• jipík

    Středová osa odešla do kopru po 8200km, kterým systémem nahradit u kola Giant Rainier používaného na expedice tedy natěžko, abych s tím nezůstal někde na půl cesty. Použít opět 4hran, nebo 8hran, či 10hran, snad ten 1000hran :-). Co je nejspolehlivější?

    0 0
    • Luma  

      tak zlomené,to vidím poprvé…

      0 0
    • jipík  

      Ještě detail zlomu

      0 0
      • Sobi  

        To je fakt síla! Jak se ti podařilo? Konkrétní situace, nebo jen únava materiálu?

        0 0
        • jipík  

          Lehká nedělní vyjíždka po 10km mírné stpupání a najednou křup a byla z toho koloběžka. Asi 1km jsem dojel na jeden pedál do hospy tam přesed na přítulčin bike a zajel si do dílny pro náhradní integrovaný shimano a teď přemýšlím a hledám co dát lepšího.

          0 0
          • Sobi  

            No jo! Kopka dijel idiarot na jeden pedál a hned se musíš opičit viď? :-)))

            No ještě že se ti to nestalo někde v horách! No asi si na tom moc dupal! :-)

            Já jsem přešel rovnou s klikama na int LX a fakt si je pochvaliju a za cenu 2450 včetně osy je to super! :-)

            0 0
    • honza.biker  

      To se mi stalo taky… asi davaji na gianty naky shity stredovy slozeni…:/

      0 0
    • Sobi  

      Pěknej Hard Core! :-) Já bych šel do nějaký dutý osy s vnějšíma ložiskama, snadná a rychlá údržba, tím pádem máš lepší přehled o stavu věcí.A ložiska se dají taky vyměnit… Mám LX HTII a zatím vše v pohodě…rozebrání, prohlídnutí, zkontrolování a promazání cca 15min

      0 0
    • pelt  

      off topic, ale nemuzu si pomoct – docela bych si dal koprovku:)

      0 0
      • jipík  

        Koprovku jsem sice neměl, ale včera byly fazolky na kyselo to máš skoro stejný :-)

        0 0
      • Tomcat  

        No pod dlouhé době konstruktivní připomínka, sem pro a se šesti

        0 0
    • Tomcat  

      Dost divný tipoval bych to problem středove trubky, nebo nevhodnou délku osy. Protože tam by to opravdu praskout nemělo.

      Co měle napadá nejvíc je že středová trubka nemá z každé strany souosý závit. Je to protařeny v jednom celku nebo z každý strany to je vytožený?

      0 0
      • jipík  

        toto je to kolo

        0 0
        • Tomcat  

          No nemam ho doma, takze zavit pro stredova slozeni je v jednom kuse celou stredovou trubkou, nebo je z kazde strany jen kus pro misku? Pokud je v jednom kuse problem souososti pada.

          0 0
          • jipík  

            Závit je z každý strany kousek, ale jestli je v tomto problém pak u těch HT II to bude ještě větší problém, tam už je ta souosost dost důležitá, ale už si vyrábím přípravek, kterým si to změřím a pak zároveň zafrézuji pokut se rozhodnu pro duťáka :-)

            0 0
            • pepek  

              Kdyby to nebylo souosý, tak se to nemohlo lehce točit. Řekl bych vada materiálu a následný unavový lom. Věc zcela běžná i v lepších rodinách. Quli kolu nebude přece číňan rentgenovat materiál, že?

              0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Jak muze jit zavit celou trubkou v kuse kdyz je na kazdy strane jinej (vopacnej?) Pochybuju ze by tam mel italskej.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.