• Dejv94

    http://www.centrumnews.cz/…everi-113854

    Třeba ho někdo z Vás zná nebo pozná podle kola.

    0 0
    • Kouba_2005  

      fuj, úplně mě zamrazilo

      0 0
    • karliner  

      Pátrají po totožnosti cyklisty a vyfotí mu břicho…

      0 0
      • petrun  

        Pokud píšou: „ani přilba mu nezachránila život“, nebude to moc hezký pohled. Většinou se ta těla fotí až když je patolog uvede do nějakého důstojnějšího stavu :-(

        0 0
        • mr.antik  

          nemusí… stačí nějaká ucpaná cévka nebo infarkt a je po životě…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Žít Brno?

      0 0
    • Mr.Dan  

      Za to může ten RaR na předku. Kdyby chodil sem, tak tam vozí RoR a nic by se mu nestalo.. ;)

      0 0
      • petrun  

        Jestli ti to přijde směšné, zajdi si k psychiatrovi!

        0 0
      • libisenuj  

        To se moc nepovedlo…

        0 0
        • Muf_Bike  

          Ale jo, je potřeba to brát jak to je. Neznal jsem ho, je to smutné a je mi to líto, ale to je tak vše co k tomu můžu říct. Nějakýma pitníma akcema a strašně duchypřítomnýma postama na fóru nic nezměním a raději se usměju než abych předstíral falešný pláč.

          K fotce. Podle mě nezveřejnili obličej proto, že prostě by jste asi nechtěli najít svého tátu nebo bráchu v titulkách novin mrtvého :/ Život mu to nezachrání tak jestli se někdo ozve dnes nebo zítra ráno je už fuk. Asi jiné by to bylo kdyby přežil a ležel ve špitále v bezvědomi nebo potřeboval transplantaci … Teda aspon já bych se to nechtěl z novin dovědět určitě.

          0 0
        • Mr.Dan  

          Omlouvám se, jen jsem ctil tradici černýho humoru B-F…

          0 0
    • hanness  

      :( R.I.P.Clovek nikdy nevi,jestli se domu vrati a to nejen ze svihu.

      0 0
    • Pavel  

      Divím se, že u sebe neměl ani tu „blbou“ průkazku zdravotní pojišťovny. A asi ani mobil neměl…

      0 0
      • mr.antik  

        taky nic takovýho na kole nevozim, jen mobil.

        0 0
        • antt  

          trošku nezodpovědné ale

          0 0
          • karliner  

            V čem to je nezodpovědné?

            0 0
            • antt  

              viz článek v úvodním příspěvku a dále pak celý tento dred.

              Takový trošku paradox, občanku nosit nemusíš, ale musíš mít čim prokázat svojí totožnost.

              Vetšina mých kamarádů nenosí občanku nejen na kolo, ale nenosí ji vůbec. Tohle ale moc nechápu, mě par kartiček navíc v peněžence nezavazí, nikdy nevím, kdy je budu potřebovat. Dva týdny zpět jsem se svezl rychlou, nevím jestli by mě ošetřili bez občanky, ale chtěli ji po mě dřív, než mě poslali na rentgen.

              Nebo jinak, připleteš se do nějaké situace, kterou řeší policie, nebudeš se mít jak prokázat, odvezou si tě a milí k tobě určitě nebudou.

              Pokud se cítíš jak póvl, tak se tak chovej a určitě se tak k tobě budou chovat i ostatní.

              Já to beru jako svojí povinost, mít se jak prokázat a to opravdu nejsem žádný svatoušek, jen si nerad komplikuju život

              0 0
              • scret  

                je povinnost te osetrit a az zjistovat totoznost, zachranka ti urcite penezenku sacovat nebude:))

                0 0
                • daymaker  

                  těch, co se v čekárně ohání „povinností je ošetřit“ bez dokladu totožnosti, či kartičky pojišťovny je hodně… systém je přímo zbožňuje, hlavně to, kdo to za ně pak zaplatí…

                  0 0
                  • Pavel  

                    Teorie je šedá, ale zelený strom je života… Když mne před rokem dvěma vezla „rychlejší“, tak první, co po mne chtěli, byla občanka, kterou jsem naštěstí měl (nebylo to na kole, tam ji ssebou nevozím, jen kartičku pojišťovny)… Tak asi by mne na chodníku dusícího se nenechali, ale jsem docela rád, že jsem to nemusel zkoušet… ;-)

                    0 0
                    • l-e-t-o  

                      Na každou vyjížďku si s sebou beru občanku (kvůli právě nemocnici apod), hotovost (na občerstvení po cestě), kreditku (kdyby mi nevystačily peníze v hotovosti) a mobil.

                      Tyto tři věci vždy hodím do igelitového hrubšího uzaviratelného sáčku a je to. Neváží to nic a vleze se to všude.

                      0 0
                      • Pavel  

                        No mne to psát nemusíš… ;-) Já si na beru vždy minimálně tu kartičku ZP, prachy a mobil. Když jedu někam „dál“ (myšleno celodenní akce, ne dvouhodinový švih kolem komína), tak in-kartu (jako ID karta by to mělo stačit, je tam fotka, jméno a datum narození) a případně tu kreditku. Občanku mám ještě tu „starší“ placku zatavenou do plastu, ne „kreditku“…

                        0 0
                    • antt  

                      jojo, chtěli ji samozřejmě vidět už v sanitce a v nemocnici znova, zatimco pojištovnu stačilo jen nahlásit.

                      Myslím, že občanka je důležitější, než kartička pojištovny, není na ni totiž fotka, takže jde lehce zneužít.

                      Dejme tomu, že se bojíte stratit občanku s fotkou, ale kartičku bez fotky už né. Zvláštní..

                      0 0
                      • scret  

                        :) a pokud bys nemel karticku, myslis, ze by te nevzali do sanitky nebo co?:) samozrejme se na ni zeptaj, ale pokud je clovek na kasi, tezko mu bude nekdo sacovat kapsy…

                        0 0
                        • antt  

                          piši, že kartička pojištovny nikoho tak nezajímá, jako občanka, pojištovna je dohledatelná podle rodného čísla.

                          Jinak kdybys byl na kaši, tak tím tuplem by tě šacovali, aby věděli kdo jsi a komu se případně mají ozvat. Navíc si myslím, že by ti měli osobní věci schovat a nečekat, kdy a kde je budeš trousit z kapes

                          0 0
                          • scret  

                            je potreba si rozklicovat, kdo co by udelal nebo mel udelat, jinak tu budeme dlouho:))

                            Myslis, ze zachranka bude volat tvym pribuznym?

                            Myslis, ze to bude delat nekdo z nemocnice z urgent.prijmu?

                            Myslis, ze bez obcanky te do sanity nevezmou?

                            Predstav si situaci, budes bourat v aute, jsi na hadry, doklady mas buhvikde v halde srotu, vazne si myslis, ze budou nejdriv hledat obcanku, aby vedeli, ze jde konkretne o Ferdu Novaka a pak te teda az nalozej a vezmou do nemocnice?:)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              a ještě musíš předem podepsat formulář na ebolu…

                              0 0
                            • antt  

                              ok. Začal si tím opačným extrémem, kdy je potřeba udržet dotyčného při životě.

                              Nejde říct co by kdyby, každá situace vyžaduje individuální přístup.

                              Dejmě tomu, že je člověk jen polámaný, v bezvědomí, navíc alergik, epileptik a já nevim co ještě.

                              Není jednodužší, když hned ví, s kým mají tu čest, než je zaměstnávat ješte zjišťováním totožnosti?

                              Jak to probíhá, když te ošetří při plném vědomí bez občanky nevím, co kdybys byl celostátně hledaný nebo tak? Že by tě jen ošetřili a pustili domů? Možné to je. ..

                              0 0
                              • scret  

                                Kde bys ty udaje chtel mit napsany? karticku nikdo nezjistuje, naramky taky ne, pokud vim… Mozna by pomohl nejaky cip pod kuzi nebo tetovani:) Kapsy nikdo taky nesacuje, uz vzhledem ke svy vlastni bezpecnosti, nikdo nebude riskovat obvineni, zes tam mel treba 10tis.Kc…

                                Vzal jsem extrem, kdy raneny nebude moct mluvit, psat atd. a nebude mit zaroven doklady…

                                Pokud si zlomis ruce a nohy a nebudes mit obcanku, karticku a janevimcojeste, tak te osetrej a nasledne to budou teprve zjistovat…

                                Pokud budes na gulas, budou to zase cajti zjistovat…

                                Argumentace neosetrenim, mit to pri svihu pri sobe, je proste blbost…

                                Samozrejme muzes pak dostat pokutu, ze jsi nemel obcanku u sebe, ale to je myslim to posledni, co budes resit:)

                                0 0
                                • antt  

                                  když už na mě reaguješ, tak bych aspoň čekal, že si četl co sem psal. Ani v jednom příspevku nepíši nic o tom, že tě bez občanky atd. neošetří.. Celou dobu tady píši o tom, že mi přijde zbytečné si to bez dokladů komplikovat. Nemám víc co k tomu říct, každý strůjce svého štestí.

                                  Myslím že i neboštík z toho článku nahoře by byl radši, kdyby se to rodina a známí dozvěděli jinak, než z novin, z internetu…

                                  0 0
                                • karliner  

                                  Pokuta za to, že nemáš občanku u sebe se už hodně dlouho neplatí.

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    sice ne, ale pokud nemůžeš prokázat dokladem na místě totožnost, mohou tě policisté předvést ;-)

                                    což by se ti mohlo komplikovat na kole, kdyby tě vyzval, aby jsi jel s nimi na služebnu a svého miláčka si dal zámečkem ke sloupu…

                                    0 0
                                    • karliner  

                                      Člověče, schválně jsem se na to díval a nikde není psáno, že totožnost musíš prokázat dokladem. Čili asi je na policajtovi atd., jestli ti uvěří ústně sdělené údaje nebo tě eskortuje na bengárnu. A největší fór je v tom, že když jim nic neřekneš na bengárně a nezjistí tvoji totožnost žádnými prostředky do 24 hodin, musí tě pustit bez zjištění :-)

                                      0 0
                                      • scret  

                                        a to se vyplati:))

                                        0 0
                                      • McBlacky  

                                        myslím, že to mohou ne výjimečných případech prodloužit na 48, i kdyby ne, ani 24 bych nebral.

                                        Koukal jsem na to a mohou tě měřit, brát otisky, fotit, točit, odebírat biologické vzorky (?), pokud kladeš odpor, mohou ho adekvátně překonat…

                                        každopádně se shodneme, že by ti dokázali celkem zhatit nedělní švih.

                                        Já si občanku a kartu pojištěnce beru vždycky, máme na to taková šikovná voděodolná pouzdra, kam dám mobil, klíče, kartičky a prachy= není co řešit

                                        0 0
                                        • karliner  

                                          Docela by mne zajímalo, s čím ty otisky atd. porovnávají, když mi je nikdy nebrali a měřili mne naposledy u odvodu (a ani to nevím jistě), na vojně jsem nebyl, v kriminále taky ne. Ledaže by měli nějakej software na vyhledávání fotek z občanky, ale co jsem tak četl, na to by šlo vyzrát onemocněním toxoplasmosou :-)

                                          0 0
                                        • Greyhound  

                                          Žádný drama – mě před mnoha lety ještě před vstupem do EU čapli celníci u Stožce na čáře, neměl jsem jako obvykle u sebe vůbec nic, za chvíli jim přišla fotka z evidence obyvatelstva, zaplatil jsem tuším 50Kč pokuty a frčel dál.

                                          0 0
                                        • Krov  

                                          Já jednou neměl žádný doklad, když jsme lezli na jeden komín a legitimovala nás PČR. Nebyl to žádný problém, nahlásil jsem svoje nacionále, oni se podívali do počítače, dali mi kontrolní dotaz „jméno matky za svobodna“ a tím to skončilo.

                                          0 0
                                        • kupi  

                                          To pouzdro je něco takového? http://www.jerseybin.com/

                                          0 0
                                          • Breakpain  

                                            Mno … vypadá to neforemně … ale zase funkčně … hm hm … já používám velký, uzaviratelný pytlík, který dvakrát obtočím kolem mobilu … Ale ničí se to tím, tak je potřeba to jednou za čas měnit.

                                            0 0
                                            • kupi  

                                              Uzavíratelný pytlík používám také, ale hledám něco, co se bude lépe otvírat a zavírat.

                                              0 0
                                              • Sugar67  

                                                Pytlík je nejlepší. Je foremnější než pouzdro, telefon se líp ovládá a u nového není problém s otvíraním/za­víraním. V lepším papíráku jich koupíš 50ks za 50Kč, takže pokud budeš měnit každý týden, tak to máš na rok.

                                                A ono to nechrání jenom proti dešti a potu. Důležité je použití hlavně v zimě, kde když dojdeš po několika hodinách do tepla, tak se ti mobil hned orosí a po pár vyjížďkách ho můžeš vyhodit. Takhle ho necháš vytemperovat a máš klid.

                                                0 0
                                          • McBlacky  

                                            konkrétne to nemuzu najít, ale je to od Travel Blue, něco jako tohle http://www.travel-blue.com/…ple-pod.html

                                            ale je to menší a ne teda vodotesný ve smyslu, že to flákneš do řeky, ale vodeodolný, že v kapse dresu to nepropotíš.

                                            0 0
                                            • Ice-goofy  

                                              Já si oblíbil tento a po uzavření též sem nepropotil. Telefon karta peníze vše OK

                                              http://www.bontrager.com/model/11584

                                              0 0
                                            • karliner  

                                              Používám úplně obyčejný uzavíratelný igeliťáky a v pohodě, žádnej problém ani po cca 5 hodinách jízdy v dešti až lijáku.

                                              0 0
                                              • Zodiax  

                                                Já pro změnu používám pytlíky na psí hovna (nové, nepoužité ;) když to vydrží tohle, déšť s přehledem ;)

                                                0 0
                                                • antt  

                                                  já zas sáčky na vložky, jsou úzké, dlouhé, pevné a antitoxické

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    nemáš lepší to strkat rovnou do vložky? budeš mít mobil v teple, suchu a bezpečí…

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    to je nápad!

                                                    0 0
                                                  • Kurt  

                                                    Jeste, zes mu poradil – dodneska mu zbejvaly ty vlozky, co vybalil ze sacku. ;)

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    já to ale myslel vážně, jsou to sáčky na použitý materiál, sáčky používám samozřejmě nové, bývají na veřejných weckách. Jsou parádní, úzké, dlouhé, pevné, modré. Mobil se vejde šířkou akorád a na přehnutí místa taky dost

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Já na veřejné toalety chodím pouze na pány :-/

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    tak řekni mámě

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Tvoje máma je už moc stará.

                                                    0 0
                                          • tom xtr  

                                            Používám docela dlouho tohle pouzdro

                                            a funguje. Mobil se dá přes tu folii ovládat a taky se dá přes to fotit /pokud není nějak zasraná/. Obyč pytlík je samozřejmě levnější, ale s funkčností byl problém.

                                            0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          když chtějí DNA vzorek a hodíš po nich hovno (vlastní) bere se to jako napadení orgána, nebo jako vyhovění žádosti? :-)

                                          0 0
                                      • novcze  

                                        on si to ověří na místě vysílačkou nebo jak to dnes dělají, nemusí tě vést na bengárnu

                                        0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      chytli mě (na biku) bez občanky MP Praha, ztotožnili si mě vysílačkou…řekl jsem jim údaje, ověřili si je a OK

                                      pokutu mi dali, ale to už je jiná kapitola :-)

                                      0 0
                                      • Honz8t  

                                        A za co byla ta pokuta? Za občanku?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          jízda po chodníku

                                          by mě pustili, ale byli dva a ten druhej mezitím chytil jinýho cyklistu a už mu to psal…tak tomu „mýmu“ bylo blbý mě nechat jít jen tak :-)

                                          0 0
                                  • scret  

                                    aha, diky, v tom pripade nevidim jediny duvod to vozit sebou…:)

                                    0 0
                            • antt  

                              jo a při bouračce by se o ty papíry měli postarat hasiči/policajti, kteří dají nemocnici vědět, že mají čest s Novákovic Ferdou

                              0 0
                              • scret  

                                tak a jsme u toho, tohle resi policie, ne rychla…

                                A nerad bych se dotknul policajtu, ale kdyby cekali zdravotnici na ne, tak by to bylo hodne spatny:)

                                0 0
                        • bingamon  

                          oprava nefunkčního linku :

                          http://www.penize.cz/…za-650-tisic!

                          0 0
                  • scret  

                    cekarna je snad neco jinyho, nez urgentni osetreni, tim myslim rychla…

                    0 0
                  • v.leos  

                    Před 3 roky mě na sjezdovce jeden borec sundal. Výsledek zlomená žebra, já u sebe neměl nic a byl jsem tam sám (nikdo mě neznal). Přijela horská která se zpokojila s iniciály + RČ, doktorovi, který nemá smlouvu s žádnou pojišťovnou, to taky stačilo a následně si zákrok vyúčtoval u mojí zdr. pojišťovny.

                    0 0
              • karliner  

                Hele, tuhle tvoji větu pokud se cítíš jak póvl, tak se tak chovej a určitě se tak k tobě budou chovat i ostatní moc nechápu, neskočila ti tam z nějakého rozepsaného hate příspěvku?

                0 0
        • Muf_Bike  

          Taky tak… někdy je to možná na pováženou. Přecjen né každý doktor nebo tak by tě ošetřil bez průkazky. Pokud by nešlo o ohrožení života. Fuj nemyslet na to

          0 0
        • rasto  

          zasadne nevyjizdim bez karty pojistence, platebni karty a kusu hotovosti. uz kolikrat se mi to vyplatilo.

          0 0
          • mr.antik  

            tak já většinou jedu jen do lesa :-)

            0 0
            • rasto  

              pred dvema tydny skoncil kolega (teambuildingova mtb akce v krkonosich) s:

              • tezkym otresem mozku
              • utrzenymi vazy v rameni a zlomenou klicni kosti
              • ulomenymi „ochcapky“ na 3 obratlech (drzi na zadech svaly)

              a byl taky prakticky v lese…

              0 0
              • Ruprt2  

                A s kartičkou pojištěnce by dopadl jak?

                0 0
                • rasto  

                  treba tak, ze by vedeli, o koho jde. viz pripad v Brne…

                  0 0
                  • JSt  

                    to je nesmysl. jestli te maji zachranit, je uplne jedno, jak se jmenujes. stejne jako nejaky naramek, s krevni skupinou apod. dyt tomu nemuze nikdo verit…

                    0 0
                  • Ruprt2  

                    Což by mu teda velmi významně pomohlo o tom žádná.

                    0 0
                    • karliner  

                      Mohli by si ho třeba protáhnout databází a zjistit, že jeho pojišťovna neplatí včas.

                      0 0
                      • antt  

                        škoda, že na veřejných forech dominují primitivové, by se ti normálnější mohli i něco dozvědět, ale takhle to každý roztumnější věci znalý raději překlikne jinde

                        0 0
                        • karliner  

                          Taky mne to občas zamrzí, ale myslím, že to tu s tebou ještě vydržíme a zatím klikat jinam nebudeme.

                          0 0
                          • antt  

                            děkuji za důvěru, plánuji to tady šikanovat do posledního zlamaneho prstu

                            0 0
      • Muf_Bike  

        Další otázka je jestli to fakt neměl… :/ lidi jsou různí víme?

        0 0
    • mr.nikdo  

      Pekny hnus.

      Mam pocit, ze jsem to kolo zahledl tady na B-F :-(.

      Ale kolo fakt nevypada jako po srazce s autem.

      0 0
      • Dejv94  

        http://www.bike-forum.cz/…l-25684.html

        Taky jsem ho tu našel, ale je to vpodstatě tovární osazení a takových kol je dost.

        0 0
        • scalar  

          To nebude on, rohy, jiné kliky

          0 0
          • Kouba_2005  

            … a hlavně má Rony, se kterejma by se mu to podle Mr.Dana nestalo

            0 0
          • Dejv94  

            Foto je staré 2 roky. Ale příjde mi divné, že mrtvý u sebe nic neměl k identifikaci – mobil, simka, doklady, šalinkarta, kartička ZP, kreditní karta,…

            Vyznělo mi to tak trošku jako kdyby ho někdo ještě po smrti okradl (ale nenapsali to).

            0 0
            • jIrI___  

              Jak už bylo napsáno v jiných vláknech, tak snad 80% osazenstva B-F s sebou na kolo nevozí žádné doklady. Nějaký projev rebélie nebo nevím co.

              0 0
            • ememem1  

              tazko povedat, tiez nenosim doklady ani mobil, iba nejake prachy, cigarety, a je pravda ze v poslednom case taky ten naramok s udjami co rozdavaju na salzke.

              0 0
              • Smazaný účet  

                ?

                0 0
                • ememem1  

                  comu nerozumies? nenosim do lesa mobil lebo mi to lezie na nervy a navyse tam stejne na 80% miestach kam chodim neni signal, doklady tiez nie lebo neviem naco, cigarety a peniaze hej z dovodov viac ako zrejmych. a ten naromok by som si sice nikdy nekupil ale ked ho davali zadarmo tak nech aspon vedia komu poslat spravu keby daco.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Sportovec a cigara? :)

                    0 0
                    • Tommy_Lee  

                      Bezna vec… Treba horolezci huli jak prokoply kamna, co jsem slysel, tak i Tomas Dvorak si daval a treba takovej Skuhravej v letech svy nejvetsi slavy v Italii cadil co se do nej veslo :-)

                      0 0
                      • scret  

                        ketry horolezci hulej?

                        0 0
                        • Džey Ár  

                          O Sulovském se říkalo že si zapálil i na Everestu, ale sám to v nějakém rozhovoru popřel. Ovšem v BC prý hulil jako obvykle, bez omezování :-). Ale na nikoho jiného si nevzpomenu. Uher ani Jaroš nehulí.

                          0 0
                          • Vilém  

                            Jo to jsem kdesi cetl taky, ze ve stene kouril jednu bezfiltrovou startku za druhou.

                            0 0
                          • scret  

                            jj, taky v hlave patram, kdo ze spick.horolezcu dalsi huli… A jedna vlastovka jaro nedela…

                            0 0
                          • Dejv94  

                            To by mě zajímalo jak na Everestu hoří cigareta když je tam tak řídkej vzduch… :-D :-D

                            0 0
                            • Pavel  

                              To je jen otázka správné směsi. V Drážďanech 45 hořel i beton… ;-)

                              0 0
                              • karliner  

                                Protože to byl nějakej šmejd. Vždyť ty jejich betonový dálnice nevydržely ani 70 let…

                                0 0
                      • Smazaný účet  

                        To se mi nezdá. Sice se říká, že ti cígo roztáhne plíce, ale jen na chvilku.

                        Že ty si nějakej obchoďák od Philip Morris Kutná hora?

                        0 0
                        • novas32  

                          panove, delame na PM Kutna Hora nejake technologie a po fabrice se obcas pohybuju. ac jsem zaprisahlej nekurak, musim rict, ze cerstve namocenej rozsekanej tabak pred zpracovanim voni uplne famozne :-)

                          0 0
                    • ememem1  

                      byvaly…

                      0 0
              • iron.hide  

                ja nosim so sebou vsetko co si vymenoval, a nepride mi to ako zbytocna zataz. ale mas pravdu, ze zrejme staci len ten naramok

                0 0
            • mr.nikdo  

              Taky nic nevozim, podle toho kam jedu tedy. Kdyz je to neco dlouheho, beru OP anebo kartu pojistence.

              Mobil sice mam, ale ten je vsem k prdu, kdyz neznaji heslo :).

              0 0
              • Sugar67  

                Doklady sebou nevozím. Zaprvé mi to přijde zbytečný, zadruhé bych je nerad ztratil a zatřetí se mi nevlezou do cyklopeněženky.

                0 0
                • jIrI___  

                  Cyklopeněženka je nějaký obal od kondomů, že se do ní nevejde kartička formátu kreditky? :D Aneb výmluva se vždycky najde.

                  0 0
                  • Sugar67  

                    Mám ještě tu kartičku zalitou v plastu a ta se mi do cyklopeněženky skutečně nevejde. Možná ani ta kreditka.

                    Chtěl jsem ještě napsat něco o tom, kdo používá jaké velikosti kondomů, ale … On se někdo najde ;-)

                    BTW – to není výmluva. Prostě ji sebou nevozím. Tak jak nevozím zvonek (povinná výbava?) či odrazky (mám dostatek reflexních ploch, blikaček a světel, navíc výrazné barvy).

                    0 0
                • Pavel  

                  Tak si udělej „papírovou“ kopii. Ta se ti tam SNAD už vleze, ne?

                  0 0
                  • Sugar67  

                    Řešení to je, ale těžko říci, zda ti to benga uznají jako platný průkaz.

                    0 0
                    • Pavel  

                      K identifikaci mrtvoly to dostačovat bude… ;-)

                      0 0
                  • Zbych  

                    No abys za to ještě nedostal flastra. Kopírování OP jen tak asi není moc košér.

                    0 0
                    • alinceb  

                      Mám malou kopii OP i karty pojištěnce. Na obojím napsané výrazně „KOPIE“. Nevidím problém, proč bych měl dostat flastr…

                      0 0
                      • roman 3D  

                        a strejda to nosí taky tak, takže to musí být v pořádku:-)

                        0 0
                      • Ruprt2  

                        Jestli je to nová taktika mluvit jakože sám za sebe, tak je to zatím to nejlepší co jsi tu vymyslel.

                        0 0
                • mr.nikdo  

                  Ja ted uvazuji o udelani obrazku s kontakty, kterou bych hodil na plochu telefonu, kdyz je zamceny – bude tedy po aktivaci telefonu videt.

                  Hodil bych tam jmeno, prijmeni, datum narozeni, nejaky kontaktni telefon a vice asi ne.

                  Preci jen davat zlodejum treba adresu :D

                  0 0
                  • Kouba_2005  

                    Třeba na Blackberry to jde udělat přímo v nastavení telefonu, žádnej obrázek není potřeba.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Pekny pozadi.

                      0 0
                    • mr.nikdo  

                      Hm, diky i za inspiraci s tim obrazkem :-D. Uz vim, jaky budu upravovat :-D.

                      No jo, ale na Androidu toto asi nejde :-(.

                      0 0
                      • lusk  

                        Nektery androidi zarizeni umoznuji zobrazeni owner infa na lockscreenu, predpokladam, ze na to bude i nejaka aplikace.

                        0 0
                      • Spathodus  

                        Jde to i na androidu, teda alespoň na LG jo. Můžu si při zamknutym tel. napsat na displej krátkou zprávu pro nálezce a číslo, na které jde i přímo zavolat nebo poslat sms.

                        0 0
                      • nitraq  

                        Jde, teď jsem to hledal, tak rovnou napíšu i pro ostatní, kde to hledat. Settings – Security – Owner info.

                        0 0
                        • Sugar67  

                          Super!

                          Pak mě ještě napadlo mít v mobilu zrovna taky fotokopii občanky ;-)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Vřelé díky za všechny lamy. :-)

                          0 0
                        • mr.nikdo  

                          Dick.

                          Kouknu, jestli to jeste A2.3 zvlada .-D

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            OK. HTC Wildfire S – A 2.3, to neumi…

                            Sakra.

                            0 0
                            • Ossis  

                              A nemá to v nějakém jiném umístění?

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                Nenasel jsem.

                                Hodne logickych veci nadstavby rusi a jeste vice se jich ukazalo az v A 4+…

                                Prakticky od 4. je to teprve pouzitelensji.

                                Toto je stejne jen stary telefon na kolo :(

                                0 0
                                • libisenuj  

                                  Netvrdim ze u vsech androidu to tak je ale: nastaveni – toto zarizeni-zamknout displej-nastroje na zamknutem displ.- informace o majiteli (tady si napisete co chce kdo zobrazit).

                                  0 0
                                  • Tommy_Lee  

                                    Android 4.2.2: Nastaveni – Zabezpeceni – Info o vlastnikovi

                                    0 0
                                    • Tommy_Lee  

                                      tak sorry, uz je to vys.. Jsem pitomec :-)

                                      0 0
                                      • nitraq  

                                        Já to psal anglicky, tak to tu je i česky. Se svět nezboří:)

                                        0 0
                                    • Paja  

                                      Android 4.2.2 od Htc to tam nemá.

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Souhlas HTC Desire X Android 4.1.1 to taky nemá

                                        0 0
                                      • mastihuba  

                                        4.2.1 od sony ma v zabezpeceni obrazovky info o vlastnikovi. Ono to tam nekde bude :)

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Tam jsou jen různý způsoby zamknutí obrazovky, u kolegyně na sony jsme to našli poměrně snadno (taky netušila, že tam něco takovýho je)…příště na B můžeš pátrat ;-)

                                          0 0
                                        • mr.nikdo  

                                          Neni nutne pravda – zalezi na nadstavbe.

                                          U Samsungu – maji, SE – maji, HTC – nema.

                                          0 0
                                      • mr.nikdo  

                                        A jak jsme psal vyse A2.3 to take nema.

                                        0 0
                  • Goob  

                    Já mám takovej papírek nalepenej na tašticce s nářadím, co vozím v batohu, jsou tam kontakty na nejbližší, moje jméno a adresa.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      máš mít identifikační údaje vytetovaný v podpaží…onehdá s tím už jedna parta udělala dobrou zkušenost ;-)

                      0 0
                    • rasto  

                      az Te nalozi do sanitky, urcite nikdo nebude prohledavat Tvuj batoh s naradim.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        asi tak, max když máš na ruce viditelně něco jako saveID s telefonním číslem, tak tam mohou zavolat.

                        Ale jinak nevěří ani údajům o krvi (na rámu, na štítku na krku,…) a dělají test, nebo v urgent případě dávají nulku.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          mě jí musej dát tak jako tak, takže je to fuk :-)

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            A jina Ti nevoni, nebo co?

                            Te nenaucili doma, ze nemas byt vybiravy?

                            0 0
                        • Gabbo  

                          Nekde tu kdysi psal scret, ze ani tu nulku nedavaji, zachranka krev vubec nevozi. Davaji nejake roztoky na doplneni objemu. Krev se resi az v nemocnici.. navic pry ani ta nulka neni uplne bezproblemova..

                          0 0
                          • scret  

                            tyjo, koukam… :) Jj, psal jsem…

                            zachranka nejsou upiri a tak se zadna krev nevozi:) jen roztoky… Dolejou cloveka az ve spitale a tam daj samozrejme odpovidajici krev…

                            0 0
                      • fargo.  

                        jasně, hned mu kouknou do podpaží.

                        0 0
            • novas32  

              pisou, ze mel na ruce hodinky, kdyby ho obrali, asi by vzali u ty…kazdopadne je to smutny…

              0 0
          • Ossis  

            A taky nesedí věk…

            0 0
        • mr.nikdo  

          To jo, ale nekde jsem toho SUPa s uchylnymi plackami tady videl… Ty mne tam prave zaujaly ;-).

          0 0
        • cragsman  

          A hlavně to není G7, ale Team racing CRB 2009

          0 0
    • Smazaný účet  

      „To, proč sjel muž ze silnice, není v tuto chvíli jasné.“

      Si dělaj prdel? Tak měl asi horáka, tak to švihnul ze silnice do nejbližšího sjezdu do divočiny si najít „svou cestu“.

      Tak to dělam taky, když je někde nějaká cestička, tak to tam pustim a čekám co se z ní vyklube. Někdy najdu pohodový ježděníčko a někdy mě zastaví houští na slepej pěšince.

      Jinak škoda ho. Snad si poslední jízdu užil.

      0 0
    • Madtomas  

      Doufam ze se pletu

      0 0
      • Madtomas  

        Bohuzel sem se nepletl, RIP :(

        0 0
        • Dejv94  

          Takže totožnost už je známa?

          0 0
          • Madtomas  

            Ano, jak jsem zjistil ted tak byla znama kratce po uverejneni clanku na webu. Za sdileni ale diky, smysl to ma

            0 0
        • mr.nikdo  

          A do psiho anusu :-(.

          Byl to i nekdo ze zdejsich?

          0 0
        • rasto  

          sebevrazda to asi nebyla, vid? :-/

          0 0
          • Dejv94  

            Taky by mě zajímalo, co se vlastně stalo, jestli cizí zavinění nebo chyba cyklisty nebo nebo prostě neštastná náhoda (infarkt,…)

            0 0
    • daymaker  

      RIP

      0 0
    • Ice-goofy  

      R.I.P tohle je strašný

      0 0
    • Smazaný účet  

      Po tej hromade nezmyslov, mohol by niekto dodat fakty co sa vlastne stalo? Ved to bol jeden z nas.

      RIP

      0 0
      • Dejv94  

        Taky by mě zajímalo, co se vlastně stalo, jestli cizí zavinění nebo chyba cyklisty nebo nebo prostě neštastná náhoda (infarkt,…)

        0 0
    • 123J  

      Co řešíte za ptákoviny, kdo si sebou nebere občanku je pako nebo bezďák. Normální svéprávný člověk, doklad totožnosti bere sebou.Nic sebou neberu, to má být nějaké hrdinství, nebo co?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Gramy navíc.

        0 0
      • Concorde  

        Juhuuu, jsem pako…

        0 0
      • saddik  

        Taky jsem pako. Občanku s sebou většinou nemám, mám ji permanentně ve své tlusté a těžké peněžence. Většinou si dám jen dvoukilo do kapsy. Peněženku beru, jen když jedu s batohem, což je tak čtvrtiva případů.

        Ale mám s sebou vždycky telefon. Pravděpodobnost, že bych najednou umřel já i telefon, je přijatelně nízká. Navíc pokud jde o akutní lékařskou pomoc, tak občanku nepotřebuju, a pokud jde o identifikaci mrtvoly, tak je mi to už celkem jedno.

        0 0
      • karliner  

        Hele, v tobě nechal totáč dost velkou stopu…

        0 0
      • Honz8t  

        Jak ti chudáci v Británii můžou vůbec žít? Bez občanky!

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak! každý občan má mít svou občanku!

          0 0
          • Pavel  

            hmm… U nás má každá občanka svou občanku. Znamená to, že jsou všechny baby lezby?

            0 0
        • tigermoth  

          Normálně. V zemi tak zamořené kamerama je jakýkoli doklad totožnosti jenom zbytečná administrativní zátěž:-) Cpt out.

          0 0
      • jIrI___  

        +1

        0 0
      • Smazaný účet  

        Na občanku sere pes, to spíš kartičku pojišťovny případně doplněnou o info o zdravotních komplikacích, a kontakt na příbuzný. Ale stejně to vozim někde zastrčený kde to asi nikdo nenajde. :-/

        0 0
        • karliner  

          Vyšetření konečníku patří mezi základní úkony záchranářů, takže můžeš bejt v klidu.

          0 0
      • iron.hide  

        +1

        to su ti gramhonici asi. zabiju ich tie 4 gramy co vazi obcanka.

        0 0
      • Kokpilot  

        Vozim mobil a 100 Kc. Nic vic opravdu nepotrebuju.

        0 0
    • scoty  

      Moc se toho asi neví:

      • jel z prudkého kopce, v nepřehledném úseku
      • za šera
      • sám
      • nikdo ho nepostrádal přes noc
      • bez identitifikace
      • možná tenista, v jednom košíku plastový obal od t.míčků,asi na duši a nářadí…
      • podle fota s číslem ležel ještě na asfaltu u silnice
      • vcelku slušné vybavení, asi trochu jezdil

      ASI: Možná si dal večer na přehradě pivko, za šera jel po silnici (pravobřežní zásadně nepoužívám, z auta není vidět na cyklisty…) domů, ve sjezdu ho zezadu překvapilo auto(možná kontakt), zlomil si vaz o první překážku na kraji silnice…

      místo, kde ho našli

      jel z prava

      smutné…

      0 0
    • gs9  

      Byl to kamarad me mamky z cykloklubu komun.Libor Svoboda ze Sentic.Jeste v sobotu spolu jeli na kole

      0 0
      • Yura  

        Je to strasny, pak napiste teda co se stalo. Jinak všichni co tu pisou rádoby ftipne komentare na jeho adresu sou normalni čuráci..

        0 0
        • gs9  

          Cykloklub komin jsou lidi prevazne v duchode a najedou 3tis a o hodne vice za rok, klobouk dolu, myslim ze spousta lidi tady se jim nemuze rovnat a jejich rodice ani nevi co to je kolo natoz, aby meli takovou fyzu jako tento pan v tomto veku…vetsina z nich uz jen breci jak se nemuzou hybat…

          To ze byl zalozen prispevek se vaze k tematu tohoto fora a neni potreba to obhajovat, bez diskuze..

          Kazdej je tady hrdina,ale stat se to muze kazdemu…resit veci jako obcanka u sebe atd..jsou nesmysl..

          Kazdopadne byl to clovek co rad jezdil pul zivota na kole, mel rodinu,pratele co ho meli radi a bude spouste lidem chybet..

          Ostatni poznamky vypovidaji o vas a o inteligenci..vase rodice by na vas byli hrdi!!!

          0 0
        • gs9  

          Cykloklub komin jsou lidi prevazne v duchode a najedou 3tis a o hodne vice za rok, klobouk dolu, myslim ze spousta lidi tady se jim nemuze rovnat a jejich rodice ani nevi co to je kolo natoz, aby meli takovou fyzu jako tento pan v tomto veku…vetsina z nich uz jen breci jak se nemuzou hybat…

          To ze byl zalozen prispevek se vaze k tematu tohoto fora a neni potreba to obhajovat, bez diskuze..

          Kazdej je tady hrdina,ale stat se to muze kazdemu…resit veci jako obcanka u sebe atd..jsou nesmysl..

          Kazdopadne byl to clovek co rad jezdil pul zivota na kole, mel rodinu,pratele co ho meli radi a bude spouste lidem chybet..

          Ostatni poznamky vypovidaji o vas a o inteligenci..vase rodice by na vas byli hrdi!!!

          0 0
        • gs9  

          Cykloklub komin jsou lidi prevazne v duchode a najedou 3tis a o hodne vice za rok, klobouk dolu, myslim ze spousta lidi tady se jim nemuze rovnat a jejich rodice ani nevi co to je kolo natoz, aby meli takovou fyzu jako tento pan v tomto veku…vetsina z nich uz jen breci jak se nemuzou hybat…

          To ze byl zalozen prispevek se vaze k tematu tohoto fora a neni potreba to obhajovat, bez diskuze..

          Kazdej je tady hrdina,ale stat se to muze kazdemu…resit veci jako obcanka u sebe atd..jsou nesmysl..

          Kazdopadne byl to clovek co rad jezdil pul zivota na kole, mel rodinu,pratele co ho meli radi a bude spouste lidem chybet..

          Ostatni poznamky vypovidaji o vas a o inteligenci..vase rodice by na vas byli hrdi!!!

          0 0
          • nox159  

            Nepřeháněj, je to smutné že někdo umřel, ale to je život.

            Občanku by človek sebou vozit mohl na tom není nic špatného.

            Myslím si, že o inteligenci zde nevypovídá vubec nic.

            Pár lidi fnuká jaka je to tragedie, par lidí prudí, par lidi se hada a řešilo se tady i neco k tématu. Takže obvykly pruběh :)

            0 0
            • fargo.  

              Jistě, mít občanku u sebe, něco peněz, v dnešní době mobil. To beru jako samozřejmost dnešní doby. Nikdo nikdy neví, co se může stát a komu třeba mobilem můžu v nepředvídané situaci pomoct.

              0 0
              • Pavel  

                Navíc podle mobilu se dá případná mrtvola v lese i lokalizovat… ;-)

                0 0
                • fargo.  

                  Třeba. Zavoláš na první číslo v seznamu a popíšeš situaci. Pravděpodobně ti dotyčná osoba sdělí „kdo ji volá“. Když ne pvvní, tak některá další.

                  0 0
                  • nitraq  

                    A třeba je ten mobil zamčenej (tvář, pin, heslo, vzor, možností je plno) a nezavoláš nikam.

                    0 0
                    • fargo.  

                      a třeba ne. to ale nic nemění na věci, že civilizovanej člověk si bere občanku, když jde dál, než do sámošky pro rohlíky.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Proc se tahat s obcankou?

                        0 0
                        • fargo.  

                          a vracíme se zpět do výchozího bodu: civilizovanej člověk si bere občanku, když jde dál, než do sámošky pro rohlíky. nebo seš takovej chudák že ji neutáhneš? když už se ptáš „Proc se tahat s obcankou?“

                          0 0
                          • Vilém  

                            Ano, z tveho pohledu jsem necivilizovany chudak.

                            Proste nevidim duvod, proc ji tahat. Doby kdy te zastavili na ulici a preventivne kontrolovali OP jsou nastesti pryc, takze proc?

                            0 0
                            • iron.hide  

                              aby si mal aspon jeden doklad so sebou, ak sa v lese ci na ceste prizabijes, alebo zranis. kludne aj vodicak si zober.

                              0 0
                            • mastihuba  

                              Taky bych to videl tak ze v pripade urazu te snaz identifikuji nez kdyz nemas nic. Rodina se to pak nemusi dovidat pres media. :)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              takže lidi nevraždíš jenom proto, že je za to represe a ne proto, že je to špatné?

                              pravidla společnosti ve které žiješ říkají, že máš mít doklad u sebe. bez ohledu na to, jestli tě někdo kontroluje, nebo ne…

                              0 0
                              • karliner  

                                Které pravidlo říká, že máš mít u sebe doklad?

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  http://www.policie.cz/…licistu.aspx?…

                                  čím jinak bys chtěl prokazovat totožnost, ó Bože?

                                  0 0
                                  • ppoli  

                                    O OP tam není ani slovo. Mít ho u sebe nemusíš, pouze ho musíš vlastnit. Sám sis našel důkaz.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      můžeš mi prosím ocitovat, kde jsem psal, že musíš mít OP? musíš mít doklad…

                                      0 0
                                      • mr.nikdo  

                                        Hele mam pocit, ze pozadavky splnuji jen 2 doklady – OP a pas…

                                        Protoze tam jde o trvale bydliste.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          mám pocit, že řidičák by asi taky stačil

                                          důležitý je, že občan je povinen prokázat totožnost (policie nic vysílačkou zjišťovat nemusí, to je jejich dobrá vůle, když to dělají)…když občan neprokáže, má policie právo ho sbalit a předvést k ověření na stanici

                                          0 0
                                          • Ruprt2  

                                            To jsi přehnal na toto se ti nikdo nechytí :-)

                                            0 0
                                            • mr.nikdo  

                                              Nikdo to resil primo s PCR a ten mu rekl na rovinu – OP anebo Pas, kvuli lustraci, kterou i u silnicni kontroly nedokazeme udelat z ridicaku, kdyz je potreba.

                                              0 0
                                              • Ruprt2  

                                                Jestli vám přijde, že je vaší povinností umožnit a v maximální možné míře usnadnit, zlovolné a/nebo bezdůvodné buzerování, ze strany policie nebo jiného orgánu, tak se vám v ČR nemůže vůbec líbit.

                                                0 0
                                                • mr.nikdo  

                                                  Ah… Jak psal Jst o praci a o kseft si nemuzu dovolit prijit.

                                                  Ty si muzes dovolit prijit o praci, kvuli hadce s PCR?

                                                  0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Popravdě teď nevím jestli ti to došlo a snažíš se o remízu, nebo to myslíš zase vážně.

                                                    Jestli je to ten druhý případ, tak je to zase totální kravina. Možností jak ověřit tvou totožnost je několik a zdržení nebo předvádění na služebnu apod. tě nečeká.

                                                    Nestraš lidi, teoriemi vycucanými z prstu.

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    Vis co? Delej si to podle sebe a ja si to budu delat podle sebe, ju?

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    samozrejme. ale nejprimocarejsi je ukazat karticku… such, such – hotove. to zadrzovani se sluzebnou sis vyfabuloval. o tom se mr.nikdo nezminoval. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Přilep si ji na čelo, aby ji orgáni viděli a nemuseli tě ani vyzývat.

                                                    Jestli se musíš pořád někde legitimovat, tak by ses měl zamyslet, jestli neděláš něco špatně ;-)

                                                    0 0
                                                  • Splinter  

                                                    Ty musis mit veselej zivot :o)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    s nicim problem nemam. jen, ze takovi, jako ty, si vetsinou jako prvni stezuji, ze je buzeruji fizli, kdyz si za to velkou merou muzou sami. ;-)

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    A nerikej, ze bys mu ted nejake ty kontroly nepral :-D

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    nepral. proc bych mel?

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    Aby mel veselejsi zivot…

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Netřeba

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Myslíš, že cajti buzerují jenom ty co nemají občanku?

                                                    Oni to jako nějak poznají?

                                                    Dokážu pochopit, že někdo často dělá nějakou činnost, která vede k tomu, že policajti se s ním touží seznámit. Ale to nemá s dokladem jako takovým nic společného. Na to bacha chystá se centrální registr přestupků.

                                                    0 0
                                          • ppoli  

                                            PČR mne kontrolovala už mnohokrát, vždy, kromě jednoho případu to proběhlo úplně bez problémů, většinou se zeptali, jestli mám sourozence, jak se jmenuje, kdy se narodil a hotovo, někdy ani to ne. V autě mám řidičák, takže tam to bylo jen o jedné větě, pardon OP u sebe momentálně nemám.

                                            Ztráta času je to minimální, určitě 100× menší, než vyřizování nové občanky (také jsem musel jednou podstoupit.

                                            Jednou, jsem seděl v jednom klubu a najednou tam naběhlo celé komando policistů, kteří kontrolovali, jestli se nenalévá mladistvým. Nás s kamarádem si vzal (nevím proč, když je jasně vidět, že jsem už dávno za zenitem) do parády jeden namachrovanej blbec v civilu. Nelegitimoval se, tykal nám a celkově byl dost arogantní. Tak jsem se s ním nebavil a poslal ho do ******. Pak to přišla řešit nějaká náčelnice, která tomu zásahu velela, ta byla v pohodě a sama přiznala, že soudruh udělal chybu. Nicméně já už byl vytočený a chtěl vědět, kam až zajdou, tak jsem jí řekl jen jméno a datum narození. Nakonec mi odvezli na služebnu a nechali mi tam 2 hodiny vydusit. Pak jsem je zase dusil já, protože jsem z toho chtěl zápis, což je (i mě) bohužel hodně zdrželo. To je ten jeden případ, kdy to nebylo v pohodě.

                                            Z toho usuzuji, že když se sejdou normální lidi, vše je v klidu a žádný OP není třeba. Když se sejdou blbci, tak se nedomluví ani kdyby jeden z nich měl OP i pas najednou.

                                            0 0
                                            • Amoondre  

                                              a ted otazka, jestli u PCR narazis vetsinou na normalni lidi nebo na ty blbce

                                              0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              kua jak to děláte, či kde žijete? na ulici po mě občanku nikdo nikdy nechtěl a v autě mě zastavili jednou. asi nějakej paralelní vesmír.

                                              asi tak 1000× častějš ukazuju průkaz v bance či na poště.

                                              0 0
                                      • karliner  

                                        Člověče, ty napíšeš blbost, pak to sám podpoříš linkem, kterej tě usvědčí, že jsi napsal blbost, ale budeš se hádat dál :-DDD

                                        0 0
                                • JSt  

                                  treba to, ze ukazes obcanku a hned pokracujes dal. pokud te bavi ztracet s fizlama cas, ukazovat nemusis, jen te dyl zdrzi. ;-)

                                  0 0
                                  • Peslezedirou  

                                    Tak je určitě dobrý ze sebe udělat na cykloforu uvědomělýho občana, který vyjebe s policajtama, ne? Občanku vozím, proč si dělat zbytečně problémy a zdrožovat sebe a ještě někoho dalšího?

                                    0 0
                                    • karliner  

                                      Ještě tedy si dovolím jednu otázku, kolikrát tě v životě na kole zastavili policajti a kolikrát chtěli prokázat totožnost? Podle toho, co tady píšeš to vypadá že tě staví několikrát za vyjížďku, kterou ovšem tím, že máš ssebou uvědoměle občanku nikterak nezdržíš, na rozdíl od nás, sobeckých zmetků, kteří občanku na kolo nevozíme.

                                      0 0
                                      • Peslezedirou  

                                        Ani jednou. Ale jsem zvyklý nosit občanku jako průkaz totožnosti, nevidím na tom nic divného.

                                        0 0
                                      • Peslezedirou  

                                        Nedaří se ni to na tabletu editovat… na kole ani jednou, ve městě asi dvakrát.

                                        0 0
                                      • Medunka  

                                        Na kole jsem OP neukazovala nikdy, ale už se mi jedenkrát v metru stalo, že ji policie vidět chtěla. Odůvodnili to tím, že se jedná o namátkovou kontrolu. Neměla jsem problém ji ukázat.

                                        Asi působím dost důvěryhodně, že například při kontrolách revizorů mne zastaví tak jedna z deseti kontrol, kolem kterých projdu. A to jsem se i dvakrát angažovaně ptala, zda mám ukázat lístek.

                                        Žijeme v takovém státě v jakém žijeme, co jsem si zvolili, to máme. Když má někdo potřeby dělat scény, ať je dělá. Radši jdu cestou menšího zla a jsem ráda, že zapadám, nedělám problémy, tím pádem nemusím ztrácet čas dohadováním se.

                                        (Když jdu na kolo sama, doklady si vezmu, pro rychlejší identifikaci, kdyby náhodou)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          (Když jdu na kolo sama, doklady si vezmu, pro rychlejší identifikaci, kdyby náhodou)

                                          kdyz te bude potreba identifikovat, obcanku uz nepotrebujes. ;-)

                                          0 0
                                          • antt  

                                            a pak tady může být další podobné vlákno ;F

                                            0 0
                          • Kubiczech  

                            Já s sebou vozím i něco peněz pro operatéry a bonboniéru pro sestřičky. Nevím, odkud jsi, ale s tou civilizovaností máte co dohánět.

                            0 0
                      • bingamon  

                        já jsem snad civilizovanej, ale nežiju v civilizovaným státě, kterej má registr ztracených a odcizených OP, tak jak je tomu v okolních státech, a tak kdokoliv najde nebo ti ukradne tvou OP(a třeba si vymění foto), tak si na ni může vzít půjčku, půjčit si auto, založit firmu a nakoupit zboží za mil., a nikdo a nic tě nezachrání, odsereš to do halíře. Mně jednou ukradli, jednou jsem ztratil, dodnes mně trne z toho prdel.

                        Pro identifikaci cyklisty, živého i mrtvého, musí bohatě stačit (i Policii) ŘP,

                        na ten nikdo nic nedostane a nevymámí a duplikát v případě zcizení nebo ztráty přijde na 50 Kč.

                        0 0
                        • Zdeno Micio  

                          Ale, no tak… jde to i bez stresů. Pokud ztratíš OP nebo ti ho někdo ukradne, tak máš oznamovací povinnost, ať už na PČR v případě krádeže nebo na MÚ v případě ztráty. Od toho dne, ani když ti doklady někdo zneužije, nic neodsereš. Pokud ti přijdou složenky a výzvy k nějakému plnění, oznam to na PČR a o víc se nestarej.

                          0 0
                        • jIrI___  

                          Pokud sis po odcizení/ztrátě vyřídil občanku novou, tak ti opravdu nemá z čeho trnout prdel.

                          0 0
                        • ppoli  

                          Přesně tak, já mám OP v trezoru a vyndám ho, jen když jdu volit, do banky a na úřad (pro ŘP, nebo pas). Takže tak 2× za rok. U sebe nosím ŘP, mobil, kartu a peníze. Docela si s tím vystačím. Na kole mám jen peníze a mobil (zaheslovaný).

                          Mám zkušenosti s PČR, jsou v pohodě a vždy se domluvíme. Mám také zkušenost s lékaři, když jsem přelétl řídítka a musela mi odvézt sanitka, tak mi kupodivu pomohli i bez kartičky pojišťovny. Dle některých tady by mi PČR měla zastřelit, nebo minimálně zavřít a sanitka nechat v příkopě. Naštěstí tady ta civilizace alespoň trochu je a žijou tu i normální lidi.

                          PS: ten OP jsem zjišťoval a občan ČR je dle zákona povinnen OP vlastnit. Nikde není ani slovo o tom, že ho musím mít u sebe a dávat tak příležitost těm méně civilizovaným. Naštěstí už socialismus skončil, i když se to někomu nelíbí.

                          0 0
                          • obda  

                            Tak nevím, jak ty, ale já občanku pravidelně vytahuju na poště (nakupuju hodně přes net). Kdybych ji měl v trezoru, tak na ní každou chvíli zapomenu (a nemohl bych si jít vyzvednout zásilku cestou z práce ještě dřív, než dostanu lísteček) :) Takže je pro mne pohodlnější OP nosit pořád.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              no tak nějak. Když vodcházím z baráku, tak kontroluju jestli mám, klíče, peněženku a telefon.

                              0 0
                            • ppoli  

                              To je pravda, na poštu jsem zapomněl. Balíky si posílám do práce, takže tam nechodím. Ale párkrát už jsem tam také musel :-(

                              0 0
                    • iron.hide  

                      v dnesnej dobe je pravdepodobnejsie, ze ten mobil bude vybity. vela bajkerov si svoj megadisplejovy telefon bere aj na bajk. len par ich ma nejaku staru nokiu, co vydrzi aj tyzden.

                      napriklad ja mam jedno starsie HTC, vydrzi sice 2 ci 3 dni, ale ak dlho a neuspesne hlada siet, a to je v lese dost casto, tak sa vybije za par hodin.

                      0 0
                • bingamon  

                  neví někdo, zda náš záchranný systém, (třeba tísňová linka 112) používá nějakou metodu na lokalizaci místa nehody pomocí mobilu zraněné osoby, třeba sólo bikera v lese se zlomenou nohou, který dokáže udat svou polohu jen přibližně a nemá mobil s GPS?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    No asi jak kde. Predloni jsem znamymu volal sanitku z vyskova a musel jsem popsat kde jsme. Ale stacilo udat nazev turistickyho rozcestniku a popsat jestli je to dostupny po asfaltu.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    Apropo kdyz jsem ztratil mobil a chtel po znamym na kriminalce aby ho lokalizoval, tak ze mne mel akorat srandu. :) podliha to asi dost velkymu papirovani takze se to snazi minimalizovat :)

                    0 0
                  • notobi  

                    Díky změně zákona nevim přesně odkdy už to nedělaji

                    0 0
                  • iron.hide  

                    skor by som riesil, ci vobec bude mat ten zraneny bajker sancu zavolat. u vas mozno hej, ale tu mame slabe pokrytie lesov.

                    0 0
      • Jaroslávek  

        komun = Komín asi.

        0 0
      • mr.nikdo  

        A do haje :-(.

        0 0
    • Ricci  

      Kazdy kto ma v tomto vlakne o smrti cyklistu blbe poznamky by sa mal zamysliet sam nad sebou, je smutne citat tu radobyvtipne poznamky…

      0 0
      • jecnak  

        +1

        0 0
      • JSt  

        podle me je to presne naopak. ale kazdeho vec. ;-)

        0 0
      • Jamin  

        No já hlavně nepochopil proč to bylo založeno.

        0 0
        • nitraq  

          Co je na tom nepochopitelnýho? Nevědělo se, kdo to je a kde jinde hledat, než na bike-foru?

          0 0
          • Jamin  

            No já spíš myslim že ti kdo to vědět potřebovali to bohužel už věděli. Ale lidi jsou zvědaví tak třeba někdo to potřeboval. A už nebudu plevelit pietní vlákno.

            0 0
            • karliner  

              Vlákno bylo založeno kvůli pomoci při identifikaci. Pietní, moralistické a černohumorné vlákno se z toho vyvinulo samovolně.

              0 0
            • mr.nikdo  

              Rano to nevedel jeste nikdo. Hledalo se i pres ruzna radia…

              0 0
        • iron.hide  

          aby kazdy bajker vedel, ze nie vzdy sa moze vratit z vyjazdu.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Bohužel smutných případů tady bylo a bude vždy. Je to pro připomenutí co se může stát.

          0 0
      • Ruprt2  

        Každý kdo má potřebu do podobných témat vyjadřovat virtuální soustrasti, psát RIPy a peskovat ostatní, aby se chovali jako v krematoriu, tak by měl zvážit (alespoň dočasného) zmrazení facebookového účtu a jít mezi lidi.

        0 0
    • waters  

      Davide, je mi jasné proč si tohle vlákno zakládal. Ale mnozí to nepochopili a je to celkem hrůza! Vzhledem k tomu, žes vlákno zakládal, tak za něj neseš odpovědnost a měl bys některé komenty promazat.

      0 0
      • jecnak  
        • vlakno zamknout
        0 0
      • nox159  

        proč pořád nějaká cenzura?

        0 0
      • mr.nikdo  

        Blbe je, ze i diky tomuto vlaknu nekteri navic zjistili, jak si na zamcenou plochu telefonu napsat kontakty. Tedy, pokud telefon prezije.

        Takze asi tak.

        0 0
        • mastihuba  

          To je jen dobre. Kolega se na jare vylamal, tak ze policajti jeho totoznost zjistili az pres cca treti telefonat. Totoznost se zjistovala zpusobem, to je Frantuv znamej, zavolejte Bobovi, von ma na Frantu cislo a ten ma kontakt na jeho rodinu. :(

          0 0
          • mr.nikdo  

            Ty kraso, to reseni je peklo. Spis, ze nekoho napadlo, ze je to Frantuv znamy… Aspon, ze tak.

            A presne proto nerad jezdim sam, ale ted tady v okoli moc lidi nejezdi. Anebo se neda realne domlouvat cas :(.

            Jinak jako rikam. Fajn, nektere komentare se strhly, ale to se neda nic delat. Jine veci jsou pro dobro, takze mravokarce z obou taboru jsou k smichu i k placi.

            0 0
            • iron.hide  

              podla mna je lepsie so sebou nosit tu obcanku alebo preukaz poistenca, ako zostat doma len preto ze nemas prave s kym ist na vyjazd.

              a ak niekomu vadi to, ze si musi tie doklady vzdy vyndavat z penazenky do osobitneho sacku, tak nech ich ma v tom sacku stale, vzdy pripravene na vyjazd.

              0 0
              • mr.nikdo  

                Aha. Ok.

                Budu mit porad v sacku OP, ale az me treba v aute chyti PCR a bude po mne chtit OP, jsem nahrany… Podobne i pojisteni.

                Praveze zapominam dost casto to davat zpet – malo casu, radeji jsem dele na kole.

                0 0
                • jIrI___  

                  Tady mají výhody lidi s holou prdelí, protože nemají tak bankovkami naducané peněženky bankovkami, že by je neuvezli :D

                  0 0
                • Martin  

                  z tohoto důvodu mám v „bajkové“ peněžence, kterou tahám v batohu, zalaminovanou kopii občanky. skleróza je svinstvo.

                  0 0
                  • scoty  

                    Do bajkový peněženky nalepit samolepku se jménem, rokem narození a krevní skupinou možná nebude od věci…

                    0 0
                    • JSt  

                      nechapu proc. kdyz se ti neco stane, nicz toho tobe ani tvym potencialnim zachrancum v nicem nepomuze. snad jen, kdybys v te penezence vozil i klic od domu by to nekdo mohl ocenit. ;-)

                      0 0
                    • Concorde  

                      Ta krevní skupina je nanejvýš úsměvná :)

                      0 0
                    • Sugar67  

                      Proč ne. A jsou taky další možnosti, jako náramky, přívěsky, štítky na baťoh či na bike, pro extremisty kérka ;-)

                      0 0
                    • karliner  

                      K čemu tam bude ta krevní skupina?

                      0 0
                      • Sugar67  

                        Kdysi se to psávalo. Dneska spíš napsat alergie na léky, závažná onemocnění či jiné důležité zdravotní údaje (třeba budík na hercnu)

                        0 0
                    • scret  

                      krev.skupina je blbost a taknejak nevim, kde se to vzalo… Zrejme z automobil.zavodu, mozna nekdy z praveku…

                      0 0
                      • bernie  

                        To si asi každý vybaví. Jméno pilota F1 nebo Rallye s dodatkem o krevní skupině včetně Rh faktoru.

                        Ale co to bylo platné např Jochen Rindtovi, když díky dopravní zácpě cestou z Monzy došlo k fatálnímu zdržení při převozu do nemocnice s následkem smrti.

                        Krevní skupina nemá žádný wert.

                        To už větší hodnotu mohou mít „samolepky pro kolo“ – stejná jmenovka na kole i helmě může zadat první pokus při zjišťování totožnosti.

                        0 0
                        • antt  

                          jen jestli to nebylo něco jakože „raději mrtvý, než-li druhý“, takové zdělení, že to myslí vážně. Podle toho se záchranáři, popřípadě dárci asi neorientovali, idkyž kdo ví…

                          Za války to bylo asi jinak no, tam to bylo nejspíš dobré vědět a někam si to viditelně poznačit

                          0 0
                  • bernie  

                    bajková peněženka – to je dobrý.

                    Já teda každou kartičku /kreditka, zdravotní pojišťovny, řidičák/mám v tom plastovém pevném obalu a společně s velkou laminovanou občankou stažený gumičkou a v hadrovém sáčku od brýlí vozím pořád.

                    0 0
                  • mr.nikdo  

                    Bajkovou penezenku nevedu. Jen 50–100 v obalu na telefon :D

                    0 0
                • karliner  

                  Když v autě neporušíš dopravní předpisy a zastaví tě policajti kvůli preventivní kontrole, občanku po tobě požadovat nesmí, musíš předložit jen doklady opravňující k řízení a provozování daného vozidla.

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    No. Podle 361/2001 to tak je.

                    Jen se zeptam, jsi prislusnik?

                    Resil jsem toto s kamosem a jde tam jeste treba o lustraci, kdy po Tobe chteji OP, kvuli datum, ktera v RP nejsou. Takze podle jeho slov mohou i pri kontrole chtit OP.

                    Nemluve o tom, ze jezdim sluzebakem, takze tam muzou zacit chtit dohledavat dalsi veci ;-).

                    0 0
                    • karliner  

                      To fakt nejsem :-)))

                      Ale aby chtěli OP (nebo jinak prokázat totožnost, musel by ses dopustit nějakého přestupku nebo splňovat další náležitosti, aby mohli požadovat prokázání totožnosti.

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Staci podezreni na kradene auto anebo neco jineho. A kdyz ma nekdo den blbec, aby mne treba zdrzoval od schuzky, to fakt nemam zapotrebi.

                        0 0
                        • karliner  

                          Hele, to závisí na tobě, jak moc jsi ochotný se sebou nechat vorat.

                          0 0
                        • Zdeno Micio  

                          Existuje více situací, kdy při silniční kontrole musíš prokázat totožnost i OP, ale to už samozř. neupravuje z.č. 361/2000 Sb. Často v situacích, kdy je řidičem arogantní blb, který tím dá hlídce prostor k důkladnější kontrole vozidla, což může skončit i nějakou tou pokutkou nebo oznámením správnímu orgánu :)

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            To ale nerikej me.

                            Predpokladam, ze budes organ. S jednim jsem se bavil a ten na mne malem rval a o hadku s PCR se fakt chci pripravit :-D.

                            0 0
                            • Zdeno Micio  

                              Mě na cestě nepotkáš. Máš pravdu, spíše to asi mělo být míněno na toho pepíka nad tebou :)

                              0 0
    • Yura  

      Jak je to teda s tou krevni skupinou, jak to rychle zjisti doktori? Nebo to je jedno jakou mu tam prdnou? :)

      0 0
      • Pavel  

        Dává se „nulka mínuska“. Ta je univerzální. Kžížová kontrola se dělá až když je čas…

        0 0
        • notobi  

          to sem mluvil tak před pul rokem z doktorem na transfuzce v ČB tak se dává konkrétní krevní skupina kterou pacoš má, protože se to zjistí snadno a rychle.

          Univerzální by prý používali jen při akutním nedostatku některý krevní skupiny což by prý hrozilo maximálně při nějaký velký katastrofě nebo ve válečným stavu

          0 0
          • Pavel  

            Reagoval jsem na „Nebo to je jedno jakou mu tam prdnou?“… Pokud je pacoš „průtokáč“ (aka „chčije z něho krev“), tak se mu prdne nulka, aby nevykrácel a testu skupiny se vůbec dožil (byť je rychlý, jak píšeš). Pak se samozřejmě už dává ta „správná“ skupina, nulka je relativně vzácná.

            0 0
            • Kurt  

              V českých zemích nečastější výskyt skupiny A (42%), dále 0 (39%), B (15%) a AB (4%).

              0 0
            • scret  

              pane kolegoo…:)

              Za normalni situace k ranenymu prijede zachranka (autonehody, amputace treba ve vyrobe atd.) a ta do nej zadnou krev neleje! Neleje do nej krev, prtze zadnou nevozi. Doplni ranenymu objem pomoci spesl roztoku, aby to prezil a sup s nim do spitalu. tam uz zjistujou krev.skupinu a podle toho ho dolejou… Zadny experimentovani se nekona…

              V pripade velkeho hromad.nestesti, katastrofy, valky atd. je to jina vec…

              0 0
              • Pavel  

                No tak jsem ze sebe udělal trošku ******, ncn, to přežiju. ;-) Komu se to nestalo, nechť po mne hodí kamenem… Jauvááá! Kdo to byl? Kdo to byl?!? :-))

                0 0
        • scret  

          to jsi vzal kde? spravne jak pise notobi, nulku davaj, az kdyz nebudou mit nic…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.