sháním vidlici Fox se zdvihem 130mm jakou?

39 nepřečtených
  • uxa

    sháním vidlici fox v úpravě Factory Kashima vidlice 32 má zdvih 120 a vidlice 34 má zdvíh 140..díky

    0 0
    • uxa  

      zapoměl jsem dodat pro kolo 27,5.

      0 0
    • Sunshine 29  

      A to sháníš jetou, nebo neumíš hledat na shopech?

      Edit: už to chápu, proč je problém použít 120mm nebo 140mm?

      0 0
      • uxa  

        ano ,mám GT helion a chtěl bych zvýšit zdvih..udělat z toho trailové kolo jako se dělalo např tohle(odkaz) ,má to fox 34 a zdvih 130 ale nikde se tento zdvih neprodává..http://www­.gtbicycles.cz/jiz­dni-kola/2016-horska-celoodpruzena/xc/he­lion-carbon-team

        0 0
        • Sunshine 29  

          Neber to zle, ale jsou to vyhozené peníze. Ta vidlice z toho stejně trailovější kolo neudělá, Helion je prostě XC full. To si raději kup něco plnotučnějšího, ale dělat z něčeho kočkopsa je zbytečně drahý a výsledek za to nestojí.

          0 0
          • scret  

            Tak on Helion je delanej spis jako neco mezi… Samozrejme to nebude trail v dnesnim pojeti, kdy „zdvih pyco“… XC full to totiz taky neni…

            Ale ze vymejsli ptakoviny kvuli 1cm zdvihu na vidlici, to nepochopim…

            0 0
            • Sunshine 29  

              Ten 1cm to neztrailuje, to bych investoval peníze třeba do teleskopu :)

              Se zaměřením biku máš pravdu, je to takovej lehčí trail, mně se třeba líbí.

              0 0
        • scret  

          rozumim tomu dobre, ze ti jde o 1cm zdvihu vidlice?:))

          0 0
    • Lanzinho  

      hodilo by se zmínit na jakej bajk to půjde

      0 0
    • Rice  

      Vzal bych 34 a snížil zdvih na 130mm, oficiálně by to mělo jít výměnou vnitřku jedný nohy.

      0 0
      • Sunshine 29  

        Ono zase 130 a 140 mm neudělá na geo ani jinde nic :)

        0 0
        • kubad  

          Jenže 34 je konstrukčně o15mm vyšší než 32

          0 0
          • Sunshine 29  

            I tak v tom nevidím zásadní problém.

            0 0
          • marshalll  

            Co jsem zjistoval, kdyz jsem menil 32 za 34, tak pri odpovidajicim zdvihu je 34ka jen o 3mm vyssi.

            0 0
            • kubad  

              V příloze rozmery

              0 0
            • kubad  

              pro nové modely to fakt Fox překopal takže je to jak píšeš

              pro 650 vidle:

              Fox 32–140mm – 527mm

              Fox 32–140mm – 529mm

              0 0
              • uxa  

                dá se u vidlice 32 fox factory zdvih 100 zvednout na 120?

                0 0
                • kubad  

                  U nových ročníku by to mělo jit

                  0 0
                  • uxa  

                    psal jsem do cyklo Švec v Písku email zda to jde a neodepsali…

                    0 0
                • marshalll  

                  Od roku 2016 (FIT4) určitě: https://www.ridefox.com/help.php?…

                  0 0
                  • uxa  

                    tak jsem tam volal a řekli mi že neví jestli to půjde,že se musí rozebrat a pak se uvidí,a to jsem mu řekl přesný model a je to rok 2016..

                    0 0
                    • marshalll  

                      Tak v případě Float 32 to asi opravdu vždycky jít nemusí: „Certain 32mm forks may have travel extended only if they were built with a damper and chassis that can be extended safely to the new longer travel.“

                      Ale na základě TuneID z vidlice by to snad být schopní říct měli.

                      0 0
            • uxa  

              to je o dost:-)

              0 0
        • Rice  

          Nedavno jsem si hrál s nějakou online kalkulačkou pro porovnání geo a při úhlu hlavový trubky 67° a 130mm vidlici to se 140mm bylo skoro o půl stupně položenější. Což asi nebude kritický, ale nejjednodušší mi připadá řídit se doporučením výrobce. Cena změny zdvihu by v porovnáním s cenou vidlice neměla být moc vysoká .

          0 0
        • ceo  

          Tohle by asi chtělo trochu ověřit. IMHO záleží na dimenzování rámu. Já jsem svého času zvedal ze 100 na 115mm Nerva XC Canyona a cítit to bylo. Ono to taky položí hlavovku… Třeba Caynon to pak neustál a právě hlavovka mu praskla. Praskalo jich tehdy dost, ale taky dost jich zdvihalo vidlici jako já.

          Pokud se nepletu, tak 1 cm zdvihu změní úhel o 0,5–1 stupeň. Ale mezi XC a EN je rozdíl v HTA kolem 4–5 st. A síly do rámu budou o ten stupeň působit jinak. Pokud výrobce hodně „optimalizoval“ rám, nemusí to vydržel. Samozřejmě někteří výrobci mají na rám několika cm rozptyl co se zdvihu vidlice týká a tam je ta úvaha bezpředmětná.

          Podle mě zkušenosti z AM/EN rámů, které jsou bytelnější, bych bez dalšího automaticky neaplikoval na odlehčené XC rámy.

          0 0
          • scret  

            tusim, ze to udela max. 0,5 stupne… Coz je prd…

            0 0
          • uxa  

            ono se řekne jeden cm že není nic,ale je to nejen na vidlici hodně znát:-)

            0 0
    • nomecz  

      U 34mm foxky za to chcou u sveca cca litr

      0 0
    • uxa  

      nikde v bazaru není FOX 34 a za novou neví co by chtěli:-)

      0 0
      • kubad  

        FOXE v 130mm nesezenes jediné přestavba

        0 0
      • Rice  

        Jsem od začátku myslel, že budeš kupovat novou…

        0 0
      • kubad  

        jenže ty potřebuješ 2016/2017 model ty starší jsou zase vyšší :D

        0 0
        • uxa  

          stačilo by mi sehnat 34 se zdvihem 140 aby tam šli brzdiče 180 ,je toho tolik na výběr že nevím jakou..

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.