Sedlovka 350mm zasunu jí až k sedlu?

27 nepřečtených
  • Sovice

    Zdravím

    zajímá mne jestli když si koupim sedlovku 350mm jestli ji zasunu na spodek až k sedlu. Mám 170cm a kolo 52 palců a potřebuji sedlovku uplně dole.

    Doted jsem měl sedlovku 300mm a tam to bylo v pohodě. Koupil jsem kolo se sedlovkou 400mm a nejde uplně dolů.

    0 0
    • Ricci  

      a s metrom pracovat vies? :-)

      0 0
    • novas752  

      52cm, ne palců.

      Normálně to uřízni nebo nech uříznout, je to kus trubky.

      A jestli musíš mít sedlo nadoraz dole, nejspíš máš blbou velikost nebo špatně nastavenej posed.

      0 0
    • kubad  

      Uvezu to pane Lorenc?

      Ne

      A teď?

      Teď už jo

      Jinak 52" kolo je fakt pecka, pokud myslíš 52cm tak tam se 40cm vleze, ale asi nepustí nyty na košík

      Jinak mě ale smysl dotazu uniká

      Jedná se o Mtb nebo silničku?

      Proč potřebuješ 400mm sedlovku na 170cm????

      0 0
      • novas752  

        Centimetrama jsou číslovaný silnice a spol. + treky. MTB bývaj v palcích.

        Jinak smysl dotazu taky moc nechápu. :)

        0 0
    • Sovice  

      Heledte jsem začátečník tak mne omluvte. Prostě mám sedlovku 400mm a v nejnižším posazení nedosáhnu na zem, trochu mi chybí. Kolo jsem s touto sedlovkou koupil. Jedná se o silniční kolo.

      0 0
      • kubad  

        Tak ji zkrať, v rámu by mělo být minimálně 8cm

        Zbytek pokud nepotřebuješ pryč a je po problému,

        0 0
        • Sovice  

          Sedlovka je hliníková a chtěl bych novou karbonovou

          Nevím jestli koupit tuhle 300mm

          https://www.biketunel.cz/…6-x-300mm-3/

          nebo tuto 350mm

          https://www.bike-eshop.cz/…bashow=38221

          :-)

          0 0
          • novas752  

            Na aliexpresu máš za tu cenu celokarbon neroznatelnej např od Enve. :)

            Nejdřív si nastav správně posed, pak změř vysunutou část a připočítej 8–10cm co musí zůstat v rámu a máš to jasný.

            A taky si ujasni, jestli chceš sedlovku rovnou nebo s offsetem, to ovlivní předozadní pozici sedla vůči klikám a taky délku posedu.

            0 0
          • Vilém  

            To bude mit velkej smysl, koupit si karbonovou sedlovku a zarazit ji nadoraz do ramu. Vyhozeny penize.

            0 0
      • novas752  

        Výška sedla se nenastavuje podle dosáhnutí na zem. ;)

        Sedlo si vysuň tak, abys patou stál na pedálu otočenym do spodní úvratě (co nejblíž k zemi), měl nohu úplně proplou a zároveň seděl na sedle. Když pak normálně šlapeš tak, že nejširší část chodidla máš nad osou pedálu, noha je správně pokrčená.

        Sedlem příliš nízko si akorát likviduješ a přetěžuješ nohy.

        Já nedosáhnu celou nohou na zem ani na jednom ze svých 3 kol, na celoodpruženém mtb, které má střed šlapání dost vysoko, dosáhnu sotva špičkou.

        Ale stačí sesednout ze sedla nebo se i s kolem vyklonit nějakých 30cm do strany nebo zastavovat u obrubníku apod. nebo se naučit stát na místě bez šlápnutí na zem, tzv. trackstand. :)

        Silniční kolo má střed o poznání níže, ale ani tam nedosáhnu ze sedla ani zdaleka celým chodidlem na zem aniž bych se vyklonil do strany.

        0 0
        • puka  

          Nejjednodušší a nejrychlejší návod jsem našel, že si dáš sedlo podpažu a s napnutou rukou se dotkneš středu konečky prstů.

          0 0
          • novas752  

            To funguje za predpokladu ze mas idealni pomer delky koncetin a taky zalezi na delce klik.

            Ja pouzivam proplou nohu na pate.

            0 0
            • puka  

              Samozřejmě. Pokud je člověk kopyto, lenoch, spěchá stačí mu toto.

              0 0
        • Zdyn  

          Jen tra noha nemá být úplně propnutá, ale jen skoro. Jinak to sedí.

          0 0
      • Chlebovnik  

        A k čemu potřebuješ dosáhnout na zem?

        0 0
      • Breakpain  

        No, ale to je pane kolego zcela normální – pokud máš správně nastavený posed – na zem ze sedla nedosáhneš ;)

        0 0
    • Bubaaak  

      Já bych řekl že ně, záleží asi na sedlovce, ale sedlovky co mám doma a v okolí mají zámek, který tak 2cm pod sedlem kouká, pokud má ofset, tak možná dokonce 5cm

      0 0
      • novas752  

        U 400mm klacku bude nejspíš překážet návarek na košík, než že by sedlovka dosedala zámkem až na objímku.

        0 0
    • Sovice  

      Jo aha

      pochopil jsem správně že ta CR3 má offset a cr4 ne?

      Nějaký link na sedlovky z aliexpressu? Nevím jak hledat, respektive nevím jak se řekne anglicky sedlovka

      0 0
      • novas752  

        Je to tak.

        Zkus hledat Carbon seatpost 31,6

        Třeba tahle vypadá slibně.

        0 0
      • atty  

        Na Ali je těch sedlovek hafo.

        Jen se zamysli, proč vlastně chceš karbonovou sedlovku a jestli to v Tvém případě nejsou úplně zbytečně vyhozený peníze (byť z Ali jen pár stovek).

        S karbonovou sedlovkou v této ceně získáš maximálně:

        • pár gramů či pár desítek gramů hmotnosti (pokud nemáš závodní kolo, které je osazeno s cílem ušetřit každý gram, aby celková váha šla hodně pod 10kg), tak to prostě nijak nepoznáš.
        • pohodlnost karbonové sedlovky funguje, pokud je sedlovka vyrobená tak, aby tlumila/pružila, je optimálně vysunutá někde k hranici minimálního zásunu (u Tebe rozhodně ne) a čím užší je, tím to lépe funguje (u 31.6 už tolik ne).

        Obecně – řešit (v tomto stavu věci) karbonovou sedlovku (jen aby byla karbonová asi pro vlastní uspokojení) má asi takovej efekt, jako připlácnout na starý auto s výkonem 60 koní přítlačný křídlo s očekáváváním, jak to potom začne lítat… Fakt nezačne :)

        Takže pokud řešíš sedlovku, která bude stejně zasunutá naplno do rámu, nezískáš mimo možná pár gramů do mínusu vůbec nic – nebude to lépe tlumit a díky tomu, že sedlovka bude úplně zasunutá, tak to nebude ani vidět, takže všechny předpokládané pozitiva se nedostaví – ani pohodlnost, ani „wow effect“ – hele ty vole, mám karbonovou sedlovku…

        Nastav si správně výšku sedla a předozadní pozici (podle obecně známých a zde citovaných pouček) a sedlovku řeš až ve chvíli, když zjistíš, že potřebuješ/ne­potřebuješ offset (pokud není pozice sedla optimální se stávající), nebo že se Tě její rozměry brzdí v nastavení (příliš krátká nebo příliš dlouhá). Příliš dlouhá se dá vždy ušmiknout a je pro začátek vyřešeno.

        0 0
        • atty  

          S tou vahou jsem samozřejmě myslel cca 10 kg pro MTB, cca. 7 kg pro silnici (tím myslím prostě hodně lehká, primárně sportovní/závodní kola, která jsou pro maximální úsporu váhy od počátku navržena a taky patřičně osazena.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.