Řazení SLX SLM670 vs XT SLM780 3*10

56 nepřečtených
  • blackboy007

    Které s těchto řazení je lepší a je odolnější a málo náchylné na poruchy

    0 0
    • Adam1985  

      Nekazí se ani jedno, fungují obě spolehlivě a záleží na tobě, kolik si ochotný investovat a jak moc ti jde o nápis na řazení…

      0 0
    • jonti  

      XT chodi lip a umoznuje odrazeni o 2 polohy. Nachylne na poruchy neni ani jedno.

      0 0
    • scalar  

      S odolností a poruchovostí není problém ani u jednoho. XT má výhodu v kovové spodní páčce.

      Ale obě řazení se dost liší projevem, XT je ostřejší, SLX takové „jemnější“, doporučuji obě vyzkoušet.

      0 0
    • noviisek  

      Jestli se takhle musíš ptát, tak ber SLX ;)

      0 0
    • Jirik123  

      Jestli má smysl něco brát v XT, tak řazení. Určitě ber XT. Ten ostrej přesnej projev je parádní.

      0 0
      • Mysee  

        Řazení brát určitě XT, padá to tam mnohem líp, navíc hlavní + je okamžité přeřazení už při zmáčknutí a ne až po uvolnění.

        0 0
        • Mr.Duck  

          To ma SLX taky, ale to odrazeni o 2 prevody je supr, asi kuli tomu pomenim SLX za XT packy taky :)

          0 0
          • Mysee  

            Ok, že to má už i nové SLX jsem nevěděl. Odřazení o dvě se ale určitě hodí. Rozhodně SLX vs XT je největší rozdíl ve funkčnosti.

            0 0
            • Spikelet77  

              Jak presne funguje to odrazovani o dva stupne? Na mem SLX SLM670 casto radim tak, ze dvakrat cvaknu packou, slapnu a retez skoci o dva stupne dolu. Nekdy to delam i pri razeni a taky to funguje, ze retez skoci o dva stupne nahoru.

              0 0
              • Pajas04  

                Páčka má dvě polohy, normálně zmáčkneš tak se odřadí o 1. Když to kousíček protáhneš tak o 2. Jde si na to zvyknout velmi rychle a je to super věc :).

                0 0
    • Tomáš  

      XTéčko řadí o kua velkej kus lépe než SLX

      0 0
      • kubad  

        Že ty budeš rybář :)

        0 0
      • Spikelet77  

        Jo, to je asi fakt. U SLX když odřazuji, tak řetěz skočí dolů až po úplném uvolnění páčky. Nahoru to skáče okamžitě,nemusí být uvolněná páčka.

        0 0
    • JakeF  

      Odřazování o 2 naráz je taková výhoda, že jsem se toho s radostí zase zbavil :). Jinak řadí obojí spolehlivě, jak už tu padlo, XT má trochu ostřejší projev, nicméně to vnímáš tak prvních 5 minut jízdy po výměně :).

      0 0
      • PolsondeSide  

        já furt nějak nemohu pochopit to odřazování o dva stupně. Chápu dobře, že to umí jen jedním směrem (těžší převody nebo lehčí převody) a jak to vlastně funguje, zatlačím páku palcem více od sebe a přidrží a ono to poskočí o dva stupně? Není to příliš namahavé pro kazetu i řetěz? Ostatně tohle lze využít asi jedině při závodech…

        0 0
        • Erknold  

          Když dobře hmátnu, tak můj gripshift zařadí i odradí o devět stupňů. Nikdy mě nenapadlo, že by to nějak super namahalo řetěz, nebo kazetu. Čtyři stupně je běžná věc.

          0 0
        • Vilém  

          Tak na lehci to jde myslim o 4 stupne, na tezsi o dva a to obema smery stisku packy. Proste zatlacis vic, slysis dve klapnuti a preradi to o 2 pastorky.

          Osobne to pouzivam casto a to zadny zavody nejezdim.

          Jo a mluvim o XT.

          0 0
    • kudykam  

      Mám SL-M610, je ta M780 o tolik výrazně lepší že by se vyplatilo upgradovat? Řazení o 2/4 polohy je o tolik lepší?

      0 0
      • Lister  

        Odřazování o dvě polohy je parádní. Bez toho bych už řazení nechtěl. Chvíli jsem to pozoroval a zjistil jsem, že co druhé podřazení mám o dva pastorky naráz takže to využívám opravdu hodně.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Je to super, ale zase jestli chceš rychle řadit, tak gripshfit je bez konkurence.

        0 0
        • Vilém  

          A jaky gripshift mu doporucis k 10sp shimanu? :)

          0 0
          • Lister  

            Devítkový. Když lidi davově zahazují převodníky, co je proti tomu jeden pastorek.

            0 0
            • Vilém  

              :) No pravda, to me nenapadlo.

              I kdyz jsem to stejny delal na kamosove kole, ale ze by to chodilo podle mych predstav, to teda ne.

              0 0
          • Smazaný účet  

            3×9, zbytek přenastaví. A nebo tam dá Sram.

            0 0
        • kudykam  

          Gripshift určitě nechci…

          0 0
          • Erknold  

            brždění a řazení je vždy takolá labórie :) Ale také mám dost řazení o dva stupně, někdy i více. Takže proč ne XT

            0 0
            • PolsondeSide  

              Možná si taky udělám radost a vyměním SLX za XT. Jen by mě zajímalo, jestli ta stříbrná páčka lze nahradit černou ze sady SLX pač ta stříbrná by mi narušila vzhled :-)

              0 0
              • Vilém  

                Spis ne jak ano, rozhodne ne nejak jednodusse.

                0 0
              • MysoK  

                Otazka je, ci nahodou SLX nejde rozsirit o XT funkcionalitu podobne lahko, ako je to v tomto videu (upgrade M770 na M970 – multirelease)

                0 0
                • PolsondeSide  

                  to jo, je vtipné vidět, že té funkci navíc brání pouze plastové omezení uvnitř :-)

                  dneska jsem zrovna často řadil o dva nahoru/dolů, XT by se hodilo.

                  0 0
    • PolsondeSide  

      ještě si říkám, jak rozpoznám jestli mám na kole I Spec A nebo B, nechce si mi demontovat řazení kvůli úchytu jenž je snad jediný zdroj jak to rozpoznat?

      0 0
    • raw 4  

      Blbý dotaz nevíte kde je na řazení shimano xt 2017 páčka na přepnutí mezi 2×10 a 3×10..jsem blbe a za boha ji nemůžu najít. Diky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.