Silniční rám KTM, nejde zařadit nejtěžší pastorek.

50 nepřečtených
  • Peslezedirou

    Ahoj, chtěl by jsem se zeptat na jeden malý problém, který jsem zjistil u nového rámu KTM. Bohužel nejde zařadit nejmenší pastorek, z důvodu, že řetěz škrtá o patku. Říkal jsem si, že může být křivá patka, přehazovačka by ale špatně chodila na ostatních pastorcích. Abych toto vyloučil, koupil jsem novu patku, ale problém stále trvá. Pro jistotu jsem zkusil několik zadních kol. Podlě mě se jedná o konstrukční vadu. Jediné co mě ještě napadá je to, jestli u patek rámu nemají být např. vložky, které by zvětšily rozteč rámu.

    Římá si, víc hlav víc … :-)

    Díky za tipy!

    0 0
    • Vilém  

      Od pohledu to vypada, ze je hak prehazky sirsi nez patka ramu.

      0 0
    • daymaker  

      zajímavé… mám objednané taky silniční KTM, tak jsem zvědav… :-)

      rám je hlína, nebo carbon? díky

      0 0
      • Peslezedirou  

        Rám je carbec, ale jsem nas*anej jak sviň, škoda, že jsem si toho všiml až když jsem na to poskládal všechny věci, grrrrrrr. Bral jsem z kolokrámu, tak jim zkusím poslat lepší fotky, jestli je něco nenapadne čím by to mohlo být…

        Určitě dej vědět jak to máš ty.

        0 0
    • McBlacky  

      a jsi si jist, že máš ok zadní kolo, respektive délku ořechu pro patřičný počet pastorků, případně vhodnou podložku za kazetu?

      0 0
    • LaFu  

      Jak píše Blacky, nemáš náhodou ořech na 10s a kazetu 11s? To by tomu skoro i odpovídalo.

      0 0
      • Vilém  

        Na podlozce mezi pastorky je psano 9s, jestli teda dobre vidim:)

        0 0
      • Peslezedirou  

        Ořech jsem zkoušel 9speed s kazetou 9s. a ořech 11speed s kazetou 9s + podložka. Včera jsem dal pod jeden šroub, který drží patku malou podložku a teď již jde zařadit nejtěžší pastorek a mezera mezi řetězem je tak tak…ale nepřijde mi to jako dobré řešení.

        Není tady nějaký majitel tohoto rámu?

        0 0
        • Vilém  

          Ta podlozka opravdu neni dobre reseni. Leda by byla pod celou dosedaci plochou. To uz mi prijde jednodussi hak z vnitrni strany ofrezovat.

          0 0
          • Peslezedirou  

            To si právě říkám, na patku je tlak od upnutí kola a nerad bych, aby se vmáčkla podložka do carbon patky. Broušení je taky řešení, ale ten rám je nový, tak to budu muset poslat zpět prodejci, ach jo…

            0 0
            • jecnak  

              Nesla by zafrezovat jen patka. Ocividne je u prehazky vyrazne silnejsi nez u patky ramu a to je ten problem.

              0 0
              • McBlacky  

                já bych to neřešil a poslal na reklamaci

                0 0
                • jecnak  

                  Ano, u noveho ramu bych to taky neresil. Kazdopadne zajimavy problem.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to jo, protože to mi nepřijde z fotky, že by byla výrobní chyba kusu ale spíš chyba návrhu řešení

                    0 0
              • Peslezedirou  

                Myslel jsem, že právě Vílém myslí zbrousit patku…

                0 0
        • Pan Jan  

          Ha, tu som. Mám Revelator 3500 ( ty asi taky), tak řekni co potřebuješ. Pošlu klidně i foto…

          0 0
          • karliner  

            Řekl bych, že hned v prvním příspěvku tohoto vlákna popisuje co potřebuje :-)))

            0 0
          • Peslezedirou  

            Kdyby jsi měl kus času, nezkusil by si sundat patku a mrknul se, jestli u šroubů, který drží patku není nějaká podložka, případně patku nafotil, myslím alu patku a i u rámu, hlavně dosedací plochu. Ještě to cvaknu než vše odstrojím a pošlu na reklamaci.

            Pokud se ti do toho nechce tak nevadí :-)

            0 0
            • Pan Jan  

              Patku teď sundávat nebudu. Tak jsem ti to jen blejsknul…

              0 0
              • Vilém  

                To vypada, jako by mel Pes tenci karbonovou cast patky.

                0 0
                • Pan Jan  

                  Těžko říct, může klamat fotka. Na nejnižším zařazeném pastorku to mám taky fakt na chlup (mezera řetěz x patka), ale nebyl s tím žádný problém. Ani jsem si toho nevšiml…

                  0 0
              • Peslezedirou  

                Super děkuji ti…večer to ještě blejsknu lépe. Přijde mi, že mi patka nabíhá směrem k výpletu…

                0 0
                • karliner  

                  Popravdě, furt nechápu, co řešíš. Máš nový rám, který má zřejmě výrobní vadu, pokud to není čorka, proč řešíš nějaké bastlení a nereklamuješ ho?

                  0 0
    • BikerM  

      Rám si koupil z druhé ruky a nebo je nový?

      Podle mě je to konstrukční vada a rám bych reklamoval. Stává se to občas.. Viděl jsem karbonový rám co stál přes sto táců a zadní rámová stavba byla křivá, takže se to taky reklamovalo..

      0 0
    • Zdenda CUBE  

      Když se podíváš na úhel patky z 1.obrázku, tak je něco špatně. Ta by měla být jednoznačně rovnoběžná s posledním pastorkem kazety a to není. Už si se o tom bavil s kolokrámníkama? Řeš to přímo s nima, když máš rám od nich a né tady.

      0 0
      • Vilém  

        Mas pravdu, toho jsem si prvne vubec nevsim, je kriva jako prase, nahore tam ta mezera je.

        Ted jeste jestli je to pouze hakem, nebo je krive karbonova patka ramu.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Novou patku jsem preventivně koupil, abych vyloučil poškození stávající, ve středu budu balit. Do kolokrámu jsem psal, tak se na to mrknou až jim rám dorazí.

          0 0
      • Peslezedirou  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Peslezedirou  

        Tak to je asi jasný,to jsou fotky i s podložkou mezi patkou a rámem, jinak je to ještě horší.

        0 0
        • Patar  

          Na každém novém rámu je nutno patku kontrolovat a dorovnávat při současném dotahování. Ještě se nestalo , že by linearita byla zaručena.Je úplně jedno o jakou značku se jedná. Tím se také liší poctivá práce individuální stavby od montáže na lince.

          0 0
        • Doyle  

          Srovnej patku vůči ráfku centrovacím hákem a bude po problému.

          0 0
          • Zdenda CUBE  

            Tak pánové,podle těch prvních fotek mám obavy, že toto se jednoduchým dorovnáním samotné patky nedohoní. Nechci dopředu jen takto z fotky strašit, ale spíš to bude nepovedená patka na rámu. Pokud by šlo jen o samotný hák hazky, zlobilo by to ve vertikální ose. Ale podle té první fotky je hák hodně křivě hlavně v horizontální ose, a s tím narovnáním nic neudělá…

            0 0
            • Peslezedirou  

              Taky si myslím, že nemá smysl patku rovnat, uhel o kolik bych patku musel ohnout je opravdu velký a i bych se bál, aby při rovnání nepraskla patka rámu (carbon).

              Všem děkuji za reakce!

              0 0
              • Pan Jan  

                Dej vědět, jak jsi dopadl. A hlavně co s tím kolokrámáci udělali. Já bych vsadil na to, že vytáhnou rovnací nástroje…

                0 0
                • McBlacky  

                  to možná na hliník ale carbon zadní stavbu takhle nesrovnáš ne?

                  0 0
                  • Pan Jan  

                    Furt nevíme, jestli je to v tom carbonu křivé. Spíš jsem sázel na to, že to příp. porovnají lehkým „pokřivením“ háku. Z těch nových fotek, co tu Pes dával, to nevypadá až tak dramaticky. Skoro bych řekl, že lehké přihnutí háku ven to vyřeší. Ale u nového rámu, bych to taky nechal na prodejci / výrobci. Spíš mě zajímá, jak to dopadne a jestli v příp. opravy prozradí, co s tím dělali.

                    0 0
                    • Peslezedirou  

                      Ta fotka je s malou podložkou, která to zlepšuje, jiak je to výraznější. Posílám zpět, tak snad to nějak vymyslí…

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.