• Figi36

    Zdravím.

    Rád bych přešel ze stávajícího karbonového „krosíka“ Author Synergy 2015 na horáka 29" nejspíše HT. Vyhlédnuto mám např tohoto Spešla:

    http://www.cyklo-vondracek.cz/…~z91473.html

    Jsem klasický hobík cca 3500 km/rok + sem tam nějaký závod typu ČT Author cup. O změně kola uvažuji z důvodu v poslední době narůstajícího poměru polních, lesních cest a turistických cest, kde je krosík dosti nekomfortní. Na druhou stranu stále bude převažovat asfalt a zpevněné povrchy, takže celopéro asi nee. Mohl by mi někdo poradit zda je toto kolo dobrá volba, popřípadě doporučil něco obdobného? Cena ± 40 tis. Jde mi např o převody 2 x11 atd s čímž nemám zkušenosti a zda je to kolo vhodné i pro běžné ježdění.

    Děkuji za názor.

    0 0
    • Nikovlas  

      Pokud na Specialized nezískáš slevu v desítkách %, jsou na trhu lepší nabídky, co se poměru cena/výkon týče. Zvláště u těch základních modelů, jako je tento. Těch značek je hromada – Canyon, Cube, český RB…

      0 0
    • novas752  

      https://www.canyon.com/…slx-9-9.html

      Tohle je o dost lepší.

      0 0
      • Rubi  

        ale porad je za tu cenu dost mizerne…

        0 0
      • Polka  

        A o dost hnusnější.

        0 0
        • mr.antik  

          bacha on ten spešl na té fotce je možná hezkej, ale jaksi neodpovídá specifikaci, takže v reálu s ne příliš hezkou SLX kazetou to taky žádná hitparáda nebude

          0 0
          • Polka  

            Já myslel hlavně rám a celkovou geo, bez ohledu na barvy.

            0 0
            • mr.antik  

              Tak to těžkou posoudíš, ona ten design „seroucí pes“ zase ve velikých velikostech taky není moc k pokoukání

              0 0
        • novas752  

          To je věc vkusu. Každýmu se líbí něco jinýho.

          Mě se třeba nelíbí převodníky menší než kazeta v kombinaci s 29" kolama. Rám jako takovej mi přijde hezčí u Canyona, akorát to trochu kazí „divný“ kotouče na centerlock bez celýho unašeče.

          0 0
    • JakeF  

      Za chvíli tu dostaneš doporučení na Radona nebo nějakou podobnou mrdku na čínským rámu, ale má XTR hazku, no neber to…

      Za mě ten Epic není špatný kolo, pokud se ti líbí, tak bych se ho nebál…

      0 0
      • mr.antik  

        no a tady dostane za víc peněz XT hazku a zbytek totál lowend.

        0 0
        • JakeF  

          A pojede to kolo hůř? Je to slušnej rám, na Rovaly jdou dobře bezduše a zbytek je stejně spotřebák. Když se kouknu na svý kolo, tak původní je rám, vidle, kliky a sedlo :).

          0 0
          • mr.antik  

            to je právě otázka kterým směrem se pán chce vydat. Ale pokud by to měla být cílová konfugurace, oželel bych možná o kus horší kostru ale chtěl to trošku komponentově vyváženější. U XCéčka hlavně teda lehoučký a tuhý kola

            0 0
    • plysovykozisek  

      Ono je fakt, že třeba to je trochu vybavenější, ale já jsem taky pro toho Spešla.

      http://www.bike-life.cz/…10082/v28196

      0 0
    • Coocen  

      Spešlem Stumpjumper HT / EPIC HT chybu rozhodně neuděláš, vyladěná geometrie a komponenty, co fungujou, překvapivě nízká váha.Když vezmeš rok 2015–2016, koupíš za cca 38 litrů.Nevolil bych jinak.

      0 0
    • favorit.  

      dobrá volba

      jediná potenciální slabina může být u základního modelu zadní nába Joytech, kde když odejde ořech, tak je to na vyhození. Jinak dobrý kolo :-)

      0 0
    • zdenek007  

      Za mě dobrá volba. Kvalitní rám je základ. Je to sice subjektivní, ale mně se i líbí.

      0 0
    • Figi36  

      Děkuji kluci za konzultaci i za zajímavé odkazy a postřehy. Již několikrát jsem si ověřil, že je pro mě nejdůležitější dobrý rám s vyhovující geometrií a od toho bych se chtěl odpíchnout. To že by na tom kole mohlo být něco jinak v osazení a lepší komponenty, tak to je vždycky, takhle mohu začít s kolem za 20 tis. s skončit na 200 tis. Jde mi primárně o to, že přecházím z krosového karbonového kola na horské 29" a rád bych, aby kolo jelo ± srovnatelně rychle, + poskytlo větší komfort na rozbitých cestách. Co mi u Spešla překvapilo, je neskutečně nízká váha. Je lehčí než karbonový krosík od Authora. Cube se mi třeba mnohem víc líbí, ale co jsem měl možnost na nich sedět (starší ještě 26") tak byl pro mě ten posez velice nepřirozený. Děkuji všem a mám stále o čem přemýšlet.

      0 0
      • Mr.Dan  

        Souhlas, v tomhle případě bych se asi ani nebál mrknout na cyklobazar, Spešlů SJ HT 29 je tam obvykle jak nakaděno a mohl by si sehnat pěknýho třeba půl roku jetýho (takže kolikrát v podstatě nejetýho) ale s karbonovym rámem za cenu okolo těch 40 tisíc. Přechod z karbonovýho byť krosovýho rámu na hliník by byl trochu downgrade. Zbytek se dá vždycky poladit, jak už tu mnozí psali.

        Třeba tutaj eMko na galdách: https://www.cyklobazar.cz/…umper-carbon

        nebo eLko předloňskej model: https://www.cyklobazar.cz/…rbon-ht-2014

        P.S: a nebo si koupit samotnej rám a něco hezkýho si na něm postavit:

        https://www.cyklobazar.cz/…j-mth-carbon

        0 0
        • McBlacky  

          ten comp 2014 celkem drahej, reálně ho prodá tak za 32. Budu ted prodávat svýho navíc od serie má crest+dt240(370), xx kliky, carbon kokpit a určo pujde pod 40

          0 0
      • snas89  

        Jo, podle mě jdeš na to dobře.

        Navíc spotřebák fakt během času povyměníš podle svých preferencí.

        0 0
      • Nikovlas  

        Čistě posez je danej vzájemnou polohou rukou, zadku a nohou. Na jakymkoli rámu to můžeš upravit příslušnou sedlovkou, představcem a řidítky. Jak se na tom jede je věc druhá, ale to nepoznáš podle toho, jak se na to posadíš.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Hledám kolo pro syna a chtěl jsem původně RB. Jedno doma už je, ale nějak všichni výrobci podražili. Když jsem to srovnával, tak cenově Epic ht vychází stejně jako ostatní výrobci. Před chvílí jsem to kolo viděl naživo. Není to žádná dizajnová pecka, ale bude to fungovat. Váha taky celkem ok. Sám jezdim na Epicu comp – tom nejlevnějším a na to jakej to dostává kotel, všechno vydrželo nad očekávání. Hlavně ten rám bude fungovat.

        0 0
    • Figi36  

      Ještě tak mi zaujalo toto

      http://www.ramala.cz/…ID81011.html

      stejná cena jako za toho Spešla taky by byl za 39 990.

      http://www.ramala.cz/…D187248.html

      0 0
    • Figi36  

      Tak jen pro info, zakoupeno odzkoušeno a naprostá pecka. Lepší než jsem vůbec čekal a dokázal si představit. Děkuji všem za užitečné rady.

      0 0
      • Petr L2  

        No vida, konečně někdo proudu navzdory :-)

        0 0
        • Chlebovnik  

          Koupit Spešla = jít proti proudu?

          0 0
          • Vilém  

            Proti proudu B-F zcela urcite.

            0 0
          • Petr L2  

            tak tady zkus někomu poradit, ať si koupí Spešla a uvidíš tu hitparádu předpojatosti a zcela iracionálních důvodů proč je to špatně,

            0 0
            • Tencovozikmin  

              protože závist

              0 0
              • Chlebovnik  

                To si namlouvají majitelé Spešlů. =)

                0 0
                • Petr L2  

                  A už to jede…

                  0 0
                • Tencovozikmin  

                  Majitele speslu nemaji zapotrebi hanet jine znacky.

                  0 0
                  • Chlebovnik  

                    To víš, že ne. Jim stačí, když pronesou magickou větu „Specialized No. 1“, která okamžitě ukončí jakoukoliv rozepři, bitvu a válku, zavede celosvětový mír, vyléčí všechny choroby a učiní všechny lidi šťastnými na věky věků. =)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Nechceš jít zase zpátky o vlákno vedle rozebírat svůj nedostatek sexu, když tady nemáš k tématu co říct?

                      0 0
                      • Chlebovnik  

                        Hmmm… zajímavé. O nedostatku sexu od mě nepadlo ani slovo. =)

                        Musím tě tedy požádat, abys svá interní trápení, prosím, promítal na někoho jiného. =)

                        0 0
                        • JakeF  

                          Já vím… Nechybí ti asi stejně jako majitelům Spešlu nezávidíš. Akorát mi přijde, že v obou případech se o tom snažíš přesvědčit hlavně sám sebe…

                          0 0
                          • Petr L2  

                            Stran té závisti, jde o to kolo, nebo o ten sex? Nějak se v tom začínám ztrácet!

                            0 0
                    • Tencovozikmin  

                      No vidis a tady jsi prvni kdo tuhle kouzelnou formulku pouzil. Slunce v dusi :-)

                      0 0
                • JakeF  

                  To je v každým vlákně… Člověk už by si pomalu začal myslet, že v tom nějakej ten mindráček bude.

                  0 0
      • Lachtis  

        Gratuluji, věřím, že to bude super svezení – v rámci testů si rozhodně Epica HT taky vyzkouším.

        Teď už jen udělat pár hezkých fotek a vložit do patřičné sekce. Dále pořídit tretry a nášlapné pedály (za mne SPD) a uvidíš, že budeš z jízdy ještě více nadšený.

        P.S. jen pro info, podařilo se Ti něco usmlouvat na ceně (nepředpokládám vzhledem k modelové novince…)?

        0 0
        • elbeNJ  

          Já Epica 17 kupoval v říjnu jako žhavou novinku a dostal jsem 10%. V Concept Store to tak dělají běžně, záleží jak v obyč. obchodech, jestli si to můžou dovolit nebo ne.

          Každopádně pro všechny hnidopichy,nemůžu si to kolo vynachválit.

          0 0
        • Figi36  

          Zdravim, tretry mám, ty pedály jsou oboustranné shimana. Využívám na pojíždky i dost často bez treter, takže mi to vyhovuje. Co se týká ceny, tak jsem domluvil 15% v Concept storu v Plzni v rámci narozeninové akce. A co se týká toho plastu za kazetou viz. komenty níže, tak se na to zeptám na garanci. Opravdu nemá žádnou funkci na kole (padání řetězu atd?).

          Jinak jsem nečekal že fotka Spešla způsobí takovou diskusi vč. rozebírání sexuality :-).

          0 0
          • jonti  

            kdyz mas hur nastavenou hazku a spadne ti retez mezi kazetu a kolo, zabrani poskozeni dratu. V praxi u drazsich kol je to velmi vyjimecne.

            0 0
            • McBlacky  

              nejčastěji se to stane po pádu, kdy si nevšimneš, že je ohnutá patka

              0 0
          • Petr L2  

            Kladná reakce na Spešl vždy rozpoutá přeháňku a k tomu přeměřování pindiků logicky patří :-)

            0 0
      • elbeNJ  

        Ten kryt na tu kazetu, ti tam namontoval proboha kdo? Pokud teda dobře vidím. To je velký hnus.

        0 0
        • Petr L2  

          Ten plast za kazetou mají snad všechna nová kola v základním provedení ne?

          0 0
          • elbeNJ  

            Troufám si říct, že to tam dal člověk, který kolo skládal někde v obchodě a určitě to není součást Epicu jako takového.

            0 0
            • elbeNJ  

              Rozhodně se nepovažuju za nějakého odborníka na Spešla to ani náhodou. Jen by mě to překvapilo, kdyby na takové kolo i když tu nejspodnější verzi hodili takovou věc. To je jako by tam střelili odrazky do výpletu.

              0 0
              • Tovarik  

                Já kupova základního karbonovýho Stumpjumpera HT a měl jak kryt kazety, tak i ty odrazky ve výpletu (i když jen na jednom kole) :-)

                0 0
                • McBlacky  

                  když ho vyndáš z krabice tak má všechno tohle + dodrazky na rodlech a sedlovce, často i plastový obyč pedály. Většinou to z toho sundavaj před prodejem. Dle politiky firmy si Spešl (ale i další značky dneska) nemůžeš koupit v krabici nebo online a musíš pro to k ofiko prodejci.

                  0 0
            • Petr L2  

              Ale to víš, že to tam mají :-)

              http://www.rosolafreebikes.it/…-m5-29-2017/

              0 0
              • elbeNJ  

                Jasně, dalo by se polemizovat, že to taky není shop Spešla, takže to mohl skládat kdokoliv a jen to tam ze zvyku přidat. Každopádně se doufám shodneme, že to je hnus a když už to tam někdo chce, tak věřím, že by se to dalo barevně nějak sladit a hodit do „dizajnu“ alespoň s barvou kazety.

                0 0
                • elbeNJ  

                  Jinak mi kolo skládali přímo na počkání v Concept Storu a kryt mi tam zaplať pánbůh nedali, asi věděli, že by letěl ještě před naložením do auta :))

                  0 0
                • Petr L2  

                  Tak hnusný to je každopádně, já to měl jak na Camberu, tak i na Crave, řekl bych, že to tam nedávají od provedení Comp nahoru. Okamžitě to šlo dolu, jak jsem je dostal domu :-)

                  0 0
            • Vilém  

              Ale jdi ty:) Vubec bych se nedivil, kdyby i ty odrazky do vypletu byly soucasti pribalu, tak jak to merida standardne dava.

              To, ze je nekteri prodejci neosadi, to je jejich vec.

              0 0
              • elbeNJ  

                Je to možné, co já vím.. jen si myslím, podle mojí zkušenosti.. jak to funguje všude jinde netuším

                0 0
          • plzakj  

            Mam Spes Allez z rojna a nemel to. Mtb superior pred 7mi rokama to taky nemel.

            0 0
            • Petr L2  

              Máme doma těch kol víc, od dětských přeš city bike až po ty moje a měly to všechny, když se podíváš na fotky z prezentací, tak to má i E-bike Levo za kilo a čtvrt :-)

              0 0
              • plzakj  

                Tak asi to davaj podle xichtu :-P Odrazky jsem taky nikdy nedostal. Jen upozorneni, ze kolo neni zpusobily :-P

                0 0
        • Nikovlas  

          Jelikož ta věc nejde sundat ani nandat bez demontáže kazety, docela chápu, že to tam prodejce dává. Kdo to nechce, může to prostě vylámat kleštěmi. Kdo to chce, má to tam. V obou případech zákazník nepotřebuje speciální nářadí. V opačném případě by to zákazník nenamontoval bez nářadí na demontáž kazety.

          Já to na svym kole měl. A vylámal kleštěmi.

          0 0
          • Lachtis  

            Anebo si říct na prodejně. Já měl na kole taky vše, tj. ten nesmysl za kazetou, odrazky v drátech a plastové pedály.

            Při koupi jsem řekl, ať mi to sundají, sundali, nic nechtěli, neměl jsem s tím žádnou práci.

            0 0
          • JMT  

            No…koupit si kolo za 40 papouchů a lámat to kleštěma…trošku redneck řešení. Asi bych je požádal ať daj ten bordel dolu, kdybych neměl nářadí.

            0 0
            • Tencovozikmin  

              s vercajkem otazka 5 minut ale to vystipani kolu nijak neublizi

              0 0
            • Nikovlas  

              Já přímo na prodejně nebyl, tak jsem z toho vědu nedělal. Ale v zásadě souhlasím. Všechny další odrazky a podobné příslušnství jsem dostal přibalené zvlášť.

              0 0
        • G.B.  

          „ten kryt“ za kazetou je tam proto, že když někdo méně znalý přijde reklamovat do krámu dráty poškozené tím, že mu spadl řetěz, tak mu prodejce může říc´t: a na to tam byl ten kryt… A prodejce neví dopředu, jestli si ono kolo koupí někdo, kdo je Biker nebo biker… Nicméně asi není problém požádat o demontáž, stejně tak i u odrazek.

          Nevím jak dnes, ale dříve to měl např. Mavic i u silničních kol a to i s upozorněním, že po odtranění nese náklady s opravou cyklista.

          0 0
          • McBlacky  

            u mavic zircal drátů umí zaseknutý řetěz pozlobit dost. O carbon drátech ani nemluvím

            0 0
      • G.B.  

        Tak ať ti kolo jezdí … myslím, že to byla dobrá volba – dnes jeden z mála biků na Alu rámu s 2×11 a přední i zadní pevnou osou, tj. dobrý základ. Zbytek se dá dolaďovat postupně.

        0 0
    • elbeNJ  

      Měnili jste na Epicu 2017 střed? Případně jaký a kde jste kupovali?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.