RS Recon Silver TK Solo Air vs Recon Gold RL 2012,Soloair

118 nepřečtených
  • Kevinio

    Zdary, chtěl bych od Vas zkusenejsich poradit. Váhám v nákupu vidlice..Zvazuju Recona Silver Tk za 5 249 Kč

    http://www.kupkolo.cz/…-disc_z4201/

    A nebo Recon Gold RL 2012 za 6 990 Kč

    (Mam 78 Kg)

    0 0
    • pepek  

      Rebu P. . . !

      0 0
    • Azmir  

      Za ty prachy máš rebu, to vem radši ji.

      0 0
    • Kevinio  

      Jeste bych se chtel zeptat, kdybych uvazoval o levnejsi variante..je ten Recon silver dobra volba? Nebo byste doporucili neco jineho? Mockrat diky

      0 0
      • Azmir  

        To radši epicona, teda za mě.

        0 0
        • Kevinio  

          Epicona a ktery typ presne? I kdyz se mi do Suntouru moc jit nechce..vim ze Recnon vs Epicon je tu velmi ozehavy tema :D

          0 0
          • Azmir  

            Klidně ten nejlevnější :)

            0 0
          • ReBeka  

            Za mě teda jednoznačně recon

            0 0
            • ReBeka  

              ..a nebo rebu. Nic mezi tím prostě není

              0 0
            • borda  

              Jj, proc brat relativne lehkou, funkcni vidlici, ktera ma navic moznost tuningu, kdyz muze vzit o 400 g tezsi, s ocelovyma nohama prejmenovanou toru. To se vyplati :-)

              0 0
              • ReBeka  

                ..protože jsem snob

                0 0
                • borda  

                  S reconem a rebou? To ses hovno snob :-)

                  0 0
                  • ReBeka  

                    njn, ale bez pepikona a canyona :-)

                    0 0
                    • borda  

                      Hele, snob jsem ja, pac i toho epicona musim mit axona :-D

                      Druhou vidli ani nezminuju, ta je ULTRA snobska a to doslova :-)

                      Coz ovsem nic nemeni na tom, ze posledni kloudnej recon byl race tak pred peti lety a rozdil recon silver/epicon je propastnej uz co se tyka vahy.

                      0 0
                      • ReBeka  

                        ..i funkčnosti

                        0 0
                        • borda  

                          Tak co se tyka funkcnosti, epicon bude propastne lepsi az po uprave. Bez upravy bych nebyl na toho recona tak prisny. To nebude o tolik horsi ;-)

                          0 0
                          • ReBeka  

                            ..a to si vem, že za ty kačky co dá do úpravy se přiblíží rebě. Proto nechápu smysl pepicona.

                            0 0
                            • borda  

                              Ja jo. Bez upravy je minimalne stejne funkcni jako recon silver a vyrazne lehci. Po uprave (kterou si lidi umi udelat i sami) se to neda srovnavat uz vubec. Recon silver je proste vidle z ocelovyma nohama a tim to pro me konci. Asi jsem fakt snob :-)

                              0 0
      • Sidewinder  

        http://www.kupkolo.cz/…80-mm_z4526/

        Ja jsem poridil jakozto levnou variantu Axona a je to opravdu skvele fungujici a lehounka vidlice za rozumnou cenu. Mam jej predelaneho na 100mm.

        0 0
        • nitraq  

          Jen škoda tý pevný osy, jinak by to byl dobrej kauf.

          0 0
          • Sidewinder  

            Proc skoda? Osa funguje sice vlastnim trochu zvlastnim principem, ale funguje dobre.

            0 0
            • nitraq  

              Škoda z pohledu lidí, co mají kola na rychloupínák.

              0 0
              • borda  

                Coz bude u lehke26 vidlice s max zvihem 100 mm stale jeste naprosta vetsina a proto je tak levna.

                0 0
              • borda  

                Coz bude u lehke26 vidlice s max zvihem 100 mm stale jeste naprosta vetsina a proto je tak levna.

                0 0
              • borda  

                Coz bude u lehke26 vidlice s max zvihem 100 mm stale jeste naprosta vetsina a proto je tak levna.

                0 0
        • Georrge  

          to uz by se pomalu vyplatilo koupit kvuli te titanove ose :D vymenit to doma za klasickou zeleznou tezkou a pak jim to vratit :D

          a nebo jeste jinak – kdo si tu vidli koupi, tomu dam 500 kdyz mi vymeni ti osu za tu moji :D

          0 0
      • AleZ80  

        Než Recon silver radši starého Recona což je vlastně nynější Gold. Ještě jsem našel 321 verzi, ale nevím, co tam bylo za rozdíl oproti SL. Jinak chodem by byl asi nejlepší pružinový Recon Coil. Ten ale nemá zamykání.

        0 0
    • Kevinio  

      Jeste jedna otazecka..nove modely Reby 2013 jsou solo air, je v tom pro laika velky rozdil?

      0 0
    • becis  

      Ahoj, vozím Recona gold a jsem z něj tak akorát pěkně naštvaný. Vážím 60 kg a zatím se mi ho nepodařilo dobře nastavit. Když tam je 50 barů (sag ideální cca 20–25%) tak přestane tlumit veškeré malé nerovnosti a když například jedu kamenitý sjezd tak mám pocit, že mi upadnou ruce jak mě vyklepe. Když nahustím na 60 barů, tak mám špatně nastavený sag, ale vidlice bere i menší nerovnosti, ale poté mi zase zůstává poměrně velký kus vidlice nevyužitý, protože ji se svoji vahou pořádně nestlačím. Takže vážně nevím co s tím :/

      0 0
      • Trey  

        No mě teda gold Recon každej hrbolek taky nežehlí, nicméně není problém aby mi chodil na cca 90% zdvihu. Moc se mi nezdá, že ti při větším tlaku pobere menší nerovnosti a při menším tlaku už ne. Jinak teda restecp, že tam dostaneš 50–60 atmosfér :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        to je dual nebo solo air? Je blbost aby pri nizsim tlaku nezobala a pri vyssim jo..pokud neni kazda komora nafunena jinak…

        btw..servis po nakupu byl? Je promazana?

        0 0
        • Vilém  

          Recon dual ani nebyl, ne?

          Jinak se pripojuju ke kontrole oleje. Jak v nohach, tak nad pistkem.

          0 0
          • Smazaný účet  

            kdyz to rikas…neznam vsechny modelove rady z hlavy…ale uz v titulku je soloair..takze o­lej…

            0 0
    • roman 3D  

      do sedmičky seženeš 1520 gr lehkýho X-Fusiona http://www.mojekolo.cz/vidlice…

      0 0
    • Kosta  

      zeptám se tu, z RS Recon Race mně uniká vzduch, nic zásadního, ale po 4 měsících to poznat už jde, a rád bych se zeptal, kde, kromě oleje nad pístkem, může být problém, resp. kama se může ztrácet? předtím proběhla výměna olejů+těsnění…

      0 0
      • Vilém  

        Ventilek, tesneni horni zatky.

        0 0
        • ReBeka  

          +1 a tak i mi se ztrácí trocha vzduchu a jestli to je poznat až za čtyři měsíce nějak bych to neřešil. Jestli máš všechno vyměněné a zkontrolované

          0 0
          • Kosta  

            kdybych měl pumpu, tak přifóknu a neřeším… no a před tím byl ve vidli vzduch 4 roky bez znbatelného úbytku :)

            0 0
        • Kosta  

          jenom tam? :) tak tos mě potěšil :)

          0 0
    • Kevinio  

      Kdyz bych to teda schrnul a vzal to kolem a kolem tak bych se priklonil asi k RS REBA RL a kdyz bych uvazoval o necem levnejsim tak AXONA nebo EPICONA? Vycetl jsem to z tehch vasich rad a nazoru dobre? :D

      0 0
      • roman 3D  

        než rebu 2012–213 bych vzal raději xfusiona

        0 0
        • Azmir  

          U x-fusiona může mít problém s náhradními díly a se servisem, to mi ten suntour nebo RS přijde z tohohle hlediska teda jako lepší volba.

          0 0
          • roman 3D  

            je fakt že pokud si pořídí třeba epicona x1 tak je pravděpodobnost že brzy na něj bude shánět náhradní díly dost velká, Rebu ano ale do modelu 2011

            0 0
            • Kevinio  

              Proc Rebu jen do modelu 2011?

              0 0
              • ReBeka  

                To by mě taky zajímalo. Že by solo air?

                0 0
                • Kevinio  

                  Solo air ma az 2013..jinak 2012 i 2011 dual air, tak nevim proc zrovna prave 2011

                  0 0
                • Vilém  

                  Ty novy si proste kupuji jen ovce, coz Roman rozhodne neni.

                  Teda aspon si to mysli:)

                  0 0
                  • ReBeka  

                    Ovce si kupujou lidi kterým se nechce sekat tráva plus zlatého retrívra a mercedes před garáží.

                    0 0
                    • Kevinio  

                      Jdete uz nekam s tema vasema hadkama..koho to zajima..kazdej ma nejakej nazor. Ja si chci jen vybrat kvalitni vidli a chtel jsem od nekoho poradit a kecy typu ze si to kupujou ovce a snobove me fakt moc nezajimaji a ani nepomuzou ve vyberu…dekuju

                      0 0
                      • ReBeka  

                        Uklidni se kámo, všechno na co ses ptal tu máš ne?

                        0 0
                        • Kevinio  

                          Jak se to vezme, uz jsem se asi rozhodl pro Rebu..ted uz me zajima jenom proc je ta 2011 takova hranice..prece to za dva roky nemohli zas az tak podelat ne? Pochopil jsem jenom ten rozdil ze 2013 ma jenom solo air

                          0 0
                          • ReBeka  

                            2012 je dual tak vem ji, ni?

                            0 0
                            • Kevinio  

                              Ok, tak diky moc za rady, ted uz ji jenom nekde najit… Kdyby jste nahodou nekdo na ni narazil tak mi sem prosim hodte odkaz..Bez kuzelovyho krku a cernou prosim..mockrat diky vsem za cenny rady

                              0 0
                              • ReBeka  

                                že by kupkolo?

                                0 0
                              • AleZ80  

                                Ten tapered krk se dá přinejhorším vyřešit jinou spodní miskou hl. složení. Zdvihne ti to ale hl. trubku o 12 mm.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  dalsi zbytecna investice…

                                  0 0
                                  • Kevinio  

                                    To jsem nevedel, ze se tapered vejde do normalniho..

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      vleze, ale jenom za cenu vymeny hlavoveho slozeni(spodni misky) a zvednuti ramu-vidlice se prodlouzi o vysku te spodni misky…imho je to zbytecne pokud po tom cilene nejdes…

                                      0 0
                        • pepek  

                          Má, ale nedbá

                          0 0
                      • Vilém  

                        Nevim kde vidis jakou hadku.

                        Kdyz se ti to nelibi, tak to zkus jinde. Jsi tu den a chces to tu moderovat, nebo co?

                        0 0
                        • Kevinio  

                          Klidek Vildo :D Zas tolik sem toho nenapsal ;) A myslim ze je uplne jedno jestli je tu nekdo den nebo 3 roky..na to sem si hral s klukama kdyz nam bylo 5

                          0 0
                          • Milvus888  

                            Model 2011 je o dost tezsi > nekteri tady z toho vyvozují že je („možná“ spíš ne) pevnější atd..

                            Model 2012 je lehčí, řekl bych že stejný jako 2013 až na to že 2013 má soloair.

                            Já jsem jel 26 netapered 2012na RU 5mm, super vidlice, dobry chod, krouceni nepocituji.

                            potom 29 tapered 2012 s 9 mm osou, taky zadne krouceni necitim-chod stejne dobry jako 26 netapered.

                            potom 29 tapered 2013 s RU 5mm, krouceni taktez nepocituji, chod trosku progresivnejsi nez 2012.

                            Vsechny reby co jsem jel byly dobre a nikdy jsem nepocitil zadne krouceni..

                            Takze kup tu na kterou mas, ktera se ti libi a ktera ti sedi do ramu :)

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        si to vyblokuj voe:)

                        0 0
                        • Kevinio  

                          Zase to tady nechci moderovat, kdyz sem tady druhej den :D Nemas nejakej tip na levnej shop? Reba 2012 na 26palec s rovnym krkem.. na kupkolo maj bud 2013 nebo taperedy

                          0 0
    • AleZ80  

      Jinak, kdybys nutně trval na úspoře v podobě Recona Silver, tak bys možná mohl levněji sehnat vzduchovou Toru a vyšlo by to asi nastejno http://www.bikesport.cz/…la-disc_1796

      0 0
      • Kevinio  

        Kdyz se rozhodnu pro levnejsi variantu tak o tom budu uvazovat ;) dik za tip

        0 0
    • Kevinio  

      Jeste bych se zeptal jaky je rozdil mezi RL a RLT…diky

      0 0
    • Kevinio  

      černa Reba 2012 s rovnym krkem je uz docela nedostatkovy zbozi…ale nesel jsem skoro za stejny kačky SIDa RLT 2012… v cem je lepsi nez Reba? Nenasel jsem moc rozdilu

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem to tu pročet, možná jsem to zazdil, ale jaká je tedy odpověď na zakládající dotaz rozdíl mezi Recon Silver a Gold?

      Na dotaz Silver vs Gold jsou odpovědi ber raději tu, nebo tu a nebo jinou atd. Také by mne ten rozdíl zajímal.

      0 0
      • Trey  

        Z toho co jsem pochopil tak Silver má vnitřní nohy stříbrný ocelový kdežto Gold hliníkový se zlatou povrchovou úpravou. Aspoň teda pro ty verze někdy dva tři roky zpátky. Nicméně bych čekal, že toho bude víc, zase tak moc jsem to nezkoumal :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          vice netreba..vnitrnosti jsou skladacka…vsude stejny…lisi se matros/vaha…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak to jsempotřeboval vědět. Když je někde rozborka, nebo sznam dílů, tak je to buď na Toru nebo Gold. Takže Silver a Gold je složaním stejný? Já mám Silver od loňska a jsem s ní na výsost spokojen. Jen nemám rád když o tom co používám nic nevím, tak právě sháním info co a jak. Má ten Silver ten motion control?

            0 0
            • Trey  

              No pokud máš na korunce logo Motion control tak ano :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak logo na korunce není, takže co tam tedy je? Kde najdu nějaké schéma této vidlice bez Motion Controlu? Mám jen s ním.Co je za označení Recon 327 a 351? Která z nich je Silver TK nebo její ekvivalent?

                0 0
    • Concorde  

      Trochu se přiživím. Mám tady nějakou zřejmě OEM anomálii, protože google vesměs mlčí. 29' Rockshox Recon Silver s motion control, jde mi o množství oleje, ví někdo? :(

      0 0
    • zit  

      Ahoj chci se zeptat jaký je rozdíl mezi RockShox Recon Gold TK (29) a RockShox Recon Silver RL (29) toto téma je už nějaký rok staré a vidlice budou asi modelové řady 2016–17 změnilo se za tu dobu něco. Nebo Recon Sliver má ocelové nohy – těžší a Recon Gold alu nohy – lehčí jinak v nich rozdíl nění ???? tady je je dobře popsanej Silver, ale o Gold jsem nic nenašel http://www.bikeandride.cz/…r-a-30-gold/

      Dík

      0 0
      • MatS  

        Krom vnitřních nohou se liší i dle tvého popisu i zamykáním.

        TK= turnkey (zámek na korunce páčkou)

        RL=remote lockout (zamykání z řidítek)

        Ale obě verze se dělají jak s RL, tak TK.

        Když bych si měl vybrat, tak radši verzi gold i za cenu pouze TK (páčky na korunce). Stejně co mám Rebu s RL (OneLock), tak ji mám stále otevřenou, protože se nehoupe, takže to není skoro potřeba zamykat.

        0 0
        • ALLforBIKE  

          Je to trošku jinak. TK vs RL není jen o zamykání. TK znamená tlumení TurnKey – tato veze je s lockem na korunce a nebo s lockem na řidítkách. RL je verze s tlumením MotionControl – opět s lockem na korunce a nebo na řidítkách.

          0 0
          • ALLforBIKE  

            tuším, že od letošního roku jde koupit Recony v obou provedeních – TurnKey (do modelového roku 2016) a MotionControl (model 2017). Model 2017, právě dostal nově tlumení MotionControl, prošel odlehčovací kůrou, dostal stejnou korunku co používá REBA

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.