• MichalHK

    Menší dotaz – vůbec nepoužívám zamykání a náhodou jsem si všiml, že vůbec nefunguje.

    Poznatky

    • Vidle jde na doraz
    • Při zamknutí jde na 90% zdvihu
    • Nastavení odskoku funguje normálně
    • Oleje v tlumení snad bude správné množství (před půlrokem komplet servis)
    • Chyba v lanku není

    Jinak vidle funguje

    1. Vzhledem k tomu, že zamykání vůbec nepoužívám, tak mi jde spíše o to, jestli se to dalším používáním dále nekurví.

    Chtěl jsem dělat servis spodních noh a nyní nevím jestli do toho nepřihrnout i tlumení.

    Díky za rady

    0 0
    • DADMTB  

      To že jde na doraz bych viděl spíš na přidání tlaku (vzduch)…no a to nezamykání,mohlo by to být tím, že při servisu byla patrona zamykání vsunuta v poloze lock, musí se třeba klíčem držet poloha otevřená…ale to musíš s tím kdo servis dělal…

      0 0
    • MichalHK  

      Nene, když zakmnu vidlici, tak korunku pružinka přetáhne tam kde má být, ale vidlice prostě je odemčená, pruží uplně jako by byla odemčená. Já ten lock na tyhle vidlici měl vždycky takovej divnej, ale tak nějak to fungovalo a protože lock nepoužívám, tak mě to je jedno. Spíše mě jde o to, jestli se tam něco nekurví dál, když se stím jezdí.

      0 0
      • DADMTB  

        Tak právě to se děje při špatně vrácené patroně zamykání, ale pokud to po servisu fungovalo…no já teď právě řeším ten druhý případ… No možná by bylo dobrý to rozebrat a překontrolovat jednu věc – na spodní straně té patrony je ten ventil, který tím otočením korunky otevře a zavře. Je to dno patrony „nacvaklé“, jednou když jsem to vytahoval zůstalo mi to v noze vidlice a musel jsem si to „vylovit“ a nacvaknout na patronu …potom to začalo zamykat, prostě zkusit patronu vydělat.

        0 0
    • MichalHK  

      Tak jsem vidlici rozdělal. Chtěl jsem původně rozdělat jen spodní nohy, ale po uvolnění pístnice (nebo jak se to jmenuje) na mě bylo vylito spousta oleje (očekával jsem jen olej z mazání). Tak mi to nedalo a rozdělal jsem i MC. Vylil jsem z toho zhruba tak 40–50ml.

      Vyměnil jsem těsnění a znovu zadělal a nyní dotaz. Nalil jsem požadované mnořství oleje 106ml a poté zasunul MC. Zhruba 1cm před závitem se to zastavilo, jako by to narazilo na hladinu oleje. Nevěděl jsem co stím, tak jsem 20ml vylil a zašrouboval jsem to a po zašroubování opět dolil – co se tady stalo? Mám verzi RL, tedy v MC je nějaká pružinka, která automaticky vidli zamyká, MC byl zamknutý > nalil jsem tam víc oleje ? Jinak zámek už funguje.

      0 0
      • Vilém  

        Zasunout jsi to mel prave v otevrenem stavu aby olej mohl protect nad pistek. Takto ti lock bude fungovat az lo nejakem zanoreni vidle.

        0 0
        • MichalHK  

          Opraveno, nyni lock funguje opravdu jak ma. Nejvtipnejsi na tom je to, ze vidle byla 2× v servisu kvuli tomu zamykani a nevyreseno, nyni to funguje a vlastne nevim proc :-)

          0 0
    • kadlec  

      Mám taky Rebu a při zamčení se stejně trochu zanořuje,ale jde vyrazne ztuha než když je odemcena. Dělá to od začátku, je nová, najeto 500km.

      Je to normální nebo ma být v zamčený stavu nehybná?

      0 0
      • scret  

        normalni… Reba nema tvrdej lock…

        0 0
        • Petr L2  

          Takhle se mi chová s Remote Lock páčkou od Suntor, protože má ta páčka kratší krok a kolečko na vidli není otočené na doraz

          0 0
        • Jirka24x  

          jeste ze tak! to by bylo nespokojenych majitelu jeste vic, protoze by ji celkovym lockem odrovnali :)

          0 0
    • kadlec  

      Tak to je ok, jsem si nebyl jist

      0 0
      • Jirka24x  

        klidne to zamykani vyhod celý :) ja mam 12O mm a nikdy nebyl duvod zamykat jak na rychlé projiždce tak na delší vzdálenosti :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.