• Sobi

    Zdar, hledal jsem ve straších threadech ale je toho tolik, že se v tom nedá hledat… Chtěl jsem se zeptat co je asi nejlepší na mazání průmyslových ložisek v nábech. Sundám prachovky a hnedka jsou vidět průmysla, poněvadž se o ně chci co nejlépe postarat, chci se zeptat čím to promáznout-prostříknout… Napadá mě silikon, třeba silikal93… nebo je to špatná myšlenka? Díky za tipy. Sobi

    0 0
    • pepek  

      To je špatná myšlenka, dej tam co tam patří, čili vazelína na ložiska-např: Mogul LV 2–3, hlavně toho tam natlač hodně, aby se tam už nevešla voda.(do ložiska )

      0 0
    • navikin  

      Kuličky, resp. dráhy je dobrý mazat vazelínou. Ať to je v „nábojích, neboli v nábách“. A když odděláš cokoliv – ztěží uvidíš „průmysla“ :<)

      0 0
      • Sobi  

        Tak jsem to možná napsal špatně :-) Myslel jsem čím mám na(pro)máznout ložisko pod prachovkou… Viz obrázek po sundání prachovky.

        0 0
        • pepek  

          Aha, tak nejdříve musíš špendlíkem sundat tu červenou krytku :-). Pokud je vnitřek čistý, tak pouze přidej vazelínu, pokud je špinavý, tak to důkladně vystříkej za současného otáčení třeba sprayem na odmašťování kotoučů . Když je ložisko vyčištěné, tak zkus, jestli kuličky jsou eště kulaté a pak do toho natlač vazelínu, co se tam vejde a přimáčkni nazpět tu červenou krytku.

          0 0
          • Sobi  

            Dík za radu jen ještě malá otázka… Dá se na to použít bílá lithiová vazelina? (yarow)

            0 0
            • kubad  

              Jo ta je spešl na valivá ložiska

              0 0
            • pepek  

              Nevím, co to je . Ale asi to bude tak 20× dražší, než to, co jsem psal (70 kč a máš toho do důchodu)

              0 0
              • Sobi  

                Skoro… 5× :-) Jo tu vyzelínu co jsi doporučoval mám hodně… používáme jí místo odbedňovacího oleje… :-) Díky za tip. :-)

                0 0
        • Vilém  

          Pokud to lozisko nema nejaky pochybny chod,tak do nej nelez.Je velka pravdepodobnost,ze poskodis prachovku.Vycistit a namazat to jde,ale naby s prumyslama se delaji proto,aby se vymenilo cely a ne servisovalo.Pokud bys ho chtel servisovat,tak je nejlepsi ho totiz vyndat cely a vydelat obe prachovky,ne jen tu vnejsi.

          0 0
          • tomfree  

            Tak je to správně.

            0 0
          • Karaya  

            A jak je celý vyndáš? Vyťukneš osu? Kterým směrem?

            0 0
          • Sobi  

            Myslel jsem spíš vnější servis než vnitřní :-) Moc se mi do toho taky nechce hrabat. :-)

            0 0
          • pepek  

            Když ho vyndáš, tak už ho tam obvykle nebudeš dávat zpět, i lehkým poklepem za tepla ho poškodíš, protože musíš tlačit na vnitřní kroužek a to nemají ložiska rády, nebo prostě když už je venku, tak tam dáš radši nový.

            0 0
            • Sobi  

              Takže do toho radši nehrabat, vyčistit jen prachovku a trochu máznoz vazelínou… Víc nic. :-)

              0 0
              • Vilém  

                Vycisti si prostor mezi prachovkou naby a prachovkou loziska.Jeste trosku,ale fakt jen trosku,mazni O krouzek prachovky naby,pokud ho ma.

                0 0
    • mastihuba  

      Moh by někdo prosím napsat co znamenají ještě ty další písmena za 2RS?

      http://loziska-gufera.cz/index.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.