Rada při koupi 29er CUBE vs MERIDA - 2013

22 nepřečtených
  • Dandula007

    Ahoj,

    jsem tu úplný nováček, snad nic nepokazím. Prodal jsem kolo Acstar Stream velikost rámu M (18)velikost kol 26 a moc chci kolo velikosti kol 29er. Měřím 175 cm a váha 75 (pokud to k něčemu je).

    Mam vybrané 2 značky kol, včetně modelů.Jiné než uvedené kupovat nechci. Jedná se o modely:

    Merida Big Nine Lite 1500 2013

    http://www.sterba-kola.cz/…te-1500–2013

    CUBE LTD SL 29" 2013

    http://www.cubebikes.cz/…29–2013.html

    Mam nervy z toho, že si prostě nemohu vybrat. Obě značky znám pouze z internetu, nikdy jsem kola těchto výrobců nejezdil. Kola jsou sice rozdílných cen, ale nabízí se mi zakoupení za 33.000kč obě značky.

    Chci poprosit o malou pomoc při rozhodování.

    Jezdím 3–4 amatérské závody ročně, sám pro zábavu, silnici se snažím vyhnout a mam rád jízdu terénem.

    Předem děkuji za rady a názory

    0 0
    • Azmir  

      Taper vidlice, lepší brzdy mluví pro meridu, proto bych vzal ji.

      0 0
      • Dandula007  

        Jako neznalý nevím co je u vidlice označení taper. Vidím jen fox a co se týká brzd maguro nedosahuje kvalit shimano SLX?

        Děkuji

        0 0
        • Azmir  

          No měl jsem tu čest si projet obojí, jak magury, tak SLX a SLX byli snad ve všem lepší, kratší chod, větší brzdný účinek, ty magury jsou hrozné houby, snad ještě větší než staré shimana, v tomhle si mylsím že SLX vedou, jinak taper sloupek by měl zajišťovat trošku větší tuhost. Navíc merida mi přijde i hezčí, ale to je subjektivní.

          0 0
        • Smelina  

          Tapered krk = kónický krk vidle

          0 0
          • Dandula007  

            Děkuji za vysvětlení a reakci, překvapily mě hlavně ty brzdy. Pojem Magura ve mě vyvolával perfektně odvedenou práci. A shimano, to je pro mě osvědčená kvalita.

            Kónický krk předpokládám, že vidlice je v tomto případě bytelnější, lépe sedí a odolá případným nárazům.

            0 0
            • Azmir  

              Spíš je více tuhá, měla by se méně kroutit a zachovat si větší tuhost. Jinak shimana tedka co se brzd týče v tomhle segmentu jasně vedou, ty magury mě prostě vůbec neoslovily.

              0 0
              • Dandula007  

                Ještě tě jako odborníka poprosím, zda na té Meridě najdu pevnou osu. Původně jsem reagoval na kolo z inzerátu cyklobazaru a tam je uvedená:

                http://www.cyklobazar.cz/…and-al-2012/

                Nevím přesně k čemu ta pevná osa je a zda mě kolo Canyon nabídne lepší komfort jízdy než ta Merida. Hlavně nevím jak moc je znát převod 2×10 Canyon or 3×10 Merida.

                Děkuji za názor

                0 0
                • Dejv94  

                  Na Meride ani na Cube pevnou osu nenajdeš. Co se týče těch kol, jezdil jsem Cuba SL 29 2012 a rozhodně bych si ho klidně koupil znova, na hliník to byl super rám a žádna kovadlina.

                  Jinak ten Canyon vypadá dost dobře.

                  0 0
                  • Dandula007  

                    A jaký poznám jako amatér rozdíl mezi 2×10 mezi 3×10

                    Nikdy jsem nezkoušel, nevím jak se moc nadřu, nebo naopak atd.

                    Jinak na canyonu brzdy formula a na ty jsou vcelku špatné reakce.

