• Johny-Nobody

    Zdravím všechny cyklisty,

    Měl bych dotaz ohledně výběru kola.

    Mám v merku gravel bike od rock machine. Veškeré komponenty na kole mi vyhovují bohužel má hliníkovou vidlici. Všude se píše, že karbonová vidlice je pohodlnější a lepší.

    Je to zásadní nedostatek nebo je to v pohodě a není tam velký rozdíl?

    Díky za odpovědi

    0 0
    • novas752  

      Rozdíl tam docela je. Ale taky neni karbon jako karbon. A 45mm pláště jsou při správném tlaku na bezduších docela pohodlné samy o sobě.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Giant Revolt Advanced 2 kolo, starry night Skladem > 2 ks

      Novinka Giant Revolt Advanced 2 kolo, starry night

      od 68 399 Kč MOC 71 999 Kč

      Giant Revolt 2 28 kolo, sapphire Skladem 2 ks

      Novinka Giant Revolt 2 28 kolo, sapphire

      30 999 Kč -11% MOC 34 999 Kč

    • odik  

      Na hliníkovém jezdím a při přechodu z karbonu jsem zásadní rozdíl nepostřehl, spíš záleží na šířce pláště a tlaku, alespoň za mě.

      0 0
    • scalar  

      Já jsem na hliníkové vidlici (Force) vydržel jen jednu vyjížďku, pak šla dolů.

      0 0
    • Jáchym 1  

      Tak za mě,rozdíl je velikánský.Jak píše Novas,záleží na kvalitě.Berme to tak,že se bavíme o kvalitním matrošu.Zásadní rozdíl je celokarbon nebo vidla s al.sloupkem.

      Loňskou sezónu jsem jezdil na Cube Crossride.Al.rám + celokarbon vidlice 40 mm pláště/bezduš.

      Teď mám celokarbon od 4E na 40mm bezduších(stejná jako na Cube)

      Rozdíl v pohodlí je obrovský.

      0 0
      • novas752  

        ono hodně záleží na pláštích, když toho úzké pláště moc nepoberou tak je ta vidlice hodně podstatná. Do toho RM půjdou dát i pláště k 50mm a to už je takový polštář že na pevnou vidlici práce už moc nezbude a začíná to být jedno. Při správném tlaku samozřejmě.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.