silnice/triatlon za 30000, poradte prosim

23 nepřečtených
  • op

    V silnicnich kolech se nevyznam a ani to neni pro me. Pozadal me kamarad o radu, jake kolo si ma koupit. Je to clovek, ktery beha na velmi slusne urovni maratony a ultramaratony a chtel by zkusit nejake zavody s pravidly Ironmana. Na kole zatim skoro vubec nejezdil, potrebuje nejake kolo, na kterem bude moci trenovat a zjistit jestli mu to vubec jde nebo ne. Rozpocet je 30000, preferoval by carbon.. Da se neco takoveho za tu cenu? Dik.

    0 0
    • op  

      drive jsem si vsiml, ze se „toto“: http://www.planet-x-bikes.co.uk/…bon-sram-red prodavalo za 1000GBP, ted uz je ale cena vyssi..

      0 0
    • Smazaný účet  

      koupit normální silničku, na závody na ní dát hrazdu a dělají se speciální opačně zalomené sedlovky, čímž dostaneš sedlo dopředu a časovkářský posed…

      mám pár známých, co to takhle dělají – má dvě sedlovky se sedlem a jen to prohodí…

      0 0
      • op  

        jo, v tuhle chvili jde spise jen o klasicky silnicni posed, aby mohl trenovat a zjistit o co na kole jde. Takze s normalni silnicka to na 100% bude. Ja jen nevim co mu mam doporucit, nikdy jsem se o silnicni kola nezajimal (teda kdyz nepocitam myho favorita F1 kdyz mi bylo -nact). Nevyznam se v sadach, takze ani nevim co je lepsi/horsi, jak tu vybavu porovnat.

        0 0
        • Smazaný účet  

          asi nejlepší poměr cena/výkon najdeš u Shimano 105 – jsou to držáky…a rám pak už podle vkusu :-)

          Kola – vynechal bych karbon a spíš šel cestou nějakých vyšších Al ráfků…

          0 0
          • tom8848  

            vyssie rafky by som riesil casom, na zaciatku to nie je dolezite a v cene do 30 moze na to zabudnut ked sa zas objavia nejake volne peniaze investuje do kol teraz by som to vobec neriesil, hlavne nech je seriozny ram a slusne komponenty… to co som zodkazoval nizsie :-P

            0 0
    • tom8848  

      Ak chlap nikdy nejazdil a rovno pomysla na IM tak je asi celkom slusny strelec ;-) A boh vie ako je na tom s plavanim ;-) No ale myslim ze silnica za 30 sa da kupit uz pomerne slusna, kazdopadne by som na zaciatok nezhanal nejaku kozu, nech si vyskusa nejaky zavod a casom mozno zmena… Stacia aspon kratke hrazdy… Urcite by som sa ale pozeral po niecom malo jazdenom… V Opave v Zamu maju min rocny Lapieere na 105 ke nieco cez 30 ;-) novy…

      0 0
      • Smazaný účet  

        mám známýho, nikdy nejezdil, ale byl výbornej maratonec (top 10 v ČR), no a jeden rok v létě jsme se o tom bavili a druhej rok to dal :-) sice na tom kole dost trpěl, ale pak měl asi třetí nejrychlejší běh :-D pro mě deprimující, když jsem ho orval na kole a on pak kolem mě prolítnul, jako kdybych stál :-)

        0 0
        • op  

          tento vikend myslim 2:49 na prazskym maratonu, ale hlavne takovy akce jako rim to rim to rim, 7 zavodnich maratonu za 7 tydnu, atd., atd.. Pred par lety jeste ani nebehal, myslim, ze kdyz bude chtit, tak to pujde ..

          0 0
    • tom8848  

      Ak chlap nikdy nejazdil a rovno pomysla na IM tak je asi celkom slusny strelec ;-) A boh vie ako je na tom s plavanim ;-) No ale myslim ze silnica za 30 sa da kupit uz pomerne slusna, kazdopadne by som na zaciatok nezhanal nejaku kozu, nech si vyskusa nejaky zavod a casom mozno zmena… Stacia aspon kratke hrazdy… Urcite by som sa ale pozeral po niecom malo jazdenom… V Opave v Zamu maju min rocny Lapieere na 105 ke nieco cez 30 ;-) novy…

      0 0
    • tom8848  

      Vsak jasne ma dobry zaklad ;-) tak som to kukol a tu to mas… mam vyssi model na Ultegre a myslim ze za tu cenu luxusne kolo… povodne som o nom uvazoval… http://cyklosvet.cz/…0/58207.html

      0 0
      • op  

        vypada super. Snad budou mit spravnou velikost, libi se mi.

        Muzete pro me prosim nekdo porovnat komponenty Shimano Ultegra, 105, Tiagra, SRAM Red, Force, Rival, Campagnolo Chorus, Athena, Centaur, Veloce.. Dekuji.

        0 0
        • tom8848  

          je to asi ako u MTB sram vs Shimano tu je teda este Compa no samozrejme najvyyssie rady su u kazdeho super… na zaciatok je 105 uplne super a casom moze tunit zaklad ze bude mat dobry ramovy set a za necelych 30 myslim ze nie je o com, zbytok ako kola, hrazda atd vyriesi casom… ako som pisal ja jazdim sensium 300 a som maximalne spokojny jediny rozdiel je vo vybave mam tam ultegru a kola od mavicu… maju ho teda v 55 ke to sedi tak od cca 175 cm do 185 (obecne) snad sa tam zmesti ;-)

          0 0
        • op  

          kamarad si jeste nasel Felt F5 a Felt Z5 , oba by mohl mit pod 30000. Takze tu mame 3 kandidaty, nejvetsi rozdil vidim v prevodech

          • Lapik 50/39/30 , kazeta 12–25
          • Felt Z5 50/34 , kazeta 11–28
          • Felt F5 53/39 , kazeta 11–25

          Kazeta by se kdyztak dala vymenit. Co by mohlo byt nejlepsi na trenink na IM? Asi moc kopcovita trat nebyva..

          0 0
    • Kamikaze 591  

      Co ty na toto ?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.