Silnicka - Canyon Ultimate CF SL vs Endurace CF

19 nepřečtených
  • Marek8

    Rozmýšľam nad svojou prvou žiletkou a som rozhodnutý pre Canyon. Neviem ale či brať Ultimate CF SL alebo Endurace CF.

    Na jednej strane Endurace by mohol byť pohodlnejší pre celodenné výlety, na druhej strane zas mi rozum hovorí, keď silničku tak už nech stojí zato. A vraj Ultimate CF SL je na pretekársku geo stále veľmi pohodlný.

    S ohybnosťou tiež žiadny problém nemám.

    Podľa Canyon konfigurátora na obrázku vidno dosť výraznú zmenu medzi posedom na Endurace/Ultimate. Berie ten konfigurátor do úvahy miery, ktoré sú tam zadané? Nejak sa mi nezdá, podľa čísel by tam mal byť dosť malý rozdiel a na obrázku je proste posed na Ultimate hodne agresívnejší, resp. Endurace až príliš vzpriamený.

    Ešte jedna vec, na svoju výšku mám asi dlhšie nohy a kratší trup/ruky. Údaje, čo som dal do konfigurátora:

    Inseam 89

    Trup 65

    Ramená 46

    Ruky 63

    0 0
    • Josef Panek  

      Jsem myslel, že Endurace má bejt sportovnější;-)

      Jezdím ten Ultimate CF SL 9.0 se sedlovkou 2.0 a pohodlí perfektní (sedlovka na mě pruží až moc). Mně sedí geo peckově, vzpřímenější posez bych nechtěl. Ale o tobě to platit nemusí;-)

      0 0
    • blaf  

      no hlavni problem je, ze Ultimate uz si nekoupis, pokud vim tak maji vyprodano takze az na podzim

      konfigurator si myslim miry v uvahu bere, dyt to je presne o co u tech kol jde, Ultimate je zavodnejsi (delsi, nizsi), Endurance je pohodlnejsi (kratsi, vyssi) a tim na nem je vzprimenejsi posed

      nejdriv bych zkusil par testovacek s ruznyma geo a pak az vybiral kolo u Canyona podle toho co ti sedi

      0 0
      • Marek8  

        hej Ultimate je uz vypredany :/ ak teda padne volba na neho tak budem kupovat az v oktobri…

        ohladom testovaciek – to bude asi dost problem, je tu dost problem zohnat silnicku na testovanie…

        0 0
        • Josef Panek  

          Kde to je tady? Nechal bych tě na Ultimate svýzt. Ale vel. 60

          0 0
          • Marek8  

            dakujem za ponuku, ale asi to bude daleko :-) vychodne slovensko.

            0 0
            • Josef Panek  

              Jo, to asi neklapne;-)

              0 0
      • Marek8  

        vdaka. a vedel by si porovnat tu geo endurace a ultimate na obrazku? lebo podla cisiel by tam velky rozdiel byt nemal (horna trubka 555 vs 566mm, stack 590 vs 579mm).

        na obrazku to ale vyzera dost rozdielne. najma ma asi prekvapuje, ako blizko su lakte ku kolenam pri endurace…

        0 0
        • Yura  

          ako blizko su lakte ku kolenam pri endurace? To je snad podle toho jak moc zalehnes a kde se drzis ne? :D Podle me v tom posedu bude rozdil minimalni, ale ram je mozna trosku jinak tuhej nebo tak ne?

          0 0
          • blaf  

            rozdil v posedu tam je, je kratsi a ma vyssi hlavu takze se na tom sedi vic vzprimene

            0 0
        • Yura  

          Ted jsem si precetl poradne co tam pises. Heh tim panackem na obrazku se vůbec nerid, však to tam je jen orientacne kvůli tem uhlum a ty ti stejne nic nereknou. Btw jak muzou met koleno stejne daleko od lokte, když ma na kazdem obrazku kliky v jiné poloze a koleno jinak pokrcene? Hehe něco ti poradim, taky jsem kupoval canyona a reknu ti, ze tech 1500kc co das do prepravy a obalu dej do cestu do nemecka, budes met jistotu ze poridis dobrou velikost a jako bonus peknej vylet a zážitek… Ja ksem napred kupoval roadlite, ten byl malej, tak jsem ho vratil a objednal uz ultimate CF a ten byl zase od idealni velikosti o jednu vetsi. :)

          0 0
        • blaf  

          obrazky jsou jen ilustrativni, urcite se podle toho nemuze porovnavat, k tomu mas udaje o geo

          1cm rozdil stack je imho dost, ale neni to nic co bys nedohnal spacerama (pokud bys uz u Endurance nebyl na nejakym vysokym kominku)

          reach je 380mm vs. 395mm, to uz nejakej rozdil je, taky se da dohnat kratsim predstavcem, ale nevim jestli napr. 9cm predstavvec je optimalni (i me by to zajimalo)

          kdyz se to da dokupy, Ultimate je nizsi a delsi, pokud nedas extremne kratsi predstavec, tak na tom budes natazenejsi oproti Endurance

          nekde na GB foru jsem cetl, ze pokud si dosahnes prstama ruky na palce od nohou tak muzes jit do Ultimate, jinak je pro tebe spis Endurance, samozrejme jako vsechna pravidla, ani tohle nemusi platit vzdy, ja dosahnu a stejne se mi vic libi geo Endurance

          0 0
    • LubošL  

      Hlavní je, si to kolo vyzkoušet. Konfigurátor dá nějaké přibližné doporučení, ale vlastní projetí je o něčem jiném.

      Dvě různá kola se stejnou geometrií se mohou chovat různě a záleží na pocitu z jízdy.

      0 0
      • Yura  

        A to ma jako de projet v pripade toho Canyonu? Jo to bych taky bral si vybrat 10 kol a na kazdem jezdit tyden a stelovat posez a které pak sedne nejlepe to koupit, ale to jaksi scifi ze..

        0 0
        • LubošL  

          Není to Scifi. Spousta slušných prodejců to nabízí.

          Jen na co si rychle vzpomínám.

          Trek, Specialized. Z českých třeba RB.

          Ale je fakt, že to nenabízí každý prodejce.

          Taky jsou ideální akce typu testfest co pořádá Velo.

          0 0
          • satch  

            jasně. Můžeš porovnat geo a projet něco podobnýho. Yura spíš myslel konkrétně ty dva canyony…

            0 0
    • jecnak  

      Pokud je to tva prvni silnicka, tak si nejdriv vyzkousej treba i nejakou jinou znacku, ktera vyrabi podobne geo – pohodlnou + zavodni. Treba Spesla – Tarmac + Roubaix. Tam uvidis, co ti zhruba sedne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.