Sid 2014 vs Reba 2013 citlivost

6 nepřečtených
  • davve

    Nedá mi to a musím tu napsat – nedávno jsem si koupil z bazaru skoro novou bílou Rock shox sid solo air 2014 29" s černýma kluzákama, kupoval jsem ji hlavně kvůli pevné ose a tapered sloupku.. Myslel jsem si, že ty nové černé kluzáky pro rok 2014 mě budou s kolem ladit, ale po nasazení v reálu vypadají fakt hodně „levně“, k rámu se vůbec nehodí… nemohl jsem si na ně zvyknout, tak jsem si řekl vidlu někomu střelím dál a koupím ve výprodeji rebu 2013 a basta.. A jakože budu spokojený.. Reba dorazila, kolo najednou prokouklo, ale co mě totálně dožralo je úplně jiný průběh chodu vidlice než měla Sidka 2014 – než se dá vůbec do zdvihu tak je třeba o hodně větší síly, a to za stejného tlaku jako u Sidky, která chodila ze začátku jak dual air (jako po másle..) Ubrat tlak pro zvýšení citlivosti nemůžu, protože bych chodil na doraz. Obě dvě vidlice jsou solo air – to ty solo air komory od roku 2014 nějak přepracovali? Vím, že zde bylo hodně negativních ohlasů na solo air reby 2013, ale na modely 2014 jsem už nic nenašel. Máte s tím nějaké zkušenosti?

    0 0
    • JakeF  

      V první řadě ta vidle chce zajet… Potom bych popřemýšlel o vyvložkování komory, protože lineární opravdu je a při agresivnější jízdě to umí vadit, ale to už je dle vkusu každého soudruha.

      0 0
    • tomxxx  

      Zajeď to (aspoň 2k) a pak si ji dyštak nech poladit. Téměř všude umějí udělat základní servis (v horšim případě to pošlou žitnýmu), se změnou vlastností už je to horší, často se bojej a chvíli jsem musel hledat schopnej servis. Přitom to neni zas taková velevěda, jen jsou často servisáci dost liný něčemu se přiučit. V Praze to dělá bike live, velo fiala (tam jsem jí dával já a super) a dál nevim, nekoumal jsem.

      0 0
      • davve  

        Jako né že by vidla nějak přidrhávala.. Kdybych to měl podrobně popsat tak první cm zdvihu je ještě celkem ok co se týče citlivosti, ale už mezi 2–4 jde vidlice hodně ztuha jako kdyby byla přefoukaná, až jsem si říkal jestli není náhodou zamklá.. Až ten cca. 4cm překoná, pruží celkem ok. Myslím si, že tomuto problému zajetí moc nepomůže, to bude nejspíš vlastnost vidlice. :(

        0 0
        • tomxxx  

          To sice jo, ale je blbost nechávat funglovku ladit. Zajedeš jí, oni ti při tom tuningu vyměněj i oleje, promažou…

          Jinak vim, co to dělá, dělaj to všechny dost podobně…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.