Řetěz HG93 + spojka KMC CL566R

16 nepřečtených
  • tpec

Ahoj, jezdí někdo tuto kombinaci? Dnes jsem to nasadil a u spojky se mi zda větší vůle než u ostatních článků řetězu. Secvaknout to slo úplně v pohodě.

Vůle viz. foto (u aretacnich koncu to je patrné).

• Kocour Mikeš  

Zdarec, zrovna dnes jsem měnil KMC-9X s touto rychlospojkou za Shimano CN-HG-93, zatím jsem ho snýtoval, ale zajímalo by mě to také. Pozn. ten KMC vydržel 1300 km, tak jsem zvědavej na tenhle.

• petyn  

To je normální Nic to nedělá a drží to. Na druhém řetězu vozím spojku od Sramu.

• Kocour Mikeš  

Takže jako záloha, na dojetí, nebo pro trvalý provoz? Můžu použít i tu starou spojku, když jinou zatím nemám? Jsem v tomhle začátečník, tak se ptám…

• Bubaaak  

proč to nesnýtuješ?

Já už na rychlospojky prdím

• Světloslav  

a důvod?

• Bubaaak  

Protože v místě rychlospojky je řetěz vždy nejvytahanější a když už při nasazování mám nýtovačku v ruce, tak je to úplně jedno…

• Kocour Mikeš  

Ahoj, psal jsem, že řetěz jsem snýtoval, tu rychlospojku bych vozil s sebou, jako zálohu, kdybych to někde roztrhl. Dám na radu a pořídím novou spojku.

• petyn  

U nového řetězu dávám vždy novou spojku.

• Světloslav  

uff..tak tohle bych si opravdu kombinovat nedovolil! Používám Sram řetězy také kvůli tomu, že má přibalenou standardně rychlospojku, kterou mohu instalovat jen ručně bez nářadí…

• petyn  

9 spojka jde v pohodě rukou. U 10 už to je problem. :)

• Světloslav  

jsou tam jiný tolerance? já používal rychlospojku u 8 i 9 řetězu a v poho…

na ty 10 jsou nějaké speciální „kleště“?

• Singlespeed  

O spojkách se tady na B-F bavíme furt dokola, takže trošku pohledej.

• Espen  

Jde normálně rokou, jen nesmíš být gramlavej :-D. Na 10sp řetěz jsem vozil 9sp spojku a úplně bez problémů.

• petyn  

Neříkám, že to nejde rukou, ale musíš uznat, že oproti 9 to jde více ztuha :)

• Espen  

Když víš kde zmáčknout a kde zatlačit, rozpojíš obě za vteřinu. Nevnímám rozdíl.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.