• perupe1205

    Ahojte cyklisti. Zvazuji napsat Ježíškovi o nové kolo a po dlouhé době vyměnit svého SUPa ( hardtaila ) za XC celopéro – tj. max. zdvih vpředu i vzadu. A jelikož jsem byl vždy SCOTTák, tak bych se chtěl vrátit k této značce. Jen zvažuji zda jít do 950 či 750-ky. Měřím 181 cm a doposud jsem jezdil jen 26" kola.

    Bohužel jsem zatím neměl možnost si 29 osahat, tak bych uvítal případné zkušenosti lidí, co 950 či 750 jeli. Předem děkuji. Petr P.

    0 0
    • Pili  

      Jezdil jsem 750 sparka a nemuzu si na nej stezovat, super rychly kolo, ktery ma zaroven pri 27,5 kolech 120mm zdvihy. 29 ma 100mm.. zaroven ale nemuzu porovnat s 29 protoze na tom jsem nikdy nesedel..

      0 0
    • Gronholm  

      Spark jsem nejel, ale obecně bych u nízkozdvihové XC šel do 29, kór když je proti 27,5 za stejný peníze.

      0 0
    • Tina  

      Predpokladám, že vieš že 950ka je 29er (zdvih F/R 100mm) a 750ka má kola 27,5" (zdvih F/R 120mm). Z tvojho príspevku som sa dočítala že si ešte na 29er nesedel. Na 27,5" áno? Osobne jazdím Spark 700SL, t.j. rovnaká geo ako 750.

      0 0
      • perupe1205  

        Ahoj Tino. Ano zvazuji vzhledem k memu jezdeni o 29', jako o variante k memu hardtailu 26'. Nejsem super strelec, abych potřeboval rychlou 27,5". Spíše ocením nižší zdvih 29", lepší průchodnost v lesních úsecích a dostatečnost svižnost na zpevněných a šotolinových, makadamovych cestach. A pokud bych se rozhodl pro nějaký technictejsi a klikatejší zavod, tak sahnu po 26".

        0 0
        • Tina  

          Ahoj Petře, vôbec som si nevšimla, že je dotaz od teba :) Nejako som na nick nepozerala a snažila sa dopátrať viac údajov. Takže ako som písala, aby nedošlo k omylu Spark 750ka je 27,5" a 950 je 29er. Pokiaľ si ešte nesedel na 29er ani to tu ďalej nerieš. Vyhliadni si nejaké testovačky a požičaj na víkend. Určite nie iba na krátke 15minútové odvezenie. Najskôr si ujasni, že ti budú veľké kolá vyhovovať, resp. že si na ne dokážeš zvyknúť. Je tó IMHO dosť veľký rozdiel oproti 26" pokiaľ neplánuješ superľahké 29er záplety na karbonových ráfkoch. Potom už len doladiť, ktorá značka používa geo ktorá ti bude sedieť. Určite to bude nejaké XC so zdvihmi do 100mm.

          0 0
        • fousek  

          Jak nekdo muze ocenit nizsi zdvih nejak nechapu.

          0 0
          • Tina  

            Na celodenný výlet XC typu v teréne aký Peter opísal by bola zbytočnosť jazdiť na ťažkom fulle so zdvihom 140mm.

            Ale napr. Scott Spark 7550, t.j. v rozmere 27,5mm má síce zdvih 120mm avšak v móde Trail sa zdvih zadnej stavby zníži na 85mm.

            0 0
            • fousek  

              O vaze tu nepadlo ani slovo, ale i tak existujou „tezky“ 140mm kola ktere maji kolem 12kg

              0 0
              • Tina  

                Myslela som to tak, že zdvih 140mm na opísaný terén je zbytočnosť. A s tým je samozrejme spojená hmotnosť bajku kde 140mm full bude vždy ťažší ako porovnateľný so zdvihom 100mm.

                0 0
                • perupe1205  

                  Presně tak Tino. Nepotrebuji a ani neocenim 140 mm zdvihu. Proto se směřuji na 100mm zdvihový kola.

                  Včera jsem se stavěl v Scottsport a podival se na rozdily mezi 27,5 a 29 a pro muj vzrust nevidim velky problem s 29.

                  V nedeli je na Proseku nejaka akce a tam by mely být k zapujceni SCOTT kola a pak jsem si na další víkend domluvil zapujcku SPARKa 910 – jen mam torchu VITR z toho karbonu.

                  Vyzkousim a uvidime.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.