarad na silnicce a za nim auto, ten to nastesti projel v pohode a ja se stacil uklidit do prikopu, nez projelo dalsi auto v protismeru…

                      0 0
                      • Jenda  

                        jak pise Ravo o kousek niz – kdyby to ustrelilo na mokru ridici tak reknes jaky je to hovado a ze nema lezt za volant. Proste mame jinej metr na auta a jinej na sebe a jezdit s tim pomyslenim ze kdyz uz se neco stane tak si to odseru sam je prinejmensim nefer vuci ridicum. Se po precteni nekterych prispevku tady ani nedivim ze ridici nemaj cyklisty radi.

                        1 0
                        • wroum  

                          presne takhle to je a kdyz to nekam napisu, tak je z toho temer vzdy flame.

                          1 0
                          • Peslezedirou  

                            On je to většinou flame biker bez řidičáku a biker s řidičákem. Taky jsem nadával na řidiče, dokud jsem nedostal papíry :) Prostě to chce nekoukat na věc jen z jednoho pohledu :o)

                            0 0
                • rock  

                  Počkej za 6 let :-))) …

                  0 0
            • ravo  

              „pak je samozřejmě pravděpodobnost nehody větší“

              Ty jo, kdyby to bylo opačně a cyklistu tam srazil řidič auta, který jezdí dlouhý štreky a usnul z volantem, co bys asi psal…

              1 0
    • yoggi  

      tak ja som videl fotky ked cyklistu zobralo auto v 130-ke alebo 160-ke uz neviem len co ich budem mat tak ich hodim sem a upozornujem ze to co je tuna na fotkach je nic.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Proč bys to sem měl dávat? Tohle nechápu. Kdo má chuť, může si najít na webu obdobných fotek hafo. Fotky na úvod téhle diskuze beru za jiné, hlavně díky tomu, že cyklista přežil bez následků, je to spíš ponaučení. Komu se občas nestane, že zatáčkou projede ne zrovna podle předpisů… Osobně o fotky tipu " podívejte, co dokáže bezohledný řidič" nestojím. Jsou věci, které když jedu po silnici neovlivním. Problém mám v tom, že když je sem někdo uveřejní, zvědavost převládne a pak toho lituju. Myslím, že nejsem sama.

        0 0
        • kámen úrazu1  

          „typu“

          0 0
        • yoggi  

          to nie su fotky s netu to je skutocna udalost co sa stala pred 2 tyzdnami. a bol to nejaky typek na liberte v noci neosvetleny. je pravda ze ten vodic tiez nedodrziaval predpisy ked obiehal 130km/h na 90-ke ale ten cyklista bol neosvetleny a zbadal ho az pred autom. a to tu malo byt ako odstrasujuce chodit v noci neosvetleny a este nebodaj s krcmi na bajku.

          1 0
        • orca  

          žel nemohu akceptovat tvé slovní spojení „komu se občas nestane“ zvláště pokud se bavíme o jízdě na kole na silnici . Žel tady se za KAŽDÉ pochybení krutě platí …

          1 0
          • kankrlicek  

            Á to není pravda :), pochybeních jsem udělal přehršel, ale zaplatil jen za velmi málo. A myslím, že nejsem sám… :)

            0 0
      • rasto  

        mno, taky si myslim, ze bys to sem davat nemusel… ;-)

        0 0
    • Eli  

      Cyklista je Vlk – Vláďa, jezdí s naší partičkou Švícko a spol. Pořádně nás vyděsil a jsme rádi, že to není nic vážného. Navíc na závod neměl jezdit, protože ho čeká operace s ramenem.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Myslím, že si už bude v zatáčkách dávat extra bacha. A sním i vy, jeho známí, a stejně snad i někteří zdejší diskutující, kteří zatáčku občas seknou. Vyřiď mu, prosím, přání brzkého uzdravení. A doufám, že na kolo nezanevře.

        0 0
        • Eli  

          Na kolo určitě nezanevře, protože jím žije. Kvůli ramenu nejezdil na horském kole, ale neodolal a vyjel na závody na silnici. Jo, měli by jsme jezdit víc opatrně!

          0 0
          • ¨MZ  

            tohle nebyl závod, ale jenom vyjíždka !! před tou zatáčkou je rovinka tak 300 metrů se sklonem tak 10–12%, rozjede se to tam v pohodě na 60km/h a dole je ta hodně ostrá zatáčka, musí se před ní hooodně zpomalit. Asi to byla nepozornost a podcenění, rozhodně to nebylo tím, že by se závodilo

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Jo, píše o tom Andy na svým webu. Trochu jí tu udělám reklamu, snad se nebude zlobit. Její články se mně líbí, jsme na podobné úrovni a tak se v jejím líčení cyklo radostí a strastí vídám. A Ty taky Šlapeš? :-) www.andysbike.blog.cz/

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Nechtěla bych být při podobné nehodě, byť se šťastným koncem. To zastavení času, pocit nemožnosti tragédii zabránit, o kterém Andy píše, bohužel znám. :-(

                0 0
              • ¨MZ  

                já jsem „host“ :)) Jak se to stalo jsem neviděl, jel jsem vepředu, dokonce jsme vyjeli na další kopec, tam jsme čekali a bylo nám divné, že ostatní nejedou, pak přijel další a řekl nám, co se stalo :-( Ale vypadá to, že to dobře dopadne.

                0 0
              • kycis  

                Pri cteni me docela zamrazilo.. No kazdopadne mu preju brzke uzdarveni!

                0 0
                • Aloner  

                  Jak se to stalo: Projeli jsme obci Luzce a pokracovali jsme smerem na Lodenici. Pak se sjizdi k lomu a jsou tam 3 serpentiny. Nasleduje 500m usek bez zatacek, ale se slusnym sklonem. Kdyz na tomto useku nebrzdite, neni problem jet 60km/h. Nasleduje osudna prava serpentina. Pokud vjizdite do zatacky, neni do ni videt, dokud nejste v jeji polovine. Vlka jsem predjel prave v tom rovnem useku, rychlost 58km/h. Pred zatazkou pribrzduji, Vlk byl za mnou cca 15m. Kdyz projizdim zatacku vidim v protismeru auto. Kdyz mne auto minulo, instinktivne se ohlizim pres rameno. V tu chvili slysim prudke brzdeni auta a hned na to ranu a krik sve pritelkyne, ktera jela tesne za Vlkem. Vidim, jak se jeho telo odrazi od predniho skla, vyletne do vysky a pada na strechu auta a pak pada na zem. Brzdim, hazim kolo do prikopu, bezim k autu a volame zachranku a policii. Vlk je kupodivu pri vedomi, znacne otreseny, oblicej od krve a plny strepu od skla. Zlomeneho zrejme nic. Za par minut prijizdi zachranka a Vlka odvazi do Berounske nemocnice, kde si par dni nechaji na pozorovani…

                  1 0
                  • rock  

                    Sorry, ale patří mu to. No, snad se dá do pořádku a poučí se …

                    0 0
                    • enjoy  

                      no jestli mu to patri to teda uplne nevim…:-/ kdyz si tak proberes svoji posledni jizdu treba,kolik prasaren,treba i malejch si udelal?na kole jich udela kazdej hromadu a tady bylo navic asi trosku smuly.

                      0 0
                      • rock  

                        Žádnou. Ti, co mne znají, vědí, že z kopce jezdím extrémně pomalu, příslovečná tetka s nůší. V životě by mne nenapadlo stříhnout zatáčku, do které nevidím; ať už na kole nebo v autě, je to jedna z nejhorších prasáren, co znám. Čelní srážky mívají nepříjemné následky a jako poškozený to nemůžeš předvídat a zabránit tomu … zkus pohled z druhé strany, jedeš na pohodu v autě a najednou bum, na autě škoda za 30 litrů (jsem optimista) a ty plnej nervů, jestli ten rapl, co ti skočil přes kapotu, bude v pohodě a jestli na tebe nevystartuje nějakej právník kvůli trvalým následkům atd atd. A to se -naštěstí- nic moc nestalo, stejně tak lehce si mohl zlomit vaz. Na mně, jako na řidiči, by tohle nechalo následky dlouho. A proč ? Protože někdo frajeřil …

                        1 0
                        • kycis  

                          Jestli jsi NIKDY v zivote neudel zadnou chybu ktera mohla spatne skoncit, tak mas muj obdiv.

                          0 0
                          • rock  

                            Otázka zněla citacekdyz si tak proberes svoji posledni jizdu

                            Nicméně to o jízě v prostisměru a obecně o vjíždění do úseků, kam nevidím – to platí všeobecně. To prostě nedělám. A jestli Ty ano, tak doufám, že Tě na cestě nepotkám …

                            1 0
                            • kycis  

                              Nedelam to bezne a nedelam to zamerene, zvlast vjizdeni do protismeru mi moc nehrozi protoze na silnice stravim jen minimum casu, ale jde o to ze clovek obcas udela chybu, neodhadne rychlost, polomer zatacky atd, a pak je zle. V 99% pripadu se nic nestane a clovek si rekne „fuj to jsem mel kliku“, a tohle bylo zrovna to zbyvajici jedno procento, kdy to pouceni je drsnejsi nez jen leknuti z myslenek co se vsechno mohlo stat kdyby.. btw nevim z ceho jsi usoudil ze jezdim jako prase,neznas me,jezdit jsi me nevidel a o svem jezdeckem stylu jsem nenapsal ani radku.

                              0 0
                              • rock  

                                Bylo tam slůvko „jestli“. Pokud jsem se Tě tím dotkl, omlouvám se, neměl jsem to v úmyslu.

                                Jinak, samozřejmě, každý dělá chyby. Moje chování na kole ale dává pojmu „opatrnost“ novou dimenzi :-) … v autě to tak tragický není, ale některé věci prostě nedělám.

                                0 0
                                • zirecek  

                                  Nevím, kde bereš to přesvědčení kategorizovat někoho, koho neznáš, nehodu, o které víš málo. Nová dimenze pojmu opatrnosti? Udělal jsem na kole hodně prasáren, ale nehoda či možnost nehody se vyskytla často v málo pravděpodobný okamžik.

                                  0 0
                              • Jenda  

                                no ja ze svy zkusenosti muzu rict ze potom co jsem trefil auto protoze me vynesla zatacka do protismeru si davam zatracene pozor. Ono kdyz to prezijes tak je to dobry pouceni a pohled na kapotu pred sebou me jeste po 5 letech obcas budi. Jenom nechapu jak to ten ridic dokazal ze jsem ho nakonec vzal bokem na dvere. Nicmene kadej takovejhle prispevek je dobrej v tom ze si clovek uvedomi ze nadavame na ridice a obcas jezdime jako prasata s tim vedomim ze v nejhorsim zrakvime sebe. Jenze to neni dobrej pristup.

                                1 0
                        • oxyaction  

                          Je zajímavý,jak lidi co mají v profilu jen minimum informací o sobě,mají chytrý namachrovaný řeči o všem možným.Asi ví proč.Možná se mi to jen zdá.

                          0 0
                          • goofy  

                            Minimum informaci? A co potom ty?

                            0 0
                          • rock  

                            V profilu mám reálné jméno, reálný věk, reálný mail. Jméno dědiny, kde žiju, většině lidí nic neřekne. Pořád je moje lokalizace přesnější, než kdybych jako pražák napsal „Praha“.

                            Moje kolo není tak hvězdné, abych ho cpal do místní galerie. Nicméně když budeš pečlivě hledat, kdysi jsem jeho přibližnou sestavu v jednom threadu popsal (přeji mnoho štěstí).

                            Machruji přesně a jenom tam, kde vím, že si to mohu dovolit.

                            Kdybych byl debil, vedl (psal) bych debilní řeči. Jsem však chytrý a inteligentní, proto vedu chytré řeči. To už tak na světě je.

                            Toť vše.

                            0 0
                            • zirecek  

                              Dobrá, tak si v kolonce vyplň, že vedeš chytré řeči, protože si inteligentní a že jízdou na kole dáváš novou dimenzi pojmu opatrnosti. Jde mi jen o jedno, nebyl bych si tak jistý v kramflekách. V životě vždy neplatí, že 1+1 musí být 2. I mistr tesař se někdy utne. Náhoda tě někdy zavane úplně do jiné situace.

                              0 0
                              • rock  

                                Víš co ? Jezdi si, jak uznáš za vhodné a mně dej pokoj. A pokud Ti to někdy (nedejbože) nevyjde, bude vhodná chvíle začít žehrat na náhodu. Jenom mi, prosím, dej předem vědět, kdy to bude. Nerad bych řídil to auto …

                                0 0
              • Andrea  

                Ahoj, jasne ze se nezlobim :-) Zazitek to byl vazne hroznej a hlavne ten kluk kolem fakt zije. Ma vrozenou vadu na noze – spatne chodi, na kole to moc nevadi, takze vlastne porad jezdi. Ted se bojim ze castka kterou mu napari policie a pojistovna za zpusobeni nehody a skodu na aute bude ho zruinuje. Nemate s tim nekdo zkusenosti, nevite jak se chovat, jestli neexistuje nejaky „figl“ jak to zmirnit? On urcite zadne pojisteni mit nebude.

                0 0
                • rasto  

                  jestli nema pojistku, tak ma silny prusvih. co se tyce pomoci, zkus toto: www.bike-forum.cz/…9/forum.html#… jinak me pomohla pojistka odpovednosti (obvykle je soucasti pojisteni domacnosti). zpusobil jsem nehodu (skoda 60k kc). cele zaplatila pojistovna. ja zaplatil „pouze“ blocek od policie 500,–.

                  0 0
        • L_i  

          No doufám! A hlavně Elina! Já jsem jí (z větší části) koupil první MTB. Musím říct, že s ní začínám mít strach jezdit. Eli OPATRNĚ!

          0 0
          • L_i  

            Tím chci jako říct, že by mě extra sralo kdyby se Elině něco stalo.

