• Lachtis

    Ahoj, dnes Superior zveřejnil nové modely a ceny: http://superiorbikes.eu/…tb-race-team

    Musím říct, že ty nové XC fully nevypadají vůbec zle a geometrie taky zajímavá, třeba zadní stavba jen 430mm… Docela bych se s tím rád svezl, nicméně vím, že SUPy tady nemají moc dobrou pověst.

    0 0
    • novas752  

      No a? To tě omezuje vyzkoušet je? :) Třeba už to praskání a ulámaný vlezy do rámu pořešili.

      0 0
    • Heinrici  

      U té geometrie jim nějak nesedí data.

      0 0
      • Lachtis  

        Jo toho jsem si také všiml, že tam mají renonc. Nicméně délka zadní stavby bude asi OK, ale těch 430 mm u fullu mne fakt překvapuje – většina výrobců má u fullů více…

        0 0
        • Vilém  

          Kdo vi cemu se tam da verit, v tech tabulkach jsou naprosty picoviny, kdyby to bylo jedno ulitly cislo ale toto?

          0 0
      • Dejv94  

        Ty tabulky jsou nejaky divný a navíc, rozdíl ve velikosti sedlovky L u fulla a pevnaka je 54mm a to mi prijde kotel, ale rekl bych, ze je to spis efektivni delka a ne sedlovka, prijdou mi ty jejich data domotany. U M fulla 60 predstavec a u S 90? a u L 80? nejaky divny. Asi bych si predstavoval kolo s položenejsi hlavou… Uvidí se za pár měsíců, jak se jim „povedly“. Těžko říct, zda ta jejich zadní stavba 430mm je skutečná.

        0 0
    • Chlebovnik  

      Správná geometrie rámů je zde:

      0 0
      • michomin  

        Koukám, že mají sedlovky 27,2. To by jim nemusely praskat rámy v této oblasti, alespoň Al ne.

        0 0
      • tomxxx  

        Proc, proc, proc, zase dlouhe jak tejden a kratsi sedlova trubka…zase kolo ala nudle jako u meho stareho supa.

        0 0
        • novas752  

          Tak jsou lidi, co si tam budou chtít dát třeba teleskop. Lepší moc krátká, než moc dlouhá.

          0 0
          • tomxxx  

            To je fuk, sedlovka mi ani tak nevadi, ale pravda je, ze na starym supovi sem mel 350mm sedlovku vytazenou na max a na delku mi to bylo velky. Vubec neberou v potaz, ze ted je modni mit siroka riditka a tim se vse natahne, pritom delku delaj jako kdyz se vozili 600mm. Na celopero je to proste dlouhy.

            0 0
            • Polka  

              V jaké velikosti? 640 v xl není dlouhý.

              0 0
            • Nikovlas  

              Vůbec nebereš v potaz, že teď je moderní kratší představec, který kompenzuje jak širší řidítka, tak delší rám.

              0 0
    • ruza  

      S TEAM XF 29 ISSUE Di2 jsem najel cca. 400 km a musím říci, že tohle se opravdu povedlo.

      Právě dokončuji recenzi, mělo by to v pátek vyjít na mtbs

      0 0
    • Tomcat  

      Nevypadá to špatně ale není original rámu z Aliexpresu dost levnější ?

      0 0
      • Lada,s  

        odkaz prosím

        0 0
      • jarouš2  

        Dost trapné

        0 0
        • Smazaný účet  

          Proč trapné.

          0 0
          • jarouš2  

            nvm proč by to mělo být z Ali, to samé můžeš říct o spešlu. tyto názory neberu. A teď vůbec nechápu proč to tady vlastně píšu, když to nemá cenu

            0 0
            • Smazaný účet  

              Proč Spešl vyrábí Merida, pro SUP čínan.

              0 0
              • tromboonen  

                Ale ta nálepka SUP, ten odlupující se lak u vstupu bowdenů, to praskání, ten vrzavý střed.. to prostě na Ali nemusíš napoprvý trefit a pak by Ti to bylo líto, lepší je svěřit to odborníkům, kteří mají jistou ruku a každej rám pečlivě vyberou tak, aby to všechno splňoval…

                0 0
      • Nikovlas  

        Taky se těším, až sem Tomcat hodí nějakej odkaz na stejnej rám na Ali, aby ukázal, že jen neplácá sračky.

        0 0
        • Tomcat  

          Já sem pokládal otázku ;-) Odpovědí by třeba mohlo být že Superior už velká a bohatá firma která si může dovolit zaplatit vývojový tým , testovací tým a zaplatit exkluzivní rámy nejen z OEM katalogu.

          To že si někdo nechá dělat ásii není ostuda, protože až na pár vyjímek to dělají všichni. Záleží na té výmečnosti, vývoji a třeba výstupní kvalitě.

          0 0
          • Nikovlas  

            „Nevypadá to špatně ale není original rámu z Aliexpresu dost levnější ?“

            0 0
            • Tomcat  

              a je nebo není ?

              0 0
              • Nikovlas  

                Jakej originál rámu z Aliexpresu? Takže prostě tvrdíš, že Superior nemá žádný vlastní vývoj ani testování a že originál rámu pochází z Číny? Nebo co ta „jenom otázka“ znamená?

                0 0
                • Tomcat  

                  Ano složitě řečeno. Jestli tyhle rámy na rozdíl od těch v minulosti mají za sebou nějaký vývojový tým a nebo je tradičně najdeme jako u jiných podobných firem v OEM katalogu jedno z mnoha výrobců v Asii a vývoj probíhal jen na počítačích obchodníků?…

                  0 0
                  • Nikovlas  

                    Tak to snad víš, když píšeš, co píšeš, ne?

                    Takže Superior zveřejněním fotografií prototypu defacto lže.

                    0 0
      • jonti  

        Videl bych problem prave v tom, ze to neberou primo z katalogu a az prilis tlaci na vahu.

        0 0
      • tomxxx  

        On uz malokdo jen slepe bere katalogovku z ciny. Kdyz uz, tak tam funguje nejaka zpetna vazba a kdyz to praska nebo nesedi geo, tak se katalog upravuje. Samozrejme zalezi kolik firma odebira ramu atd. atd.

        Bych prave rekl, ze katalog to neni vubec a u tech lonskejch HT ramu to byl prave ten problem. Sere me jak ted vsichni setrej hmotnost na ramech…pritom to podstrelej jak hovado a ve vysledku usetrej jen 100g a to na normalnim kole na zavody je fakt fuk, zvlast na ramu. A pak tam loni jebli RS1 a cely setreni hmotnosti v hajzlu.

        0 0
    • Brus  

      hoď odkaz

      0 0
    • okam_z_brna  

      Některý barvy mi přijdou jak Trek…konkrétně světle modrej rám a oranžový/červený logo. Jsem na rámy zvědavej.

      0 0
      • Tomkac  

        měl jsem 979 rok 2015… a děs běs…

        0 0
        • okam_z_brna  

          nevím jak to souvisí s mým komentářem, ale budiž. Já mám 979 rok 2016 a jsem spoko. Snad to vydrží

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.