Samovolné nulování Sigma 1606L

59 nepřečtených
  • pepek

V poslední době se mně vynuloval několikrát tento tachometr (denní údaje), dnes se vynulovalo všechno. Nevíte někdo, čím to může být?

• Sgt Pepper  

mě to kdysi dělala Sigma BC 1400, podle mě to bylo tím, že časem do computeru vnikla voda a něco se tam vyzkratovalo… vyhodil jsem ho a koupil novej :-)

• petrun  

Mně to dělala kdysi Sigma 800. Šlápl jsem na ní, otočil se na ní patou a je po problému :-)

• kámen úrazu1  

Mám ho taky, v březnu jsem ho kvůli stejnýmu problému reklamovala. Nejdřív se resetoval v klidu po jízdě, jednou za čas. Pak se začal nulovat během jízdy, čím dál častěji, později i při nandávání na držák. Dostala jsem nový přijímač, vysílač a držák zůstal starý. V létě se nový kompík zase začal resetovat. Udělal to asi čtyřikrát, pěkrát, i na silničce, kde mám jiný držák. Počkám do zimy a asi zase půjde na reklamaci.

• pepek  

Takže moje původní mínění, že Sigma je šrot bylo bohužel správné. Jeden zdejší soudruh mě přesvědčil o opaku a tak to dopadlo…Že já se dám vždycky přemluvit..:-(

• kámen úrazu1  

Soudruzi z Německa někde udělali chybu. :-)

• TheIF  

Proč by měl být šrot ? Holt smula na kus. Pokud neexne více lidem tak pak muže být řeč o šrotu – vadné serii. Proto nemáš zahazovat zaručaky a dostal by jsi novej…

• pepek  

Vždycky se to říkalo a tady vidíš, že i z těch pár lidí, kteří to tady mají, mělo hned několik stejnou závadu . O cateye jsem něco takového neslyšel. Záručák někde mám, ale tady soudružce např. moc nepomohlo ani to, že jí ho vyměnili. Nechci furt řešit nějaký záruky, chci jezdit.

• Extremist  

Jsou to sroty. Na BC 2006 uz nam odesel druhy snimac. :-(

• Sgt Pepper  

no nevim…sigmu používám x let, udělala mi to jedna po asi 3 letech používání, tedy ne reklamace…cateye jsem měl jednou, reklamoval jsem ho do dvou měsíců, i druhej kus byl špatnej a od tý doby používám tu sigmu…

• petrun  

Jsou to šroty. Do druhé BC 800 mi normálně tekla voda. Stačila přeháňka a na 3 dny zmizely číslice. Prodejce se podíval pod na kryt baterie a prohlásil že tam těsnění je, tudíž je vyloučeno aby tam teklo. Od té doby jsem už jsem u něj nekoupil nic. A už nikdy nekoupím! BC 1106 si zase přepíná funkce jak se mu zachce a ujetou vzdálenost obou průměrů kol počítá dohromady! To znamená že když chcete vědět kolik mají najeto řetězy na jednotlivých kolech, nelze to podle compoteru zjistit. Takže ho stejně lze použít jen na jedno kolo. To je totální paskvil!!!

• Kubiczech  

Ja mel zatim jen sigmy a nemam zadny problem. Kdyz si chtel vedet, kolik maji najete retezy, tak sis mel koupit neco s odpovidajici funkci. Nevidel bych chybu v tachometru, ale u uzivatele.

• Extremist  

Jak ovlivni uzivatel to, aby mu do compu netekla voda?

• petrun  

No když jsem chtěl aby do Sigmy netekla, vozil jsem gumičku a igeliťák. Prostě jsou to opravdu sráče.

• Kubiczech  

„Kdyz si chtel vedet, kolik maji najete retezy, tak sis mel koupit neco s odpovidajici funkci. Nevidel bych chybu v tachometru, ale u uzivatele.“

…pro mene chapave – ty dve vety k sobe patri a je z nich patrne, ze nemluvim o vode, ale o tom, ze si vybral pro nej nevhodnej tachometr.

Jinak bych nerekl, ze to jsou srace, me slouzi spolehlive nekolik let – jak kabel, tak bezdrat. Jedine vyhrady mam k tomu systemu u bezdratu, jinak ani popel.

• TheIF  

Myslím, že těch pár lidí co ho tady mají jsou tisíce a pokud je to takovej šrot tak ho ještě 2× vyreklamuj a vratí ti prachy… Děláš jako by se bez tachometru nedalo jezdit, vždyť je to zbytečnost.

• pepek  

To je stejný téma jako : Sh x Sram, velký zdvihy x malý zdvihy, kotoučovky x večka, HT hliník x HT ocel, vlaštofky x rovný. Já ho potřebuju: např: hledám novou trasu, která není značená, tak si odměřím na mapě vzdálenost od nějakého bodu a podle tachometru to najdu, jsou tam hodiny atd.

• kámen úrazu1  

Jo. Jenže já, blb jeden, jsem si říkala, že jsem měla smůlu na špatný kus. A plná optimismu jsem si k vyreklamovanýmu kompíku koupila držák na druhý kolo a měřič kadence. Jak to je, můžu po třetí reklamaci stejné závady (mám druhej vadnej kus a pomalu se koukám do budoucnosti) požadovat od dovozce vrácení peněz i za tyto doplňky, byť koupené jinde?

PS: hodně známých vozí tacháky i pulzáky od Sigmy spoustu let a bez problémů. Zdá se, že problémy jsou až u nových modelů. BC 1606L jsem zakoupila hned po uvedení na trh.

• TheIF  

Určitě ne

• pepek  

Ta soudružka Sigma z NDR se zastyděla a už dělá dobrotu :-) Na 95% to byl der Wackelkontakt. Ta pěnová gumička, která tu baterku má tlačit na kontakt se časem a zimou zmačkne, baterka couvne a kontakty už nestačí, jsou takový slabý. Takže než Sigmu rozšlapete, tak zkuste našpónovat ty kontakty :-)

• Sgt Pepper  

ano, podle zákona na ochranu spotřebitele (občanský zákoník) máš právo po třetí stejné závadě (nebo po čtyřech různých závadách) v záruční době požadovat vrácení peněz ale je nutný odlišit závadu způsobenou vadou výrobku a opotřebením – na opotřebení se záruka nevztahuje (tj.sežrání od soli není reklamovatelné)

• Sgt Pepper  

aaaa, jo, doplňky který jsou koupený zvlášť (jiná účtenka) nebo jsou na stejné účtence, ale jako samostatné položky není možné reklamovat spolu s vadným produktem…

• mastihuba  

typl bych to taky na vlhkost, něco takovýho mi dělal sportestr. Pokud se ti nechce reklamovat tak jej zahoď a kup jinej. :)

• mildante  

Ahoj mam tento tachometr a zajima me jedna vec – jde o nastaveni spravne velikosti kola – v navodu je tabulka, ktera udava, ze pro rozmer kola 54–559, coz by melo byt 26×2.00 se ma v tachometru nastavit hodnota 2114. Ja mam sice na plastich Geax Mezcal napsano 54–559, ale velikost je 26×2.10, tak me zajima jestli mam v tachometru nastavit neco jineho, nebo to tak nechat. (mimochodem – jak se vypocita ten kod 54–559?, co to je za cislo?)

Diky za pripadne rady :)

• PabloRadegast  

Mam podobny problem, i kdyz trochu jiny.

Nedavno jsem kopil v eShopu BikeStore.cz prave Sigmu 1606L. Vsechno bylo v poradku, nez jsem zjistil, ze nefunguje podsviceni displeje. Kdyz jsem se snazil zapnout podsviceni dle navodu pomoci obou levych tlacitek zmacknutych soucasne, tak jsem vzdy dostal prazdny displej. Po uvolneni tlacitek se mi zobrazily vsechny mozne body, ktere na tachometru lze zapnout (takova neco jako matrice) a pak jsem uvidel na displeji zpravu „MC 4A-312“ a dole nulu. Po asi 3 sekundach me to hodilo do nastaveni displeje, pricemz vsechny najete denni km, denni cas, max. rychlost apod., byly vymazane (krome tech udaju, ktere se ukladaji na cip). Taktez hodiny.

Poslal jsem tachometr na reklamaci, ale bylo mi receno, ze je problem ve slabe baterii, a ze kdyz to zkouseli s novou baterii, tak bylo vse OK. Bohuzel si to nemyslim, protoze na displeji si mi nezobrazuje indikator slabe baterie. Reklamace mi nebyla uznana.

Moje otazka tedy je: Mam pravdu, ze tento tachometr neni plne funkcni a jedna se o vyrobni vadu, takze by mel byt vymenen v ramci reklamace?

Uz jsem psal primo na Sigma Sport do Nemecka s prosbou o radu, ale zatim zadna odpoved. Mate nekdo podobne zkusenosti?

• Barak  

Pokud nesvítí indikátor slabé baterie, tak si myslím, že je to na reklamaci.

Každopádně jednu sigmu mám a raději jezdim bez tacháče, je to hroznej šrot. Pořád něco. Teď jsem uvažoval o další, Sigma Rox 8.0, ale po přečtení pár vláken o sigmách jsem se z toho nápadu naštěstí vyléčil. Sigma never more!

• t29  

Mám Sigmu 1606L DTS Cadence a v manuálu jsem o indikátoru slabé baterie nic nenašel…

• jIrI___  

Přesně jak píšeš, žádný indikátor slabé baterie (aspoň na bezdrátu) není. A chování při slabé baterii v tachometru bylo stejné jako píše PabloRadegast. Když byla slabá baterie ve snímači, tak mi to zase psalo na displeji „too many signals“.

• krtex  

Svoji 1106 jsem naštěstí po 14dnech ztratil – asi kvůli „důmyslnému“ úchytu bez mechanické pojistky..

A dobře jsem udělal jak to tady čtu :)

Od té doby jedím bez a kupodivu to taky jde..

KTX@

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse