Skrátenie karbonových riadítok

48 nepřečtených
  • enrico

    Chcel by som dnes skrátiť karbonové riadítka (lastovičky) asi o 1cm z každej strany. Používam penové gripy Ritchey WCS a v tom je ten zádrhel, idú nasadiť ultra-ťažko, aj keď je povrch koncov riadítok dokonale hladký, po odrezaní sa bojím, aby sa konce riadítok nazačali strapatieť a ostré vlákna by sa zapichli do gripov a nešli by nasadiť. Poradte, čím mám skrátiť karbonové rajdy tak, aby sa mi konce nerozstrapkali, popr. akým spôsobom upraviť, vyhladiť odrezaný koniec. Je možné použiť na odrezanie priamočiaru pílku?

    0 0
    • Gorgov  

      neroztřepí se to, použij pilku s co nejmenšíma zubama. Dobrá je obyč pilka na železo.

      0 0
    • mountaineer  

      Idealni by bylo pokud mas sanci je odbousit tenkym brusnym kotouckem,co nejvyssima otackama,pripadne rucne je odrezat ziletkovou pilkou(koupis ji v potrebach pro plastikovy modelare.Primocarou pilkou je roztrepis,at ma zuby jak chce maly.

      0 0
    • panaczek  

      …nasadit grip, posunout ho ke stredu, az ti vycuhuje pozadovany centimetr riditek, potom riznout podel gripu pilkou na zelezo. ani jsem smirkem nezabrusoval, ale asi je to dobrej napad.

      0 0
    • Žigo  

      Tu je navod od eastonu www.eastonbike.com/…lletins.html ( Number 5 – Cutting Carbon) ale je dost zlozity. V nejakom starsom Bike-u som videl nieco podobne ale namiesto dreva to len oblepili lepiacou paskou.

      0 0
    • enrico  

      akurát som zistil, že je tam nejakym pevným lepidlom vlepená asi 2 cm dlhá duralová trubka asi kôli rohom, ale kto už by si dával na už tak široké 68cm rajdy rohy? Na druhu stranu, keď tie truby od tiaľ vyberiem, tak by mi tam nedržali koncové štuple. Takže ritchey tak trochu klamal, nie 100% karbon ale 99,5% karbon a 0,5% hliníková trubka :-)

      0 0
      • yoggi  

        urez to pilkou co ma jemne zuby. ostru hranu jemne zraz tym dostanes zrazenie a mas to. ale ako teba poznam tak ti doporucim ak si dokazes zohnat brusny papier (smirgel) ale nie bezny ale uplne jemny co sa pouziva na pripravu vzoriek pred leptanim. tak s tym to spravis uplne do hladka.

        0 0
      • LUCCA  

        By si sa cudoval, kto si co vsetko dokaze nahodit na bike :)Ritchey neklamal. Hlinikova vlozka na konci karbonovych riaditok a v ich strede je tam kvoli pevnosti, aby pri montazi rohov alebo do predstavca deslo k zborteniu steny riaditok. Takmer vsetci vyrobci to takto riesia, jedna sa o bezpecnost. Ked si odrezes konce riaditok, uz nebudes moct „bezpecne“ nosit rohy (to ale zrejme nechces). Apropo, jedna sa len AL vlozky, nie o AL riaditka potiahnute karbonom (j taki vyrobcovia su…), pre tvoju informaciu…

        0 0
    • orca.1  

      Neřež je, pak budeš litovat :)

      0 0
      • enrico  

        ledva sa s nimi vojdem do dverí :-) ale nie, 680 je fajn ale ja nie som žiadny rambo, mam uzke ramena a pôvodné lastovičky som tiež ušmykol a bolo to ideálne. Poznám to podla toho, že kedykolvek sa pozriem, kde sa držim za gripy, tak je to na samom konci blízko radenia. Akurát frčím do pivnice pre pílku, dúfam že tam najdem aspoň jeden nezhrdzavený plátok a aspoň jedem šmirgel jemnejší ako moja obvyklá osemdesiatka :-)

        0 0
        • yoggi  

          kua ze 80-ka ja nemyslim stolarsky ale strojarsky :))))))))ak nebudes mat jemny smirgel tak to mozes aj jemnym pilnikom. p.s.: saske zober pilnik na nechty a mas to vyriesene ale daj pozor aby to nevidela :))

          0 0
          • enrico  

            dik za radu, nasiel som len osemdesiatku, takže idem do toho pilnika na nechty a mám na výber 3 druhy zrna, ale Saške ani muk :-)

            0 0
          • enrico  

            vidím že 3,5 MB fotky to nejak nebere

            0 0
            • orca.1  

              Bacha, karbon špiní nástroje černejma pilinama! :-)

              0 0
              • enrico  

                kua to som nevedel, dík moc, idem si ich radšej slušne vypýtať :-)

                0 0
    • enrico  

      1. …ako som úspešne ufikol riadítka. Keďže fotenie ma vcelku baví, nafotil som celkom 16 fotiek, ako som postupoval pri skracovaní riadítok, dopadlo to celkom fajn, ďakujem všetkým za rady, ktoré ste mi poskytli.

      Ak môžem poprosiť, nevkladajte sem žiadne príspevky, až kým nevložím šestnástu fotku. Ďakujem.

      0 0
    • enrico  

      2.

      0 0
    • enrico  

      3. stiahnutie gripov

      0 0
    • enrico  

      4. keď to nejde po dobrom, musi to ist inak

      0 0
    • enrico  

      5.

      0 0
    • enrico  

      6.

      0 0
    • enrico  

      7. 1,3 cm stačí

      0 0
    • enrico  

      8. hlavne sa nepomýliť

      0 0
      • mechanik  

        Jedno se mi na tom nelíbí, přímo hnus… značka nike 8-P

        0 0
        • Misiak  

          sak znacka domacich majstrov→ nike, just do it :o)

          0 0
    • enrico  

      9. a ide sa na to

      0 0
    • enrico  

      10. niekedy si treba zavolať aj pomoc :-)

      0 0
    • enrico  

      11. dokázaná pevnosť karbonu :-)

      0 0
    • enrico  

      12. čistý rez, vo vnútri je vidieť duralovú výstuhu na rohy

      0 0
    • enrico  

      13. a pilníček na nechty od „ideální manželky“

      0 0
    • enrico  

      14. 64cm, presne tak to má byť

      0 0
    • enrico  

      15. ešte trochu denaturovaného liehu

      0 0
    • enrico  

      16. a je to :-) (resp až za pol hodinu, kým sa mi tam podarilo naspäť narvať gripy)

      0 0
      • enjoy  

        sumi ti ta FZ30tka co?:-D ps:jak se ti podarilo mit tak dlouho ty panaracery??nebo sis koupil novy?

        0 0
        • enrico  

          FZ30 som už predal a pred dvoma týždňami kupil novu FX50 kompakta, jaksi som tie fotky trochu poserhauzoval, mal som zapate ISO400 až ISO800 (aby som nemusel použiť blesk), fotil som to na pomerne tmavej chodbe a ostrosť nastavená na VIVID, tak to takto na pi… dopadlo, na tom displeji to až tak vidieť nevolo, zbadal som to až na monitore a ono fotiť to ešte raz, to ee. Dåžka už je ideálna, skracovať to už koli fotkam nebudem, to vieš – fotograf total amater :-)

          0 0
          • enjoy  

            coze sis koupil kompakta?ja si vzdycky rikal ze u fotaku se nechodi od vetsiho k mensimu:-)

            0 0
            • mosquito  

              dneska je v mode zkracovani a zmensovani – dyt vidis ne? riditka, fotak, … :))

              0 0
            • enrico  

              velky sa taha tažko do prirody a strasne som sa bal, že ho rozbijem. S touto sračkou sa skoro vobec neda fotiť, ale čo už, lebšie horšie fotky ako žiadne, tento mini foťáčik si bravam teraz stale so sebou a mam 5× viac fotiek za týždeň ako s FZ30 za mesiac. Ale ono aj s týmto sa dájú robiť pekné fotky, je to jeden z najlepších a možno aj momentálne najlepší kompakt na trhu. Širokouhlá Leika optika od 28mm, stabik, inteligentne ISO atď… a mám na neho take fajn nerozbitné púzdro, takže keď sa aj kdesi poriadne vysekam, mal by to aj prežiť, čož by FZ30 prežila asi ťažko, tá je proste do terénu moc velká, ťažká(prehovoril gramohonič), riskantná a drahá záťaž.

              a panaracery som kupil pred troma týždňami nové (staré sú už dávno niekde hlboko na skládke), teraz chodím každý deň po asfalte do roboty a na to je michelinou sakra škoda, potrebujem kupiť new rám, aby som už konečne poskladal zimak, ale akosi mám na ruke FOXU vidlu F80X new zhodenu z bajku pov. cena 35tis teraz za nejakych 20tis, takže ten rám tento rok asi zase nebude kua, ale no nekúp to za tú cenu. Nemôžem chcieť predsa všetko naraz :-)

              0 0
              • Dijck  

                Daj tam vyssi zdvih a na fox sa vykasli:) Ten ram je predsa zaklad:)

                0 0
                • enrico  

                  ako 100mm pri tomto ráme ?? už teraz mam problemi so zdvíhaním predného kolesa pri velmi prudkých výjazdoch a to má čelusť zakusnutú na riadítkach, ten rám to ešte rok vydrží, ale takú fajn vidlu za také peniaze už asi ťažko zoženiem.

                  0 0
                  • Dijck  

                    :) no neviem, mne sa so 160mm vidlou zatial podarilo vyjst vsetko co predtym s 80, 100, 140:) Je pravda ze prve 2 na inom rame..

                    Nic, ty vies co jazdis…ale niektore vidlice su aj v 100mm verzii rovnako vysoke ako 80 od konkurencie. Ale na zavody v xc je stale ta hranica 80mm..asi, nejazdim to.

                    0 0
                    • enrico  

                      pokial je to tak ako hovoríš, že stavebná výška vydlice 80mm a 100mm môže byť rovnaká, tak to potom mení môj pohľad na vec, to som naozaj nevedel. Tým pádom môžem vymeniť moju skarebu za 100mm foxa a nevykotím sa na zadok pri prudkom výjazde, to je fakt super, dík za info.

                      0 0
                      • enjoy  

                        no,to ale nevis,ze skareb na 80ti je stejnej jako fox na 100.a nerekl bych ze skareb bude moc vysokej.

                        0 0
                        • enrico  

                          a skareb 80mm a R7 100mm čo myslíš, budú mať rovnakú stavebnú výšku? Lebo R7 je očosi lahšia ako FOXa to že ma FOXa silnejšie vnútorné nohy moc neriešim, pri mojej váhe 62 kg ani nemusím :)

                          0 0
                      • MlokCZ  

                        A nebo to taky může být obráceně, že bude ta 100mm vyšší více než o 2cm. Záleží na konkrétních vidlicích.

                        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce