• cregis

    Zdravím. Chci si koupit silničku. Do teď jsem jezdil pouze MTB, ale sem tam jezdím i trasy vyhradně po asfaltu, tak jsem se rozhodl, že pro takové výlety si koupim silniční kolo. Chci do toho dát maximálně 20 000. Nemám s tím žádnou zkušenost a tak si nechám rád poradit. Našel jsem něco takového http://www.decathlon.cz/…/8364452_silnicni-kolo-triban-540-… no problém bude asi s tím, že už jich moc nemají, potom je tam nižší model, kde je Tiagra a to je další otázka, jsou velké rozdíly mezi sadami na silničních kolech Sora/Tiagra/105? A taky jakou nejširší gumu tam dam a to asi jen max. 25mm? Dále mě ještě napadlo si nechat složit, ale moc stavitelů silničních kol sem nenašel a zase by to pro mě bylo asi i lepší, když bych si podle sebe volil kliky/kazetu a mít možnost dát i širší pláště nebo užší. Díky za tipy. :-)

    Hezký den.

    0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      I Tiagra dovede sloužit dobře desetitisíce kilometrů. 105 je trochu jemnější, výrazný rozdíl bys nejspíš poznal až u Ultegry. Stavět low-cost silničku se moc nevyplatí, pokud nemáš nadstandardní rozměry.

      0 0
    • plzakj  

      Do 20k bych sel do starsi bazarovky na 105/ultegra, nebo kdyz sezenes novejsi Tiagru 4600, nebo idealne posledni 4700.

      Jaky tam das plaste zalezi na prostupnosti ramu. Starsi byvaji uzsi. Pokud chces 30mm a vic, tak hledej spis cyklokrosku. Presto, ze se vsude pise, ze 28mm je ideal, tak i 25mm je super.

      0 0
    • michomin  

      Jsi mistr odkazů, zkus si na něj kliknout.

      0 0
    • Yura  

      Ja bych cekal na nejakej peknej kousek na bazaru. Jestli mas kolo a muzes jezdit, tak bych jezdil a kolo koupil az ke koncu sezony. Kdy budes met nasetreno vic a na bazarech bude super vyber. Bude tam plno zanovnich kol, kdy si nejaci pantati menezeri poridi kolo za 60 tycek na nedelni projeti a pak to na koncu leta prdnou za 35 na bazar..

      0 0
      • jeniCZEk93  

        Zdravím,

        prošel jsem nabídky na bazarech pár kousků v cenové relaci do 20000 Kč. Jelikož si chci také kupovat moji první silničku chtěl bych se zeptat na Váš názor na mnou vybraná kola.

        CUBE

        MERIDA

        Jinak pro představu moje parametry jsou: výška 185cm, váha 75kg.

        Případně pokud by Vás něco trklo do oka budu rád za odkaz.

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Záleží na Tvých proporcích a geometrii rámů, ale velmi pravděpodobně bys měl hledat spíš velikost 56 (a u Meridy klidně i 54).

          0 0
          • jeniCZEk93  

            Ano obě kola jsou velikosti 56. Podle měření a testu na internetu mi vyšla právě tato velikost.

            Spíše mě zajímá co si o těchto kolech myslíte po technické stránce.

            U Meridy je vše uvedená.

            Cube: kolo je osazeno sadou Shimano Ultegra a má navíc karbonové kliky FSA. Rám je hliníkový s karbonovou vidlici.

            0 0
        • macomb  

          Já jsem kupoval bazarovou silnici v loni na jaře a za 15tkč jsem sehnal cube s karbonovým rámem a spokojenost(mám v profilu). Do Alu rámu jsem nechtěl jít(ale to je samozřejmě o preferencích). A to mám 184 a 105kg.

          0 0
    • Maxstappen  

      Ahoj,

      Co si myslíte o tomhle kole https://kross.eu/…zarny-polysk ?

      Rád bych něco okolo 20, ale vyhnout se Decathlonu..

      0 1
    • Maxstappen  

      Případně jiné okolo 20…

      0 0
      • roupik  

        Nevím jestli Kross je lepší jak dekáč, koukl bych na cyklobazar

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.