                    0 0
                    • Azmir  

                      Tak to bude hodně záležet na počtu zubů na převodníku a kazetě, může se stát, že to pro tebe bude vhondjěší nebo se taky může stát, že nevyjedeš prudší kopce nebo naopak ti na silnici bude chybět těžší převod, pokud 2×10, tak je třeba více zvážit převodníky než u 3×10, kde je přece jenom těch převodů víc. Pro ne moc fyzicky zdatného jezdce bude 3×10 stále lepší volba, záleží za co se považuješ ty sám.

                      0 0
                      • Dandula007  

                        Ta zdatnost mi docela chybí, chci zamakat.

                        Ještě poprosím o odborné porovnání toho canyona (výbava, možnost servisu-možná problém kde servisovat, převod 2×10, výhoda ceny 30.000kč, a vidlice DT SWISS 100 PEVNA OSA ) s tou mojí již skoro vybranou meridou big nine 1500 s vidlicí FOX

                        0 0
                        • Azmir  

                          Tak servisovat můžeš všechna kola všude, nevím, ten canyon by se podle mě dal ještě ukecat, ta cena není nic extra, jink to kolo je dobře vybavené, bude pravděpodobně lehčí i než merida nebo cube, problém bych akorát viděl ve vidlici, která není až tak moc citlivá, tady si myslím že fox vede, ale to je pouze můj názor.

                          0 0
                    • Dejv94  

                      2×10 není pro každého, většinou příjdeš o nějáký nejlehčí převody. Pokud jsi amater a budeš začínat na 29er tak asi trojplacku. Jinak nevím kde jsi narazil na špatné reakce na Formule, sám mám brzdy Formula RX Tune (stejné jako na Canyonu) a rozhodně bych je neměnil, naprosto bezproblémové, nezavzdušnují se, v blátě není problém, prostě na udržbu jednoduché a odolné.

                      0 0
                      • Azmir  

                        Tak snad jediný jejich problém je malé mezera mezi deskama, tudíš můžou být horší na seřízení, jinak bych v nich problém taky neviděl.

                        0 0
                      • Azmir  

                        Tak snad jediný jejich problém je malé mezera mezi deskama, tudíš můžou být horší na seřízení, jinak bych v nich problém taky neviděl.

                        0 0
                        • Dandula007  

                          Četl jsem na ty formule, že děsně pískají, někde i na fóru byla recenze, ale to je vcelku vedlejší. Děkuji vám za radu a názor. 29er kolo bude u mě velká premiéra, takže sáhnu po meridě. Cena Canyonu v inzerátu je pevná, prodávající nesleví. Nenašel jsem nikde recenzi o tomto modelu Canyonu 2012, tak ani nevím jak je ta cena super. A ta vidlice na canyonu DT SWISS 100 PEVNA OSA je v porovnání s Foxem jen málo citlivá, nebo FOX je samotným pojmem na trhu s vidlicemi?

                          0 0
                          • Dejv94  

                            DT je spíše závodně laděná, takže je trošku jiná, než Foxa ale ani s jedním neuděláš krok vedle. Formule mi nikdy nepískaly, ani s Formula koutouči.

                            0 0
                          • Azmir  

                            Upřímně nemám rád ano fox ani DT swiss, hlavně jak kvůli celkové ceně vidlic, tak ceně servisu, přesně tyto konkrétní 2 typy jsem nejel, obecně bych ale upřednostil fox před DT swiss, já si myslím že bys klidně měl jít do té meridy, za tu cenu to není špatné, budeš mit nové kolo, prodejce ti možná dá dvouroční servis zdarma atd.

                            0 0
                            • Dandula007  

                              Merida servis je 500 metrů od bydliště, to je fakt. Ostatní prodejci u nás v Jičíně upřednostňují své prodané kola. Každopádně na Canyon mi už 2 prodejci řekli, ať si to servisuji tam kde to koupím. Děs běs. A Meridu budu mít za 33.000kč fungl novou.

                              Děkuji všem za váš čas.

                              Třeba dodám amatérskou recenzi právě na Meridu 1500 2013.

                              0 0
                              • Azmir  

                                Já myslím že tam nic k recenzování moc není :o)))

                                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce