• Marshall

    Ahoj, mám v plánu koupit rám na tvrdší zacházení. Rád bych něco levnějšího, samozřejmě klidně i bazarovku s cenovkou okolo 10 000,– a s rozumnými vlastnostmi i kvalitou. Zatím co jsem prolézal obchody tak jsem narazil na AGang Ninja 3.0 AGang Ninja 3.0

    Jaký na něj máte názor? Co jsem četl recenze, tak si ho chválili. Jak rám, tak tlumič. Prý se s ním dá jezdit jak freeride, tak enduro. Ani katastrofickou váhu prý nemá.

    Nebo byste šli do něčeho jiného?

    Děkuji

    0 0
    • rexa  

      Pokud nekecaj,tak za ty peníze je to myslím bezkonkurenční. Jen samotný tento tlumič se běžně prodává za cca 10 tKč.

      0 0
    • wilda81  

      ber ho, nez bude pryc

      0 0
      • Marshall  

        Tak to mam radost. Ja jak jsem videl ze se asi v 5ti obchodech prodava od 9.9k do 11k, tak jsem mel celkem strach, protoze vetsina celoodpruzenych ramu co alespon trochu za neco stoji se na bazarech prodavaji za 10k minimalne a to použitý. Tak me zarazilo, že v tom asi bude nejakej hacek. Ale mate pravdu. Asi po nen skocim :)

        0 0
    • Suke001  

      Super hrava geo, doporucuju :-).. Preju at zadni stavba vydrzi :-)

      0 0
      • Marshall  

        Diky. Jak to myslis? Jsou s ni nejake problemy?

        0 0
        • wilda81  

          Obecně má Ninja pověst, že praská. Za ty prachy bych ale neřešil. Budeš mít na rám záruku 2roky a když praskne, tak alespoň dostaneš něco novějšího.

          0 0
    • Suke001  

      Zadni stavba praska, ale pokud nebudes skakat praseciny na placku, tak cajk.. Ja ji mam treba menenou za 2015 model a ty uz jsou prej lepsi, tak uvidime :-).. Ale za ty prachy ber, prasknout muze vsechno

      0 0
      • Marshall  

        Mam za domem takovou DH dráhu. Je sice dost drsna, ale zase vsechny skoky maji protisklon. Na placku to bude pouze pokud neco zprasim svoji chybou. Ale snad to pri moji vaze 66kg nebude az takovej problem.

        0 0
        • Carloss  

          Ramy dostavaj pohulit kdyz jezdis hodne v parku kdy za den najedes desitky sjezdovych km a naskaces hodne skoku, placek a dorazu.. jinak ti s tvoji vahou vydrzi navzdy..

          0 0
      • wilda81  

        A nemusels měnit zadní náboj? 2015 se dívám je na osu 12×142, ale 2014 na 135×10. Nebo je tam nějaký systém výměnných patek?

        0 0
        • wilda81  

          up

          Že tam není výměnná patka už vím. Zadní stavby 2014 a 2015 jsou teda kompatibilní?

          0 0
      • MajkeeSX  

        A to jsi měnil konkrétně co? Řetězovou a sedlovou vzpěru nebo jen jedno z toho? Protože model 2015 už má šířku zadní stavby 142 kdežto model 2013 a 2014 maji jen 135. Mě praskla řetězová vzpěra na modelu 2.0 2014 a nemůžu najít vhodnou náhradu. Našel jsem jen pouze pro ninja FR 2015, ale ta ma jinou šířku zadní stavby.

        0 0
    • Carloss  

      Jen tak mimochodem- jak jsi vysokej a jakon velikost bereš?

      0 0
      • Marshall  

        Velikost M bych vzal. Mam 183cm.

        0 0
        • AleZ80  

          Reach neudávají, ale nebude těch 580 mm ef. délky horní trubky pro 183 cm chlapa málo, vzhledem k tomu, že je asi nesmysl dávat na to více jak 40 mm představec ?

          0 0
          • Carloss  

            Tak je to kolo na sjezd.. ja bych se 182cm taky bral M

            0 0
            • Suke001  

              Ja ho mam v Lku a prijde mi to akorat, mam 186 cm, jezdim s nim jen bikeparky. Ale rekl bych, ze Mko bude taky ok na tvou vysku, zas tak velke rozdily tam nejsou.

              0 0
        • smash_mouth  

          Mam 185 jezdil jsem M a bylo maly. Slo do sveta

          0 0
        • Hejnickej  

          Merim 173 a mam Lko… Je to stejne velky jako Patriot 014, Trail, Evo – vse v Mku, takze pohoda.

          0 0
    • Pedro404  

      Sem včera nadrženě objednal Ninju 3.0 a Ninju DH bez tlumiče za 4 a 5 tisíc, ale už sou prej vyprodaný i u dodavatele:( Takže to s těma skladovejma zásobama moc slavný nebude. Jestli to za tu cenu někdo fakt sehnal, tak měl štěstí jako prase.

      0 0
      • Carloss  

        Ja zase objednaval cult v Mku.. taky cekam ze me poslou do pryc..

        0 0
        • Pedro404  

          Culta sem neobjednal jenom proto, že už jednoho doma mám, ale měl sem chuť ho za ty prachy vzít jenom do zásoby:D

          0 0
          • Carloss  

            Ja to zacal zkoumat az po tom co sem precet tohle vlakno a to uz jsem nasel Mko jen na dvou e-shopech a predpokladam ze ho proste jen nestihli smazat.. no uvidime, treba se postesti.. na tu ninju s tlumicem sem byl taky nacatej, ale rekl bych ze bighit me jen tak neopusti

            0 0
      • Atilla  

        Koukal jsem na to první den a třeba cultu měli snad 60ks

        0 0
        • Pedro404  

          A kdy byl první den? To Agang nebo někdo jinej nějak avizoval? Culty maj asi eště teď, já to objednával na kolaexpert.cz, a když mi psali, že Ninjy už nejsou, tak zároveň zmínili, že z eshopu to, co už neni, vyházeli, a Cult tam furt maj.

          0 0
          • Atilla  

            Myslím, že od 16.2.

            Řekl mi to kámoš co prodává v cyklo

            0 0
    • Marshall  

      Zmizel teda proklatě rychle. Už jsem den předem koukal na inzerát na ten samej rám…nestihl jsem ho nestihl koupit. Ale nakonec jsem tenhle ještě stihl objednat za podobné peníze v jiném obchodě. No, doufám, že nenapíšou že je vyprodanej.

      0 0
      • Pedro404  

        Otázka je jestli vůbec ještě byl, spíš neměli aktualizovanej web, páč nevěděli, jak je to se skladem u dovozce. Nebo ho v tom jinym obchodě maj mít na skladě přímo?

        0 0
        • Marshall  

          Ve trech obchodech je prej skladem a tam co jsem to objednaval prej do 3 dnu. No co, kdyz nebude, tak se na to vykaslu.

          Mimochodem nejak zasadni rozdil mezi 26 a 27,5 podle me neni.

          0 0
    • AleZ80  

      To jsou neuvěřitelné ceny. Kdybych o tom věděl dřív, tak jsem snad jeden rám vzal a zkusil si na něm postavit nějaké enduro.

      0 0
      • logoman  

        Jedna se o 26, to uz dnes nema velkou cenu …

        0 0
        • AleZ80  

          Tak ono se těch 26kových FS rámů už moc neprodává, ale i tak je ta cena hodně nízká a ve FR/DH kategorii nejsou 26ky na ústupu zase tak dlouho.

          A třeba na to bude pasovat zadní stavba z Patriota EVO…

          0 0
          • Carloss  

            cpát na cult nebo ninju stavbu z patriota je dle me uplna kravina.. hlavne zajemcu o ty ramy bylo zjevne mraky..

            0 0
            • AleZ80  

              Pokud by tam pasovala a správně chodila, tak by to byl nejlevnější způsob, jak si postavit 650B enduro.

              Cult je jiná koncepce, tam to asi nepůjde.

              0 0
    • smash_mouth  

      K ty dostupnosti.

      Stihl ho vubec nekdo koupit? :)

      0 0
      • Kubiczech  

        Potvrdili mi dva, třetí Ninju neměli, ale nabídli za pěknou cenu 2015.

        0 0
      • wladeq  

        Stihl, rám ninja DHT s hlavkem za 7 tyček. Za ty prachy nebylo co řešit. Akorat mi tam z alajna hovno pasuje xD

        0 0
      • Marshall  

        Já nakonec také. V AXITu meli tu Ninju 3.0 uz jen ve velikosti L, tak jsem si objednal tu. Uz mi ji pry poslali. :)

        0 0
      • smash_mouth  

        Dobra prace panove GRATULACE!! Takovej kup to je pak pojezd dvojita radost :-D

        0 0
        • Marshall  

          Na ježdění si ještě budu muset počkat. :( Nejdřív k tomu musím sehnat nějakou vidlu a hlavně 26ky kola.

          0 0
          • rexa  

            A nechceš ten nákup rámu stornovat a vzít rovnou toto:

            https://www.cyklocentrum.cz/…nja-3-0-2013#…

            0 0
            • Marshall  

              Né to nechci. Samotný rám s tlumičem jsem si koupil proto, protože se chci naučit seskládat celé kolo komponent po komponentu a navíc nějaký už mám. Mimochodem doporučil by mi prosím někdo nějaký hlavový složení na tento rám?

              0 0
              • Pedro404  

                Záleží co tam budeš dávat za vidli, hlava rámu je standardní tapered.

                0 0
                • Marshall  

                  Původně jsem myslel že koupím bazarovku se zdvihem 160 nebo 170mm. Pokukoval jsem po jedný se sloupkem dálky 20cm (nevím jestli bude stačit), 1 1/8. Pročítám si články, snažím se v tom trochu zorientovat a pochopil jsem z toho to, že hlavové složení 1/5 nepůjde bez redukce na 1 1/8. Je to tak? Můj rám je na 1/5, nebo je to jedno? Pokud melu nesmysly, tak se omlouvám a opravte mě prosím. :)

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Tvůj rám je tapered (kónickej), tzn. nahoře 1 1/8 a dole 1 1/2. Takže na vidli se sloupkem 1 1/8 potřebuješ hlávko se spodní miskou, která to zredukuje na 1 1/8. Podle obrázku to vypadá, že to má externí misky, tzn. typ EC.

                    0 0
                    • Marshall  

                      Na oficiální stránce AGangu (zde ) je napsáno toto: „Taper * – kónický sloupek řízení (1 1/8“ s rozšířením na 1.5")."

                      Takže když koupím vidlici rovnou 1.5, tak vše bude sedět jak má?

                      0 0
                      • Pedro404  

                        Když koupíš vidli s rovnym sloupkem 1 1/2 (1.5), tak se ti tam nevleze nahoře. Můžeš tam dát vidli s rovnym 1 1/8 nebo tapered, akorát musíš koupit odpovídající hlávko.

                        0 0
                        • Marshall  

                          Jo aha. Teď už to chápu. Takže koupím vidlici a až podle toho se budu řídit při výběru hlavového složení. Děkuji za vysvětlení :)

                          0 0
                          • wilda81  

                            A nebylo hlavko u rámu? Sem myslel, že psali, že je součástí.

                            0 0
                            • Marshall  

                              Byla u toho 1 kónická podložka a 3 podložky. Posílám foto.

                              0 0
                              • Pedro404  

                                Tak to máš zbytek hlávka už nalisovanej v rámu, předpokládám. Tohle vypadá na tapered, to spodní (větší) ložisko by mělo mít vnitřní průměr 1,5 palce.

                                0 0
                                • Marshall  

                                  Myslím že máš pravdu.

                                  0 0
                                • smash_mouth  

                                  Ty woe pedro z tebe se stava uplnej technickej guru :) – zmen nick na mlok ll.

                                  Btw tak mne napadlo ze uz jsem tu od Mloka nevidel zadnej post ani nepamatuju

                                  Mozna proto ze lezu na jiny temata ..

                                  0 0
                                  • Pedro404  

                                    Kdybych byl mlok, tak sem nahodim nějaký grafy o vlivu hlávka na odpor vzduchu při jízdě:)

                                    0 0
                  • AleZ80  

                    Nezapomeň na to, že hlavový úhel to má 66 stupňů což je spíše EN než FR hodnota a pokud tam dáš 160 – 170 mm vidlici, tak ti ten hlavový úhel ještě zXCčkovatí. Pokud tedy chceš použít vidlici se 160 mm zdvihem (kvůli nižší hmotnosti nebo proč?), tak bych doporučoval spíš nějakou pro 27,5" kola (Manitou Mattoc, Suntour Auron, Marzocchi 350…).

                    0 0
                    • Suke001  

                      Proc myslis ze 66 stupnu je enduro? Kdyt sjezdaky maji prumerne 64 stupnu. Kazdopadne souhlasim, ze davat tam mensi vidlici nez 180mm neni idealni.

                      0 0
                      • otecius  

                        Kolega si ale koupil ninju 2014 a ta už v sérii ve vyšším osazení má 170 mm vepředu i vzadu ;) viz zde takže Lyrik se 170 nebo X-fusion vengeance v pohodě ;)

                        0 0
                        • AleZ80  

                          Tady je otázka, s jakou vidlicí uvádí ten hlavový úhel. Jestli se 180kou, tak se 170kou bude hlavový úhel cca 66,5 stupně a se 160kou bude hlavový úhel cca 67 stupňů což mi přijde u FR kola strašně postavené.

                          0 0
                      • Marshall  

                        Vyborne, diky ze jste to rekli. V seriovce meli Lyrika 170mm. Kazdopadne 180 je lepsi jak rikas…vyborne, stejne jsem nemohl zatim na bazaru nic moc najit.

                        Jinak, co byste rekli na Rock Shox Domain 180mm? Ale radsi bych nejakou vzduchovou. Muzete doporucit nejakou vzduchovou s dobrym pomerem cena/vykon?

                        0 0
                        • otecius  

                          dost lidí si tu na foru pochvaluje Durolux vytuněnej z týto stránky stojí 10k, dá se sehnat na netu tuším něco mezi 8–9 ale není tak citlivej jako tento upravenej. Předpokládám, že 36ky jsou mimo rozpočet i na bazarový verze. Tak když budeš mít štěstí tak bych vzal totema/lyrika na bazaru. Ceny teda taky nic moc no.. Domain v posledním případě by asi taky šel, jen si zkontroluj stav, ale to u všeho ;)

                          0 0
                          • AleZ80  

                            V t-t už má jen Duroluxe se snižováním zdvihu což nevím, jestli bych chtěl. Netuším, v jaké cenové relaci chce Maršál vidlici kupovat, ale na ebayi jsem viděl Lyrika za slušnou cenu.

                            0 0
                            • Marshall  

                              Maršál zatím počítá s bazarovkou okolo 5 000,–. Maršál po vidlici požaduje, aby se nerozsypala po půl roce a byla přijatelně fungující. Jsou jeho požadavky v této cenové kategorii přijatelné?

                              0 0
      • wilda81  

        Ještě jsou. Já vzal Ninju (v Lku) na test včera a dnes tu bylo PPL s balíkem.

        Proč je u středu tohle vybrání v rámu? Za předpokladu, že s tím jen někdo nej*bnul o futra? :))

        0 0
        • otecius  

          Bojím se že s tím někdo mrdnul o futra… mimochodem odkud je?

          0 0
          • wilda81  

            Kola Brabec.

            Když nad tím tak přemýšlím, tak je to asi záměr kvůli sváru na střed. Jinak by asi zavazel ISCG.

            0 0
        • Pedro404  

          Jaká to je? S tlumičem? Za kolik?

          Jinak to vybrání je fakt divný:)

          0 0
        • wladeq  

          Někdo s tím jeb*nul o futra, páč já to tam nemám

          0 0
          • wilda81  

            A máš FSX verzi?

            Dívám se, že na nějakých dalších fotkách to vybrání je.

            0 0
          • wladeq  

            Jo to je FR, tak je dost možné že to takhle má být, kvůli pile, pač tu je BSA, tipuju 73 domek. Na DH je 83 pressfit

            Edit: mám DH no

            0 0
        • Marshall  

          Nejebnul neboj. Ja to tam mam taky. :)

          0 0
    • Hejnickej  

      Mám k dispozici funglovku Ninja FR 2015 ve velikosti L – což odpovídá Evu – Patriotu v Mku a Ninje DH v Sku dle horní rámovky.

      Včetně zapletených kol, sedlovky, sedla, představce ze sériovky.

      Více info ve zprávě.

      0 0
    • Hejnickej  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Pedro404  

      Jak tak koukám na dolekop, tak půlku těch prodanejch rámů koupili spekulanti, co to hned hodili o pár litrů dráž na bazar.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.