• Paolo1975

    ahoj,

    (první příspěvek :) )

    všimli jste si kolik jezdců v Riu mělo celopéro a kolik hardtail? Kolik 27,5 a kolik 29? Kolik dropper post (nevím jak se to řekne česky)? Kolik 1×11? Jinými slovy jaký je dnešní trend. Je zde někdo kdy by byl shcopný to dát dohromady řekněme pro prvních 5?

    0 0
    • MichaelSimek  

      Maja (stribro) mela HT, 29, Eagle, teleskop

      0 0
    • Paolo1975  

      pro znalce připomenu

      1, Nino Schurter

      2, Jaroslav Kulhavý

      3, Carlos Coloma Nicolas

      4, Maxime Marotte

      5, Jhonnatan Botero Villegas

      1, Jenny Rissveds

      2, Maja Wloszczowska

      3, Catharine Pendrel

      4, Emily Batty

      5, Kateřina Nash

      0 0
    • Espen  

      Některý holky měli dvojplacku vepředu.

      0 0
    • JMT  

      No, zajímalo by mě to ale fakt nevím, Nebyl by nějakej přehled pro nás ignoranty ? :-)

      Vim že je to něco uplně jiného, ale letos jsem objel po letech pár rekreačních turistických maratonů a překvapilo mě, kolik lidí i v dnešní době jezdí HT…

      0 0
      • MI.KU  

        A proč ne? Kor na takový akce je FULL zbytecnej a kdyz dnes kazdy jezdi 29" s 2,2" tak to tlumí samo, kolo je lehčí tužší, jednodušší na servis a levnější. ;)

        0 0
        • TeryPV  

          A 29' v podstatě tlumi jako 26' full, jak jsem slyšel od jednoho servisaka:D

          0 0
          • MI.KU  

            No to asi zas ne že :D ale delší výpletprůměr kol a víc pláště udělá víc pohodlí než u 26".

            0 0
          • danielh  

            Tak to jo:-) dalsi pohadku prosim. Delsi spice akorat vetsi sance ze se vyplet bude kroutit a mensi tuhost celkove. Tvrde bude tak samo jako HT 26 nebo 27,5. HT se vozi proto aby se usetril zhruba kilogram vahy oproti fullu.

            0 0
            • Nikovlas  

              Kilogram váhy? Tak jo – ukaž mi srovnání HT a Fullu s cenou kolem např. 50k (nebo si vyber jinou relativně rozumnou hodnotu), kde HT bude o pouhé kilo levnější.

              0 0
      • jonti  

        predevsim je HT vyrazne levnejsi.

        Na OH muzi vsichni co jsem videl 29, prvni dva fully, dalsich nekolik HT, teleskopy jsem nevidel.

        0 0
        • Pijer  

          Nino už definitivně přesedlal na velká kola?

          Když představili 29, tak tvrdili, že to bude střídat podle charakteru trati........no, ale možná jen nechtěli naplno přiznat, že těch jejich 27,5 nebyla zas taková pecka ;-)

          0 0
          • Peslezedirou  

            Mam teď 27,5 full s popravdě kolo cnimam, jako kdybych jel na 26 kolech, rozdíl v prevodech cnimam, ale rozdíl v průměru kol ne. Rozdíl mezi 26 a 29 byl fakt velký.

            0 0
            • Pijer  

              Sto lidí, sto chutí, vůbec 27,5 nezatracuju, jen ti eliťáci musí mít důvod, proč vozí 29. Předpokládám, že při jejich výkonnosti a na tratích co jezdí, prostě velká kola jedou rychleji a o čas jde až v první řadě ;-)

              0 0
              • Delkim  

                a o to co nafasují jde už v nulté řadě :)

                0 0
                • USPS  

                  +1

                  Kdo platí, ten rozhoduje – platí všeobecně…

                  0 0
              • Peslezedirou  

                Mam teď 27,5 full a popravdě kolo vnímám jako kdybych jel na 26 kolech, rozdíl převodech cítím, ale rozdíl v průměru kol ne. Rozdíl mezi 26 a 29 byl fakt velký.

                To jen aby to dávalo smyl :-D

                29ka se mi líbila, hlavně v rozbitém terénu, šutry, velké kořeny, cítil jsem se za předním kole tak nějak pěkně schovaný.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  A ted si predstav co by teprve udelala ta 36 ? Jeste na tom asi porad nikdo zavody nejezdi co?

                  0 0
                  • roura  

                    myslim, že by si ho nepřehlíd :)

                    0 0
                  • Peslezedirou  

                    ?? nikomu nic nenutim, jen jsem napsal to co cítím z rozmeru kol, které jsem jezdil…

                    0 0
                • michal1968  

                  29 full pro ,,velký" chlapy..za nic bych jej nevyměnil..

                  mnohokrát mě vytáhlo z bryndy..přejelo místa o kterých bych si mohl nechat s 26 ht jen zdát..

                  pak je to významně pohodlné..

                  jedeš do kopce..přes kameny,kořeny..a ono to prostě přejede a nekopne tě jak malé ht..

                  a určitě v očích jiných má spoustů mínusů,ale mě prostě vyhovuje

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    Mě vloni zase zachránila 170 vidle. A to přesto, že mám 26 kola.

                    0 0
      • iron.hide  

        tie rekreacne turisticke maratony predsa nevedu cez narocne trasy, kde su aj enduro prvky, ale najcastejsie vedu lesnymi sirokymi zvaznicami, polnackami, obcas jednoduchymi singlami. Na taky povrch bohato staci HT s uzkymi pneu, niekedy dokonca by stacil aj CX alebo gravel. Typickym prikladom u nas su maratony pri Bratislave v Malych Karpatoch a myslim ze aj u vas sa konaju mnohe maratony prave v podobnych nizkych pohoriach.

        Keby som napriklad aj ja jazdil viac maratonov, tak si na to zaobstaram 29" HT karbonovu raketu, pneu kludne thunder burt alebo spesl renegade a ficim jak dabel. Na co by mi tam bol full?

        0 0
        • MichaelSimek  

          a ja jezdim ceske maratony na endurku abych si to poradne uzil kdyz je neco co si uzit :)

          0 0
        • Spider_29  

          Drásal nebo Šela na gravelu… :-). Tak jo…

          0 0
          • iron.hide  

            aj u nas su tazsie maratony, kde je vhodny full.

            Ja som ale mal na mysli tie jednoduchsie, ktore vedu vacsinou cez lesne zvaznice. Ked je sucho, tak tam staci aj kross.

            0 0
          • danielh  

            Loni Bike Celadna 55km pres pustevny, jeden to jel na ukrajine, fakt nechapu a ujel to.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce