SUP XP 920 x Cube LTD x Zaskar Expert

40 nepřečtených
  • sportovni_biker

    Na příští sezónu vybírám nový rám, ale nějak se nemůžu rozhodnout. Ve výběru mám: Superior XP 920, Cube LTD a GT Zaskar Expert. Všechny v těch největších velikostech (SUP: 21,5“, Cube: 22“, GT: XL).

    Použití: 90% závodní km, tedy závody do 70 km, zbytek nějaká vyjížďka. Na současné Meridě mi vadí její „krátkost“. Bohužel Cube je při stejné velikosti pouze o 6 mm delší, SUP vychází o 15 mm delší a GT o 20 mm delší. Doteď jezdím představec 130 mm a jsem na kole celkem skrčený, alespoň podle fotek a občas i ty záda chytnou, tak bych uvítal spíše delší. Hmotnosti jednotlivých kousků jsem nenašel. Další problém, jak s rámy zamává 100 mm vidlice, hlavně u Zaskara mám trochu obavy, aby nebyl příliš vratký v prudkých výjezdech.

    Uvítám veškeré poznatky. Pokud by měl někdo tip na něco jiného, tak strop je 5500,–

    0 0
    • sportovni_biker  

      Anketa nevyšla :-(

      0 0
    • wraith  

      Hio, máš nějaký odkaz na ten cube? Jen samostatnej rám?

      0 0
      • sportovni_biker  

        Nemám, protože to by mi objednával místní prodejce.

        0 0
        • wraith  

          A na kolik vyjde teda samostatnej cube? + ještě nevíš hmotnost aspoň orientačně…jiank ten cube se mi hodně libí, asi bych šel do něj :DDD

          0 0
          • sportovni_biker  

            Zhruba na 5k, hmotnost nevím :-(

            0 0
            • marapara  

              Ten Cube vypadá moc dobře. Jestli je tam cena kolem 5ti kk a není moc těžký, tak je to super kauf. Já jezdím Zaskara a ten rám samotný je aspoň jednou tak drahý, než Cube, pokud bude za těch 5000

              0 0
            • mr.antik  

              Tu hmotnost by to chtělo zjistit, protože mě to taky zajímá :-)

              0 0
    • marapara  

      No u Zaskara s tím počítej, že bude slabší v prudších stojkách. Nevím jak jsou na tom ostatní, ale to je asi jediná jeho slabina. Jinak je všude jinde silný.

      0 0
      • sportovni_biker  

        Jak jsi spokojenej s tuhostí, tvrdostí, ovladatelností (100 mm vidla)?

        0 0
        • marapara  

          Tuhost a tvrdost vysoká, výborná odezva do pedálů, velmi svižná jízda. Dobrá stabilita a ovladatelnost ve sjezdech, ale i dobrá točivost na klikaté cestě. Jediná slabina jsou prudké stojky. Také nižší komfort rámu, který je hodně tvrdý, ale velmi dobře jede díky geometrii.

          Vidlu vozím většinou na 100 mm a celkem v pohodě. Připadá mi ten zdvih tak akorát, 80 mm by bylo pro mě málo. Mám vel. L a měřím 185 cm.

          0 0
          • sportovni_biker  

            No, s tím zvedáním ve výjezdech si mě dostal, to je to co mi na současné Meridě vadí taky :-(

            0 0
          • sportovni_biker  

            A ještě, nevážil si to svoje Lko?

            0 0
            • marapara  

              Čistě rám jsem nevážil, ale hádal bych mu asi 1500 gr. Měl jsem jej bez čehokoliv.

              0 0
          • Honza z H  

            Mám taky Zaskara v L ku a přímou sedlovku a ve výjezdech se to nezvedá, ale kdybych si mohl teď vybrat, tak vezmu M ko a hokejku, ty výjezdy se dají jet na špici sedla. Měřím 180 cm.

            0 0
            • marapara  

              Tohle můžu porovnat s Avalanchem. S tím se mi stojky jezdily líp. Zaskar je delší a má kratší zadní stavbu, než Avalanche. Proto lépe jede, krom vyšší tvrdosti, ale také má větší tendenci jít na zadní kolo v extrémním kopci. Jinak myslim si, že na tom bude lépe než Merida. Jeli jsme totiž nedávno s Luckem, který má Meridu, takové delší stoupání. V nejprudším úseku má 24%. Já jel sice na i-drive 5, ale předtím jsem to jel také na Zaskarovi a on měl se zvedáním ještě o dost větší problémy, než když já jsem tehdy jel na Zaskaru.

              0 0
        • raceman  

          tak pri nejdorsim hod vidlici na 80 mm(jit by to melo u toho recona, ne?)

          ps: taky pristi rok hodim rebu na 80 mm

          0 0
    • Lister  

      Jak už jsem ti psal na ICQ, tak já bych si vybral asi GT: a to jednak proto že je nejdelší a ty opravdu potřebuješ dlouhý kolo, ale zároveň mi přijde jako největší univerzál a určitě nebude mít problém se 100mm vidlicí.......

      Cube bych kvůli délce v tvém případě nevolil, o Supu bych vážně uvažoval.....

      0 0
    • Honza z H  

      Přidal bych do výběru Treka.

      0 0
    • sri  

      Jdi do Zaskara, bude z nich určitě nejpevnější, navíc Cube bude nejtěžší je pouze double butted a Superior není tak krásnej jako GT.Já mám GT Zaskar team velikost XL.Zaskar je top model postaven na závody.V kopcích se sice předek zvedá , ale dá se to eliminovat stylem jízdy. A můžu ti říct , že s ním vyjedu takový stoupání při kterých už naprostá většina bikerů jde pěšky.

      0 0
      • sportovni_biker  

        Jj díky, já už jsem na 90% rozhodnutej :-) Sice to XL je strašná koza a já mám dlouhý nohy, takže potřebuju ještě 400 mm sedlovku, ale snad to pojede :-)

        Nemáš náhodou foto?

        0 0
    • sportovni_biker  

      Tak jsem rád, že jsem nakonec počkal na nové Supy :-)

      Tohle je pecka: www.mtbs.cz/…_detail.html?…

      0 0
    • St1c  

      pls, ako niekto pisal hore ten Cube za 5k… kde sa to da za tie love kupit? pripadne mozete sem hodit aj odkaz na nejaku super cenu na ten sup 920/930?

      0 0
      • mimino  

        Nemas nahodou skusenost s Cube Chcem ist do neho konkretne LTD

        0 0
        • St1c  

          no a myslis ze preco sa pytam kde sa da zohnat?:D tiez sa po nom obzeram, alebo po tom supe ten som nasiel za 5900 – da sa aj lacnejsie?

          0 0
    • Volf  

      dlouhý rámy dneska už staví snad jen Gary Fisher / i můj kdysi milovanej Author dneska dělá krátký rámy jako pro paní lékárníkovou /. Já bych si z těch rámů ze seznamu moc nevybral a šel třeba do Pellse. Pokud by se striktně trvalo na těchto třech, tak určitě Supa.

      0 0
      • MlokCZ  

        A určitě ještě Trek (641mm virtuální horní rámovka je dost na 21,5ku rám).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.