• vizi

    Mám RS Reba 2013 a příjde mi, že když stojím vedle kola, nebo před kolem a rukama normálně zatlačím do řídítek, vidle chodí stejně jestli je zamknutá nebo odemknutá… ten zdvih se mi tam zdá stejný.. je to normální nebo mám něco špatně nastaveného? Vzduch mám dofoukaný podle tabulek, ale ještě se nějak seřizuje na spodní straně nohy ten rebound, není to tím??

    0 0
    • daymaker  

      máš zamykání na říditka?

      0 0
      • vizi  

        jasně, je tam push lock, ale příjde mi, že chodí stejně jak odemknutá, tak zamknutá… ještě jsem ji nejel v terénu, ale zdá se mi to divný

        0 0
        • daymaker  

          mně na REBě blbne to kolečko, které ji zamyká. nevrací se úplně, resp. vidlice, i když to tak vypadá není zamčená. musím to dotlačit do krajní polohy a pak se vidlice zamkne. taky jsem ji z říditek zamykal a pořád se houpala stejně, než jsem na to přišel. na jaře musím promazat bovden a podle borce, co mi to servisuje to drhne na vidlici v tom samotném mechanismu… jedna z možností…

          0 0
          • McBlacky  

            no u starších byla jedna věc mít dobře napnutý lanko, a dobrou pozici toho kroužku co zasekává bovden, aby nedošlo ke kombinaci, že to nejde do krajní polohy. Novější mají kroužek napevno a je to ok.

            oba typy ale trpí tím, že pružina na motion se unaví a pak následuje výměna celého MC za cca 1600, nebo DIY rozborka (dle výrobce nelze rozebrat) a předpružení pružiny buď krácením nebo jinak.

            U nových co jsou defaultne zamčený netuším, ta mi přijde až na jaře

            0 0
            • daymaker  

              můžes pls pro mě jako laika vysvětlit „MC“ a „DIY“…? díky

              0 0
              • mr.nikdo  

                MC – Motion Control – ovladani tlumeni + zamykani vidlice.

                DIY – Do It Yourself (udelej si doma sam).

                0 0
            • Jenda  

              rozborka je pritom velmi jednoducha, vydloubne se ze spodni casti ten samotnej tlumic, pak lze vysroubovat ten plastovej nesmysl ze zatky, je tam opacnej zavit. Pak to jde vytahnout a pruzinu o jednu otocku natocit vic. Jinak horni cast je komplet nasunuta na sebe a drzena jen segrovkou.

              0 0
    • McBlacky  

      pokud není nic poškozeného máš málo oleje v tlumení.

      Pokud je oleje dost, máš zlomený trn v motionu.

      Kdyby ti nefungovalo ovládání zamykání tak konkrétně 2013 je myslím defautně pořád zamčená (demence)

      0 0
      • Kouba_2005  

        Je to jak říkáš, neovládaná je zamčená – na pikaču.

        0 0
        • McBlacky  

          hlavně když se ti to stalo na dovče nebo závode tak pohoda, jen nezamykala, ted jsi v prdeli.

          Já jen doufám, že to půjde prohodit se starým systémem a hned jak mi přijde kolo, tak koupím starý systém MC a hodím to tam. Sichr je sichr a dojíždět závod na zamčené může dost často znamenat smrt vidle.

          0 0
          • Kouba_2005  

            Nezamykám :) Každopádně systém 2013 je fakt hovězí nápad.

            0 0
            • rasken  

              hoj ja si nechal v www.bikelive.cz predelet u reby 2013 zamykani dolu a super no problemo o kabel min aspon:))

              0 0
      • xshreck  

        jojo, u XX mi vyteklo ovládání a neodemykala :))) nasere.

        0 0
        • Breakpain  

          Jina vidle, stejny system :-). Jsem se natrapil, nez mi doslo, ze to je diky tomu zamknute.

          Pokud to vidli neskodi, ani mi to nevadilo, jen jsem si rikal, jestli jsem neudelal chybu s tou 90mm vidli a nemel jsem brat 120 :-D, stane se.

          0 0
      • vizi  

        je fungl nová, ještě jsem ji nejel, tak myslíš, že by tam mohlo být málo oleje??

        0 0
        • Vilém  

          Mas ji na kole? Na kole ktere stoji normalne na kolech?

          0 0
          • vizi  

            jasně, je fungl nová, na kole, na kterém jsem ale nejel od doby, kdy mi ji tam namontovali. Jel jsem na tom kole jen z obchodu domů, cca 500 metrů.

            0 0
            • Breakpain  

              Kór, když je to 500m, bych tam s tim zašel, když je to v zaruce.

              0 0
        • McBlacky  

          známá specialita RS, bohužel :/

          ještě teda jestli můžeš seřizovat odtrh zamčení (gate), tak se podívej jestli ho nemáš vytočený na minimum. U některých modelů pak mezi zamčenou s gate na minimum a odemčenou nebyl skoro rozdíl

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce