• elgar

    zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo jezdí tuto vidli a jaké jsou zkušenosti, názory apod. podle mě je to konkurence Epiconu, který se tu řeší hodně často. otázka je, která z nich je lepší.

    0 0
    • vsn  

      kazdej ti tu napise epicon TT :D

      já mám first air od jara a zatím funguje – 5tisic km/300 hodin… jezdím hodne technicky trasy takze dostava zabrat. a krom drobnyho vaklu je v poho. vazim ale jen cca 65 KG

      nemel bych s ni jit uz na servis?

      0 0
      • blisterexist  

        servis uděláš sám a zrovna ji předěláš na olej

        0 0
        • vsn  

          ted zrovna koukam na navod na rst …

          ten servis vidlice je tohle: http://www.youtube.com/watch…

          nebo tohle? :

          http://www.youtube.com/watch…

          tipuju to druhy a to prvni se dela jenom kdyz to prestane zamykat jestli to dobre chapu …

          nemas nekde navod jak to predelat na olej? … a co za olej nebo vazelinu tam dat? …, a taky kolik toho oleje? … nikdy jsem ji nemel rozebranou

          pomuzu si tim nejak? … prijde mi ze docela funguje (az na drobnej vakl ale to chytne asi kazda vidle – pocituju ho jenom obcas kdyz brzdim na asfaltu z nizsi rychlosti a vidle se rozkejve dopredu a dozadu)

          0 0
          • blisterexist  

            no to druhé, je to jednoduché, vyčistích od vazelíny, naliješ asi 10–15ml oleje do každé nohy a zašrubuješ:-)prostě to samé co bys dělal s vazelínou akorát to první „složíš“ ale nezašrubuješ šrouby, do každé díry chrstneš olej a zašrubuješ. u oleje je lepší citlivost a aplikace:-)

            0 0
            • mr.antik  

              a hlavně lepší vakl :-)

              0 0
              • vsn  

                tak pokud by mi to zvetsilo vakl tak na to asi kaslu … ale kdyz se mi bude zdat velkej tak to zase pujde prohodit za vazelinu ne? … akorat mi neni jasny proc by mel byt vetsi vakl … a jaky olej? …

                0 0
              • vsn  

                tak pokud by mi to zvetsilo vakl tak na to asi kaslu … ale kdyz se mi bude zdat velkej tak to zase pujde prohodit za vazelinu ne? … akorat mi neni jasny proc by mel byt vetsi vakl … a jaky olej? …

                0 0
                • blisterexist  

                  olej nějaký motorový nebo tlumičový, motorový třeba 10w/40

                  vůli by to teoreticky zvětšit mohlo, ale to bych neřešil

                  0 0
                  • vsn  

                    no zase abych tu vidlu neoddelal za pul roku, chci aby mi vydrzela aspon dve sezony jeste (celkem tri)

                    0 0
                  • kubad  

                    no já bych to právě řešil, ten vakl může být ***** velký

                    0 0
                    • vsn  

                      a vymenou zpatky za zazelinu nezmizi na puvodni hodnotu? … nejak mi nejde do hlavy jakym zpusobem by se mel zvetsit kdyz olej jenom maze …

                      0 0
                      • maajkee  

                        a netlumí? :)

                        0 0
                        • vsn  

                          jak netlumi? … ja si vidlu predstavuju tak, ze tam je nakej pistek ve kterym je vzduch a ten vzduch se stlacuje a tim padem pruzi … a kdyz vidle chytne vakl tak to je nekde mezi uchycenim toho pistku a vnitrni nohou ne?

                          0 0
                          • maajkee  

                            Já to myslel, tak že olej není jen na mazání, ale i na tlumení, na pružení je tam ten vzduch nebo pružina.

                            Ale to bylo jen tak, nic v tom nehledej :)

                            0 0
                          • blisterexist  

                            ne, vakl se nevytvoří mezi pístkem, to by ti utíkal vzduch, vytvoří se mezi vnitřní a vnější nohou, pokud se vytvoří

                            0 0
                            • vsn  

                              a jaky na to ma vliv olej misto vazeliny? … dyt olej by mel mazat lip takze min opotrebovavat ne? …

                              0 0
                              • blisterexist  

                                vazelína potřebuje víc prostoru, aby vidle fungovala jak má, když tam dáš olej tak je pravděpodobné že se malý vaklík oběví

                                0 0
                                • vsn  

                                  aha, kazdopadne kdyz tam pak dam zpatky vazelinu ktera potrebuje vic prostoru tak zase zmizi ne? …

                                  jeste jedna vec … jak se to maze s vazelinou? … dyt se musi setrit na spodek vidlici a tam zustat … olej precijenom musi mazat lip v terenu kde to skace a hopsa … (takze ve vidli poskakuje a maze)

                                  0 0
                            • nox159  

                              nebo u levnejsich suntouru mezi vnejšima nohama a pouzdrem :)

                              0 0
    • Internaut  

      mám nyní Epicon TT a doporučuju.

      Měl jsem RST First Air a zařadil bych ji do kategorie pevných vidlic…

      0 0
    • maajkee  

      já už bych epicona nebral z principu :) už se z toho stalo takový to klišé, domeček za městem, malá zahrádka, bazén a epicon :)

      0 0
      • Internaut  

        No a co doporučíš kolem 4 tis?

