RB crx + reba/fox120 + easton xc two/???

29 nepřečtených
  • MattsSpeed

    Ahoj,

    daroval som si RB crx a teraz riešim ďalšie komponenty.

    Budget varianta je Reba+Easton XC Two – eastony ma oslovili kôly klasike s 20timi drátmi a pomeru cena/tuhost/po­hodlie/vaha/jed­noduchoť-životnosť.

    Srdcová varianta je Fox f120 rl s 9mm osou – k tejto variante som si ale nenašiel adekvátnu náhradu za Ea.Xc.

    Napadá Vás niečo?

    Brzdy by som si asi dal Formula RX.

    Doma na montáž čaká: stred, riaditka, predstavec, sedlovka -race face deus

    Riadenie, prehazka – Sram x9

    0 0
    • mr.antik  

      Určitě pevnou osu

      0 0
      • MattsSpeed  

        ano, 9mm pevná osa riešená ako rýchloupínak sa mi véééé鵝mo páči, neviete k tomu doporučiť dobrý, jednoduchý náboj s dobrou životnosťou? tento pomer sa mi páči na tych Easton XC, neviete či sa dajú zohnať i v tejto variante? alebo nejaká adekvátna náhrada v cene do 7tis czk?

        0 0
        • kubad  

          hope

          0 0
        • MattsSpeed  

          este teda jedna poznamka, celkom tu s tym blbnem, ta pevna osa ma 15mm nie 9mm je to tak? teda chce to predne koleso na pevnu osu s 15mm, a zadny naboj klasicky..???

          0 0
          • kubad  

            na 15mm osu musíš mít samo vidlici, pokud ji máš doporučuji dozadu 10mm třeba DT dělá super RWS pevnou osu.

            a kola složit na nábách Hope + ráfky a dráty dle chuti, třeba NoTubes

            0 0
            • MattsSpeed  

              s tou foxkou mam na mysli toto:

              http://www.kola-cykloshop.cz/…09–5171.html

              0 0
              • kubad  

                pak je to tak jak píšu Hope náby umožnují 15mm osu ve předu a vzadu je taky možnost volby rychloupínák nebo 10mm

                kvalita super, cena slušná

                0 0
                • MattsSpeed  

                  super, takto by som si to predstavoval, este mam otazku na to oznacenie qr15, pri nabach hope som nasiel pevna osa15mm a rychloupinak QR, aky je medzi tym rozdiel?

                  0 0
                  • kubad  

                    QR – quick reasse – rychloupínák

                    15mm pevná osa je jasné :-)

                    označení qr15 je nesmysl, nebo nějaká chyba v popisu, jinak náby Hope sou pořád stejné jen se dodávají s jinýma koncovkama dle průmeru osy

                    0 0
            • mr.antik  

              Musim se přiznat, že mě ten DT Swiss 10mm nepřijde až tak úžasnej. Nedělá někdo něco lehčího normálně na imbus?

              Za ty prachy musí být nějakej hliník plus 2 titanový šrouby s poloviční hmotností (viz. jak tu někdo dělal samodomo)

              0 0
              • kubad  

                u toho DT nepotřebuješ klíč, hliníkové to je, funguje super, cena je strašná souhlas, váha +/- stejná jak rychloupínák

                0 0
                • mr.antik  

                  no ale mohlo by to bylo být třeba o 30gramů lehčí (a stát polovinu :-)))

                  0 0
                  • kubad  

                    no nevím ušetřit 30g :-) při zachování utažení rukou moc nejde.

                    cena bez debat

                    0 0
                    • mr.antik  

                      samozřejmě na imbus, který vozim stejně sebou. 20 vteřin navíc při defektu už mě netrápí…

                      Bohužel tady ve fotkách se nedá vyhledávat abych našel ty samodomo

                      0 0
                      • MI.KU  

                        ahoj chci stavet neco podobneho docela me zaujal NOVATEC cenove sou uplne jinde nez DT

                        0 0
                        • roud  

                          to bude tím že kvalitou sou zas někde uplně jinde DT ;o]

                          0 0
                          • MI.KU  

                            to je mozny ale kdyz si vemu osu 9mm s rychloupinakem jednu od DT z hliniku komplet a druhou od Novatec ocelovou tak vic verim te ocelove :) náboje pak muze resit ruzne. A dat za osu cca 1100 nebo 200 bude rozdil…

                            0 0
                            • mr.antik  

                              Dimenzování tý DT 10mm osy mi přijde víc než dostatečný ani jsem ji nikde neviděl prasklou.

                              0 0
                              • MI.KU  

                                Nerikam ze by mela prasknout jen ze se da vic verit te ocelove a cenovy rozdil je znacny tak proc nejit do vyrobku za cca 20% ceny konkurece navic kdyz je jeste naddimenzovan – snad jen rozdil vahy. Ale uprime kdo to pozna?

                                0 0
                      • kubad  

                        http://www.bike-forum.cz/…l-22214.html

                        http://www.bike-forum.cz/…l-21345.html

                        blbě hledáš :-)

                        ale jasan pokud nevíš nick tak to jde blbě,

                        když připočteš k upínáku váhu imbusu tak je to horší :-)

                        0 0
                        • mr.antik  

                          imbus stejně vozim, tak to se nepočítá…

                          0 0
                          • kubad  

                            Dobre no :-) souhlas jinak mam ty upinaky taky vymyslene, asi je necham vyrobit

                            0 0
        • Kohout  

          Co tohle ?

          0 0
    • MattsSpeed  

      tak fajn, asi teda bude foxka s 15osou, naby by mohli byt hope: http://www.netbike.cz/select_det.php…

      naisel som aj fulcrum red 3 s popisom: Náboje Přední: 2× nerezová ložisko Osa: Vnitřní průměr 20mm, pro 15mm osu

      http://www.bikez.cz/…etal-3–15mm/

      bola by to alternativa k hope… mate s tym skusenost?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.