• culibrk

    Ahoj, prosím o názory a argumenty. Rozhoduji se, zda jít do koupě CRR 29 RACE nebo za velmi podobný peníz koupit Superior XP949.

    Zmého pohledu:

    RB plusy: Možnost postavení kola dle přání zákazníka.

    RB mínusy: nenabízí nové technická řešení na současném rámu

    SUP XP949 plusy: Dle mého názoru slušně poskládaný bike. Rám obsahuje celou řadu aktuálních technických vychytávek (umístění zadní brzdy, tapered hlava, vedení bovdenů uvnitř rámu, střed BB30).

    SUP XP949 mínusy: Klasická konfekce, záruka na rám jen 2 roky, hlavový úhel 72° (to mi přijde nějak moc).

    Anketa: Které kolo líp pojede (za předpokladu stejných pneu) a bude se lépe ovládat?

    0 0
    • maajkee  

      Canyon :)

      0 0
      • culibrk  

        Na Canyon jsem si původně myslel nejvíce. Ale nejvyšší model v AL a nejnižší v karbonu jsou již cca 1 měsíc beznadějně vyprodané. :)

        0 0
    • Azmir  

      Hoď odkazy, mnoho lidí je líných ty kola hledat :)

      0 0
        • Azmir  

          Ty kola jsou na tom výbavou ± stejně, rámy na tom asi budou taky dobře, bral bych podle toho, který se ti líbí více a který má pro tebe lepší geošku, samozřejmě za předpokladu, že vybíráš jenom mezi těmahle dvěma a o jiných nechceš slyšet.

          0 0
          • culibrk  

            Snažím se vybrat kolo (29 HT) který bude mít co nejnižší váhu a cenu do 50 tisíc korun. Víc peněz do kola narvat nemíním. :) Zkoušel jsem před dvěma týdny 2 fully za cca 80 až 90 tisíc korun a HT karbon za 62 a … při má váze 69 kg a síle v nohách to bylo do vše dost pomalé, hlavně do kopce. Takže sháním něco okolo 11 kg a méně, což ani ten SUP vlastně nesplňuje, má bez pedálů 11,7 kg.

            0 0
            • zipi  

              no s 50 tis. se dá individuální stavbou 29" HT dostat na hranici 10 kg (i z těžkým hliníkovým RB)

              0 0
            • zipi  

              můžu ti to tady i ilustrovat pokud bys měl zájem :)

              0 0
              • culibrk  

                ilustruj, prosím. :) já to na tom konfigurátoru RB dostal na min. cca 10,5 kg. takže mám tušení, že doporučíš díly, které tam standardně nemají. jo a hlavně mě zajímají kola. rovnou říkám, že o remerx neuvažuji, po přečtení příspěvků zde.

                0 0
                • zipi  

                  díly – hmotnost (hrubý, možná nadsazený odhad, neco vlastní měření zaokrouhleno) – přibližná cena (která může být i nižší při nějaké akci atd.)

                  RB 29(vel.M) s hlávkem 1800(odhad) 7500

                  Reba 1700(odhad) 8000

                  záplety Crest, novatec 1550(odhad) 9000

                  kazeta XT 11–34 320 (odhad) 1200

                  pláště ROR/RAR TLR 2,1 480 (zváženo) 1500

                  kliky+střed SLX 38×26 850 (odhad) 2500

                  pedály XT 350 (odhad) 1250

                  představec ritchey pro 140 (zváženo) 800

                  sedlovka aerozine 200 (odhad) 1200

                  řídítka easton 130 (zváženo) 1000 (v akci)

                  brzdy SLX+Avid kotouče 850 (zváženo) 4400

                  přesmykač XT 150 (zváženo) 700

                  přehazovačka XT 230 (zváženo) 1400

                  řazení XT 250 (zváženo) 1700

                  řetěz sram 260 (zváženo) 500

                  bowdeny jagwire 170 (odhad) 150

                  no tubes 160 0

                  madla bontrager 20 200

                  upínáky, ostatní BBB 80 200

                  sedlo SLR (vlastní) 140 0

                  ostatní doplnky košík, pumpa 0 0

                  0 0
                  • zipi  

                    ten závěr mi nějak nevyšel :D

                    mléko na 2 pláště cca. 160g, cena nevím, možná 50Kč?

                    madla Bontrager

                    upínáky BBB

                    Sedlo záleží, myslím že za to SLR 140g jsem dal 2500

                    cena někde okolo 46 tis. při váze okolo 10,4 kg. Někde jsem možná nadsadil, nevím, ale v zásadě by to mohlo být.

                    0 0
                  • zipi  

                    pláště 880g ne 480g, chybka se vloudila

                    0 0
                  • culibrk  
                    • rám uvažuji o velikosti S + třeba o chlup delší představec donegativu. mám 176 cm. zkoušel jsem S i M a úplně zatím nevím. dá setím uspořit 200 gramů a přijde mi, že se to kolo bude lépe ovládat.
                    • ty kola to máš na mysli tohle http://www.kupkolo.cz/…erna_z92986/ koupit ráfek a ostatní zvlášť a nechat zaplést?
                    • proč ty kliky SLX a ne XT?
                    • pedály bych rád vyzkoušel Ritchey Paradigm http://www.kupkolo.cz/…adigm_z1438/
                    • opět proč brzdy SLX a ne XT? cena?
                    • madla … aktuálně jsem nadšený z ESI Chunky. kdo jednou zkusí užnechce jinak :)
                    0 0
                    • culibrk  

                      Sorry, kecám s tou velikostí rámu. Zkoušel jsem M a L. víc se přikláním k tomu M-ku. Ostatní platí. :)

                      0 0
                    • zipi  

                      to byla jenom ilustrace, že je možné sestavit kolo do 50 tis. a cca. 10 kg, klidně tam můžeš dát XT nebo SRAM nebo jinou značku podle svých preferencí, netvrdím že jedno je lepší než druhé, mě osobně by taková sestava stačila, není to sice nic zajímavýho, ale je to naprosto funkční a i docela lehký, jinak ty kola mrkni např. na bikeart.cz

                      0 0
                      • culibrk  

                        jasně. každopádně díky za příspěvky, rady a podněty. :)

                        0 0
                      • culibrk  

                        koukám na ten bikeart.cz. to vypadá moc zajímavě! díky!!!

                        0 0
    • W.Muchov  

      nevíte vlastně někdo jak je to u RBčka s úpravou rámů pro tapered hlavovkua PM uchyt brzdy a pevný osy do zadu???

      0 0
      • culibrk  

        Mluvil jsem se zástupcem RB v Praze na toto téma minulý týden. Prý chystají stejné úpravy, jako jsou aktuálně na tom novém CRR275, u ostatních kol až na sezónu 2014.

        0 0
        • W.Muchov  

          ještě něco zajímavýho si z něj vytáhl ?

          0 0
          • culibrk  

            To bude víceméně všechno. Ještě jsme akorát probírali UST ráfek a plášť versus mlíko a pláště tubeless ready. :) Je to moc příjemnej chlapík.

            0 0
      • roman 3D  

        mám letošní crr 27,5 a všechno co zmiňuješ tam mám, navíc navářku na představec pro přímou montáž

        0 0
        • roman 3D  

          přesmykač teda:-)

          0 0
        • W.Muchov  

          jo já právě myslel ostatní rámy, kromě týhle 650b řady

          0 0
          • roman 3D  

            je možný že ti to udělají i u jinýho rámu, ale asi za příplatek a na 650b jdou už letos s tím co jiní výrobci už delší dobu nabízejí

            0 0
            • W.Muchov  

              jn v tomhle sou trochu pozadu, možná to nevidí jako prioritu ale dneska se po tom dost kouká, jinak pochybuju že by to dělali za příplatek u jinejch rámů to už by to museli mít konstrukčně zmáklý a pak bych neviděl důvod proč otálet s uvedením do seriový výroby až na sezónu 2014

              0 0
    • zipi  

      no když na to tak koukám, tak bych postavil RB, u SUPA ty tvoje výhody v podstatě ani výhodami nejsou:

      • zadní brzda je jedno kde je
      • vedení lanek vnitřkem je mnohdy nevýhoda, pokud není uvnitř vodícíbovden (RB má celobovden,takže no problem)
      • tapered OK
      • střed BB30 je nevýhoda jak blázen!!!! snad nejhorší možný střed dlemých zkušeností
      • výbava taky docela diskutabilní (pláště rocker ron performance nic moc,kliky 40–28 je na 29 strasně moc, pokud nemáš dobrou výkonnost, taks tím houby vyjedeš + podpořeno těžkými záplety, dále brzdy,střed atd.)
      0 0
      • culibrk  
        • Dnes jsem to umístění probíral na krámu s prodejcem. prý SUPpřistoupil k tomuto řešení, že se tím umístěním zcela eliminujedrnčení zadní stavby. Něco na tom bude, známý má GHOST 29 v AL a teni podle recenze VELA rezonuje. Carbonová verze rámu po přesunu brzdy nařetězovou vzpěru prý tohle pořeší. Nicméně mám pouze z doslechu.
        • Vodící bovdeny tm prý mají.
        • Nic
        • Mám aktuálně BB30 střed a kliky FSA, (nájezd cca 11 000 km za dvěsezóny). Vše funguje jak má, bylo pouze potřeba vyměnit letos v ziměložiska.
        • Pláště neřeším, ty sjedu a vyměním za jiné. Jasnačka.
        • Převod snad ušlapu. Na to si věřím. :)
        • Zapleteným kolům fakt nerozumím. Ale DT Swiss mám zaslušný oddíl.
        0 0
        • zipi  
          • já takové věci jako drnčení nebo nedrnčení vůbec neřeším,prostě jez­dím
          • ok
          • ok
          • ok, věc názoru, mě se ten střed neustále zasíral, potomskřípal atd.
          • pláště ok
          • já mám nejlehčí převod 28/32 na 26" tj. cca. to samé jako u 29"převod 28/36 a pořádný krpály s tím nevyjedu, a to nejsem žádnýnazdárek
          • DT swiss značka v pohodě, ale tyto záplety těžký (nenekvalitní!!!)

          Pouze můj názor a zkušenosti, já už bych do hotového kola nešel, ale seskládal si to podle aktuálního psychického a finančního rozpoložení :)

          0 0
          • culibrk  

            Já tak nějak taky víc tíhnu k tomu, že bych raději kolo poskládané na míru. Ale na druhou stranu se mi jezdím aktuálně Superior 3 rokem a dobrý. Navíc Superior jezdí i borci v SP, kdežto jaký závoďák jezdí RB fakt netuším. Což má pro mne minimálně tu vypovídající informaci, že je SUP schopný vyrobit super kolo.

            0 0
            • Fran-tic  

              rezonanci zadní stavby je dobré, že sup řeší. určitě to není něco, nad čím stačí mávnout rukou :). V nějakém vláknu tady borci reklamují o 106

              0 0
              • miche  

                Ano, u 29er je třeba to řešit, nejhorší je klasika IS (mám na svým Giantu a je to hodně špatné).

                Ideální na 29er podle mě je pevná osa a umístění jak to má ten SUP nebo alspoň výstuž.

                0 0
    • Internaut  

      Co radon ?

      0 0
      • jeniiiik  

        Mají jen vel 16 a 20, 18 ist auswekauft.

        0 0
      • culibrk  

        Nevím o značce Radon lautr nic. Nicméně bike, který jsi uvedl je parádní! Jen se mi moc nepozdává trojpřevodník, kola a karbonový rám. Furt netuším, proč bych měl mít carbonový rám u horáka. Zrovna včera mi jeden prodejce říkal, že pokud to někde položím a drobně někde praskne, tak jsou na trhu firmy co to opraví za cenu cca 15 000 Kč. ??? :/ Takže to je jasný důvod proč mi karbon netankuje.

        0 0
    • culibrk  

      Tak jsem se nakonec rozhodl takto. Za stejné peníze karbon. http://www.haibike.de/…,detail.html

      0 0
      • AussigBiker  

        Ja mam od Radona 29er ZR race, hlina, od ledna/unora a dobry. Black sin byl uz na me moc penez, ale vyapda paradne. Exisujou snad uz 15–20 let, tak snad ty kola umej.

        0 0
    • Luk02  

      Než vzít RB Race, tak raději individuální stavba, klidně na rámu RB…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.