silniční kazeta SRAM PG 850 nebo SH HG50-8 or jiná

16 nepřečtených
  • ropman

    budu brát silniční 8-mi kolo 12–23, nebo 13–23 a do oka mě padly tyto levnější:

    HG50–8 SORA za 470 Kč (eshop.bikezo­ne.cz/index.php?swit­ch=detail&id=516&ka­t=569&trideni=CE­NA&pocet=20), asi slušnej standard

    SRAM PG 850 je za 560 Kč (www.cykloexpert.cz/…/sram-pg-850), měla by být lehká a prý odolná, na bajku jsem se díval že ji hodně z Vás jezdí

    snad ještě i

    BBB Drive Train BCS-08S za 620 Kč (13–23z) (eshop.bikezo­ne.cz/index.php?swit­ch=detail&id=1386&k­at=676&trideni=CE­NA&pocet=10), hádám že bude těžší než SRAM

    Moje volba je SRAM PG 850, přijde na ni řetěz SRAM PC48 se spojkou od X-bikes za 190 Kč (chtěl jsem PC58 za 210,– ale nemá a nebude)

    Proč jsou sakriš stejný kazety s bajkovýma pastorkama (11–28, 11–32, …) o tolik levnější než silniční (12–23) ??? Když je tam ještě míň matroše a jen jiná skladba pastorků ??? :-(

    0 0
    • multib  

      Já slyšel, že SRAM kazety nejsou na SH řazení dobrý, že cinkaj v některých polohách.

      0 0
    • ropman  

      tak mi po 17 dnech dorazila z cykloexperta (ale ostatní shopy by na tom byly asi podobně) kazeta SRAM PG850 a už jen rozbalení mě nadchlo :-) Je maximálně odlehčená, samá díra, na pohled pěkně zpracovaný náběhy, i ty zoubky co zapadají do drážek na hřídeli jsou sražený … oproti původní Shimano co byla v sadě RX100 je o 100g !!! lehčí, obyč váha mi ukázala ± 200g SRAM a ± 300g SH, rozdíl jako pr..e. Ještě jsem ji neprojel, tak už se těším …

      0 0
      • Jirikus  

        Z křížkem po funuse, ale není 23 zubů málo? Ale vy u Brna asi žádné moc kopce nemáte.

        0 0
        • Jirikus  

          Samozřejmě S křížkem ne Z, ach ten češtin.

          0 0
        • maxtor  

          23 zubů je skutečně málo… Vím o čem mluvím… Už bych si takovou kazetu nepořídil (myslím s největším pastorkem 23)

          0 0
          • Jirikus  

            kdysi dávno jsem měl 11–21, to bylo ještě na starém kole s 8 pastorky ato byl mazec, potom jsem koupil novou silnici a byla tam 12–23 9 kolo, tu jsem letos vyměnil za 13–25 9 sp. a ta je v pohodě, ovšem, vůbec bych se nebránil nějakým 27 zubům, ale to by byly už moc velké skoky, takže to jednou doplním klikama kompakt.

            0 0
            • maxtor  

              Já jsem právě jezdil vždycky na silnici nejvíc 23 zubů a stačilo mi to, ale zjišťují, že v posledních letech mi vyhovuje čím dál větší kadence. Mám teď 11–23 a 11z jsem snad ještě ani nezařadil. 27 bych taky uživil…

              0 0
              • multib  

                @ Jirikus, Maxtor: Stárnete, stárnete, už to není, co bývalo, že jo…;o) No, já vždy jezdil ježka, tj. max.21 a stačilo to všude, krom Řípu a Harrachova. A v poslední době jezdím jen „okolo hnoje“, tak to stále stačí. Jo a v předu mám 52/38, na zimáku 52/34 Campu.

                0 0
                • Jirikus  

                  Nestárnu, spíš nabírám zkušenosti :-).

                  0 0
                • maxtor  

                  Tak jak říká Jirkus. Radili mi, že šlapu pomalu a vysiluji se, ale já naopak nechápal, že někdo může šlapat jak pominutý. Teď už jsem na to přišel…

                  0 0
                  • maxtor  

                    Chtěl jsem napsal JIRIKUS. Sorry…

                    0 0
                  • multib  

                    Já naopak jetdil jen malou 42 s převážně 16, skoro jsem neřadil, frekvence často k 160. Teď buž nemám důvod..:o/

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.