Silnička za 25000,- Pells Speedy (Carbon) Tiagra?

39 nepřečtených
  • Karaya

    Rozhoduji se o nákupu nové silničky, nechci do toho vrážet zbytečně moc peněz. Zatím je favoritem Pells Speedy Tiagra, nevím jestli se vyplatí připlácet 5000,– za karbonovou zadní stavbu. Je nějaká jiná rozumná alternativa v dané cenové relaci ±25000,–?

    pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=12151 pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=12166 www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

    0 0
    • Karaya  

      Ještě bych do výběru zařadil Šírera s Xenonem: www.sirer.cz/?…

      0 0
    • petryk  

      karbonovou stavbu bych nebral…

      0 0
    • sportovni_biker  

      Před týdnem jsem řešil ten stejný problém a nakonec jsem objednal Pells Speedy Tiagra, místní obchodník mi na něj udělal cenu 21 900,– takže nebylo co řešit :-)

      Akorát ještě tak týden bude trvat, než vůbec do Brna dorazí nějaké rámy a mezi nimi je i Speedy XL, takže čekám :-(

      0 0
      • Karaya  

        Aha, chtel jsem se zeptat jaka je :-) Kolik meris? Ja mam 193, ale dlouhe nohy a kratky trup, takze koukam spis po L.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Já měřím 192 cm a jak v pellsu, tak i tady v obchodě mi doporučili velikost kolem 60 cm. XL je v katalogu označeno jako něco mezi 59–61 cm a to kvůli malému sloopingu. Já jsem si tam ještě raději nechal dát 400 mm sedlovku, protože ta XR1 co tam dávají, je buď 250 mm nebo 400 mm, tak raději tu dlouhou, ta se dá eventuálně pokrátit vždycky a těch pár gramů mě určitě nezabije :-)

          0 0
    • omar  

      za nejakych 28–29 mas kolo na 105-ce, rozhodne lepsi nez tiagra s carbonovou stavbou

      0 0
    • honza.biker  

      Za tu cenu bych koupil urcite sirera – muzes si vybrat jestli chces lepsi sadu, nebo karbnovou zadni stavbu… Taky myslim ze v tech levnejsich sadach je lepsi campa protoze i ty levnejsi maji 10sp

      0 0
      • Karaya  

        Zas Sirer je pry dost tvrdej…Tady u Brna jsou furt nejaky kostky a vubec asfalt nic moc..

        0 0
      • palkac  

        10sp neni moc argument :-) Ale jsem pro campu všema deseti :-)

        0 0
    • Sabbath  

      Měl jsem stejný rozpočet, když jsem nedávno skládal siničku. Výsledek najdeš u mě v profilu.

      0 0
    • Paja  

      Cokoliv bude lepsi nez favoritka:o) Kdyz uz tak bych priplatil na 105 nebo Veloce (vybiral bych podle toho ktery paky se ti lip budou drzet), na druhou stranu rozdil karbon/hlinik vzpera z vlastni zkusenosti nemuzu porovnat.

      0 0
    • nooski  

      Zadní karbon stavba je k ničemu, přínos k pohodlí minimální, akorát zvýší hmotnost a více se kroutí při záběru. Taky se raději přikláním k Šírerovi, nebo čemukoliv jinému na Campě. Moje RBeso v profilu vyšlo taky na 25 000 ovšem dneska by šlo postavit už podstatně levněji.

      0 0
    • Karaya  

      Tak nakonec jsem se nechal zlakat na Meridu na Ultegre 2007, zbytek Pells stejne jako na Speedym. Cena presne v limitu. Ted mam ovsem tezky dilema jakou velikost – L nebo XL? Mám 193cm, zem – rozkrok 99cm, na Favu mám pedál – sedlo 101cm a rám hlava – sedlo (střed střed) 57cm. To odpovídá spíše L, ale zase to je doporučovaný na postavy o 10cm menší..

      0 0
      • sportovni_biker  

        Podle mě určitě XL. Já mám 192 cm a třeba zem – rozkrok mám 94 cm. Taky jsem bral u Pellse XL, nebo spíš mi bylo všemi lidmi doporučeno. Zítra mi dorazí, tak zkusím, jestli měli pravdu :-)

        0 0
        • Karaya  

          No to je právě to, že já mám dlouhý nohy a krátkej trup, takže bika taky říkali rozhodně 21,5" a představec jsem pak musel vyměnit za 9cm, dnes bych radši koupil 20" a nechal 11cm představec :-)

          0 0
          • sportovni_biker  

            Bika mám 22" a 130 mm představec :-)

            Akorát, když vezmeš malý rám, tak ti sice bude stačit na trup, ale budeš muset hodně vysunout sedlovku, což si myslím, že u silničky moc dobré není. Na druhou stranu když vezmeš velký, tak bude stačit na nohy, ale zase se natáhneš k řidítkům a to by měl znovu vyřešit kratší představec.

            Já hlasuju pro variantu 2 :-)

            0 0
      • Paja  

        Odkud to budes mit? Katalogova merida na ultegre je za 35 000.

        0 0
        • Karaya  

          Od známého od kamaráda,skládané. můžu ti poslat kontakt..

          0 0
          • Paja  

            Posli, kamos, co s nama pojede na praded uz delsi dobu uvazuje o nejake levnejsi silnicce (myslim, ze by mu stacila i Tiagra nebo Mirage) ale nechce to sam skladat.

            0 0
        • Karaya  

          Když to sečteš, tak sada je treba na Koloshopu za 14900,–, kola za 2300 (WHR-500), rám nevím ale tipnu 3500, vidlice 2500, zbytek padne na sedlovku, představec, rodla.

          0 0
          • jaron  

            Odporucam ti priplatit za tuhost ramu a kolesa radsej 550. Robil som aj ja prestavbu bajku a nakoniec som zistil ze bajk sa sklada na kostru a nie naopak. :-)

            0 0
            • Karaya  

              A na kolik vysel ten Kellys?

              0 0
              • jaron  

                Kellys bol lacny a preto som ho prestaval skoro z 80%. Stal 26.000,–Sk a doteraz som do neho vrazil cca + 30.000,Sk navyse, co lutujem ze som nekupil na zaciatku v tej cene bajk, alebo jednu sezonu jazdeny bajk v tej istej cene. Vymenil som kolesa, plaste, kluky s pilou, presmycku, prehadzovacku, lanka, sedolovku, stredove zlozenie kluky, kazetu, retaz a asi uz vsetko. Nakoniec som zistil ze som mal zacat od ramu :-) ten bol najviac makky........a odoberal najviac energie pri slapani. Mam prechodne jazdeny FORT, no cakam na ten karbon co chysta merida na rok 2008. Ze vraj sa za neho oplati zaplatit cca 40.000,–Sk. Ze vraj to bude revolucia :-) Cafff

                0 0
    • Karaya  

      Tak objednáno je následující: Rám Merida 903 200×? Vidlice Mizuno MA60 carbon, Al sloupek Představec PELLS R57 Řidítka PELLS RR5 Omotávka PELLS korek Sedlovka PELLS CR2 Kliky SHIMANO Ultegra FC-R600, přev. 50/34 z. Řadící/brzdové páky SMINANO Ultegra ST-6600 (2×10s) Přesmykač SHIMANO Ultegra FD-6600 (na návarek) Přehazovačka SHIMANO Ultegra RD-6600 (2×10s) 10-tikolečko SHIMANO Ultegra CS-6600 (12–25z.) Řetěz SHIMANO Ultegra CN-6600 (10s) Brzdy SHIMANO Ultegra BR-6600 (39–49mm) Zapletená kola SHIMANO WHR-550, černá Pláště MICHELIN Lithion, 23×622 Duše KENDA 18/25×622

      Cena těsně v limitu, váha předpokládám lehce přes 9kg, neb rám není žádný střízlík.. BTW nevíte někdo kolik váží Merida 903 podle vzhledu tak 2005 ročník v XL? Od ruky mně přišel že min. 2 kila to budou..Zas co bych nechtěl za ty prachy.. Pokud vás napadají vylepšení, která nezvednou cenu :-) tak sem s nimi.

      0 0
      • Paja  

        Co C10?

        0 0
        • Karaya  

          No teď je v rámci sady, ale asi zůstanu u Shimana, C10 stojí okolo 850, 10sp 105 stojí 450 a Dura-Ace 700,– Tak nevím jestli se to vyplatí…

          0 0
          • Paja  

            To je fakt dvojnasobek proti 105 nejspis nenajedes.

            0 0
        • Karaya  

          Ty rodla RR5 jsou otresny, tobe nevadi? Kdyz je nastavim aby horni plocha byla rovne, tak spodek se prakticky neda chytit. Zlaty BBB co mam na Favu…

          0 0
          • Paja  

            Mne to neva, ja se stejne dole drzim prakticky jen ve sjezdech, kde musim intenzivneji brzdit. Je fakt, ze by ten posledni ohyb mohl byz vetsi a ta koncova cast delsi, ale soudruzi v pellsu (tedy spis ti na taiwanu:-)asi predpokladali klasictejsi nastaveni sklonu. Ja to mam jeste „rovneji“, resp. dokonce malinko „do kopce“ Foto: je tusim z Pariz – Roubaix, spodni cast uplne stejne s kopce

            0 0
    • Karaya  

      Jen pro pořádek přikládám na odkaz na výsledek: www.bike-forum.cz/…se_biky.html?… Asi jsem uchylnej, ale uz planuju vylepseni :-)

      0 0
      • mosquito  

        pekny kreslo ;-)

        0 0
        • Karaya  

          To je houpací a točící v jednom :-) Skoda, ze ho mame jen zapujceny..

          0 0
      • quassar  

        A kolik te to tedka vyslo? Je to dost tezky, jak jsem koukal :(

        0 0
        • Karaya  

          Vyslo to na 25k, tezky – no..Rám je těžkej, ale kde vzít za ty prachy něco lehčího? Bez pedálů to má 9,1. Dalsi rezervy moc nevidím – kola maj 1845g, ale ty bych nemenil. S rámem co by měl třeba 1.3kg a s jinými pedály bych se dostal na 8,4 a dal uz by to asi slo jen s karbonem :-) Ještě je otázka jak dobře nám váží váha :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.