        0 0
        • maajkee  

          Klidně radši Toru, sice je těžší, ale není to takový klišé :)

          no a nebo bazar, sehnat nějakýho recona třeba, rebu.

          no a nebou novou tuhle rst.

          Prostě cokoliv jinýho neuniformního :)

          0 0
          • Internaut  

            Z toho co píšeš za mne radši nového tuňákového Epicona. A jezdit. :)

            0 0
          • Ruprt2  

            ty tu kážeš o uniformnosti a přitom si na kolo nemůžeš dát blatník, protože by tě módní CD policie za trest poškrábala kolo.

            0 0
            • maajkee  

              To je právě naopak, většina lidí co jezdí na kole, ne jen na bf si tam ty blatníky právě dává!

              0 0
              • Ruprt2  

                většina lidí má přední a zadní kolo.

                Navrhuju aby jsi je sundal.

                A jestli na to nejsi dost chlap, tak sundej aspoň řetěz :-)

                0 0
                • maajkee  

                  Jenže minimum lidí má jekylla a ještě menší minimum má jekylla s Blackem, to mi bohatě stačí ;)

                  0 0
          • Stingray  

            od člověka co neví ani co jezdí za zdvih na kole bych si radit fakt nenechal. Tora je ***** na entou, laděnej epicon se může chodem srovnávat s nejdražšíma vidlema.

            0 0
            • maajkee  

              Vím, 115mm a zjistil jsem to tak, že jsme se zeptal. A předtím, když jsem to nevěděl, tak jsem si myslel, že to je prostě kolem 100ky a vůbec mě to netankovalo, stačilo že se mi na tom prostě jezdí dobře.

              Tak zavři klapačku a neser.

              0 0
        • nox159  

          pevnou karbonku :)

          0 0
          • maajkee  

            No a ty už jí máš konečně? nebo o tom budeš jenom mluvit pořád? :)

            0 0
            • nox159  

              no ja ji jezdim uz dost dlouho :)

              0 0
              • maajkee  

                No tak v tom případě si aktualizuj profil voe :D

                0 0
              • nox159  

                jedina fotka co jsem nasel – priprava na dovolenou :)

                0 0
                • maajkee  

                  dobrej turista :)

                  a jak se ti s ní jezdí?

                  0 0
                  • nox159  

                    jsem spokojeny, kolo ma paradni akceleraci a hlavne ve stoje to luxusně jede :)

                    proste bud celopevnak nebo full – vsechno mezi tim je kompromis :D

                    0 0
                    • maajkee  

                      No ja chci tedka prave celopevnej cross silnicniho razeni :)

                      0 0
                      • nox159  

                        kdybych chtel neco jineho na asfalt nez silnicu tak jedine fixku, jinak ja jsem pro bika – i na asfalt :)

                        0 0
                        • maajkee  

                          jato prave chci jako takovou silnicku, jenze klasika s beranama je proste moc dlouha varianta, bolej z toho zada, clovek na tom proste sedi neprirozene :) a navic na tuhle variantu crosse pak muzu uchytit i nosic a vyrazit s brasnama, na jekylla se nocis proste dava blbe :D

                          0 0
      • Ruprt2  

        zase na něho můžeš dát blatník :-D

        0 0
      • kubad  

        blbost, stačí sundat nálepky a je to v klidu

        0 0
        • maajkee  

          Tak jo, jdu do něj teda taky, když je to tak jak to říkáš :)

          0 0
      • v POHODÌ klokan  

        No prostě taková idylka. Že by nový americký sen? 8-)

        0 0
    • Flegmatik  

      Myslím, že Milan taky RST ladí, ale nevím teďka z hlavy, zda se dostávají svými vlastnostmi na úroveň toho Epicona.

      0 0
    • rsttitan  

      Moje dojmy z vidle RST- TITAN air, koupená po 50% slevě za 2250,– výdrž cca. 300 Km :-( vady: z pravé nohy mi začal lézt nějaký šmír asi vazelína, při dofukováni pravé nohy, se mi potřebný tlak podaří nahustit až cca. 30× pumpnutí pumpičkou ze začátku jakoby ten vzduch nechtěl zůstat v noze jakmile se dostanu nad 50 bar. tak mi tlak klesne pod 30 barů a tak pumpuju furt dokola až se konečně dostanu na požadovaný bary, další asi vada, jakmile zapružim vidlí, tak v jedný noze něco bouchá zmizí to pokud ji více nahustim cca.80 bar a poslední při posledních projížďkach na biku naskutečně ztuhla, zavěr RST nebrat, raději si připlatě o pár tisíc za kvalitu, já prodělal 2250,– Kč během měsíce.

      0 0
      • rsttitan  

        oprava PSI ne BAR :-)

        0 0
      • Vilém  

        Prodavajici asi vedel proc byla 50% sleva:) Kdes to kupoval, co takhle reklamace?

        0 0
        • rsttitan  

          byla to likvidace obchodu, tak většina věcí byla za polovic, vidle byla funglofka, tak už jsem jí poslal do světa, nějáká bezdomka si jí určo veme :-) holt vidina levného nákupu je větší než rozum.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.