Shimano XTR RD-M971,bude chodit s desítkovým řazením???

7 nepřečtených
  • artilicz

    Zdravím,víte někdo zkušenější jestli bude fungovat přahazovačka Shimano XTR RD-M971,tuším loňský model s novým 10 řazením a kazetou?Nebo byste doporučovali letošní model Shimano XT RD-M780 SHADOW,který na to je přímo určen??

    Díky za názory,M.

    0 0
    • Vilém  

      Ne, chodit nebude. Musis mit saltr pro 10sp. To XT by fungovalo.

      Plati pro shimano 10sp razeni.

      0 0
      • artilicz  

        Díky,myslel jsem si to.Zůstanu tedy na XTéčku,to new XTR už je mimo mé možnosti :-(.

        0 0
      • Trog  

        Já myslel že je vždy jedno jestli máš přehazku na 10 s´nebo 9 s´ že délku kroku vždy udává řazení.Vždyť rozpětí pružiny je stejné u 10s´jak u 9 s´přehazky…

        Tzn. nová 10 s´ přehazka bude chodit i ze starý 9 s´řazení a naopak…

        Vše ostatní řetěz,kazeta atd. je jasne že musí být navzájem kompatibilní…

        Ps:Jen píšu jak jsem si to myslel,né že to tak je.

        0 0
        • capo  

          No dyť sis odpověděl sám. Jestliže víš o tom, že délka kroku řazení u 9 a 10 se liší, tak jak by mohla být přehazovačka univerzální? Ta přeci musí být s tím krokem kompatibilní…

          0 0
        • Singlespeed  

          Tohle platí pro Shimano 7/8/9 + silničních 10 speed. Pro nový systém, DynaSys 10 speed jsou šaltry odlišné. Potáhneš-li lanko o stejnou délku jako u 7/8/9 speed šaltru, posune se ti 10-speed DynaSys přehazka o poloviční dráhu (má jiné přepákování)

          0 0
          • Joseph de Sax  

            a co má společného tahání lanka s hazkou? borec chtěl vědět, jestli to jde zaměnit, tak jej máš nechat v tom, že to jde, ať to zkusí a bude vědět pak hned proč se každá sada jinak jmenuje…zde by každý kombinoval všechno nejraději se vším dohromady, tak je máš nechat při pouštění peněz žilou, ať si to každý vyzkouší za svý, když nevěří výrobci…avotomtoje.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.