• l-e-t-o

    Čus, chci se zeptat. Na mém kole mám sedlovku na které je napsané průměr 31,4. Myslíte, že tam strčím i nějakou 31,6? Protože sedlovek 31,4 zas tak moc není :-/

    Dík

    0 0
    • kubad  

      možná jo, možná ne těžko říct záleží na přesnosti rámu a přesnosti sedlovky :-)

      0 0
    • keo  

      Hodně závisí na rámu a sedlovce,když se dobře potkají tolerance tak to jde.Taky můžeš koupit tenčí a redukci a máš jistotu,že to vejde.

      0 0
    • Daf  

      Jestli je tam ta původní na těsno tak tam širší určitě nedostaneš. Pokud tam je vůle, tak to aspoň stojí za to vyzkoušet. Pokud se ti nepodaří sehnat požadovaný průměr, v dobrém servisu by měli být schopni sedlovku vystružit na 31,6.

      0 0
      • l-e-t-o  

        no tu co tam mám, tak je právě dost natěsno a ty desetinky milimetrů nevím nevím jestli by se tam daly někde nacpat :)

        0 0
        • Daf  

          Taky by to šlo řešit tenčí sedlovkou + redukce. Každopádně nacpat tam silnější bych se nepokoušel.

          0 0
        • Daf  

          Jinak výběr sedlovek v 31,4 opravdu moc není, ale dělají se.

          0 0
    • MlokCZ  

      Jak už napsali ostatní, záleží jak kdy, jak která kombinace.

      Na Cubu AMS Pro 06, poslední verze s tím dementním průměrem 31,4 jsem tam Ritchey 31,6 nacpal (předem jsem zkusil jinou 31,6, že tam šla než jsem zkusil koupit novou 31,6; samozřejmě ani to nebyla záruka, že tam ta jiná nová půjde, ale hodně to napoví). Šla tam s mírným násilím, bylo třeba točit za sedlo. Máznul jsem pořádně vazelínou a po skoro roce šla už vyndat i bez té trochy násilí a pohoda.

      0 0
    • michals1  

      Mně se sedlovku 31,8mm do rámu Superior s průměrem 31,6mm nacpat nepodařilo. A nešlo to ani za použití násílí.

      0 0
      • Hejdik  

        No já nevím ale myslím si ,že pokud výrobce použije tenhle průměr,tak bys ho měl zachovat.Sedlovka by měla mít i mírnou vůli,pro propružení při větším nárazu.Mám obavu,že pokud bys tam narval větší průměr,tak by mohla vlivem nárazu prdnout sedlová trubka rámu.Záleží opravdu na tom,jaká je tam vůle u té 31,4,pokud je tam natěsno,tak bych se do toho nepouštěl.

        0 0
        • pitos  

          Osobně už delší dobu (už na druhém biku) vozím sedlovku o desetinu užší a to problém není.Kdybych chtěl použít naopak o desetinu širší tak bych si musel ověřit zda se sedlovkou jde v terénu v pohodě hýbat,jinak to je k ničemu.Také se bude pravděpodobně více odírat, ale to je detail.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.