• robert.s

    Zdravím, včera jsem procházel stará témata týkající se kol Race Bike, ale nenašel jsem relevantní a aktuální odpověď. Plánuju koupi mého prvního „pořádného“ kola a měl jsem v hledáčku crossové kolo, protože jezdím vesměs po polních, lesních a jiných cestách. Teď se přikláním k 29" mtb, kvůli univerzálnosti a prostě se mi líbí víc.

    Můj dotaz: V současnosti nejvíc uvažuju o kole RB CRR 290 Base

    Mám několik důvodů, hlavní je asi, že jsem RBéčko vždycky chtěl, prostě se mi líbí a v této cenové kategorii je asi bezkonkurenčně vybavené. Chtěl bych se vás zeptat na Váš názor, zda by bylo vhodné vyměnit nějaký komponent z této specifikace. Například jiná kola, hlavové složení, sedlo nebo další drobnosti. Případně jestli by se dalo za podobnou cenu dát si poskládat jinou a lepší konfiguraci. (Počítal jsem ceny při nákupu samostatných komponent a ta cena je úplně někde jinde).

    Původně jsem měl rozpočet do 20000kč, tak mě napadlo dát jinou vidlici místo epicona, třeba XCR, ale tu mi asi zavrhnete, i když si myslím, že by mi do začátku stačila. Tuhost u XCR v kombinaci s 9mm osou asi bude žalostná, že?

    Doplním, že měřím 175cm, vážím cca 70kg, takže beru 17" rám – líbí se mi krátká geometrie, podobně to mám na své současné šestadvacítce. Gramy váhy nehoním, závodní ambice nemám, budu jezdit krátké projížďky i celodenní výlety a jsem připraven ještě něco málo doplatit, abych měl slušné, pohodlné kolo v přijatelné váze za dobrou cenu, které mi dlouho vydrží, i když se moje nároky časem zvýší, protože teď jako začátečník je mám poměrně nízké, nebo nespecifikované.

    Jsem od Znojma, nejbližší centrum je v Praze, takže si udělám výlet.

    Moje druhá, levnější varianta je http://www.bradsky.cz/…-p-5716.html

    Co říkate na ni?

    Děkuji za rady a doufám, že jsem se nedopustil nějakého začátečnického faux pas.

    Robert

    0 0
    • roman 3D  

      a co takhle rb crr 27,5

      0 0
    • Bukowski  

      Zrovna o víkendu jsem na to koukal..

      Doporučuji vyměnit kole za ty co nabízejí, + ca 1500,–- ale úspora skoro půl kila. Nech si Epicona, je to dobrá základní vidlice a 15 mm osa je nutnost u tohohle kola.

      Jinak pak úž záleží na to , co chceš.. kokpit, brzdy atd..

      S lehčími koly, Rebou, komplet SLX 2×10, doplňky a kliky Race Face Turbine je cena někde kolem 33 tis.. a to je pecka …

      0 0
      • robert.s  

        Děkuji, 27,5" je zatím mimo moje fin. možnosti a asi spíš přikláním k 29" vzhledem ke stylu jízdy. Jinak cenový strop byl původně 20000kč, takže se pohybuju určitě někde kolem Deore. O gramy mi až tolik nejde, jako spíš o výdrž a tu cenu. Bukowski nakousl další moje dilema, jestli je lepší 2×10 nebo 3×10. Jednu dobu jsem měl 1×7 a kupodivu mi to celkem vyhovovalo s 38z. Ale asi bych chtěl větší výběr v rychlostech řazení.

        0 0
        • robert.s  

          a co říkáte na ten pell's pro začátečníka? Vzhledem k ceně versus výbavě, je ta cena adekvátní za takové kolo?

          0 0
          • roman 3D  

            jestli vyjdeš s penězma tak jednoznačně RB

            0 0
          • Bukowski  

            3×10 je zbytečně moc na 29er, 2×10 je plně dostačující.

            0 0
            • MlokCZ  

              Ja to souvisí s tím, že je to 29er? Odpovídám si sám, vůbec nijak.

              A jaké komu vyhovují převody je individuální, já bych třeba 2×10 rozhodně nechtěl (ani na 29", ani na 26"). Na druhou stranu ale vím, že někomu 2×10 bude vyhovovat lépe.

              A zvlášť když jsou teď k mání kliky 22/30/40.

              0 0
      • MlokCZ  

        Proč by měla být pevná osa u tohoto kola nutnost. Zvlášť když není nijak extra těžký.

        Pevná osa je určitě plus a raději bych ji vzal, ale nutnost?

        Mám 29" celopevňáka bez pevné osy a ani trochu mi nechybí. K tomu mám na prohazování i odpruženou (Rebu) a protože tahle varianta není pro mě tak důležitá a jedny ne zrovna levná kola mi ještě na 15mm osu nejdou, tak jsem vzal Rebu bez pevné vidlice.

        A můžu říct, že mi na HTčku vůbec nechybí.

        Oproti tomu pro srovnání, na 26" fullu jsem pevnou i tapered krk ocenil dost (na 29" nemám ani tapered krk).

        0 0
        • jonti  

          Na pevné vidlici podobně jako u pevné zadní stavby není skoro cítit rozdíl mezi klasickou a pevnou osou, proto bych pevnou vidlicí neargumentoval.

          Jinak ale souhlasím, že pevná osa je fajn, ale nutná není (Vozím 29er Rebu, Sida a Foxe s pevnou 15mm), vozil jsem několik 26 Reb bez pevné, vážím okolo 72kg.

          0 0
    • vili  

      imho klidně ber. Pokud bych za něco připlácel, tak za lehčí kola a sedlo (dle tvé zadnice). A až sjedeš dodávaný pláště, tak kup nějaké pořádné s kevlarovou patkou, se vzorkem dle terénu ve kterém jezdíš. Jinak deore i epikon je v cajku. 15 mm osa není nutnost, ale pokud je možnost, tak ji ber.

      0 0
    • l-e-t-o  

      rozhodně neměň epicon za xcr. A jak už psali výš – vyměnit kola za těch +1500. Jinak do začátku úplně ok na deorku.

      0 0
    • Lister  

      Obecně u všech RB mi přijde že Base je v porovnání s verzi Race vždy méně výhodná, za malý příplatek nabízí Race z mého pohledu mnohem víc na docela důležitých komponentech.

      Vidlici rozhodně nechat, pokud zbude koruna zainvestovat do těch lepších i když mně se podle specifikace nelíbí ani jedny a raději bych si tam dal něco úplně jiného. Ale pokud nechceš dávat moc široké pláště, tak by měly být OK.

      A ještě jedna poznámka – pokud rozpočet hodně tlačí, tak raději ty lepší kola než lepší výbavu, jedině že bys časem kola střelil a pořídil úplně jiná.

      0 0
      • robert.s  

        Konfigurace Race je o 13,5 tis. Kč dražší, to je 60% ceny konfigurace Base a to mi nepřijde jako „malý příplatek“.

        Původní rozpočet byl max. 20000Kč, proto tam mám i toho Razzera. Sice mám nějaký rezervy, ale nemusím se nutně uplně vytřískat z peněz. Jak moc propastnej je rozdíl mezi Deore a SLX co je na konfiguraci Team, která je o 2 tis. Kč dražší jak Base?

        0 0
        • Lister  

          Samozřejmě moje chyba, měl jsem na mysli právě verzi Team.

          SLX je asi nejlepší sada v poměru cena/výkon, má skoro vše co vyšší sady, jen je o něco těžší. Mně přijde ten příplatek odpovídající tomu, co navíc dostaneš. Hlavně kvůli brzdám, které jsou v porovnání se starými Deore lepší. Kdyby tam byly nové Deore brzdy, tak už bych se rozmýšlel víc.

          0 0
    • scota  

      Doporučuji ti půjčit si kolo na víkend. Záloha je cca 5O% plus dva doklady. Co se týká konfigurace tak hlavové složení na průmyslech. Jiné sedlo nebo představec není u RB žádný problém. Epicon je slušná vidlice,když funguje ;-) Proti konkurenci jsou výhodou komponenty Race Face.

      0 0
      • l-e-t-o  

        já třeba mám problém se sedlovkou Race Face. V místě, které je označené na obrázku se ta horní část, která je spojena se zámkem pohybuje ve směru šipek a šíleně to křupe. Například při dosednutí na špičku nebo naopak při nárazu do sedla v zadní části se zvedne špička.

        0 0
        • Vilém  

          Mel jsem tento system na Next SL a lupala mi obcas taky. V mem pripade to byly spis ty cepy, par kapek oleje je vzdy na cas utisilo.

          0 0
          • l-e-t-o  

            Čepy to nejsou. Až budu mít kolo u sebe, tak vyfotím, protože jde přímo vidět posunutí té horní části

            0 0
          • l-e-t-o  

            tak mám konečně kolo zase u sebe, tak můžu vyfotit jak se mi pohybuje zámek na té sedlovce RF.

            Viz fotky.

            0 0
            • Vilém  

              Co ho zalepit? Pripadne jeste pojistit treba trhacim nytem.

              0 0
              • l-e-t-o  

                zalepit nevím jak a když už, tak čím. Otázkou je, jestli by to vůbec šlo celé vyrvat, aby se tam dalo to lepidlo nanést nebo ne. Nýt se mi do toho vrážet nechce, to by vypadalo blbě :)

                0 0
                • Vilém  

                  No kazdopadne bys o musel zcela oddelit od sebe, ocistit, zdrsnit, odmastit. Pak nejaky dvouslozkovy metalicky lepidlo. Pouzivam v praci nejaky od UHU a kdyz se to lehce nahreje v troube, pocas tuhnuti, tak pochybuju, ze by to jeste nekdy povolilo.

                  0 0
                  • l-e-t-o  

                    no, mám už vyhlídnutou novou sedlovku, takže to vyřeším výměnou :-D

                    0 0
            • Lister  

              Je to alu model, že?

              Uvidím, mám v krabici Turbine sedlovku, doufám že nebude dělat takový bordel. Vím že je ten zámek problémový, ale třeba budu mít štěstí.

              0 0
        • Lister  

          Tenhle zámek tam mít nebude, základní řada má jiný.

          0 0
          • l-e-t-o  

            to vím, jenom jsem reagoval na to, že je výhoda tam mít komponenty Race Face

            0 0
          • maajkee  

            Já už několikrát kupoval levný sedlovky od Race Face a byl tam uplně stejnej zámek, jsem měl za to že oni ani jinej nedělaj.

            Viz Race Face Evolve co tam podle mě RB v základu dává.

            0 0
            • Sup7  

              RF Ride má klasický zámek, Ale máš pravdu, že RB dává v základu Evolve s objímkou.

              0 0
              • Sup7  

                hmm, tak RB Base, tam má RF Ride. Až Team má na obrázku objímkovou.

                0 0
      • robert.s  

        Blbý je, že nejbližší RB centrum je v Praze, to je cca 200km. Ale pokud mi nic jinýho nezbyde …

        0 0
    • robert.s  

      Takže abych to zatím shrnul: Epicon nechat, 15mm osu nechat, dát hlavu na průmyslový ložiska a vyměnit ty kola. To se pak dostávám k 23 tisícům, to je už je trochu nadlimit, takže o těch kolech ještě popřemejšlím. Je to 600g za 1415kč. Je těch třista gramů na kolo hodně znát třeba při akceleraci? Nebo jsou ty dražší remerxy tužší?

      Ještě bych byl rád kdyby se někdo relevantně vyjádřil k tomu Razzerovi. Podle geometrie má o 1,5 cm delší rám a o 1° položenou vidlici – takže bude „línější“?

      0 0
      • svářeč  

        600g za 14set je slušná cena,především na kolech to oceníš.

        jestli bude kolo línější ba naopak já netuším,proto neodpovím ,ať tu nelakuju:-)

        osobně bych se na celé RB vyprd a podíval se na kola německá.

        nemůžeš si sice vybrat svoji výbavu,jde jen seriovka,ale základ je víc než u RB.

        0 0
        • robert.s  

          Mohl bys mi nahodit dva tři tipy těch německých kol??

          0 0
          • Azmir  

            Canyon, radon, cube, ted při novém kurzu eura už to ale zdaleka nevychází tak dobře.

            0 0
            • svářeč  

              máš pravdu,vyplatilo se nejvíc tak v 2012,což jsem stihl;-)

              0 0
          • robert.s  

            Co tohle třeba? Jestli to chápu dobře, tak je to bez pedálů, a kolo přijde složené a poštovné je zdarma? http://www.bike-discount.de/…-29–7–0.html?…

            0 0
            • Azmir  

              Špatné to není, ale nemyslím si, že by to bylo lepší než RB.

              0 0
            • scota  

              Jenže ta vidlice není vzduchová.

              0 0
              • scota  

                A navíc u RB je na pevné rámy 5 let záruka a super servis.

                0 0
              • Azmir  

                Podle popisu vzduchová je.

                0 0
                • robert.s  

                  Ta výbava za 19100kč v přepočtu se nezdá být uplně marná, spíš mě štve, že dělaj jen 16" nebo 18" rám, když mě by zrovna seděla ta 17"! Nebo co si o té geometrii myslíte vy? Já myslím, že při mé výšce 175 cm už na 18" standover neudělám. Máte někdo zkušenosti s tou vidlicí? TK 32 SA jako solo air? Jinak při obejdnání z německa se případně záruky dovolám jen těžko, že?

                  0 0
                  • svářeč  

                    mám 176 a bral jsem 18",ale pravda,uplně jiný typ kola než sháníš ty.radon má kratší geo.

                    se zárukou nemám zaplať pánbůh zkušenost,ale doneslo se mi,že bez problémů mění kus za kus.

                    vidlici neznám.

                    0 0
                    • robert.s  

                      Děkuju za odpoveď. Musím mít pro platbu paypal nebo stačí obyč převod na účet?

                      0 0
                      • svářeč  

                        netuším,jsem jazykový talent,tak kup za mě dělal bratr.

                        0 0
    • martin89  

      Zdá se mě to nebo RB CRR 290 Base od včerejška podražilo ?

      0 0
      • Arty22  

        nezdá, ale neber to v potaz, je to jen zobrazení (brzo skočí zase z5 na cca 21200)

        jinak jsem také nový majitel RB CRR 290 base

        kolo mám cca měsíc a půl a max. spokojenost, v konfiguraci jsem měnil jen hlavové složení, pokud můžeš ještě malinko rozšířit rozpočet, tak ty kola za to jistě stojí (já už byl mimo rozpočet, takže mám ty základní, takže vyměním až časem)

        0 0
      • robert.s  

        Taky jsem na to koukal jak na zjevení, snad to zas půjde dolů, protože jestli ne, tak už to bude hodně mimo moje limity… Víte někdo nějakej důvod, těchto změn? Jednou mi to dokonce zobrazilo cenu komplet 17900kč, ale za tu to nešlo objednat :-D bohužel…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Měl by ses rozhodnout rychle, protože v brzké době bude pro CRR 290 k dispozici MY2014 a cena se asi trochu pohne nahoru.

          Nebudeš mít blíž zajet pro test kolo do Jezdkovic?

          0 0
    • perito  

      O RB teď právě přemýšlím taky, ale to zdražení oproti včerejšku je brutální – sestava původně za 30500 je dnes za 34500… to je moc velká škoda… nebo jsem něco přehlídl?

      0 0
      • Pan.Fazole  

        počkej den, dva – ono jim to tam skáče takhle skokově nahoru dolu nějak prapodivně.

        0 0
    • KemaBV  

      Vím že je to otázka vkusu a názoru každého soudruha, ale geometrie kola RB CRR 290 Base je naprosto otřesná, o designu ani nemluvě.

      0 0
      • tom0227  

        Každý člověk je jiný, jezdí jinak a preferuje něco jiného… jedna geometrie nebude sedět všem a stejné je to u vzhledu a dalších věcí… RB crr mám a jsem spokojený (je fakt,že sem kupoval jen rám a zbytek doskládal). Měl jsem authora, u kterého mi geoetrie neseděla ale netrvdil bych, že je špatná jen proto, že zrovna mi nesedí… je to individuální

        0 0
        • JakeF  

          Mluvíš o 29"? Tam jsou RB a Author příklad tragický geometrie a ještě horší :D.

          0 0
          • tom0227  

            No je fakt že authora jsem měl 26" takže nevím jak je to u 29". Momentálně mám doma i rb crr 29" a nemůžu si stěžovat, nehledě na to, že asi další 4 kluci v okolí ho jezdí taky a jsou spokojení… Proto nechápu takové, co pořád o nějaké geomerii(a je jedno jestli je to zrovna RB) tvrdí, že je tragická… Pochop, že každej člověk je jinej, jezdí jinak a sedí mu něco jiného… je to vážně tak těžké??????

            0 0
            • JakeF  

              Aha, takže srovnáváš s 26", taky dobrý :D. Když se tu tak oháníš tím, že ti geometrie vyhovuje, s čím to teda můžeš srovnat?

              Pokud chceš mít geometrii crossovýho kola, tak budiž, ale to sis pak nemusel kupovat MTB. Za mě to je neschopnost RB udělat zahnutou sedlovou trubku.

              0 0
              • tom0227  

                Srovnávám se superior 929. Ano souhlasím s tebou , že geometrie rb se hodně přibližuje crossovým kolům, ale myslíš že geometrie je u rámu všechno???

                To že Rb neumí udělat zahnutou trubku bych asi netvrdil viz. například IQ 575. Ano je to sice celopéro ale dávám ti to jako příklad toho že trubku zahnout umí.

                Prostě pochop, že to co sedí tobě nemůsí sedět jiným… ne každý potřebuje kolo se závodní geometrií…

                0 0
                • Lister  

                  ale myslíš že geometrie je u rámu všechno???

                  No v podstatě ano, tuplem u HT.

                  0 0
                • JakeF  

                  Aha, se Superiorem :D. To byl další výbornej příklad špatný geometrie…

                  Někomu to třeba sedět může, že se kolo chová jako tank. Já vycházím z toho, že to je MTB a pokud na tom někdo chce i jezdit v terénu, tak podobná geometrie není moc dobrá nebo minimálně ne moc zábavná.

                  Jinak můj obecnej názor na 29" je takovej, že ideální geometrie je taková, kde obratností nejsi omezenej proti 26", ale získáváš všechny výhody 29" – větší stabilitu v rozbitým terénu, lepší trakci, pohodlí. A to není o závodní geo, právě naopak. Na závody je to víceméně jedno, jakou máš geo, jde o to, aby byla zábava na tom kole jezdit.

                  0 0
                  • tom0227  

                    S tvrzením, že se kolo chová jako tank … no nevím… To asi ne. Nevím, jestli jsi na tom kole jel a pokud ano a připadalo ti jako tank, máš na to právo je to tvůj pocit, mi to tak nepřipadá. Mám něco odježděna na motorce-cross,enduro což je sice něco trochu jiného, ale obratnost a hmotnost je tam trochu někde jinde a když potom sednu na kolo tak nemám problém… Ano možná jsem nevyzkoušel ještě dost kol – 29" ale to není důvod tvrdit, že nevím co mi sedí a co ne.

                    Právě jsi to rozseknul – „můj obecnej názor na 29“ je takovej…" a já ti ho neberu a respektuji ho! Jenomže se tu motáme pořád v začarovaném kruhu a to sice, že každému sedí něco jiného… já se tu s tebou nechci dohadovat, jelikož vím o kolech víš dost a máš na to svůj pohled, ale pochop že jsou lidi co se na to dívají třeba trochu jinak.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Aha, výborně… Takže můžeš srovnávat s 26" a s motorkou :D. To mi jako argument celkem stačí.

                      0 0
                      • tom0227  

                        Posmíváš se mi že nemám s čím srovnávat… no možná máš pravdu. Možná že jsou lepší geometrie … no to pozná až budu jezdit na něčem jiném. Jen nevím co nedokážeš pochopit na tom, že se mi na tom kole jezdí dobře??? To jako myslíš, že když člověk má jinej názor, že je špatnej? Takže podle tebe by všichni měli jezdit jenom na tom co jim scválíš???

                        0 0
                        • JakeF  

                          Neposmívám se ti, že nemáš s čím srovnávat. Jen odmítám akceptovat tvůj názor, že ti takováhle geometrie sedí, když nemáš srovnání s žádnou, která by podle mýho názoru byla dobrá. Prostě sis koupil kolo a zvyknul si na něj. Nevidím v tom problém, hlavně že jsi spokojenej, jen bych z toho nedělal závěry.

                          0 0
                          • tom0227  

                            No já si koupil jen rám. Zbytek jsem si doskládal podle sebe, takže o tom že jsem si zvyknul bych úplně netvrdil.Závěry nedělám, protože je možné, že jiná geometrie mi bude sedět víc, ale taky nemusí.

                            Která myslíš že je dle tvého názoru dobrá?

                            0 0
                            • JakeF  

                              Geometrii kola jsi tím dostavěním nijak nezměnil…

                              Já už to teď tolik nesleduju, ale z hlavy co považuju za hodně zajímavý by byly SingleBe, Spešl (na 2014 dvojnásob), Canyon a nejspíš na 2014 i Trek, ale ten chci ještě ozkoušet, nedokážu odhadnout, co s tím dělá ta G2 vidle.

                              0 0
                    • Smazaný účet  

                      sup 29" (mnodel 829) se chova jako tank..vim to bo ho mam…diky geometrii to kolo jede rovne, do zataceni se mu moc nechce…tam kde se s endorovym fullem (26") otocim vpohode, tam to na supovi nedavam…

                      0 0
      • JakeF  

        +1 Taky jsem to tu chtěl napsat… Ale pak jsem zvážil militantnost RBčkařů a radši jsem si to nechal pro sebe :D.

        0 0
    • michomin  

      Ocenil bych, kdyby mě místní rámoznalci poučili v čem spočívá tragická a dobrá (zábavná, hravá, apod.) geometrie. Doposud na BF byla geo posuzována často podle délky řetězové vzpěry – buďto zbožštění nebo zavrhnutí. Tak jednoduché to ale asi nebude. Děkuji za reakce. Prosím v klidu, věcně a bez emocí, aby to mělo smysl.

      0 0
      • ReBeka  

        Ted je tu moda na konkretni dotaz na kolo skoncit bud u mistnich stavitelu nebo u Canyonu. Cokoliv ostani ma na chuja geometrii. Sam RB jezdim, jezdil jsem i jine znacky a musim rict, ze zadny problem nevidim. Podle me je to spis o nohach nez o znacce.

        0 0
      • JakeF  

        A já bych zase rád, kdyby mě někdo poučil o jediný výhodě takhle dlouhý řetězový vzpěry… Kromě toho, že je to pro RB jednodušší výroba, protože stačí rovná trubka.

        0 0
        • Azmir  

          Větší stabilita, když jedeš ožraly z hospody :D

          0 0
          • JakeF  

            Vole, na to si snad vezmeš auto, abys nespad, ne? :D

            0 0
        • jonti  

          Vetsi stabilita ve vetsich rychlostech, min se to stavi na zadni kolo v prudkych vyjezdech, delsi rozvor. Predevsim ve vetsich velikostech (20 palcu, nebo horni hranice L a vys) to jsou spis plusy.

          0 0
          • Smazaný účet  
            1. to je o pilotovi
            2. to je taky o pilotovi
            3. kolo je pak neobratne..proste utazenou tocku na tom nedas…
            0 0
            • Vilém  

              No myslim, ze tech cinitelu je tam vic. Toto je jen jeden z nich.

              0 0
          • Vilém  

            Se ti divim, ze se namahas. Co bude nasledovat ti musi byt jasne, vysledek taky. Tak proc se namahat?

            0 0
          • JakeF  

            Větší stabilitu dělaj velký kola samy o sobě a položenější úhel vidle, zadní stavba moc ne… Co se týče stavění na zadní, tak tam má i 29 s krátkou zadní stavbou pořád velkou výhodu proti 26" a navíc to je vlastnost, která je na ježdění v terénu zase špatně, když to kolo nechce do manuálu. A v delším rozvoru vidím výhodu tak u 200/200 sjezďáku…

            0 0
            • Kubas.1  

              Stabilitu ve větších rychlostech dělají imho kola, úhel vidle, a delší rozvor (delší zadní stavba = delší rozvor)

              a ohledně stavění na zadní – on je taky podstatnej rozdíl CHTÍT kolo dostat do manuálu, a nebo když dupeš do kopce a ono se to samo staví na zadní (což ve většině případů dost ztěžuje jízdu)

              0 0
              • JakeF  

                By mě zajímalo, jak můžeš pak jezdit na 26" :). Ta se ti s tak krátkou zadní stavbou musí stavět na zadní úplně sama i při jízdě po rovině :D.

                Tohle stavění na zadní je právě u 29" strašně přeceňovaný, pořád se to i s krátkou (na 29er) zadní stavbou staví na zadní daleko míň, než jakákoliv 26ka.

                0 0
                • Kubas.1  

                  No řekněme že jsou pro mě důležitější jiný vlastnosti, než stabilita :-)

                  ale někdo zase třeba nechce aby se mu to ve výjezdech stavělo na zadní, tak si radši pořídí 29" s delší zadní stavbou

                  0 0
                  • JakeF  

                    Nemám pocit, že by se mi 29" s relativně krátkou zadní stavbou stavěla na zadní, když nechci… Asi jezdí o hodně prudší kopce :).

                    0 0
    • Egesi  

      Čau,

      za ty kola určitě připlať, to bude obrovskej rozdíl, a když připlatíš teď, ušetříš na případné koupi jiných kol později, 1500 už se v tom ztratí.

      A vidlici neche Epicona, stejnej důvod…

      a bude to uplně super kolo, ze kterýho budeš nadšenej! Tak ať si ho užiješ!

      0 0
    • Pavel233  

      Mám RB CRR nějakou dobu sice 26" a jsem z něj pořád nadšený. Nevím co tad pořád někdo kritizuje. Mám na něm najeto 11 tis. V Itálii na Lago di Garda se mě hodně lidí ptalo co to je za kolo a moc ho chvalily, i sem ji ho půjčil. Teď koukám taky po 29. Jo a ta kritizovaná dlouhá zadni stavba už tak dlouhá není má 435mm dokonce o malinko míň než značky o kterých je zde zmiňka. Když se ti líbí design tak ho kup. Ty zahraniční značky když ne půjdeš o kola za 70 tis. nebudou určitě lepší. A testy taky hovoří vesměs kladně.

      0 0
      • Vilém  

        Mas ho alespon v ruzove barve, ze holky tak bralo?

        0 0
    • Pavel233  

      No jo chválili! Stačí.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce