• nika.veronika

    Dobrý den..jsem tu nováček a potřebuji radu. Co říkáte na http://shop.scottsport.cz/…241392/26132?…

    Pro váhu cca 110 Kg, občasné ježdění. Nebo něco lepšího v této cenové relaci? Vůbec se v této oblasti neorientuji. Díky :-)

    0 0
    • nika.veronika  

      ..

      0 0
    • nika.veronika  

      0 0
    •  

      kolo se strašidelnou výbavou s ještě strašidelnější vidlici = NEBRAT

      0 0
    • nika.veronika  

      :-( Ach jo… a něco v téhle ceně přijatelného? Na tuhle Váhu by měla být jiná vidlice? Vzduchová? Mám to jako dárek…

      0 0
      •  

        vidlice vzduchová, brzdy hydraulické, převody určitě né 3×7, kvalitnější komponenty (Alivio/Deore), bohužel třináct tisíc není dostačující rozpočet, třeba dá někdo odkaz na něco ve slevách, před dvěma týdny to bylo Nano od Bradskýho ale je už vyprodaný

        0 0
    • nika.veronika  

      V týhle ceně, asi neseženu nic jinýho, než bídu, co? :-)

      0 0
    • nika.veronika  

      Takže nějaký kola, starší modely, by mohly mít lepší výbavu za tuhle cenu?

      0 0
      •  

        moc jich není, co bylo slušný je prodaný – začátek sezóny, vydrž třeba se někdo ozve s nějakým tipem

        0 0
    • nika.veronika  

      Tak tedy čekám a smutně koukám :-(

      0 0
    • nika.veronika  

      měří 182 cm a váží cca 110 Kg, takže L/19?

      0 0
    • nika.veronika  

      Kola 29, asi..jestli tomu dobře rozumím..

      0 0
    • nika.veronika  

      výšku? To nevím… není nějaká předesaná pro výšku člověka 182cm? :-)

      0 0
    • nika.veronika  

      *předepsaná

      0 0
    • nika.veronika  

      Ano, psala jsem výše L/19…

      0 0
    • nika.veronika  

      Někdo prosím nějaký tip na ucházející kolo do 14tis?

      0 0
    • Erknold  

      no vzduchovku najít v této ceně, to by byla fakt slušná náhoda. Ale ten scot je fakt tragédie. Lidi tady píšou, že použitelná pružinovka je model XCR. Na občasné ježdění by to mohlo stačit. Pohon 3×7 beru jako prehistorickou záležitost. Mechanické kotoučovky nejnižší kategorie také beru jako úlitbu designu.

      Když si vezmu, že tuto RR540 je asi ve všem lepší než scott a stojí o 2000 měné, tak scott je fakt plečka. A ty dva tisíce využije na helmu, košík na lahev a třeba dres.

      0 0
    • nika.veronika  

      Pohon 3*7, to vyčtu kde prosím? :-) a ten Author výše je tedy taky na nic?

      0 0
    •  

      pohon 3×7 vyčteš třeba na stránkách kde tento model prodávají, kolikrát potřebuješ utvrdit že ty kola jsou obě sračky, výše ti Erknold dal tip na kolo o dva tisíce levnější který má komponenty kvalitnější než ty dvě srágory dohromady, vidlici to sice nemá vzduchovou ale na druhou stranu alespoň trošičku použitelnou

      0 0
    • nika.veronika  

      Ale já vám přeci věřím, jen tomu absolutně nerozumím a chci vědět, na co si dát bacha, ano? Dík.

      0 0
    • nika.veronika  

      Hlavně se ptám proto, že v tom popisu nikde nevidím napsáno pohon 3*7, tak se ptám, kde to tam najdu, abych se tomu vyvarovala.

      0 0
      • Vilém  

        Je tam psano 21speed a taky 7sp kazeta.

        Author ma 3×8.

        Zkus spis vybirat nejakou min provarenou znacku, zrovna scott, author, specialized atd jsou v pomeru cena/osazeni tragicke.

        0 0
    • nika.veronika  

      Každopádně díky za tip Erkholde.

      0 0
    • nika.veronika  

      Vilém: díky za vystvětlení :-)

      0 0
    • AleZ80  

      Obávám se, že pružinová vidlice bude pro člověka s hmotností 110 kg nepoužitelná, resp. do těchto levných modelů vidlic bude asi problém sehnat adekvátní pružinu pro jezdce s takovou hmotností.

      0 0
    • nika.veronika  

      Rozumím tomu správně, že při týhle hmotnosti prostře ta vidlice nebude pružit, nebo?

      0 0
      •  

        tak nějak se to hýbat bude, ale né tak jako vzduchová nafoukaná na adekvátní váhu/hmotnost

        0 0
      • Erknold  

        pak je otázka, co bude dotyčný jezdit. Nejčastěji tu lidi uvádějí, že fungují nejlépe, pokud má člověk cca 80 kg. Když na to sedne chlap 110, tak je jasné, že už sama se zanoří podstatně více. Takže ze 100 mm zdvihu zbude třeba 70 mm. No a u člověka co při 80 kg najede na kořen, který má 5 cm, tak to ta vidlice rozumně pobere. Chlap 110 kg jí pošle svou hmotností na doraz, takže nebude tak pohodlná.

        Ale tak na nějaké cestě, nebo polňačce, by to nějak fungovat mohlo. ale fakt netuším, nemám ani 80 kg a mám vzduchovou. Úplně jiná konstalace.

        Ještě bych to bral i podle krámu. Kousek mám třeba malý krámek, ale ten zavírá v pět hodin. Takže servis je problém, že ho člověk blbě stíhá. A víkendy také slabota. V tutom jsou větší obchody lepší.

        0 0
        • nika.veronika  

          No nebude jezdit vůbec terén, jen cyklostezky.. vždycky jezdil na kolech za pár tisícovek. Sedne na kolo maximálně o víkendu na pár kilometrů..tak jsem myslela, že by něco levnějšího stačilo. Samozřejmě se mu vzhledově líbí Scott, ale když jsou lépe osazené levnější kola, tak bez debat..

          0 0
      • AleZ80  

        Naopak, bude pružit až moc.

        0 0
    • nika.veronika  

      Aha, tak děkuju…

      0 0
    • nika.veronika  

      No nebude jezdit vůbec terén, jen cyklostezky.. vždycky jezdil na kolech za pár tisícovek. Sedne na kolo maximálně o víkendu na pár kilometrů..tak jsem myslela, že by něco levnějšího stačilo. Samozřejmě se mu vzhledově líbí Scott, ale když jsou lépe osazené levnější kola, tak bez debat..

      0 0
      • Mr.Dan  

        V tom případě ať nevybírá MTB, když nepáchne do terénu, no né?

        0 0
        • nika.veronika  

          No dobře, tak možná 1 za čas nějaká polní cesta :-)

          0 0
          • Dejv94  

            Tak pak bych volil trekingový kolo. Na co se tahat s velkejma gumama na asfaltu?

            0 0
            • Erknold  

              no jo, ale s trekama je to ještě horší výběr. O použitelných vidlicích si tam může nechat jen zdát.

              0 0
              • Dejv94  

                Tak píšeš, že bude jezdit cyklostezky, tam asi moc terenu není, trekáče mají méně zdvihu než horáky, takže na co perfektně fungující vidlicu? Na cyklostezkách se dá jezdit pohodlně na silničních pláštích bez odpružení.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Není nad to koupit si trekové kolo s levnou pružinovou vidlicí, které bude mít po nasednutí 50% sag a bude po dorazech chodit jen při jízdě ze sedla…

                  V praxi jsem to viděl už 2× a vždy to skončilo výměnou vidlice, protože se to opravdu nedalo.

                  To bych si nechal raději něco postavit s pevnou vidlicí (ať už 29tku nebo trek).

                  0 0
                  • Dejv94  

                    Já tím chtěl narazit na to co píšeš, než obyč pružinovku co stejně nic nedělá, tak pevnou vidlu.

                    0 0
                  • nika.veronika  

                    Díky za rady! Kouknu po něčem.. Asi největší problém je v tý váze no.. Nicméně se kouknu mezi méně známými značkami.

                    0 0
                  • nika.veronika  

                    Dá se něco postavenýho pořídit za tyhle peníze s dobrým osazením? Nemám vůbec představu..

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.