            0 0
    • miťo  

      Něco podobného se stalo na závodech před čtyřmi lety a kamarád to nepřežil :(

      0 0
    • jecnak  

      Mel kliku. Preju brzsky uzdraveni. Kdysi jsem se takle prolit pres auto taky (ne svoji vinou).

      Dej fota prosim do galerie. At si nekteri vezmou ponauceni.

      1 0
    • Karlos009  

      Situaci znám, bohužel z obou stran. Někdy před 10 (možná víc) roky, jsem se v autě potkal s kolařem, který si koupil nový tachometr, pražil to z kopce co to dalo a koukal kolik jede. Dole v zatáčce jsem se potkali. Já s autem a do kopce stál na fleku, on samozřejmě ne, tak to do mě čelně prásknul. Odrazil se od čelního skla a padl do příkopu. V bezvědomí a jenom chroptěl. Odvoz do nemocnice kam okamžitě zavolali policii. Těch několik hodin, které jsem tam strávil než mi řekli, že mu nic vážného není a že ještě ten den půjde domů bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli. Z druhé strany, někdy před čtyřmi roky jsem jel úsekem kde to dobře znám a který má taky jedno takové krizové místo, zatáčka z kopce mezi skálou a zdí u které ještě stoji lampa. Přeseně v zatáčce proti mě vyjelo auto, on zastavil, já ne a tentokrát jsem to byl já kdo letěl. Otevřená, tříštivá zlomenina holení kosti, 4 měsíce sádra a první pomalá vyjíždka po půl roce, celkově rok v háji. Každý dělá chyby a pokud to skončilo jenom odřeninami a šokem tak gratuluju. Příště tam a nejen tam určitě pojede pomaleji, stejně jako já. :-)

      1 0
    • rasto  

      dej to taky do vela/ pelotonu jako vystaha pro ostatni. taky jsem jednou vyjel z pravotocive zakruty. 10 sekund po rozdychavani moji prasarny projela okolo avia :-(

      0 0
    • Andrea  

      Neodpustim si tuhle poznamku. Vlkovi zachranila zivot prilba. Naraz byl takovy ze praskla podelne a take se oddelil plastovy vrsek a vysroubovaly sroubky z ksiltu. Kdyby ji nemel, uz by to nerozchodil. Presto porad vidim na silnici i v lese cyklisty bez prilby. Kdy uz se z toho ponaucime?

      1 0
    • mastihuba  

      je dobře žes to sem dal. Bych nechal takový a horší fotky promítnout před startem, každýho silničního závodu co se jede za plnýho provozu. Pořadatelů málo, pravomoce nulový a takový situace jsou tam naprosto běžný. Chudák řidič co se k něčemu takovýmu nachomejtne.

      1 0
      • les  

        Jojo,máš pravdu.Na rok už do toho Moravskýho poháru nejdu ani za zlatýho storcka.

        0 0
        • zirecek  

          Nebo stačí i zaváděcí jízda po silnici před nájezdem do terénu na MTB závodech.

          0 0
        • mastihuba  

          Letos se to myslim ani nejelo. V opačným případě su rád že nás nepozvali. :)

          0 0
    • MattsSpeed  

      hm a ako to uzavrela policia? co poistna udalost? nedostane nahodou pokutu? spomenul som si na nedavny pripad ked nejaky chalan spadol na ceste a hrozila mu pokuta za to ze ublizil sam sebe. … auz je z nemocnice von? naozaj sa mu nic nestalo?

      0 0
      • Andrea  

        Mam dobrou zpravu pro vsechny co Vlka znaji i pro ty co ho neznaji a prali mu rychle uzdraveni – zitra ho pusti z nemocnice! Boli ho sice uplne vsechno, ale uz zacina rehabilitovat. Co se tyka pokut a skod, to ho bohuzel jeste ceka a asi to nebude sranda.

        0 0
    • jihra  

      Jo taky jsem to zažil – respektive moje žena. V zatáčce se proti ní vyřítil cyklista, který to nevybral a byl v prtisměru. Výsledek – promáčklá kapota, rozbité čelní sklo, promáčklá střecha. Cyklista byl taky pochroumaný, rozbitá huba (tou promáčk střechu), ale kupodivu si nic nezlomil.

      0 0
      • Jaroslávek  

        A kolik byla cca škoda ? To aby se všichni krotili.

        0 0
      • Vašur  

        No to je vidět, že už se vyrábějí docela bezpečná auta! Ideální by bylo, kdyby měly airbagy i zvenku – neměl bych si to nechat patentovat? :-)

        0 0
        • wroum  

          pozde Volvo uz nejakej patek dela airbag pro chodcec- pres cely predni sklo a kus haubny

          0 0
    • dancing dog  

      hlavně že jsou všichni živí!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.