• 3x11

    mam canyon 2016,znicil jsem presmykac SHIMANO XT FD-M8000 3×11 E-typ přímá montáž

    nepredelaval nekdo 3×11 na 2,1×11 ,a nezustal mu presmykac? mohl by byt i SLX,

    0 0
    • vylizplech  

      Ahoj,měl bych mít doma, letos jsem předělával canyon nerve 2016 z 3×10, na 1×11, je to taky přímá montáž. Je to SLX

      0 0
    • karel d.  

      Zdravím, oživim toto vlakno. Mohu použít kliky xt m 8000 (3×11) se 10s sadou SLX m 7000 (3×10). Chci vymenit pouze kliky xt s prevodniky- tj. slx kliky za xt kliky. Dik.

      0 0
      • virtualcop  

        SLX 7000 jsou ale rovněž 11sp.

        0 0
        • karel d.  

          Ale ne ten troj-prevodnik- ten je normálněs 10s kazetou a řetězem, 11s je zřejmě 2/1 převodník. Ptal jsem se teď na to jednoho mechanika a ten říká, že to s 10s řetězem chodit dobře nebude.

          0 0
          • virtualcop  

            OK, fakt to existuje (verze i pro 3×10, značená jako SLX 7000) – jinak je obecně SLX7000 řada 1×2×3× 11.

            https://bike.shimano.com/…00-10-3.html

            Pokud tedy dobře chápu, že máš 3×10 kliky, kazetu, přehazovačku a chceš nahradit tyhle kliky 3×10, klikama 3×11 XT 8000, pak bych se toho nebál – použil bych 11sp. řetěz (je o desetinky užší), ale na převodnících bude sedět ideáně a na kazetě, přehazovačce i přesmyku by to neměl být problém. Spousta lidí jezdí 11 sp. řetězy na 10 sp. pohonech a většina si pochvaluje, že to řadí stejně, ne-li lépe, je to tižší a nejsou s tím obecně žádné problémy.

            Takže vyměnit kliky a řetěz za 11sp. a neměl by být s funkčností problém.

            0 0
      • vysmátej bajker  

        většinou to 10,11 kombinace chodí. ale třeba budeš mít smulu. pokud to už máš neřeš jezdi. pokud ne kup 10× a budeš klidnější.

        0 0
        • karel d.  

          Já bych tu nějakou 10×3 koupil, ale nic už není. Chci buď xt řadu, nebo nové převodníky na mou 3×10 slx, ale ani v Čr, ani v zahranicnich e-shopech nic není. Mám ted nový 10s řetěz i kazetu, takže se chci přechodu na 2/3×11 vyhnout. Rád bych funglovku, takže na ebay a bazar nechci.

          0 0
          • shcorepi  

            Převodníky na Xt 3×11 jsem sehnal např. na bike24, měli je i jinde v DE, na SLX taky něco mají.

            0 0
            • karel d.  

              Taky jsem to tam prošel , 3×11 fc m8000 se sehnat dá, ale ty starší 10sp už nikde nejsou. Ani slx. Bral bych i xtr za rozumnou cenu, ale narazil jsem na ně někde za 17k, což je už výrazně nad můj rozpočet.

              0 0
              • shcorepi  

                Chtělo by to uvést přesný typ, který hledáš. Je to napsáno na klice. Tady na bikecomponents mají XT 3×10 a maj tam i pěkný popis, na jaké jiné typy se dají nebo nedají použít.

                0 0
                • karel d.  

                  Jo, koupil jsem nakonec na bike-discount 2 náhradní převodníky na ty mé slx fc m7000 (3×10). Právě to uvedeni kompatibility na tom webu co zmiňujes mi pomohlo. Něco se dá kombinovat i se starší sadou, ale sady mezi sebou, co jsem tak vysledoval, už ne. Myslím tedy alespoň v případě převodníků.

                  0 0
      • vysmátej bajker  

        většinou to 10,11 kombinace chodí. ale třeba budeš mít smulu. pokud to už máš neřeš jezdi. pokud ne kup 10× a budeš klidnější.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.